Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Moskalenko R$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Moskalenko R. A. 
Pathological biomineralization in heart valves affected by atherosclerosis = Патологічна біомінералізація в серцевих клапанах, уражених атеросклерозом / R. A. Moskalenko, A. M. Romanjuk, I.-M. Zakorko, A. M. Piddubnyi, D. O. Levchenko, V. M. Hetmanska // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2016. - 4, № 4. - С. 564-571. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

У зв'язку зі старінням популяції України відбувається ріст поширеності атеросклеротичного ураження (АСУ) клапанних структур серця, що суттєво погіршує якість життя та прогноз для пацієнтів. Патологічна біомінералізація клапанного апарату серця має несприятливе прогностичне значення для перебігу ішемічної хвороби серця та супроводжується збільшенням частоти раптової коронарної смерті. Мета роботи - морфологічне дослідження мінералізованих тканини серцевих клапанів, уражених атеросклерозом. Під час дослідження використали гістологічні, гістохімічні методи та скануючу електронну мікроскопію з рентгенівською дифракцією. Всього було досліджено 49 пацієнтів, з них у 30 - поєднання ураження аортальних клапанів (АК) та мітральних клапанів (МК), у 16 та 3 - відповідно ізольоване ушкодження лише МК та АК. Середній вік померлих з АСУ МК становив 69,09 +- 1,34 року, з ураженням АК - 68,84 +- 1,54 років. За гендерною ознакою спостерігалася рівність у разі ураження МК (50 % чоловіки і 50 % жінки), у разі ураження АК незначно переважали жінки (54,6 %). Під час макроскопічного дослідження серцевих клапанів виявлено, що за АСУ біомінеральні депозити локалізувалися в стулках або в фіброзному кільці. Гістологічне дослідження показує, що в уражених компонентах клапанного апарату виявляється потовщення фіброзного шару й еластичних волокон, вогнищеве відкладення ліпідів, міксоматозні зміни, явища набряку. Присутність сполук кальцію у виявлених біомінералах підтверджувалася за допомогою гістохімічних забарвлень алізаріновим червоним та методом фон Косса. Дослідження питомої частки мінерального компоненту в тканині різних СК показало наступні результати. МК у середньому містили 17,35 +- 2,08 % кадьцифікованої речовини, в АК виявлено 18,84 +- 2,23 % біомінералів. У разі СЕМ із рентгенівським мікроаналізом мінералізовані елементи СК, незалежно від локалізації - МК, АК виявлялися як яскраві об'єкти біло-сірого кольору у вигляді брил, грудок, дрібних порошкоподібних частинок. Біомінеральна частина листків та фіброзного кільця була інкрустована в гістологічну структуру клапанів і тісно пов'язана зі сполучнотканинним компонентом органу. В окремих місцях спостерігалось розшаровування еластичних і сполучнотканинних волокон, в інших локаціях біомінеральна тканина плавно переходила в навколишню строму. Рентгенівські дифрактограми мінералізованих компонентів усіх локалізацій СК показували подібний хімічний склад, близький за співвідношенням кальцію та фосфору, переважна більшість яких відповідала гідроксиапатитам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.41 + Р410.140.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Moskalenko R. A. 
Involvement of proinflammatory S100A9/A8 in the atherocalcinosis of aortic valves = Участие провоспалительных белков S100A9/A8 в атерокальцинозе аортальных клапанов / R. A. Moskalenko, A. M. Romaniuk, I. O. Iashchishyn, I.-M. S. Zakorko, А. M. Piddubnуi, Ye. O. Chernov, L. O. Morozova-Roche // Патологія. - 2017. - № 1. - С. 49-56. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.105.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Hetmanska V. M. 
Amyloidosis of cardiovascular system = Амілоїдоз в серцево-судинній системі : (a rev.) / V. M. Hetmanska, I.-M. S. Zakorko, Yu. V. Moskalenko, O. O. Diachenko, R. A. Moskalenko // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2018. - 6, № 1. - С. 1-9. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

У більшості промислово розвинених країн з високим рівнем урбанізації перше місце серед причин захворюваності та смертності населення займають хвороби серцево-судинної системи. Щорічно у світі близько 9,4 млн. людей вмирає від серцево-судинних захворювань (ССЗ). Однією з причин розвитку ССЗ є амілоїдоз. Частота прояву його в популяції, за останніми даними, становить 1 на 50 тис. населення, відзначається тенденція до почастішання виявлення випадків захворювання. Мета роботи - проведення аналізу літератури для встановлення ролі різних білків в етіопатогенезі амілоїдозу серцево-судинної системи. Відкладення амілоїду в серці може мати різний анатомічний розподіл, включаючи передсердя, шлуночки, периваскулярні простори як листків серцевих клапанів, так і в деяких випадках - провідної системи серця. Амілоїдоз серця встановлюється або за допомогою позитивної кардіальної біопсії з наявністю амілоїдної інфільтрації, або у разі збільшення стінки ЛШ >> 12 мм, за відсутності артеріальної гіпертензії (АГ) або інших потенційних причин істинної гіпертрофії ЛШ з позитивною кардіальної біопсією. Серед амілоїдних білків, які впливають на серце, виділяються такі типи: AL-амілоїдоз (амілоїд легких ланцюгів), сімейний амілоїдоз (F), старечий системний амілоїдоз (SSA), ізольований атріальний амілоїдоз (IAA) і вторинний (AA) амілоїдоз. За останній час амілоїдоз серця вийшов з ряду рідкісних захворювань, це стало можливим завдяки різним методикам дослідження, в тому числі можливості дослідження гетерогенності білкового складу амілоїдних фібрил. Однак, з огляду на неспецифічність симптомів захворювання, малу настороженість серед лікарів щодо амілоїдозу і поліорганность ураження, системний амілоїдоз і амілоїдоз серця зокрема продовжує належати до захворювань, які важко діагностуються.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Piddubnyi A. M. 
Prostatic calculi cause osteoblastic immunophenotype of prostate cancer = Простатические конкременты обуславливают остеобластический иммунофенотип рака предстательной железы / A. M. Piddubnyi, S. M. Danylchenko, A. M. Romaniuk, R. A. Moskalenko // Патологія. - 2019. - 16, № 2. - С. 170-176. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Piddubnyi A. M. 
Molecular aspects of the bone metastases development in prostate cancer = Молекулярні особливості розвитку кісткових метастазів раку передміхурової залози : (a rev.) / A. M. Piddubnyi, R. A. Moskalenko // Eastern Ukr. Med. J. - 2019. - 7, № 2. - С. 96-108. - Бібліогр.: 123 назв. - англ.

Висвітлено актуальне питання сучасної медицини - молекулярні механізми та фактори розвитку кісткових метастазів злоякісних пухлин, зокрема раку передміхурової залози (ПЗ). Проаналізовано положення літературних джерел останніх років щодо процесів формування кісткових метастазів раку ПЗ та експресії окремих маркерів у її тканині. Зокрема було всебічно розглянуто класичну концепцію seed and soil, котра описує феномен тропності циркулюючих метастатичних клітин до певного мікрооточення та викликає розвиток специфічних за локалізацією метастазів. Було узагальнено та порівняно погляди на молекулярно-генетичні основи впливу експресії андрогенових рецепторів неопластичних клітин на розвиток саме остеобластичного типу метастазів, причини та молекулярні механізми розвитку кастраційно-резистентного раку передміхурової залози. Розглянуто й узагальнено теоретичні знання, що описують участь білків p53, Bax та активованої каспази 3 в апоптозі, процеси неоангіогенезу та ремоделювання сполучнотканинного компоненту пухлин із залученням матриксної металопротеїнази 1, особливості присутності колагену 1 типу та іншого остеобластичного маркеру остеонектину в неопластичній тканині та роль запалення у процесах метастазування. Також було висвітлено функції білків теплового шоку із молекулярними масами 70 та 90 кДа та їх роль у пухлинній і метастатичній тканині. Проведене дослідження доповнює та узагальнює дані, що стосуються процесів розвитку кісткових метастазів раку ПЗ. У ході дослідження було всебічно проаналізовано молекулярно-генетичні особливості раку ПЗ за його метастатичного поширення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2 + Р569.481

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Kovalev V. 
Comparative features of open source software products for the development of an automated breast cancer diagnostic program = Порівняльна характеристика можливостей програмних продуктів з відкритим кодом доступу для розробки автоматизованої програми діагностики раку молочної залози / V. Kovalev, Ye. Diachenko, V. Malyshev, S. Rjabceva, O. Kolomiets, M. Lyndin, R. Moskalenko, A. Dovbysh, A. Romaniuk // Eastern Ukr. Med. J. - 2019. - 7, № 4. - С. 377-385. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Рак молочної залози (РМЗ) - одне з найчастіших онкологічних захворювань у світі серед жінок з високою захворюваністю та смертністю. Надійність гістологічної верифікації РМЗ залежить від досвіду, знань патолога, його готовності до самовдосконалення та вивчення спеціалізованої літератури. Цифрова патологія також широко використовується в навчальних цілях, в телепатології, телеконсультаціях та науково-дослідних проектах. Нещодавно розроблена система Whole Slide Image (WSI) відкриває великі можливості у покращанні якості гістопатологічної діагностики. Розробка різноманітного програмного забезпечення для морфологічної діагностики - важливий напрямок для підвищення якості гістологічної верифікації діагнозу в онкопатології. Мета роботи - пошук і порівняльний аналіз існуючих програмних засобів з відкритим вихідним кодом для обробки повнослайдових гістологічних зображень. У результаті здійснено детальне дослідження програмних продуктів з відкритим вихідним кодом ASAP, Orbit, Cytomine та QuPath. Проаналізовано їх особливості та методи обробки зображень, на основі яких було визначено, що програмне забезпечення QuPath має найкращі характеристики для використання у розробці автоматизованої програми діагностики онкологічної патології. QuPath поєднує в собі зручний простий інтерфейс, розширюваність функціоналу користувацькими модулями та відсутність високих вимог до обчислювальної потужності. Крім цього, QuPath направлений на роботу з повнослайдовими зображеннями з імуногістохімічними маркерами; функції, реалізовані в даному програмному забезпеченні, надають змогу проводити морфометричний аналіз. Використання QuPath допоможе зберегти час на розробку графічного інтерфейсу користувача і надасть систему, яку можна розширювати - додавати нові ключові функції, визначені метою. QuPath підтримує розширення, розроблені за допомогою різних мов програмування, включаючи MATLAB та Python.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Piddubnyi A. M. 
Prostatic calculi cause osteoblastic immunophenotype of prostate cancer = Простатические конкременты обуславливают остеобластический иммунофенотип рака предстательной железы / A. M. Piddubnyi, S. M. Danylchenko, A. M. Romaniuk, R. A. Moskalenko // Патологія. - 2019. - 16, № 2. - С. 170-176. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Piddubnyi A. M. 
Molecular aspects of the bone metastases development in prostate cancer = Молекулярні особливості розвитку кісткових метастазів раку передміхурової залози : (a rev.) / A. M. Piddubnyi, R. A. Moskalenko // Eastern Ukr. Med. J. - 2019. - 7, № 2. - С. 96-108. - Бібліогр.: 123 назв. - англ.

Висвітлено актуальне питання сучасної медицини - молекулярні механізми та фактори розвитку кісткових метастазів злоякісних пухлин, зокрема раку передміхурової залози (ПЗ). Проаналізовано положення літературних джерел останніх років щодо процесів формування кісткових метастазів раку ПЗ та експресії окремих маркерів у її тканині. Зокрема було всебічно розглянуто класичну концепцію seed and soil, котра описує феномен тропності циркулюючих метастатичних клітин до певного мікрооточення та викликає розвиток специфічних за локалізацією метастазів. Було узагальнено та порівняно погляди на молекулярно-генетичні основи впливу експресії андрогенових рецепторів неопластичних клітин на розвиток саме остеобластичного типу метастазів, причини та молекулярні механізми розвитку кастраційно-резистентного раку передміхурової залози. Розглянуто й узагальнено теоретичні знання, що описують участь білків p53, Bax та активованої каспази 3 в апоптозі, процеси неоангіогенезу та ремоделювання сполучнотканинного компоненту пухлин із залученням матриксної металопротеїнази 1, особливості присутності колагену 1 типу та іншого остеобластичного маркеру остеонектину в неопластичній тканині та роль запалення у процесах метастазування. Також було висвітлено функції білків теплового шоку із молекулярними масами 70 та 90 кДа та їх роль у пухлинній і метастатичній тканині. Проведене дослідження доповнює та узагальнює дані, що стосуються процесів розвитку кісткових метастазів раку ПЗ. У ході дослідження було всебічно проаналізовано молекулярно-генетичні особливості раку ПЗ за його метастатичного поширення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2 + Р569.481

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Kovalev V. 
Comparative features of open source software products for the development of an automated breast cancer diagnostic program = Порівняльна характеристика можливостей програмних продуктів з відкритим кодом доступу для розробки автоматизованої програми діагностики раку молочної залози / V. Kovalev, Ye. Diachenko, V. Malyshev, S. Rjabceva, O. Kolomiets, M. Lyndin, R. Moskalenko, A. Dovbysh, A. Romaniuk // Eastern Ukr. Med. J. - 2019. - 7, № 4. - С. 377-385. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Рак молочної залози (РМЗ) - одне з найчастіших онкологічних захворювань у світі серед жінок з високою захворюваністю та смертністю. Надійність гістологічної верифікації РМЗ залежить від досвіду, знань патолога, його готовності до самовдосконалення та вивчення спеціалізованої літератури. Цифрова патологія також широко використовується в навчальних цілях, в телепатології, телеконсультаціях та науково-дослідних проектах. Нещодавно розроблена система Whole Slide Image (WSI) відкриває великі можливості у покращанні якості гістопатологічної діагностики. Розробка різноманітного програмного забезпечення для морфологічної діагностики - важливий напрямок для підвищення якості гістологічної верифікації діагнозу в онкопатології. Мета роботи - пошук і порівняльний аналіз існуючих програмних засобів з відкритим вихідним кодом для обробки повнослайдових гістологічних зображень. У результаті здійснено детальне дослідження програмних продуктів з відкритим вихідним кодом ASAP, Orbit, Cytomine та QuPath. Проаналізовано їх особливості та методи обробки зображень, на основі яких було визначено, що програмне забезпечення QuPath має найкращі характеристики для використання у розробці автоматизованої програми діагностики онкологічної патології. QuPath поєднує в собі зручний простий інтерфейс, розширюваність функціоналу користувацькими модулями та відсутність високих вимог до обчислювальної потужності. Крім цього, QuPath направлений на роботу з повнослайдовими зображеннями з імуногістохімічними маркерами; функції, реалізовані в даному програмному забезпеченні, надають змогу проводити морфометричний аналіз. Використання QuPath допоможе зберегти час на розробку графічного інтерфейсу користувача і надасть систему, яку можна розширювати - додавати нові ключові функції, визначені метою. QuPath підтримує розширення, розроблені за допомогою різних мов програмування, включаючи MATLAB та Python.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Moskalenko R. A. 
Pathological biomineralization of soft tissues : monogr. / R. A. Moskalenko, A. M. Romaniuk; Sumy state university. - Sumy : Sumy State University, 2020. - 126 c. - Бібліогр.: с. 109-126 - англ.

The monograph presents the results of the study of pathological soft tissue biomineralization in atherosclerosis, dystrophy, inflammation, benign and malignant tumor growth on the example of atherosclerosis of the aorta and aortic valves, papillary and follicular thyroid cancer, benign prostatic hyperplasia, diseases of the gallbladder, pancreas, salivary and breast glands, eyes.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251.233

Рубрики:

Шифр НБУВ: ІВ228095 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського