Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (33)Автореферати дисертацій (4338)Реферативна база даних (26931)Книжкові видання та компакт-диски (2265)Журнали та продовжувані видання (54)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНСТРУМЕНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 169
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
1.


Работа с Photoshop [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
панель інструментів -- градієнт -- текстура

      
2.

Мотлях, О. І.
Поліграф: наукова природа походження, нормативно-правове регулювання та допустимі межі застосування [Електронний ресурс] : монографія / О. І. Мотлях ; Юридичний інститут Національного Авіаційного університету. - [Б. м. : б. в.]. - 425 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.65 Мб


У монографії з урахуванням міжнародної та вітчизняної практики комплексно досліджується процес зародження, становлення та утвердження науково-технічного приладу поліграфа. Розкриваються сучасні напрями його застосування у суспільних правовідносинах та можливості впровадження даної інструментальної детекції у діяльність правоохоронних органів щодо розкриття та розслідування злочинів. Особливого змісту надається методиці підготовки та проведення тестових опитувань осіб, які підозрюються у вчиненні злочину з метою встановлення об’єктивної істинни у справі. Сформульовано пропозиції щодо процесуальних форм закріплення результатів експертних психофізіологічних досліджень із застосуванням поліграфа шляхом сворення нового виду судових експертиз. Звернуто увагу на проблемні питання процесуального змісту, які стосуються забезпечення доказів отриманих за результатами полігра- фологічних досліджень та запропоновано механізм удосконалення кримінально-процесуального законодавства України. Монографічний матеріал розрахований на використання у навчальному процесі, практичній та науковій діяльності.



Кл.слова:
поліграф -- експертиза -- проведення поліграфологічного дослідження

   Тип видання:   методичний посібник   
3.

Шпехт, Т. В.
Гострий та хронічний гломерулонефрит у дітей. Етіопатогенез. Визначення основних синдромів. Інструментально-лабораторна діагностика (складання плану та оцінка результатів). Обгрунтування діагнозу. Призначення лікування в залежності від встановленого діагнозу [Електронний ресурс] : методичні рекомендації для організації самостійної роботи студентів V курсу медичного факультету / Т. В. Шпехт. - Полтава : Українська медична стоматологічна академія, [20_ _?]. - 9 с.

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
нирка -- хвороба

   Тип видання:   методичний посібник   
4.

Танянська, С. М.
Порушення серцевого ритму у дітей. Етіопатогенез. Класифікація. Клініко-інструментальна діагностика. Принципи невідкладної допомоги та лікування [Електронний ресурс] : методичні вказівки для організації самостійної роботи студентів V курсу медичного факультету / С. М. Танянська. - Полтава : Українська медична стоматологічна академія, [20_ _?]. - 11 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
хвороба -- серце

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Розанов, С.
Школа игры на кларнете [Електронний ресурс] / С. Розанов. - М. : Музыка, [19_ _?]. - 134 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вышедшая в 1940 году и неоднократно переиздававшаяся «Школа игры на кларнете» выдающегося педагога С. В. Розанова сыграла значительную роль в подготовке отечественных музыкантов. Она была предназначена для обучения на кларнетах немецкой системы. В связи с распространенной в настоящее время практикой использования кларнетов французской системы появилась необходимость в новом методическом материале. Основываясь на специфике кларнетов французской системы и сохранив структуру и основной музыкальный материал, редактор внес в издание «Школы» Розанова значительные изменения. Написаны новые упражнения и этюды (особенно для начального обучения), добавлены пьесы, а также подготовительные упражнения к гаммам и арпеджио. Все новые этюды и упражнения, а также переложения пьес, сделанные редактором, отмечены звездочкой. Некоторые произведения, исключенные из последних изданий, восстановлены. Значительно переработаны методические указания. Данную редакцию «Школы» можно использовать при обучении на кларнетах немецкой и французской систем. В работе с учеником необходимо использовать дополнительный музыкальный материал, способствующий закреплению навыков, получаемых учащимися при работе над «Школой». Таким материалом могут служить упражнения, направленные на преодоление отдельных трудностей (педагог должен подбирать эти упражнения сам, исходя из возможностей ученика), этюды и пьесы, предусмотренные учебными программами. Обучение на кларнете можно начинать с 8—9-летнего возраста. До 13 лет целесообразны занятия на малом кларнете (в строях D и Es) или на кларнете С, так как для игры на кларнете В у учеников в таком возрасте пальцы недостаточно длинны.В начальный период обучения педагог должен уделить самое пристальное внимание постановке дыхания, корпуса, головы, рук, пальцев, языка. От того, насколько учеником будет правильно усвоена постановка, во многом будет определено его дальнейшее развитие.



Кл.слова:
духовий інструмент

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
6.

Шевченко, Роман Юрійович.
Геоінформаційні системи в екології [Електронний ресурс] : електронний підручник / Р. Ю. Шевченко ; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ : [б. в.], 2022. - 224 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В підручнику висвітлені основні геодезичні полігонні (польові) геопросторові дослідження із апробацією роботи інновінг Smart-інструментарію передкартографічних досліджень. Розглядаються теми алгоритмічного проєктування діджиталізованих полігонних картографо-геодезичних експедиційних пікетажних коридорів моніторингу довкілля-простору. Технологічно це реалізовно на прикладах математичних моделей роботи Android-програм високоточного супутникового Gadget-координатного визначення джерел забруднення з метою визначення топографічних змін ландшафтів забудованих (міських) та природних ландшафтів.

Розрахований на здобувачів другого та третього рівнів вищої освіти природничих, географічних, інформаційних та технічних галузей знань.



Кл.слова:
Геодезія -- картографічні моделій екологічної безпеки -- об'єкти природокористування

   Тип видання:   монографія   
7.


Промисловість України перед викликами майбутнього: у пошуках відповідей та рішень [Електронний ресурс] : колективна монографія / Л. В. Дейнеко [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2022. - 346 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.51 Мб


Досліджено виклики майбутнього для промислового розвитку України, що формуються під впливом політичних, екологічних та соціально-економічних трансформацій глобального і локального характеру і впливатимуть на його траєкторію. За найбільш впливовими викликами майбутнього проаналізовано поточні та прогнозовані глобальні тренди, новітні економіко-технологічні та політичні рішення та зміни до чинного законодавства, що стосуються розвитку промислового сектора в Україні та в країнах її глобального партнерства, зокрема Європейського Союзу. Представлено інструменти державної політики та рекомендації для промислового бізнесу для запобігання негативним проявам глобальних та локальних викликів й отримання переваг із можливостей, що ними створюються.

Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів і студентів економічних спеціальностей вищих і середніх спеціальних навчальних закладів.




   Тип видання:   наукове видання   
8.


Виклики майбутнього для промислового розвитку України [Електронний ресурс] : наукова доповідь / Л. В. Дейнеко [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2022. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.19 Мб


Представлено виклики майбутнього для промисловості України, що формують детермінанти соціально-економічного зростання національної економіки в умовах глобальної нестабільності. У десяти розділах доповіді, сформованих за ключовими викликами майбутнього, окреслено поточну ситуацію, тенденції її розвитку та можливі наслідки, а також запропоновано рекомендації та інструменти промислової політики з метою адекватного реагування на ці виклики, що спрямовані на запобігання їх негативному впливу та максимальне використання їх конструктивного потенціалу.

Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів і здобувачів вищої освіти економічних та інших спеціальностей.




   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
9.

Шевченко, Роман Юрійович.
Києвознавство: просторова інтерпретація урболандшафту [Електронний ресурс] : монографія / Р. Ю. Шевченко ; Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ : ДЕАПОУ, 2021. - 248 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена дослідженню навколишнього природного середовища (довкілля), а також природних, антропогенних та соціокультурних екологічних публічних просторів м. Києва. Столиця України представляє собою цілий ряд малодосліджених кластерів її території: трансформація природного та антропогенного ландшафтів, особливості довкілля та природокористування у топоніміці міста, аудит історичних та сучасних картографічних матеріалів, як документальних літописів екологічної історії міста, екологія туристсько-рекреаційного та рекреаційно-екскурсійного природокористування природних зон, історія та географія екологічних катастроф та їх генезис. Відповідне дослідження об’єднане у розроблену комплексну парадигму вивчення довкілля та простору м. Києва – обсерваційний моніторинг. Для його реалізації та розв’язання відповідних наукових задач були успішно апробовані сучасні технології геодезії, картографії, фотограмметрії, геоінформаційних систем та технологій. Основою наукових досліджень є еколого-географічні та картографічні рекогностувальні експедиції, які були проведені протягом останніх двадцяти років. Був накопичений величезний за об’ємом фактологічний еколого-географічний матеріал (база даних). Це абриси експедицій, архів стародавніх та сучасних карт, матеріали аерокосмічної зйомки та дистанційного зондування м. Києва. Розроблений та застосований інструментарій технологій полігонного та камерального моніторингу м. Києва: укладена карта ландмарків – реперів еколого-географічних та природоохоронних обсервацій, обґрунтовані нові наукові дефініції: довкілля-простір м. Києва, екологічне києвознавство, інновінг-інструментарій обсерваційного моніторингу великого міста. Вивчені особливості проєктування еколого-туристичних стежок (на прикладі вул. Оболонська набережна). Досліджені маловідомі еколого-гідрографічні об’єкти: каскад озер Почайна, штучні еколого-гідрологічні об’єкти публічних просторів (фонтани та водограї). Окремо вивчені технології створення геоінтелектуальної системи прийняття екологічних рішень у м. Києва. Укладена серія статистичних еколого-моніторингових карт. Представлений широкий опис унікальних та ексклюзивних об’єктів природного та публічного просторів м. Києва із метою їх залучення в систему міського екологічного (зеленого) та урбаністичного (промислового) туризму, рекреації, релаксації, інтерпретації природної та культурної спадщини м. Києва засобами ГІС та ДЗЗ.

Монографія буде корисною дослідникам м. Києва: екологам-природоохоронцям, києвознавцям-географам, історикам, картографам, екскурсоводам та гідам-інтерпретаторам, а також спеціалістам у галузі геоінформаційного еколого-географічного картографування великих міст.



Кл.слова:
довкілля -- картографія -- екологічний моніторинг

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
10.

Шевченко, Р. Ю.
Інструментарій моніторингу довкілля міста Києва [Електронний ресурс] : монографія / Р. Ю. Шевченко ; Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ : ДЗ "ДЕА", 2020. - 324 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії сформульовані концептуальні положення нової методології екологічного моніторингу – обсерваційної, парадигма якої ґрунтується на розроблених системах і математичних моделях реального та віртуального моніторингу довкілля за допомогою ландмаркових систем наземного, підземного, повітряного, водного та космічного базування. Представлені новітні технічні та технологічні висновки щодо метризації довкілля-простору, розробки геопросторових моделей обсерваційних систем моніторингу на прикладі м. Києва. Зазначається, що обсерваційні дослідження поділяються на класичні (традиційні) та неоновітні, застосовуючи концепти теорії конверсійного моделювання довкілля-простору із апробуваннням алгоритму обсерваційних сценаріїв результатів рекогностування із застосуванням краудсорсингових технологій цифрового картографування. Представлені та відтворені нові можливості дешифрування, ідентифікації та інтерпретації даних дистанційного зондування Землі та оперативних геопросторових моделей мережі інфраструктури екологічних обсервацій, що отримали дефініційне обґрунтування як еколандмарки. Визначені та знайшли підтвердження засади та концепції розробленої теорії формалізованого обсерваційного еколого-географічного картографування. Розроблена серія техноекологічних карт м. Києва, апробація проведена на проблемних полігонах геостаціонарних екологічних досліджень м. Києва.

Розрахований на науковців природничих та технічних наук, що займаються інноваційними проблемами реалізації проведення екологічного моніторингу засобами цифрової геодезії та картографії, геоінформаційних систем та аерокосмічних технологій. Монографія рекомендована здобувачами різних ступенів вищої освіти закладів вищої освіти галузей знань «Геодезія та землеустрій», «Природничі науки» та «Науки про Землю» і спрямований на формування картографічних вмінь та геопросторової компетентності засобами ГІС та ДЗЗ.



Кл.слова:
моніторинг довкілля -- ландшафти -- екологічна безпека

   Тип видання:   монографія   
11.

Перга, Тетяна Юріївна.
Екологічна політика США. Епоха становлення [Електронний ресурс] : монографія / Т. Ю. Перга ; Національна академія наук України, Державна установа "Інститут всесвітньої історії Національної Академії Наук України". - Київ : Центр учбової літератури, 2020. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.63 Мб


Вперше у вітчизняній історіографії здійснено комплексне дослідження етапу становлення екологічної політики США, який тривав з кінця XIX ст. до Другої світової війни. Розглянуто чинники зростання інтересу американського суспільства до охорони природних ресурсів, підґрунтя та засади урядової діяльності в цій царині. Виявлено особливості природоохоронної політики США за часів президентства Теодора Рузвельта, Говарда Тафта, Вудро Вільсона, Воррена Гардінга, Калвіна Куліджа, Герберта Гувера, Франкліна Рузвельта. Розкрито роль лідерів у захисті довкілля Сполучених Штатів Америки. Охарактеризовано головні етапи діяльності Служби національних парків США. Проаналізовано особливості природоохоронної діяльності під час «прогресивної епохи», доби «проспериті», економічної кризи і рецесії 1930-х рр. Розкрито екологічні аспекти «Нового курсу» та ефективність використання довкілля в якості антикризового інструменту. Оцінено теоретичні і практичні здобутки екологічної політики США напередодні Другої світової війни.

Монографія адресована науковцям, викладачам навчальних закладів, політикам, студентам, та всім тим, хто цікавиться екологічною історією та історією Сполучених Штатів Америки і прагне зробити свій внесок у покращення екологічної політики України.



Кл.слова:
політика -- реформи -- ініціативи розвитку

   Тип видання:   зб. статей   
12.


Тоталітаризм як система знищення національної пам’яті: Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю (11 – 12 червня 2020 року) [Електронний ресурс] : збірник наукових праць = Totalitarianism as a system of destruction of national memory : Materials of the All-Ukrainian scientifi c-practical conference with international participation / відп. ред. Тетяна Єщенко. - Львів : Друкарня Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, 2020. - 556 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.33 Мб


У збірнику наукових праць уміщено матеріали учасників усеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тоталітаризм як система знищення національної пам’яті». Подано розвідки, в яких розглянуто колективну пам’ять і національну ідентичність, міфи, символи й ідеологеми комуністичного тоталітаризму у мистецтві, науці й освіті; репресії, голод, державний терор, ідеологічний тиск, війни як засоби знищення української нації, місця української національної пам’яті (топографічні, монументальні, символічні, функціональні); визначено десемантизацію базових ідеологем радянської семіосфери в сучасній українській мові, розглянуто русифікацію як інструмент експансії і (нео-)тоталітаризму; проаналізовано ідеологічну цензуру, тоталітарну риторику і нові маніпулятивні технології у пресі, на радіо, телебаченні, рекламі, в мережі інтернет.

Для науковців у галузі українознавства, істориків, культурологів, філологів.



Кл.слова:
історія і сучасність -- інструмент експансії -- тоталітаризм

   Тип видання:   аналітична доповідь   
13.


Міжнародні аспекти інтеграції Донбасу і Криму в політико-правовий і соціокультурний простір України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / А. І. Кудряченко [и др.] ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії НАН України. - Київ : Державна установа "Інститут всесвітньої історії НАН України", 2019. - 70 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 1.57 Мб


В аналітичній доповіді систематизовано і концептуалізовано історичний досвід щодо реалізації інтеграції Донбасу і Криму в політичний і соціальний простір України, з'ясовано її міжнародні аспекти, сучасні виклики і перспективи. Проаналізовано складові втілення інтеграційної політики у провідних та транзитивних країнах світу задля досягнення національної єдності. Виявлення її форми, методи і засоби. Встановлення можливості адаптації цього досвіду для потреб України.



Кл.слова:
інтеграційний процес -- захист культурних цінностей -- міжнародні санкції як інструмент впливу

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.


Менеджмент: практикум [Електронний ресурс] : навчальний посібник / , ред.О. Ф. Овсянюк- Бердадіної. - Тернопіль : Вектор, 2019. - 72 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.17 Мб


Практикум з менеджменту підготовлений відповідно до програми навчальної дисципліни "Менеджмент", до його змісту входять теми, що вивчаються студентами самостійно чи на семінарських заняттях. Посібник дозволяє набути навичок застосування управлінського інструментарію при аналізі та вирішенні практичних ситуацій в діяльності організацій, поглибити знання та розуміння сутності менеджменту в діяльності організації.

Для студентів та викладачів факультетів і навчальних закладів економічного профілю.



Кл.слова:
управлінські рішення -- менеджмент -- колектив

   Тип видання:   наукове видання   
15.


Промислова політика як ключовий інструмент стратегії розвитку [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / Л. В. Дейнеко [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2019. - 143 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.58 Мб


У науково-аналітичній доповіді акцентовано увагу на необхідності здійснення в державі виваженої промислової політики для модернізації вітчизняної промисловості та її розбудови відповідно до цілей українського суспільства. Запропоновано напрями посилення інституційної спроможності держави в ході імплементації промислової політики, що полягають у забезпеченні інституційної узгодженості, стратегічної співпраці між урядом, бізнесом та іншими групами суспільства, нівелюванні конфліктів та сприянні конкуренції. Діагностовано ситуацію на ключових промислових ринках та виявлено найбільш вразливі сегменти з точки зору критичного спаду виробництва, надмірної імпортозалежності, розриву взаємозв’язку виробництва певних товарів із внутрішнім попитом. Окреслено пріоритетні напрями структурної трансформації розвитку промисловості з урахуванням зростання ролі екологічного чинника та стимулювання екологічної модернізації небезпечних виробництв. Запропоновано низку інструментів – інституціональних, фінансових, екологічного управління – задля реалізації механізмів екологічної реадаптації економічного зростання, пов’язаного із розвитком промисловості. Запропоновано систему заходів з управління розвитком кадрового потенціалу, що в умовах трансформації промисловості має спиратися на механізми економічного саморозвитку, підвищення значущості освіти та управління знаннями, підвищення якості професійної освіти промислового спрямування, формування сучасної інноваційної екосистеми у промисловості. Обґрунтовано напрями посилення глобальних зв’язків у міжнародній торгівлі промисловими товарами та запропоновано механізми сприяння інтеграції України у глобальний ринок, у т.ч. досліджено інструменти технічного сприяння поширенню послуг вітчизняного промислового інжинірингу як в Україні, так і за кордоном.




   Тип видання:   монографія   
16.


Управління митними ризиками: теорія та практика [Електронний ресурс] = Customs risk management: theory and practice : монографія / П. В. Пашко [и др.] ; Університет державної фіскальної служби України, Науково-дослідний інститут фіскальної політики, Науково-дослідний центр митної справи. - Хмельницький : ФОП Стрихар А. М., 2018. - 302 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 11.37 Мб


У виданні всебічно проаналізовано теоретичні засади функціонування системи управління митними ризиками та можливість надання подальших спрощень митних процедур шляхом використання ризикоорієнтованих інструментів митного контролю, узагальнено особливості профілювання митних ризиків в контексті забезпечення митної безпеки України. Крім того, в монографії досліджено особливості застосування системи управління ризиками за різними сферами здійснення митного контролю, а саме: при митному контролі пасажирських переміщень через авіаційні пункти пропуску, міжнародних поштових та експрес-відправлень, при здійсненні аналізу зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів господарювання. Окремо розглянуто питання формування механізму аналізу ризиків в контексті впровадження системи попереднього інформування.

Монографія розрахована на фахівців з митної справи, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, а також на працівників митниць і учасників зовнішньоекономічної діяльності.



Кл.слова:
механізми спрощення митних процедур -- механізм аналізу ризиків -- митний контроль

   Тип видання:   наукове видання   
17.


Розвиток промисловості для забезпечення зростання та оновлення української економіки [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / К. В. Ануфрієва [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2018. - 158 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.05 Мб


У науковій доповіді представлено базу для конструктивного діалогу всіх зацікавлених сторін задля формування системного бачення розвитку української промисловості та обґрунтування її спроможності стати ключовим елементом стратегії економічного розвитку. Оцінено перспективи розвитку галузевих ринків, які є важливими для здійснення реформ у переробній промисловості, з урахуванням специфічних проблем їх функціонування та обґрунтуванням механізмів та інструментів для розвитку потенціалу ключових ринків. Запропоновано шляхи нарощування технологічної та ресурсної бази для модернізації промисловості, які зумовлені інноваційним розвитком та переходом до цифровізації промислового виробництва, доступом до фінансових ресурсів та ринків капіталу, можливостями розвитку кадрового потенціалу галузі. Обґрунтовано напрями посилення глобальних зв’язків у міжнародній торгівлі промисловими товарами та запропоновано механізми сприяння інтеграції України у глобальний ринок.



Кл.слова:
стратегії розвитку -- сприяння інвестиціям -- капітал

   Тип видання:   навчальний посібник      методичний посібник   
Категорія:    
18.


Спорт заради розвитку [Електронний ресурс] : навчально-методичний посібник / О. В. Погонцева [и др.] ; Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міністерство освіти і науки України. - Київ : Видавництво "Фенікс", 2017. - 268 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.21 Мб


Мета посібника – забезпечити викладацький склад загальноосвітніх навчальних закладів та закладів післядипломної педагогічної освіти науково-методичними розробками, що дозволяють організувати ефективний навчальний процес у відповідності до змісту і вимог концепції освіти в інтересах сталого розвитку, програми "Спорт заради розвитку". Розроблені матеріали методичного посібника "Спорт заради розвитку" можуть бути використані вчителями загальноосвітніх навчальних закладів; викладачами вищих навчальних закладів України в межах проходження ознайомчої та виробничих практик на базах загальноосвітніх навчальних закладів України; організаторами курсів підвищення кваліфікації, методистами, організаторами навчальних програм, семінарів.

Представлені матеріали можуть використовуватися під час проведення занять-тренінгів та занять фізичною культурою з метою усунення соціального напруження, попередження конфліктів, покращення комунікації та взаємодії в колективі тощо, а головним інструментом вирішення проблеми автори пропонують використання фізичної активності та спортивної діяльності.



Кл.слова:
спорт -- розвиток -- активні ігри

   Тип видання:   монографія   
19.


Консолідація державних фінансів України [Електронний ресурс] : монографія / І. О. Луніна [и др.] ; голов. ред. І. О. Луніна ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2017. - 344 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.56 Мб


Досліджено теоретико-методологічні засади консолідації державних фінансів України в умовах дії факторів фінансової нестабільності. Визначено економічний зміст процесів фіскальної консолідації та напрями побудови інституційного каркасу політи-ки консолідації. Обґрунтовано підходи до зменшення ризиків втрати доходів держави та удосконалення бюджетно-податкового стимулювання економічної діяльності суб'єктів господарювання. Розглянуто питання трансформації політики державної підтримки пі-дприємств з метою підвищення конкурентоспроможності національної економіки та зменшення навантаження на державні фінанси; окреслено напрями реформування бю-джетної політики у соціальній сфері (на прикладі охорони здоров'я та соціального за-хисту населення). Проаналізовано проблемні аспекти процесів бюджетної децентралізації та визна-чено шляхи підвищення ефективності діяльності публічної влади різних рівнів як стра-тегічного напряму консолідації державних фінансів Україні.

Для спеціалістів з питань бюджетно-податкової політики, науковців, викладачів, аспірантів і студентів економічних ВНЗ.



Кл.слова:
стимулювання економічної діяльності -- інструменти підтримки підприємств -- бюджетна децентралізація

   Тип видання:   наукове видання   
20.


Протидія нелегальному обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів: досвід країн ЄС та ОЕСР [Електронний ресурс] : публікація / В. І. Коротун [и др.] ; Державна фіскальна служба України, Університет державної фіскальної служби України, Науково-дослідний інститут фіскальної політики. - Київ : Алерта, 2017. - 66 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.72 Мб


Публікацію підготовлено в межах виконання НТТР «Розбудова комплексної системи протидії тінізації ринку підакцизних товарів в Україні». У роботі проаналізовано сучасну практику протидії нелегальному обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів у країнах ЄС та ОЕСР. Визначено особливості застосування окремих інструментів реалізації державного контролюючого впливу на ринку підакцизних товарів. Розглянуто ефективність застосування новітніх інноваційних інструментів захисту бази оподаткування у країнах ЄС, зокрема результати впровадження у практику фіскального адміністрування системи EMCS. Розкрито особливості організаційного забезпечення контролю за обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів у країнах ЄС та ОЕСР.



Кл.слова:
контрольно-наглядова діяльность -- обіг -- механізми контролю
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського