Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Автореферати дисертацій (90)Реферативна база даних (1171)Книжкові видання та компакт-диски (479)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>K=ІМЕНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.
 


Room, Adrian.
Dictionary of Pseudonyms [Electronic resource] : 13,000 assumed names / A. Room. - 1th. ed.. - Jefferson : McFarland & Company, Inc., 2010. - 537 p
Переклад назви: Словник псевдонімів: 13000 вигаданих імен

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Substantially revised and enlarged, this new edition of the Dictionary of Pseudonyms includes more than 2,000 new entries, bringing the volume's total to approximately 13,000 assumed names, nicknames, stage names, and aliases. The introduction has been entirely rewritten, and many previous entries feature new accompanying details or quoted material. This volume also features a significantly greater number of cross-references than was included in previous editions. Arranged by pseudonym, the entries give the true name, vital dates, country of origin or settlement, and profession. Many entries also include the story behind the person's name change.



Кл.слова:
слова -- імена

   Тип видання:   зб. статей   
2.


Імена, повернуті із забуття [Електронний ресурс] : за матеріалами судових справ репресованих селян 1929-1950-х років, що зберігаються у Державному архіві Кіровоградської області. - Кіровоград : Дако, 2008. - 130 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Матеріали із судових справ репресованих селян, опубліковані у збірнику, детально розкривають методи та форми дії репресивного апарату держави щодо селянства, яке чинило спротив грабіжницькій політиці влади у сільській місцевості сучасної Кіровоградської області у період 1929-1937 рр. У документах висвітлюються глибинні процеси, що відбувалися в аграрному секторі України, сутність яких знайшла свій прояв у занепаді сільського господарства, що, врешті, призвело до масового голоду. Для істориків, науковців, викладачів, студентів вищих навчальних закладів, краєзнавців, усіх, кому не байдужа історія України.



Кл.слова:
репресії -- голодомор

   Тип видання:   зб. статей   
3.


Історія України. Маловідомі імена, події, факти [Електронний ресурс] : збірник статей. - К. : Інститут історії України НАН України, 2008

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 36. - 2008. - 440 с.


Видання розраховане на науковий та викладацький загал, студентів, всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
історіографія -- політична репресія -- радянська влада

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Історія українського мистецтва [Електронний ресурс] : у 5 т. / голов. ред. Г. Скрипник ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського. - К. : [б. в.], 2007-2011

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Мистецтво первісної доби та стародавнього світу. - 2008. - 710 с.

Т. 2 : Мистецтво середніх віків. - 2010. - 1296 с.

Т. 3 : Мистецтво другої половини XVI - XVIII ст.. - 2011. - 1088 с.

Т. 5 : Мистецтво XX ст.. - 2007. - 1048 с.


У першому томі автори поставили за мету реконструювати цілісний образ найдавніших етапів мистецького життя на українських землях, переважно на прикладі тих артефактів, що постали на них та збереглися до наших днів. У ній представлено мистецтво пізньопалеолітичного населення України, енеолітичної людності (зокрема, подано неперевершеної майстерності зразки кераміки носіїв трипільської культури; репрезентовано пам’ятки образотворчості народів бронзової доби, кімерійців, скіфів, сарматів (особливо вишукані ювелірні (золоті й срібні) вироби – чаші, пекторалі, амфори, золоті оздоби парадного вбрання, рельєфні зображення сюжетів і сцен зі скіфського життя, кам’яні скульптури тощо). Розлогі розділи тому присвячені образотворчому мистецтву та художнім ремеслам населення античних держав Північного Причорномор’я, культурна традиція яких мала безпосередній вплив на мистецькі процеси на цих територіях у наступні епохи. Чи не вперше розглянуто в контексті історії мистецтва пам’ятки кельтського населення та латенізованих культур. Значно повніше висвітлено культурну спадщину праслов’янського й готського населення українських земель тощо.

Другий том “Історії українського мистецтва” присвячено історії художніх процесів на українських теренах у добу середньовіччя (кінець ІV/VI – XV/середина XVI). Важливим наміром авторів та упорядників стало висвітлення родоводу та стильових особливостей вітчизняного мистецтва, його видової специфіки. У дослідженнях архітектури, монументальної скульптури, мозаїк, фресок, іконопису, оздоблення рукописної книги, художніх ремесел окреслено риси, які й нині маркують процес творення українського світу.

У третьому томі “Історії українського мистецтва” висвітлюються розвиток, жанрове й стильове розмаїття української архітектури, образотворчого та декоративного мистецтва козацько-гетьманської доби, що охоплює фактично три століття – XVI, XVII, XVIIІ, національні варіанти європейських стилів ренесансу й бароко, які стали набутком більшості визначних пам’яток, розглянутих у цьому виданні.

Глибоким філософським осмисленням та форматним осягненням вирізняються розділи праці, присвячені мистецькій спадщині ХІХ ст. – періоду, коли українська національна культура виявила неабияку життєстійкість, витворивши за вкрай складних соціополітичних умов довершені мистецькі твори, «зуміла розвинути більшість сучасних видів мистецтв, а в багатьох із них створити класичні цінності і дати імена світової міри». Автори розділів слушно зауважують, що мистецька спадщина цієї епохи формувалася й визрівала в чужинському культурному середовищі та під тиском нових суспільно-політичних реалій, що спричиняли розмежування між культурою народною та панівних верств, динамічну зміну стильових напрямів – перехід від бароко до романтизму та реалізму. Дослідники чи не вперше в мистецтвознавстві пострадянського періоду залучають до аналізу українського образотворення нові імена художників та архітекторів, нові реалії та здобутки малярської і будівельної спадщини, розглядаючи в контексті українського мистецького процесу як пам’ятки, що виникли в Україні і на питомо українському ґрунті, так і ті мистецькі явища, що хоча й творилися поза Україною, проте тематикою і змістом стосувалися української культурної традиції та історії.

5-й том, присвячений мистецтву ХХ століття, є, власне, першою спробою накреслити і дати об’єктивну оцінку основним процесам, що відбувалися впродовж усього минулого століття в художньому житті на теренах нашої країни, намаганням відтворити цілісну картину мистецького життя, що розвивалося в контексті загальноєвропейського художнього процесу, єдиному річищі світового художнього розвитку.



Кл.слова:
образотворче мистецтво -- монументальна скульптура -- декоративно-вжиткове мистецтво

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 



Аксіоми для нащадків: українські імена у світовій науці [Електронний ресурс] : зб. нарисів / упор. О. К. Романчук. - Л. : Меморіал, 1992. - 544 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розповідається про маловідомі сторінки життя і діяльності незаслужено замовчуваних учених-природодослідників, вихідців з України, чий внесок у світову і європейську науку важко переоцінити. Зокрема, тут йдеться про безпідставно репресованих у лихі роки сталінських беззаконь українських академіків М. Кравчука і С. Рудницького. Читач матиме змогу ознайомитись з історією дослідження катодних променів українським фізиком І. Пулюєм, який випередив винахід В. Рентгена, довідається про цікаві подробиці життєпису інших видатних учених-українців: ботаніка В. Липського, біохіміка І. Горбачевського, хіміка П. Франка, математиків М. Остроградського і Г. Вороного, М. Чайковського і М. Зарицького та ін. Дізнається читач і про те, як створювалась на еміграції "Енциклопедія українознавства", про українських фізиків у діаспорі тощо.



Кл.слова:
наукова діяльність

   Тип видання:   словник   
6.
 


Береза, Т.
Практичний англо-український словник фразеологічних синонімів [Електронний ресурс] / Т. Береза. - Львів : БаК, 2011. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Практичний англо-український словник фразеологічних синонімів" показує фразеологічне багатство англійської та української мов, є практичним виданням. Тому він може задовольнити широкі потреби цільової аудиторії. Словник допоможе носіям англійської і української мов глибше зрозуміти та засвоїти паралельні фразеологічні структури, яких немає в інших словниках. Містить близько 19 000 фразеологічних одиниць. Головними гаслами є крилаті вислови, відомі імена літературних героїв, назви популярних книжок та кінострічок, а також вислови, що вживаються у мовленні. Словник розрахований для професіоналів та широкого кола читачів, не байдужих до мови.



Кл.слова:
лексикологія -- переклад -- фразеологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.
 


Боргардт, Олександр.
Дві культури [Електронний ресурс] / Олександр Боргардт. - [Б. м.] : [б. в.], 2012. - [395] с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Олександра Боргардта 'Дві культури' є спробою (можливо, й першою) зіставити та порівняти дві культури: 'вєлікую русскую' та 'провінційну і занедбану' українську. Хоч остаточне порівняння і не завжди виходить на користь 'вєлікой', так би мовити, за визначенням. О. Боргардт не притягав до розгляду матеріалу ні марксизму, ні навіть фрейдизму та структуралізму, обмежуючись незаперечними фактами, як і тим, що можна з них отримати шляхом логічного аналізу. В гострій публіцистичній манері, притаманній саме О. Боргардту, все зветься власними іменами, без звичних для кінця XX ст. евфемізмів, коли звичайний геноцид перехрещується на якусь 'етнічну чистку'. Сподіваємось, що ця книга не залишить байдужим жодного читача в Україні, і не тільки.



Кл.слова:
імперський шовінізм -- національна культура -- менталітет

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Вихованець, І.
Таїна слова [Електронний ресурс] / І. Вихованець. - К. : Радянська школа, 1990. - 284 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Про таїну рідного слова, про мовну скарбницю народу. зібрану в словниках, про те, як народжується слово, про історію слів, про наші імена й прізвища, про назви міст, про взаємозв'язки української мови з іншими мовами розповідає ця книжка.



Кл.слова:
мова -- мовлення

   Тип видання:   хрестоматія   
9.

Волосевич, О. А.
Історія України в казках та легендах [Електронний ресурс] / О. А. Волосевич. - Л. : [б. в.], 2005. - 287 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія України від слов’янський племен до ХХ ст. постає в народних казках, легендах, переказах та їх авторських переспівах. З другої частини книги - “Історія України в іменах та подіях - допитлива дитина здобуде історично-наукову інформацію



Кл.слова:
казка -- легенда

   Тип видання:   художня література   
10.

Гончар, Олесь.
Твори [Електронний ресурс] : в 7 т. / О. Гончар. - К. : Дніпро, 1987-1988

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Фронтові поезії. Прапороносці. Новели. - 1987. - 556 с.

Т. 2 : Таврія. Перекоп. - 1987. - 724 с.

Т. 3 : Земля гуде. Партизанська іскра. Микита Братусь. Щоб світився вогник. Оповідання з циклу "Південь". - 1987. - 562 с.

Т. 4 : Людина і зброя. Циклон. - 1987. - 596 с.

Т. 5 : Тронка. Бригантина. - 1988. - 496 с.

Т. 6 : Берег любові. Оповідання. Статті. - 1988. - 708 с.

Т. 7 : Собор. Твоя зоря. - 1988. - 660 с.


Є в літературі імена, без яких годі уявити саму літературу. От і нам, сучасникам Олеся Гончара, неможливо уявити собі буття нашої рідної культури без його обов'язкового теплоносного імені. Так провесінь лісову не можливо уявити собі без пролісків, без нурту березових соків, так жнивну пору годі бачити без тугого колихання колосків, без їх солодкого музичного шемрання, так шалена гроза і грозою не стане, доки не впережиться вогняним поясом шовкової блискавки. А що наша сучасна література, а коли чесніше казати, то вся сучасна українська культура щільно вперезана його неповторним тугим шовковим іменем, то в цьому твердженні буде всього-на-всього правда.



Кл.слова:
українська література -- белетристика -- новелістика

   Тип видання:   монографія   
11.

Губерначук, С. С.
Прадавність української мови [Електронний ресурс] / С. С. Губерначук. - К. : Четверта хвиля, 2010. - 352 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі представлені напрацювання автора як фахового філолога за кілька десятків років досліджень найдавніших початків української мови. Читачі довідаються, як ще з раннього кам'яного віку, коли людина почала виголошувати первісні членоподільні звуки, а за ними і звуконаслідувальні мовні одиниці, витворювалися, віками удосконалювалися і передавалися від покоління до покоління потужні зародкові прамовні пласти, які з часом стали основою формування розвоєвої бази української мови: первовічні вигуки й частки, корені багатьох слів, пов'язаних із первісним збиральництвом- мисливством, початковими хліборобством, тваринництвом, будівництвом, металовиробництвом, як і тотемічними та сонцепоклонницькими віру- ваннями тощо. У доісторичних часах автор простежує і деякі морфологічні, словотвірні, синтаксичні та образно-поетичні особливості нашої рідної мови. Підтвердженням висновків автора є найдавніші жанри української словесності: народні замовляння та казки, обрядові пісні сонцепоклонниць- кого походження, корінні імена особові, географічні назви, а також ведійські, античні та давньоукраїнські писемні джерела.



Кл.слова:
українська мова -- українська філологія

   Тип видання:   монографія   
12.

Демчук, М. О.
Слов'янські автохтонні особові власні імена в побуті українців XIV-XVII ст. [Електронний ресурс] / М. О. Демчук. - К. : Наукова думка, 1988. - 172 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена лексико-семантичному, структурному та етимологічному аналізу особистих імен власне слов'янського походження, що функціонували у побуті українців 14-17 ст. та збереглися ще з тих часів у складі сучасних українських прізвищ.



Кл.слова:
ономастика -- антропонім -- ім'я -- прізвище

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Соціологія   
13.

Дзира, Ярослав.
Автопортрет нації [Електронний ресурс] / Ярослав Дзира. - К. : Бібліотека українця, 1997. - 147 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На матеріалі історичних джерел Київської Русі, козацьких реєстрів 1581 і 1649 рр., у яких зафіксовані імена, прізвища, прізвиська, географічні назви наших далеких предків, розкривається національний паспорт українців, доводиться, що вони на своїх етнічних землях споконвік автохтонна нація, державотворча спільнота, з притаманним їй прагненням за сприятливих умов відроджувати свою державність. “З синів Володимирових Русь упала, з Хмельницьких за Богдана на ноги повстала”, — твердять сучасники Хмельницького. Висуваються нові аргументи, що автором славнозвісної “Історії русів” були Григорій та його син Василь Политики. Микола Гоголь розглядається як український письменник, що спричинився до національного відродження у XIX ст. Показано гостру критику Тарасом Шевченком “погодінської теорії” про запустіння Наддніпрянщини в XIV-XVІ ст., яку в суверенній Україні намагаються відновити наші сучасні послідовники М. Погодіна і М. Каткова — академіки, доктори наук, публіцисти.



Кл.слова:
Україна -- Київська Русь -- державність

   Тип видання:   підручник   
14.

Дорофєєва, Н. В.
З історії грошей України [Електронний ресурс] / Н. В. Дорофєєва, 3. М. Комаринська. - К. ; Л. : [б. в.], 2000. - 164 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія грошей як галузь історичної науки привертає увагу істориків, археологів, економістів і навіть мовознавців. Вивчення історії грошей дає можливість дослідити державні процеси, економіку, торгівлю певного періоду історії. Гроші розповідають про внутрішнє становище держави, його економічну силу чи слабкість. Повідомляють важливі дані про політичне життя, ідеологію, конкретну історію, дозволяючи уточнити або навіть з'ясувати імена і дати правління тих чи інших володарів. Особливе значення має вивчення історії грошей для поглиблення знань з економічної історії різних Історичних епох і періодів. Підготовку другого видання навчального посібника з історії грошей спонукало, перш за все, те, що ця проблематика зацікавила не лише студентів, фахівців, а й пересічних громадян. І це знайшло своє відображення у розширенні текстового матеріалу, а також збагаченні його тематичними ілюстраціями. Важливе місце у посібнику відведено історії грошей України, яка розглядається в контексті загального історичного процесу та подій, що його супроводжували. Достатньо уваги відведено історії появи грошей і грошового обігу, історії виникнення та функціонування грошових систем, проведенню грошових реформ, їх результатам (з найдавніших часів до сьогодення). Навчальний посібник складається з дев'яти тем, матеріал яких подається з дотриманням тематико-хронологічного принципу. Важливою ознакою у вивченні історії грошей є розгляд її в контексті історичних подій суспільно-політичного та економічного життя. Поглибленню знань з історії грошей допомагає словник «Ключові терміни і поняття», який є індивідуальним для кожної теми, виходячи з хронологічних рамок, подій та країн, про які йдеться у конкретній темі. Перевірці й закріпленню знань сприяють вміщені наприкінці кожної теми «Контрольні питання». Детальніше ознайомитись з тією чи іншою проблемою, поглибити знання допоможе рекомендована література до кожної окремої теми. У світовій історії важко знайти державу, яка не прагнула б до зміцнення своєї грошової системи, підвищення ролі грошей у суспільних відносинах. Україна — не виняток. Вона теж має давні традиції грошового виробництва й обігу, адже за свою багатовікову історію неодноразово виготовляла власні гроші.



Кл.слова:
нумізматика -- фінанси

   Тип видання:   словник   
15.


Етимологічний словник української мови [Електронний ресурс] : у 7 т. / Національна академія наук України, Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні ; голов. ред. О. С. Мельничук ; уклад.: Р. В. Болдирєв, В. Т. Коломієць, А. П. Критенко. - К. : Наукова думка, 1982-2012

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - Г. - 1982. - 632 с.

Т. 2 : Д - Копці. - 1985. - 572 с.

Т. 3 : Кора - М. - 1989. - 552 с.

Т. 4 : Н - П. - 2003. - 656 с.

Т. 5 : Р - Т. - 2006. - 704 с.

Т. 6 : У - Я. - 2012. - 569 с.


У словнику подається етимологія і характеризується стан етимологічної розробки всіх зафіксованих у XIX і XX ст. слів української літературної мови та діалектів, за винятком найрегулярніше утворюваних похідних форм, пов'язаних із наведеними в словнику, і застарілих або вузькофахових термінів іншомовного походження. Розглядаються також етноніми і власні імена людей, поширені в Україні. Для філологів широкого профілю, мовознавців, фахівців з української та інших слов'янських мов і всіх, хто цікавиться походженням слів, — наукових працівників, викладачів, студентів.



Кл.слова:
словотвір -- походження слів -- мовознавство

   Тип видання:   словник   
16.


Етимологічний словник української мови [Електронний ресурс] : в 2 т. / уклад. Я. Рудницький. - Вінніпег : УВАН ; Оттава : УММАН, 1972-1982

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - Г. - 1972. - 968 с.

Т. 2 : Д - Ь. - 1982. - 1128 с.


Етимологічний словник Ярослава Рудницького, виданий у складних умовах в діаспорі, надає українські слова з їх англійським перекладом та англомовним поясненням про походження. Кожне гасло будується за однією формулою: слово кирилицею, його літературні й діалектні різновиди, семантика, синоніми та переклад англійською мовою, порівняння з відповідниками в інших мовах, вичерпна історія слова. До словника включено значну кількість запозичень різного часу, етноніми, топоніми та власні імена. Для філологів широкого профілю, мовознавців, фахівців з історії української та інших слов'янських мов.



Кл.слова:
слово -- походження -- переклад

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.
 


Качанюк-Спєх, І.
Безмежнеє поле [Електронний ресурс] : українська поезія у переспіві німецькою мовою = Unendliche Felder : Ukrainische Lyrik in deutscher Nachdichtung / І. Качанюк-Спєх. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2010. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Українська поезія у переспіві німецькою мовою Ірини Качанюк-Спєх. Цей переспів — вільний переклад віршами — народжувався упродовж кількох років і був зроблений за покликом серця, шанобливо і впевнено щодо прагнення відкрити німецькому читачеві органічність та неповторність українського поетичного мистецтва. У цій книзі зібрана лише мала частинка поетичного скарбу України. Тут на першому плані — імена, знані у кожному домі, імена-ікони, котрі вічні і ще досі несуть у собі суттєвий вплив на свідомість багатьох громадян сучасної європейської України.



Кл.слова:
поезія -- українська література

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Ковба, Ж. М.
Людяність у безодні пекла [Електронний ресурс] : поведінка місцевого населення Східної Галичини в роки "остаточного розв'язання єврейського питання" / Ж. М. Ковба. - 3-е вид., перероб. і доп.. - К. : Дух і літера : Центр "ТКУМА", 2009. - 295 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На матеріалах архівних джерел, мемуарів, записаних авторкою усних спогадів корінних галичан: українців, поляків, євреїв - свідків подій, розглянуті соціальні, економічні умови життя трьох народів у міжвоєнні роки, в час Другої світової війни. Основна увага приділяється поведінці місцевого населення в роки так званого "остаточного розв'язання єврейського питання". Вперше публікуються імена галичан - поляків та українців, котрі були знищені фашистами за допомогу євреям. Більш повно, ніж у попередників, представлено дані про галичан.



Кл.слова:
голокост -- гуманізм -- порятунок

   Тип видання:   зб. статей   
19.

Корсак, І. Ф.
Імена твої, Україно [Електронний ресурс] : художньо-документальні оповідання / І. Ф. Корсак. - Луцьк : Твердиня, 2007. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга відомого літератора з Волині Івана Корсака повертає нас обличчям до постатей української історії та культури, замовчуваних або забутих.



Кл.слова:
українська література

   Тип видання:   наукове видання   
20.


Літопис УПА [Електронний ресурс] : у 14 т. / уклад. О. Вовк, І. Павленко. - К. : Інститут української археографії НАН України, 1995-2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1995. - 481 с.

Т. 2 : Волинь і Полісся: УПА та запілля 1943-1944. - 1999. - 723 с

Т. 3 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: директивні документи ЦК Компартії України 1943-1959. - 2001. - 650 с.

Т. 4 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: інформаційні документи КП(б)У, обкомів партії, НКВС-МВС, МДБ-КДБ 1943-1959. кн. 1 1943-1945. - 2002. - 596 с.

Т. 5 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: інформаційні документи КП(б)У, обкомів партії, НКВС-МВС, МДБ-КДБ 1943-1959. кн. 2 1946-1947. - 2002. - 573 с.

Т. 6 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: інформаційні документи КП(б)У, обкомів партії, НКВС-МВС, МДБ-КДБ 1943-1959. кн. 3 1948. - 2003. - 508 с.

Т. 7 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: інформаційні документи КП(б)У, обкомів партії, НКВС-МВС, МДБ-КДБ 1943-1959. кн. 4 1949-1959. - 2003. - 705 с.

Т. 8 : Волинь, Полісся, Поділля: УПА та запілля 1944-1946. - 2006. - 1448 с.

Т. 9 : Боротьба проти повстанського руху і націоналістичного підпілля: протоколи допитів заарештованих радянськими органами державної безпеки керівників ОУН і УПА. Книга перша. - 2007. - 911 с.

Т. 10 : Життя і боротьба генерала "Тараса Чупринки" (1907 - 1950). - 2007. - 832 с.

Т. 11 : Мережа ОУН(б) і запілля УПА на території ВО "Заграва", "Турів", "Богун" (серпень 1942 - грудень 1943 рр.). - 2007. - 849 с.

Т. 12 : Воєнна округа УПА "Буг". Книга 1. 1943-1952. - 2009. - 790 с.

Т. 13 : Воєнна Округа УПА «Буг». Документи і матеріяли 1943-1952. кн. 2. - 2009. - 1232 с.

Т. 14 : УПА і запілля на ПЗУЗ 1943-1945. Нові документи. - 2010. - 640 с.


В книзі зібрані періодичні та військові публікації Головного Командування УПА. Документи висвітлюють маловідомі широкому загалу в Україні героїчні сторінки боротьби українських повстанців проти німецьких загарбників та радянської влади. Повстанські часописи повертають нам імена українських патріотів, які довго замовчувала комуністична влада, дають можливість всебічно відтворити історію України в роки другої світової війни.



Кл.слова:
національно-визвольний рух -- друга світова війна -- радянська окупація -- сучасна історія -- ХХ століття
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського