Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж22205<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1269
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Yezhov V. N. 
Information-retrieval system for microorganisms to be used in enology = Інформаційно-пошукова система мікроорганізмів для виноробства / V. N. Yezhov, N. I. Bourian, T. K. Skorikova, E. A. Evtcsikhevich // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 4. - С. 3-6. - Библиогр.: 11 назв. - англ.

Створена в Інституті винограду і вина "Магарач" УААН інформаційно-пошукова система мікроорганізмів для виноробства піднімає Колекцію мікроорганізмів на сучасний рівень і дозволяє намітити перспективні шляхи досліджень у галузі гарантованого зберігання штамів у життєдіяльному стані з характерними технологічними властивостями. Проведення необхідної ревізії фондів колекції (збір даних з виявлення, класифікації, реєстрації та контролю мікроорганізмів) передбачає обробку великої кількості інформації. Використання інформаційно-пошукової системи, описаної в статті, дозволяє виконати поставлене завдання у більш короткий термін і значно дешевше.


Ключ. слова: мікроорганізми для виноробства, гриби, дріжджі, бактерії, колекції мікроорганізмів, бази і банки даних мікроорганізмів
Індекс рубрикатора НБУВ: Л874-14с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Valagurova H. V. 
Streptomycete complexes of "Evolution Canyon" soils (Mount Carmel, Natural Preserve, Israel) = Характеристика комплексів стрептоміцетів грунтів "Каньйону Еволюції" (Гора Кармел, Природний Заповідник, Ізраїль) / H. V. Valagurova, V. E. Kozyritskaya, G. A. Iutinskaya, A. A. Pindrus, E. I. Andreyuk // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 6. - С. 15-21. - Библиогр.: 14 назв. - англ.

Уперше досліджено кількісний та якісний склад стрептоміцетів у грунтах трьох екотопів "Каньйону Еволюції" в Ізраїлі. Чисельність стрептоміцетів коливалась від 3 до 15 тис. КУО в 1 г сухого грунту залежно від едафічних і мікрокліматичних умов. У грунтах Каньйону в цілому виявлено 88 видів і підвидів стрептоміцетів. Синекологічний аналіз показав значну різницю між комплексами стрептоміцетів грунтів різних екотопів Каньйону, протилежних станцій, а також станцій, розташованих по трансекті Каньйону.


Ключ. слова: стрептоміцети, видова різноманітність, грунти Ізраїлю
Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Смыкун Н. В. 
Антикоррозионное действие некоторых пестицидов в условиях почвенной коррозии / Н. В. Смыкун, А. П. Третяк, И. Н. Курмакова // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 4. - С. 85-90. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

З метою визначення можливості використання як біоцидних додатків для одержання захисних матеріалів досліджено дію деяких пестицидів (рамрод, лінурон, симазин) на корозійно-активні групи мікроорганізмів - сульфатредукуючі, денітрифікуючі та сапрофітні бактерії, а також їх інгібуючі властивості за умов грунтової корозії. Встановлено, що рамрод і симазин є перспективними для використання як біоцидні додатки для створення біостійких матеріалів. Передбачено, що інгібітори-біоциди можна виявити в ряді сполук, одержаних під час хімічної модифікації рамроду та симазину.


Ключ. слова: почвенная коррозия, биоциды - ингибиторы коррозии, пестициды, сульфатредуцирующие, денитрифицирующие и сапрофитные бактерии
Індекс рубрикатора НБУВ: П032.51 + П415.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Волкогон В. В. 
Ассоциативные азотфиксирующие микроорганизмы / В. В. Волкогон // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 2. - С. 51-68. - Библиогр.: 151 назв. - рус.

Дано оцінку стану вивчення асоціативних азотфіксуючих мікроорганізмів. Розглянуто питання просторових і функціональних взаємовідношень діазотрофів з вищою рослиною, особливості формування азотфіксуючих асоціацій у разі інокуляції однорічних і багаторічних рослин.


Ключ. слова: ассоциативные азотфиксаторы, инокуляция, однолетние и многолетние растения
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*803.234

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Коваленко Н. К. 
Бактериоциногенная и лизоцимсинтезирующая активность молочнокислых бактерий / Н. К. Коваленко, Л. Н. Немировская, С. А. Касумова // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 6. - С. 42-50. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Показано, що молочнокислі бактерії, ізольовані з різних природних джерел, поряд з молочною кислотою продукують бактеріоциногенні речовини. Штами - продуценти бактеріоцинів переважно виділяли із травного тракту людини і телят. Виявлення бактеріоциногенних властивостей частіше спостерігалось у лактобацил (7,8 %), ніж у кокових видів молочнокислих бактерій (4,5 %). У той же час активність бактеріоцинів була вищою у ентерококів і залежала як від штамової належності, так і від умов культивування. Бактеріоцин синтезується з перших годин логарифмічної фази росту культури і максимально нагромаджується на початку стаціонарної фази. Швидкість його нагромадження залежить від складу поживного середовища.


Ключ. слова: молочнокислі бактерії, бактеріоцини, культивування
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дульгеров О. М. 
Біотехнологія очищення поверхневих зливових вод / О. М. Дульгеров, Т. Л. Качур, А. Ю. Нудьга // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 1. - С. 51-55. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Показано можливість очищення поверхневих зливових стоків від нафтопродуктів. Розроблена екстенсивна біотехнологія базується на використанні препарату "Десна" - активного деструктора вуглеводнів. Упровадження цієї біотехнології на очисних спорудах поверхневих зливових вод промзони "Теличка" м. Києва дозволяє стабільно зменшувати вміст нафтопродуктів, що скидаються в р. Дніпро, в 50 - 100 разів.


Ключ. слова: біотехнологія, нафтопродукти, препарат "Десна", очисні споруди
Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*871 + Н761.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Курдиш И. К. 
Взаимодействие микроорганизмов с твердыми материалами и его биотехнологическое значение / И. К. Курдиш // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 1. - С. 60-73. - Библиогр.: 51 назв. - рус.

Підсумовано результати досліджень, виконаних автором і співробітниками за останні 18 років. Фундаментальні дослідження присвячені вивченню екології та фізіології метанотрофних, азотфіксуючих та деяких інших мікроорганізмів. Розглянуто закономірності їх взаємодії з твердими матеріалами. Одержані результати є науковою основою перспективних біотехнологій.


Ключ. слова: взаимодействие микроорганизмов с твердыми материалами, метанотрофные бактерии, угольные шахты, окисление металла, азотфиксирующие бактерии, бактериальные препараты
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*715

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федоровская Е. А. 
Взаимосвязь микробных экосистем и иммунитета человека / Е. А. Федоровская, Л. Н. Немировская // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 5. - С. 85-96. - Библиогр.: 64 назв. - рус.

Подано аналітичний огляд літератури з проблеми дослідження взаємозв'язку імунного статусу організму і мікробної екології людини. Розглянуто критерії, що характеризують нормофлору організму людини, яка змінюється у процесі еволюційної адаптації, взаємодії з макроорганізмом і реакції-відповіді імунної системи, її участі у формуванні захисних функцій організму. Обговорено питання про те, що характер перебігу і кінцевий результат різних інфекційних процесів залежать від стану імунної системи організму. Розглянуто можливість корекції деяких імунологічних показників за допомогою представників нормальної мікрофлори. Зроблено висновок про необхідність вирішення проблеми інфекційних захворювань і ускладнень у комплексі мікробіологічних досліджень.


Ключ. слова: микроорганизмы, иммунитет, коррекция
Індекс рубрикатора НБУВ: Р265.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Іутинська Г. О. 
Використання біостимуляторів для зменшення негативного впливу пестицидів на грунтову мікрофлору / Г. О. Іутинська, С. П. Пономаренко // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 5. - С. 29-36. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено вплив природних і синтетичних біостимуляторів на резистентність мікробних асоціацій грунту до пестицидів. Показано, що в присутності рістстимулюючих препаратів (івін, емістим, агростимулін) у складі природних мікробних асоціацій збільшується чисельність мікроорганізмів, резистентних до таких фунгіцидів, як фенпіклоніл, флуодіоксоніл, дифеноконазол. За умов сумісного застосування біостимуляторів з фунгіцидами в мікробних асоціаціях підвищується активність редокс-систем, які можуть ініціювати окисну деструкцію пестицидів.


Ключ. слова: мікробні асоціації, біостимулятори, фунгіциди, резистентність
Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Щербатенко І. С. 
Використання природної та індукованої стійкості рослин для захисту їх від вірусних хвороб / І. С. Щербатенко // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 6. - С. 56-65. - Бібліогр.: 80 назв. - укp.

Розглядаються основні результати науково-дослідної роботи відділу фітопатогенних вірусів за останнє 20-річчя. Наводяться найбільш значні досягнення у вивченні вірусів, розповсюджених в Україні; пошуку вірусостійких форм серед диких видів і селекційних зразків сільськогосподарських культур; дослідженні природної та індукованої стійкості рослин до вірусів; вивченні антивірусних речовин і розробці способів їх практичного застосування; одержанні вірусостійких рослин методами генної та клітинної інженерії.


Ключ. слова: віруси рослин, природна та індукована стійкість, антивірусні речовини, генна та клітинна інженерія, картопля, тютюн, томати, хміль, цукрові буряки, ефіроолійна троянда
Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2-3,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Купрашвили Т. Д. 
Влияние грибного заражения и длительности хранения семян овощных культур на интенсивность их дыхания / Т. Д. Купрашвили // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 2. - С. 53-56. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

В здоровых семенах овощных культур интенсивность дыхания снижается после сбора урожая в зависимости от длительности их хранения. В семенах, взятых из зараженных фитопатогенными грибами растений, интенсивность дыхания резко падает через 12 и 24 мес после сбора урожая, что связано со снижением жизнеспособности семян. В период сбора урожая отмечена прямая зависимость интенсивности дыхания семян от интенсивности развития гриба. Затем исследуемый показатель снижается обратно пропорционально интенсивности развития фитопатогена. По достижении последним максимального уровня развития зародыш гибнет.


Ключ. слова: интенсивность дыхания, семена овощных культур, грибное заражение, длительность хранения семян
Індекс рубрикатора НБУВ: П491.407 + П478.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Фурзікова Т. М. 
Вплив антибіотичних препаратів та їх комбінацій з пробіотиками на мікрофлору кишечнику мишей / Т. М. Фурзікова, І. Б. Сорокулова, М. Г. Сергійчук, С. В. Січкар, В. В. Смірнов // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 3. - С. 26-35. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив антибіотичних препаратів - бісептолу, поліміксину та канаміцину, а також їх комбінацій з пробіотиками біоспорином і субаліном на мікрофлору кишок мишей. Встановлено, що за перорального введення зазначених препаратів у тварин виникає дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня; за комбінованого використання їх з пробіотиками вдається значною мірою запобігти розвитку дисбактеріозів. Показано, що дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня за допомогою біоспорину та субаліну можна ліквідувати протягом 5 - 7 днів. Самостійне відновлення нормального мікробіоценозу кишок за цей період не відбувається. Склад нормофлори, який зазнавав незначних змін за комбінованого використання антибіотичних препаратів з пробіотиками, самостійно відновлювався на 3 - 5-у добу після відміни цих препаратів.


Ключ. слова: пробіотики, антибіотикотерапія, дисбактеріоз
Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Іутинська Г. О. 
Вплив біостимуляторів і фунгіцидів на параметри росту природних асоціацій грунтових мікроорганізмів / Г. О. Іутинська, С. П. Пономаренко, Л. І. Сіра, В. В. Малова // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 3. - С. 36-42. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Біостимулятори івін і емістим позитивно впливають на ростові характеристики природних асоціацій грунтових мікроорганізмів: підвищується питома швидкість росту, збільшується число генерацій, скорочуються лаг-фаза та тривалість подвоєння чисельності мікроорганізмів. Присутність фунгіцидів у середовищі пригнічує ріст мікроорганізмів. У разі сумісного використання біостимуляторів і фунгіцидів не виявлено негативного впливу фунгіцидів на природні асоціації мікроорганізмів, проте стимулююча дія рістрегулюючих речовин зменшується.


Ключ. слова: біостимулятори, фунгіциди, грунтова мікрофлора, параметри росту
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*805,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гвоздяк Р. І. 
Відділ фітопатогенних бактерій на порозі нового тисячоліття / Р. І. Гвоздяк, Л. А. Пасічник // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 6. - С. 26-37. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

В роботі наведено результати різнобічного вивчення біологічних властивостей збудників бактеріальних хвороб сільськогосподарських культур, квітів та деревних рослин.


Ключ. слова: бактеріози, фітопатогенні бактерії, колекція, гетерогенність популяції, екзополісахариди, ліпополісахариди, антигени, структура, поліаміни, жирні кислоти, локалізація ферментів
Індекс рубрикатора НБУВ: П478.14е(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мацелюх Б. П. 
Генетика і селекція мікроорганізмів / Б. П. Мацелюх // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 5. - С. 60-72. - Бібліогр.: 100 назв. - укp.

В огляді літератури наведено результати досліджень з генетики і селекції бактерій, стрептоміцетів та грибів, одержаних у відділі генетики мікроорганізмів протягом останніх 35 років.


Ключ. слова: стрептоміцети, Bacillus polymuxa, Blakeslea trispora, генетична трансформація, мутагенез, біосинтез метіоніну і пуринів, генетична рекомбінація, картування хромосоми, реплікація та репарація ДНК, селекція
Індекс рубрикатора НБУВ: Е4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Підгорський В. С. 
Депонування мікроорганізмів при патентуванні винаходів та його наслідки для винахідника / В. С. Підгорський, Т. М. Головач, В. І. Суденко // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 1. - С. 56-61. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто норми патентного законодавства України та інших країн щодо депонування мікроорганізмів під час патентування винаходів і умови доступу до депонованих зразків. Висвітлено питання, пов'язані з практикою депонування штамів в Україні, які потребують нормативного вирішення або уточнення з урахуванням тенденції розвитку патентних законодавств країн, розвинутих у сфері промислової власності.


Ключ. слова: мікроорганізми, депонування, патентне законодавство
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40у

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Щербатенко I. С. 
Добір андрогенних сомаклонів тютюну, стійких до вірусу бронзовості томатів / I. С. Щербатенко, Л. Т. Олещенко // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 3. - С. 9-14. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджена стійкість до вірусу бронзовості томатів у послідовних поколіннях андрогенних сомаклонів шести сортів і гібридів тютюну. Встановлено, що кількісний вихід вірусостійких форм у популяціях сомаклонів значною мірою залежить від навколишніх умов, а спадкування стійкості в потомстві відібраних зразків - від типу динаміки ураження рослин вихідного клону. Показано, що динаміка ураження рослин є більш придатним критерієм для добору вірусостійких форм, ніж відсоток стійких зразків у популяціях сомаклонів.


Ключ. слова: вірус бронзовості томатів, тютюн, вірусостійкість, сомаклональна мінливість, андрогенні сомаклони
Індекс рубрикатора НБУВ: П218.1-317

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Веселый С. В. 
Изучение микрофлоры брюшной полости детей с аппендикулярным перитонитом / С. В. Веселый // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 3. - С. 46-51. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Изучены видовые особенности микрофлоры и ее изменчивость у 75 больных с аппендикулярным перитонитом в возрасте от 2 до 15 лет; из них у 45 детей был местный, у 17 - диффузный, у 13 - разлитой перитонит. Осложнения возникли у 18 (49,5%) пациентов. Установлено, что течение аппендикулярного перитонита у детей сопровождается постоянной конкурентной борьбой и сменой микрофлоры, причем микробиологическая картина зависит от стадии процесса и изменяется в течение относительно короткого промежутка времени. Обилие видов микроорганизмов, заселяющих брюшную полость при местном перитоните, постепенно сменяется превалированием при распространенном воспалении золотистого стафилококка и особенно кишечной палочки. Смену одного вида микроорганизма на другой в послеоперационном периоде наблюдали у 21 больного (56,8%), причем у 9 из них - на 1 - 3 сутки после операции. У 85,7% больных со сменой бактериального возбудителя при течении патологического процесса развились осложнения в послеоперационном периоде. Сделан вывод, что назначение оптимальных антибактериальных схем лечения перитонита у детей должно проводиться с учетом смены бактериального возбудителя в ходе развития патологического процесса.


Ключ. слова: аппендикулярный перитонит, инфекционное загрязнение брюшной полости, смена микрофлоры
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сухомлин М. Н. 
Изучение условий прорастания спор базидиомицетов для получения моноспоровых культур / М. Н. Сухомлин // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 3. - С. 3-8. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Вивчено умови проростання спор вищих базидіальних грибів у культурі. Наведено дані про вплив деяких мінеральних солей, вітамінів та джерел вуглецю на проростання базидіоспор. З'ясовано оптимальні умови для одержання моноспорових культур з окремих пророслих базидіоспор.


Ключ. слова: базидіоміцети, базидіоспори, монокаріотичні культури
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*871,025 + Е521.56*87,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Мальцева Н. Н 
Интенсификация биологической азотфиксации при использовании аммонийно-карбонатных соединений и пути их воздействия на микроорганизмы и растения / Н. Н Мальцева, Г. И. Вилесов, О. Е. Давыдова // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 3. - С. 56-65. - Библиогр.: 36 назв. - рус.

Показано підсилення активності асоціативної та симбіотичної азотфіксації за умов внесення в грунт невеликих кількостей амонійно-карбонатних сполук, зокрема, вуглеамонійних солей (ВАС). На підставі аналізу даних літератури та власних досліджень наведено головні шляхи та механізми дії ВАС як нового, перспективного агрохімікату на фізіолого-біохімічні процеси у мікроорганізмах і сільськогосподарських рослинах.


Ключ. слова: азотфіксація, амонійно-карбонатні сполуки, біологічний азот, мікроорганізми, нітрогеназна активність, ризосфера
Індекс рубрикатора НБУВ: П049,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського