Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (105)Реферативна база даних (1004)Книжкові видання та компакт-диски (388)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА$<.>+<.>K=ОПОЗИЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 87
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Вейн, П.
Чи вірили греки у свої міфи? [Електронний ресурс] : есей про конституентну уяву / П. Вейн. - Л. : Каменяр, 2003. - 170 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дійсна мета цієї книги полягає в тому, аби показати, що поставлене в ній питання врешті-решт не має сенсу - замість говорити про вірування, треба насправді говорити про істини. автор порівнює істину певного моменту із певною програмою: чи це правдиве? чи це фальшиве? Щодо реципієнта програми, то він сам є фактом творіння. Такою є інтелектуальна лінія цієї книжки, подана методом послідовного зближення під час дослідження найрізноманітніших текстів - від Арістотеля та павсанія до Цицерона й Евсебія.



Кл.слова:
міфологія -- вірування

   Тип видання:   підручник   
2.
 


Харитонов, Євген Олегович.
Цивільне право України [Електронний ресурс] : підручник / Є. О. Харитонов, Н. О. Саніахметова. - К. : Істина, 2003. - 776 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику докладно розглядаються Загальна та Особлива частина цивільного права. У теоретичному та практичному аспектах досліджуються положення усіх книг Цивільного кодексу України 2003 р. Особливу увагу приділено інститутам права власності та інших речових прав, права інтелектуальної власності, зобов'язального права із докладним вивченням усіх видів договірних та недо-говірних зобов'язань, спадкового права. Розрахований на юристів, практикуючих адвокатів, викладачів, студентів, широке коло читачів.



Кл.слова:
речові права -- інтелектуальна власність

   Тип видання:   підручник   
3.

Борисова, В. І.
Цивільне право [Електронний ресурс] : підручник : в 2 т. / В. І. Борисова. - Харків : Право, 2011

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 2011. - 656 с.

Т. 2. - 2011. - 816 с.


Підручник підготовлений колективом викладачів кафедри цивільного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого на основі нового Цивільного кодексу України і відповідно до нової програми курсу цивільного права. В першому томі висвітлюються загальні положення цивільного права, вчення про особисті немайнові права фізичної особи, право власності та інші речові права, право інтелектуальної власності, спадкове право. Для студентів, аспірантів і викладачів вищих навчальних юридичних за­ кладів освіти, а також наукових і практичних працівників.



Кл.слова:
правознавство -- немайнові права -- інтелектуальна власність -- спадкове право

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Чернышева, С. А.
Художественное творчество и закон [Електронний ресурс] / С. А. Чернышева. - М. : Московский рабочий, 1980. - 96 с.. - (Беседы о советском законе)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данная брошюра, написанная на основе действующего законодательства об авторском праве, освещает важные вопросы внутрисоюзного и международного правового регулирования отношений в сфера художественного творчества, знакомит с положениями новой Конституции СССР, касающимися художественного творчества, охраны, преумножения и использования культурных ценностей. Рассчитана на широкий круг читателей.



Кл.слова:
законодавство -- юриспруденція -- авторське право -- інтелектуальна власність -- історія права

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Забужко, Оксана.
Філософія української ідеї та європейський контекст: франківський період [Електронний ресурс] / Оксана Забужко. - К. : Факт, 1992. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перша праця, в якій філософія національної ідеї розглядається як самостійна інтелектуальна течія, що сягає далеко за межі політології — до питань про сутність і сенс національного буття. На широкому історико-культурному матеріалі автор досліджує місце цієї течії в європейській — і, спеціально, українській — свідомості новітнього часу (XIX — поч. XX ст.). Окремий розділ присвячено національно-екзистенційним пошукам І. Франка, в чиїй особі сконцентровано духовний досвід переломового для долі національної культури покоління української інтеліґенції.



Кл.слова:
українська інтелігенція -- національна культура

   Тип видання:   наукове видання   
6.
 


Забужко, Оксана.
Філософія української ідеї та європейський контекст [Електронний ресурс] : франківський період / Оксана Забужко. - К. : Основи, 1993. - 130 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перша праця, в якій філософія національної ідеї розглядається як самостійна інтелектуальна течія, що сягає далеко за межі політології — до питань про сутність і сенс національного буття. На широкому історико-культурному матеріалі, автор досліджує місце цієї течії в євпропейській — і, спеціально, українській — свідомості новітнього часу (ХІХ — поч. ХХ ст.). Окремий розділ присвячено національно-екзистенційним пошукам І. Франка, в чиїй особі сконцетровано духовний досвід переломового для долі національної культури покоління української інтелігенції.



Кл.слова:
національна ідея -- лібералізм -- західництво -- європоцентричність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Дробаха, Олександр.
Українські таємниці Франції [Електронний ресурс] / Олександр Дробаха. - Київ : Смолоскип, 2012. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця третя книжка серійного проекту наукових та художніх вирішень про Гетьманщину-Україну, за жанром мандрівна про­за, є наче містком дружніх поривань між окремими громадянами, містами, націями. В історико-літературних нарисах крізь призму неординарних життєписів особистостей, Читачу, ти збагнеш оте історично-непроминальне, як-от: сьогоднішню невеселу ентропію (міру невпорядкованості життя) подолаємо лиш вольовим національно-патріотичним устремлінням усього українства та за сприяння цьому світових сил. Самозрозуміле, що координатором, організатором якісних змін у суспільстві може бути не аристократія багатства, а інтелектуальна, авторитетна, провідна верства.



Кл.слова:
історія Європи -- міжнародні зв'язки -- дипломатія -- перекладна література

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
8.

Чертков, Владимир Лазаревич.
Судебная защита прав и интересов авторов [Електронний ресурс] / В. Л. Чертков ; Московский общественный научно-исследовательский институт судебной защиты и усовершенствования адвокатов. - М. : Юридическая литература, 1971. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге описываются порядок и особенности рассмотрения авторских споров в суде. При этом исследуются вопросы подведомственности и подсудности указанных споров, участники судебною разбирательства и положение управлений по охране авторских прав, подготовка дел к судебному разбирательству, виды и особенности доказательств, заключения экспертизы по авторским спорам, судебные решения и исполнительное производство по ним.



Кл.слова:
юриспруденція -- законодавство -- майнові відносини -- авторське право -- інтелектуальна власність

   Тип видання:   монографія   
9.

Клімушин, Петро Сергійович.
Стратегії та механізми електронного урядування в інформаційному суспільстві [Електронний ресурс] : монографія / П. С. Клімушин ; Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. - Харків : Магістр, 2016. - 524 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.45 Мб


Запропоновано механізми розвитку інформаційного суспільства за домінантними складовими: інформаційно-телекомунікаційна інфраструктура суспільства, віртуальна спільнота та інтелектуальна власність. Визначено стратегії та механізми електронного урядування за складовими електронного уряду, електронної демократії та відкритого уряду в умовах становлення інформаційного суспільства. Запропоновано основні механізми довіри в інфраструктурі відкритих ключів: ізольований, кореневий, мережевий, шлюзовий, списком статусу сертифіката, списком сертифікатів та управління якістю сертифікатів. Визначено механізми розвитку дозвільної системи та надано практичні рекомендації з удосконалення інфраструктури взаємодії влади з бізнесом. Запропоновано структуру механізмів формування інформаційної культури публічних службовців, що включає правові, організаційні, технологічні, освітні, соціальні групи. Надано практичні рекомендації з удосконалення системи підготовки кадрів для забезпечення розвитку електронного уряду, електронної демократії та відкритого уряду. Обґрунтовано методологію розвитку інноваційно орієнтованого суспільства. Розглянуто інноваційні технології й механізми розвитку електронних комунікацій; структурні моделі організації систем електронного документообігу за компонентами сховища документів та їхніх карток, компонентами, що здійснюють ділові процеси системи; механізми управління правами електронних документів. Обґрунтовано найкращі світові моделі, практики та тенденції розвитку електронного урядування для застосування в Україні та надано моніторингові рейтингові оцінки електронного урядування в країні. Обґрунтовано методологію регламентації та надання електронних адміністративних послуг, запровадження електронних адміністративних регламентів та надано практичні рекомендації з удосконалення інфраструктури взаємодії влади з громадянами. Визначено інструменти та механізми забезпечення трансакційної взаємодії та надано практичні рекомендації з удосконалення регулювання систем електронних платежів та розвитку електронного бізнесу.



Кл.слова:
е-урядування -- е-документообіг -- адміністративна реформа -- кадрова політика

   Тип видання:   методичний посібник   
10.


Справочник по корпоративному лицензированию (для Украины): методическое пособие [Електронний ресурс] ; Некоммерческое Партнерство Поставщиков Программных Продуктов / Некоммерческое Партнерство Поставщиков Программных Продуктов. - Киев : ООО «1С Украина», 2010. - 84 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В настоящем методическом пособии изложены основные подходы к операциям по приобретению и использованию лицензионного программного обеспечения в корпоративном секторе, выработанные представителями софтверной отрасли совместно с общественными организациями, специализирующимися на охране интеллектуальной собственности.



Кл.слова:
власність інтелектуальна

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Кант, Иммануил.
Сочинения [Електронний ресурс] : в 8 т. / Иммануил Кант. - Москва : Чоро, 1994. - (Мировая философская мысль)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Докритические произведения. - 1994. - 544 с.

Т. 2 : Докритические произведения. - 1994. - 429 с.

Т. 3. - 1994. - 741 с.

Т. 4. - 1994. - 630 с.

Т. 5 : Критика способности суждения. - 1994. - 414 с.

Т. 6. - 1994. - 613 с.

Т. 7 : К вечному миру. Спор факультетов. Антропология. Успехи меьафизики. - 1994. - 495 с.

Т.8. - 1994. - 718 с.


Первый том юбилейного Собрания сочинений Канта содержит работы так называемого "докритического" периода. Главная из них - «Всеобщая естественная история и теория неба», посвященная космогонической гипотезе. Работа «Физическая монадология» дана в переводе П. Флоренского, более точном, чем перевод, помещенный в предыдущем издании. Том содержит новую вступительную статью и новые примечания. Второй том юбилейного издания продолжает публикацию "докритических" работ Канта. Сюда вошли "Наблюдения над чувством возвышенного и прекрасного", "Грезы духовидца", диссертация "О форме и принципах чувственного и интеллигибельного мира" и др. Сверка перевода черновых записей в авторском экземпляре "Наблюдений" с новейшей публикацией оригинала привела к коренному исправлению русского текста, который ныне дается не как самостоятельное произведение, а лишь как характерные для Канта повседневные заметки. Третий том юбилейного издания целиком посвящен главному труду Канта — «Критике чистого разума». Восстановлен, насколько это возможно, классический перевод Н. Лосского. Перевод скрупулезно сверен с оригиналом, в него внесены необходимые терминологические уточнения. Традиционно воспроизведен текст второго прижизненного издания труда Канта, в приложениях даны существенные выдержки из первого издания. В обоих случаях на полях дана пагинация первоизданий (по которой обычно даются ссылки в кантоведческой литературе). Примечания написаны заново и значительно расширены. Четвертый том юбилейного издания содержит четыре книги Канта, вышедшие вслед за «Критикой чистого разума». Это «Пролегомены», представляющие собой краткое изложение основных идей главного труда Канта; «Основоположения метафизики нравов» — первая крупная работа по этике; «Метафизические начала естествознания», труд показывающий живой интерес Канта к теоретическим проблемам природоведения; «Критика практического разума», развивающая идеи Канта в этической сфере. Переводы заново сверены с оригиналом, примечания к работе по философии естествознания написаны заново. Пятый том юбилейного издания посвящен эстетике и теории культуры. Он содержит "Критику способности суждения" — основной труд Канта в этой области, которая служит связующим звеном между теорией познания и теорией нравственности. Дается новый перевод работы, в котором устранены грубые ошибки, препятствовавшие пониманию основополагающих идей философа. В качестве приложения публикуется "Первое введение к "Критике способности суждения", которое было напечатано лишь посмертно. Эстетические работы Канта представляют самостоятельный интерес для всех работающих в этой области. Шестой том юбилейного издания охватывает две работы Канта — "Религия в пределах только разума" и "Метафизика нравов". Первая анализирует только философские проблемы религии, но содержит важнейшую часть этической теории Канта. "Метафизика нравов" — итоговая работа по философии права и нравственности; работа публикуется в традиционном виде, одновременно (в примечаниях) приводятся результаты новейших текстологических исследований, которые знакомят с тем, в каком виде рукопись вышла из-под пера Канта и какой трансформации подверглась в ходе первой публикации. Седьмой том юбилейного издания знакомит читателя с позднейшими книжными публикациями Канта. Наибольшим успехом пользовалась небольшая брошюра «К вечному миру» — образец философской публицистики, как бы обращенной в наши дни, когда вопрос о предотвращению войны стал предельно актуальным. «Спор факультетов» — тоже философская публицистика; в книге объединены три работы — по философии религии, по философии истории и по «системе здоровья», которой Кант неукоснительно придерживался, преодолевая все грозившие ему недуги. «Антропология» — итоговая работа по философии человека. В приложениях публикуется незаконченная рукопись об успехах метафизики, написанная для конкурса, в котором Кант хотел принять участие. Восьмой том завершает юбилейное издание Канта. Сюда вошли статьи, написанные после 1781 года и появившиеся в периодической прессе. Далее — два курса лекций: "Логика", "О педагогике", избранные письма и черновые наброски. Среди последних значительное место занимает рукопись "Об основанном на априорных принципах переходе от метафизических начал естествознания к физике", над которой Кант работал в последние годы. Как и впредыдущем Собрании сочинений, дается значительный отрывок из этого произведения. Переводы ряда статей, вошедшие в том, публиковались ранее в "Кантовских сборниках" (Калининград).



Кл.слова:
класична філософія -- інтелектуальна критика -- метафізика -- антропологія

   Тип видання:   аналітична доповідь   
12.


Соціально-гуманітарні аспекти реалізації угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом [Електронний ресурс] : аналітична записка / У. Я. Садова [та ін.] ; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2015. - 12 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.30 Мб


Оцінка наслідків реалізації положень Угоди про Зону вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС для розвитку вітчизняної соціально-гуманітарної сфери може проводитися з погляду різних ідеологічних доктрин, рівнів територіальної організації державної влади, суспільних інтересів. Пошук серед них «раціонального зерна» дає підстави стверджувати, що вона варіюватиме від найширшого (опосередкованого) охоплення цих наслідків, до предметно-конкретного (прямого) вияву.



Кл.слова:
міграційна активність -- інтелектуальна власність -- енергоощадні технології

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Юдкин-Рипун, Игорь Николаевич.
Слово и тело: заметки по методике умственного труда [Електронний ресурс] / И. Н. Юдкин-Рипун ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. - К. : [б. в.], 2002. - 100 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.83 Мб


У книзі висвітлюються питання ефективної організації підготовки науково-дослідницького персоналу, пов’язані з психогігієною, біомеханікою та практикою редакторської роботи. Пропонуються рекомендації з психотренінгу та гімнастики згідно з настановами японської концепції “найкан”. Для наукових працівників та студентів.



Кл.слова:
інтелектуальна праця -- психогігієна -- біомеханіка

      
14.


Системно-правовий термінологічний словник-довідник з окремих галузей права [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. Д. Гапотій, О. Г. Мінкова ; Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького. - Мелітополь : ТОВ "Видавничий будинок ММД", 2013. - 322 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.34 Мб


Навчальний посібник містить систему юридичних визначень, описів, схем та понять з основних галузей права. Він дає можливість студентам вищого навчального закладу почерпнути знання з конституційно-правової термінології, теорії виникнення держави і права, екологічного, цивільного, трудового, шлюбно-сімейного, адміністративного, банківського, кримінального права та інших галузей законодавства України. У ньому студент має можливість знайти у стислій формі найважливіші поняття та визначення по здійсненню в Україні правосуддя, повноважень прокуратури, адвокатури та окремих правоохоронних органів. Навчальний посібник (електронний підручник) призначений для студентів вищих навчальних закладів не юридичних спеціальностей



Кл.слова:
право -- інтелектуальна власність -- правоохоронні органи

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Дмитришин, В. С.
Розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності в Україні: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів [Електронний ресурс] / В. С. Дмитришин ; Навчально-науково-виробничий комплекс "Академія інтелектуальної власності". - Київ : Інст. інтел. власн. і права, 2008. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей навчальний посібник укладено автором на підставі власних лекцій, прочитаних в Державному інституті інтелектуальної власності та матеріалів курсу лекцій "Передача прав інтелектуальної власності", наданих Державному інституту інтелектуальної власності. У посібнику висвітлено комплекс питань, пов'язаний з правовими підставами набуттям майнових авторських прав, розглянуті договірні та недоговірні способи розпоряджанням майновими правами інтелектуальної власності, розглянуто питання щодо оформлення правочинів про передання зазначених прав та надання ліцензій на використання таких прав, а також розглянуті питання державної реєстрації договорів, що стосуються об'єктів інтелектуальної власності. Видання може бути використано для набуття та підвищення кваліфікації фахівців у сфері охорони інтелектуальної власності. Розраховано на студентів, що навчаються за спеціальністю 7(8).000002 (Інтелектуальна власність), викладачів та студентів правових, інженерних, економічних та інших спеціальностей, а також в якості довідникового посібника для державних службовців, юристів-практиків, підприємців і працівників усіх видів економічної діяльності, які мають потребу набути чи поповнити свої знання в сфері інтелектуальної власності.



Кл.слова:
власність інтелектуальна

   Тип видання:   монографія   
16.

Черненко, Владимир Анатольевич.
Регулирование интеллектуальной собственности в сфере услуг: монография [Електронний ресурс] / В. А. Черненко ; Министерство образования и науки Российской Федерации. - Санкт-Петербург : Санкт-Петербургский государственный университет сервиса и экономики, 2010. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Одним из основных условий формирования экономики является эффективное развитие интеллектуальной собственности. Практически все страны мира в своем стремлении к стабильному экономическому росту, объявили наступившее тысячелетие эрой развития технологий. Для студентов, аспирантов, преподавателей, научных работников.



Кл.слова:
власність інтелектуальна

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Хайдеггер, М.
Разговор на проселочной дороге [Електронний ресурс] / М. Хайдеггер. - М. : Высшая школа, 1991. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Издание представляет собой сборник впервые публикуемых на русском языке статей немецкого мыслителя Мартина Хайдеггера, одного из самых знаменитых философов XX века вокруг идеи которого не перестают кипеть интеллектуальные страсти. Статьи, собранные в книге, дают представление о позднем периоде творчества Хайдеггера. В них ставятся вопросы о сущности мышления и бытия, о тайне творчества, о судьбе европейской культуры и кризисе современной эпохи.



Кл.слова:
европейська культура -- інтелектуальна праця

   Тип видання:   методичний посібник   
18.

Нильсон, Н.
Принципы искусственного интеллекта [Електронний ресурс] / Н. Нильсон. - М. : Радио и связь, 1985. - 376 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Описаны фундаментальные вопросы из области искусственного интеллекта, лежащие в основе многих приложений к обработке естественного языка, автоматическому программированию, "интеллектуальным" системам извлечения информации, экспертным системам и планированию действий. Показано, что большинство современных систем искусственного интеллекта (ИИ) может быть описано в виде глобальной базы данных, к которой применяются правила продукций под контролем некоторой управляющей системы. Выделение базы данных, правил продукций и блока управления в системе ИИ дает возможность изучения разнообразных механизмов использования в вычислительном процессе дополнительной информации о предметной области, обеспечивающих в конечном счете эффективное решение задач реальной сложности. Приводятся многочисленные примеры и программы, поясняющие и детализирующие общий подход к максимальному использованию знаний при решении задач. Автор книги - известный американский ученый, руководитель работ по искусственному интеллекту в Станфордском исследовательском институте, разработчик системы STRIPS, предназначенной для управления автономным роботом. Для научных работников, специализирующихся в области искусственного интеллекта.



Кл.слова:
програмування -- інтелектуальна система

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Бенда, Ж.
Предательство интеллектуалов [Електронний ресурс] / Ж. Бенда. - Москва : ИРИСЭН, 2009. - 310 с.. - (Политическая наука)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Французский писатель, философ, публицист Жюльен Бенда (1867—1956) вошел в историю европейской культуры главным образом как автор книги «Предательство интеллектуалов» (1927). В представлении Ж. Бенда, общественная функция интеллектуала — сохранять вечные духовные ценности человечества и служить для людей нравственным ориентиром, показывая им образец деятельности, не подчиненной практическим целям. Но интеллектуалы, утверждает автор, изменили своему назначению — не потому, что оказались вовлеченными в события истории, а потому, что утратили важнейший свой атрибут: беспристрастность. Вместо того чтобы судить обо всем происходящем с позиций общечеловеческой справедливости, общечеловеческой истины, общечеловеческого разума, они приняли реализм массы, прониклись «политическими страстями» и стали разжигать их в согражданах. Книга вызвала оживленные споры. Насколько реален созданный автором облик подлинного интеллектуала? Когда интеллектуал становится «предателем»: тогда, когда «предает» вечные ценности, или же тогда, когда «предает» свою социальную группу, нацию, страну? Всегда ли можно оценивать конкретные действия исходя из отвлеченных моральных принципов? Какова мера участия интеллектуала в политической жизни общества?



Кл.слова:
інтелектуальна робота -- суспільні ролі -- філософія -- політика

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Москалев, В. Г.
Правовые основы интеллектуальной собственности: учеб. пособие [Електронний ресурс] / В. Г. Москалев ; Министерство образования и науки Российской Федерации. - Барнаул : АлтГТУ, 2009. - 299 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебном пособии изложены основные положения права интеллектуальной собственности как подотрасли гражданского права с учетом норм международных соглашений. Подробно освещаются понятия, признаки и виды основных объектов интеллектуальной собственности, содержание прав их создателей и пользователей. Даны рекомендации по составлению документов заявки на выдачу патента на изобретение, полезную модель, промышленный образец и основные способы их подачи в Российской Федерации и за рубежом. Излагаемый материал представлен в наглядной форме -в виде структурных схем, которые в дальнейшем используются в качестве плакатов при чтении курса «Защита интеллектуальной собственности». Для студентов всех форм обучения машиностроительных специальностей, преподавателей, аспирантов и научно-технических работников.



Кл.слова:
власність інтелектуальна
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського