Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (23)Тематичний інтернет-навігатор (2)Автореферати дисертацій (5378)Реферативна база даних (30474)Книжкові видання та компакт-диски (3091)Журнали та продовжувані видання (69)
Пошуковий запит: (<.>K=АКУСТИЧНІ$<.>+<.>K=ЯКОСТІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 121
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Вельмин, С. П.
Экскурсия по Днепру и Припяти для осмотра памятников старины в м. Чернобыле, организованная Киевским обществом охраны памятников старины и искусства, совместно с Киевским отделом Императорского русского военно-исторического общества [Електронний ресурс] / С. П. Вельмин. - К. : зд. Киев. отд. Император. рус. военно-ист. о-ва, 1914. - 8 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний матеріал містить доповідь про екскурсію по Дніпру та Прип'яті, що була організована Київським Товариством Охорони Пам'яток Давнини і Мистецтва, спільно з Київським Відділом Імператорського Російського Воєнно-Історичного Товариства. У доповіді описується географія місцевості, хід екскурсії (зокрема археологічних розкопок), розглянуті пам'ятки тощо. В якості додатку містяться топографічні мапи об'єктів дослідження (курганів, печер тощо).



Кл.слова:
краєзнавство -- туризм

   Тип видання:   наукове видання   
2.
 


Попов, П. М.
Початки друкарства у слов’ян [Електронний ресурс] / П. М. Попов. - К. : Київ-Друк, 1924. - 35 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний матеріал розглядає початок формування друкарської справи у слов'янських народів. Аналізуються різні етапи: зародження друкарства у західних слов'ян (Чехія), розвиток т. зв. Кирилівського друку (Польща), друкарська справа південних слов'ян (Сербія), початкове білоруське друкарство, поширення техніки у Москві тощо. Називаються імена найвидатніших діячів у галузі друкарства, які сприяли його становленню на слов'янських землях. В якості додатку міститься перелік інкунабул (книг, виданих у Європі від початку друку до 1 січня 1501 року), збережених у київських бібліотеках.



Кл.слова:
друкарська справа

   Тип видання:   зб. статей   
3.


Бібліотечний збірник [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 1926-1927

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Праці Першої конференції наукових бібліотек УСРР. - 1926. - 176 с.

Ч. 2 : На науково-бібліотечному фронті УСРР. - 1927. - 127 с.

Ч. 3 : Бібліографія на Україні. - 1927. - 125 с.


У першій частині збірнику вміщено доповіді й резолюції на них, а також короткий зміст дебатів конференції, яка відбулася 28–31 грудня 1925 р. У ній взяли участь понад 30 наукових бібліотек і близьких до них організацій. Виступи охопили питання, актуальні донині. Основною проблемою було визнано розпорошеність і відсутність єдиного керуючого центру. Серед доповідачів були С. П. Постернак, директор Всенародної Бібліотеки України, А. К. Виноградов, директор Рум'янцевського музею, а також В. Ф. Іваницький, М. А. Годкевич та ін. Друга частина “Бібліотечного збірника”, виданого Всенародною Бібліотекою України. присвячується підбиттю підсумків і визначенню досягнень науково-бібліотечної галузі за перше десятиліття після революції 1917 року. Розглядається рівень освіченості українців до і після революції, задачі, які має виконувати Всенародна Бібліотека України як установа загальнонаціональна та інші нагальні питання. Третій випуск “Бібліотечного збірника”, виданого Всенародною бібліотекою України, присвячується тогочасному стану бібліографії в Україні, зокрема й історичним студіям. Містяться статті таких авторів, як Михайло Ясинський (бібліограф, історик, книгознавець), Сергій Маслов (літературознавець, історик літератури і педагог) тощо. В якості додатку містяться резюме кожної з опублікованих статей німецькою мовою.



Кл.слова:
науково-бібліотечна галузь -- рівень освіченості

   Тип видання:   зб. статей   
4.


Звенигора [Електронний ресурс] : збірник : статті про фільм: Я. Савченка, М. Бажана, Ф. Якубовського, О. Довженка, В. Хмурого та ин.. - К. : ВУФКУ, 1928. - 48 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є збіркою статей про фільм видатного українського режисера Олександра Довженка “Звенигора”. Авторами статей у збірці виступили Микола Бажан, Яків Савченко, Фелікс Якубовський, Василь Хмурий, власне сам Олександр Довженко та інші. В якості вступу видання містить лібрето фільму, доповнене кадрами з нього. Кожен з вищезазначених авторів рецензує фільм, аналізує роботу Довженка, використані ним прийоми, гру акторів і загалом фільм як витвір мистецтва.



Кл.слова:
кіно -- мистецтво -- режисура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Ґінзбурґ, А. М.
Побудова візерунків [Електронний ресурс] : з 45 таблицями / А. М. Ґінзбурґ. - К. : Державне вид-во України, 1929. - 140 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання присвячене вивченню побудови орнаментів. Оригінальною думкою праці є те, що існують математичні закони утворення орнаментів. Автор інж. А. М. Ґінзбурґ зазначає, що ідея, яка висловлена в книзі, належить не йому, а його сину (який не встиг закінчити свої дослідження через передчасну смерть). Ґінзбурґ наводить конкретні математичні формули, доводячи свою теорію. В якості додатку видання містить 45 ілюстрованих таблиць.



Кл.слова:
орнамент -- формула -- теорія

   Тип видання:   монографія      життєпис   
6.

Сліпка-Москальцева, О.
Михайло Бойчук [Електронний ресурс] / О. Сліпка-Москальцева. - Х. : Рух, 1930. - 51 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана монографія належить до серії публікацій про українське малярство видавництва “Рух” і присвячена одному з найвидатніших українських художників-монументалістів Михайлу Бойчуку. Розглядаються його мистецькі пошуки, творче становлення на тлі доби, зв'язок із західними школами і переосмислення набутих за кордоном знань, трансформування їх у власну творчість. Особлива увага приділяється Бойчуку як педагогу. Аналізується його техніка, манера письма, ідея деяких творів. В якості додатку представлені репродукції робіт живописця.



Кл.слова:
художня творчість -- живопис

   Тип видання:   монографія      життєпис   
7.

Чукін, Д.
Боровиковський [Електронний ресурс] / Д. Чукін. - Х. : Рух, 1931. - 43 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація присвячена українському та російському художнику-живописцю, іконописцю та портретисту Володимиру Лукичу Боровиковському. У виданні розглядається його біографія, творче становлення на тлі доби, вплив тогочасного мистецтва на Боровиковського, як на живописця. Аналізується його техніка, манера письма, ідея деяких творів. В якості додатку представлені репродукції робіт митця.



Кл.слова:
живопис -- художня творчість

   Тип видання:   монографія      життєпис   
8.

Хмурий, В.
Новаківський [Електронний ресурс] / В. Хмурий. - Х. : Рух, 1931. - 94 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація присвячена художнику та педагогу, засновнику Львівської художньої школи, краківському постімпресіоністу Олексі Новаківському. Розглядається його біографія, творче становлення на тлі доби, вплив тогочасного мистецтва на Новаківського, як на живописця. Аналізується його техніка, манера письма, ідея деяких творів. В якості додатку представлені репродукції робіт живописця.



Кл.слова:
художник -- художня творчість

   Тип видання:   монографія      життєпис   
9.

Холостенко, Є.
Микола Рокицький [Електронний ресурс] / Є. Холостенко. - Х. : Рух, 1933. - 51 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана монографія належить до серії публікацій про українське малярство видавництва “Рух” і присвячена художнику-монументалісту Миколі Рокицькому. Розглядається його біографія (здебільшого творчий шлях), художні пошуки, навчання в майстерні М. Бойчука, перехід до монументалізму під впливом Михайла Львовича. Аналізується його техніка, манера письма, найвідоміші фрески. В якості додатку представлені репродукції робіт живописця.



Кл.слова:
мистецтво -- художня творчість -- живопис

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Нисбетт, А.
Звуковая студия. Техника и методы использования [Електронний ресурс] / А. Нисбетт. - Москва : Связь, 1979. - 464 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассмотрены техника и методы использования звуковых студий в радиовещании, телевидении и кино. Приведены многочисленные сведения — от природы звука, принципа действия микрофонов и другого оборудования студий до приемов создания разнообразных звуковых эффектов радио- и телепостановок различного жанра. В основу книги положен обширный опыт автора, много лет проработавшего в звуковых студиях Британской радиовещательной корпорации. Книга адресована, в первую очередь, звукорежиссерам, звукооператорам, редакторам и постановщикам радио- и телепередач. Она может быть полезна всем, кто занимается звукозаписью в студиях, формированием и передачей звуковых программ.



Кл.слова:
акустичні сигнали -- обробка звуку -- мікшування -- звукорежисура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.
 


Вахитов, Я. Ш.
Теоретические основы электроакустики и электроакустическая аппаратура [Електронний ресурс] / Я. Ш. Вахитов. - Москва : Искусство, 1982. - 415 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этой книге раскрывается физическое содержание акустических явлений, связанных с работой электроакустической аппаратуры, показана тесная связь вопросов общей акустики и теории электроакустической аппаратов, возникновение новых направлений в электроакустике, совершенствование аппаратуры и т. д. Вот далеко не полный перечень вопросов, рассматриваемых в данном учебном пособии. Материал книги соответствует программе одноименного курса, предусмотренного учебным планом специальности "Звукотехника" и может служить учебным пособием по этой дисциплине.



Кл.слова:
електроакустика -- звукове обладнання -- акустичні пристої

   Тип видання:   довідник   
12.

Кузнецов, Леонид Алексеевич.
Акустика музыкальных инструментов [Електронний ресурс] : справочник / Л. А. Кузнецов. - М. : Легпромбытиздат, 1989. - 368 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассмотрены основные акустические качества музыкальных инструментов, приведены их количественные и качественные характеристики. Для инженеров-исследователей, разработчиков и инженерно-техническнх работников, занятых в сфере производства и ремонта музыкальных инструментов.



Кл.слова:
акустичні якості -- музичне обладнання

   Тип видання:   методичний посібник   
13.


Рецептури лікеро-горілчаних напоїв і горілок [Електронний ресурс]. - К. : Концерн "Укрспирт", 1994. - 376 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника ввійшли рецептури напоїв, розроблені лікеро-горілчаними заводами та науково-дослідними інститутами України. У збірнику рецептури узгоджені з технологічною інструкцією, нормативами на напівфабрикати та сировину. Рецептури напоїв доповнені даними для приготування напівфабрикатів з врахуванням результатів науково-дослідних робіт інститутів та досвіду лікеро-горілчаних заводів. Збірник рецептур передбачає підвищення якості лікеро-горілчаних напоїв за рахунок: - визначення оптимального вмісту напівфабрикатів і компонентів у напоях; - підвищення вимог до якості сировини та напівфабрикатів; - використання нових видів вітчизняної сировини та нових видів вітчизняних і закордонних напівфабрикатів.



Кл.слова:
кулінарія -- алкогольний напій -- рецепт приготування

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
14.

Хільчевський, Валентин Кирилович.
Роль агрохімічних засобів у формуванні якості вод басейну Дніпра [Електронний ресурс] : монографія / В. К. Хільчевський. - Київ : ВПЦ "Київський унiверситет", 1996. - 222 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.45 Мб


У монографії наведені результати гідрохімічних досліджень, які виконані на малих водозборах зони мінаних лісів, лісостепової і степової зон у поєднанні з матеріалами режимних спостережень Держкомгідромету та інших установ. Оцінені екологічні умови застосування агрохімічних засобів у басейні Дніпра.



Кл.слова:
гідрохімічний режим -- тимчасові водостоки -- поверхневі води -- осад стічних вод

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.


Основи професіографії [Електронний ресурс] : навчальний посібник / С. Я. Карпіловська [та ін.] ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 1997. - 148 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В посібнику розкриваються основні теоретичні засади професіографії, її методи, наводяться спеціальні методики, за допомогою яких можна виявити професійно значущі якості спеціалістів у різних галузях професійної діяльності. Описуються загальні характеристики професій типу "людина - людина", "людина - техніка", "людина - природа", "людина - знакова система", "людина - художній образ", даються профорієнтаційні професіограми та психограми з кожної класифікаційної групи. Посібник адресовано профконсультантам, працівникам служби зайнятості, шкільним психологам, студентам університетів та інститутів, педагогам системи професійнотехнічної освіти тощо.



Кл.слова:
професіограма -- психограма

   Тип видання:   монографія   
16.

Підопригора, О. О.
Законодавство України про інтелектуальну власність [Електронний ресурс] / О.О. Підопригора . - Х. : Консум, 1997. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії в доступній для широкого читача формі висвітлюються роль і значення інтелектуальної власності в Україні в умовах переходу до ринкової економіки. В ній, зокрема, розкривається процес становлення законодавства України про інтелектуальну власність. В роботі здійснено грунтовий аналіз цього законодавства, розкриті його позитивні якості і риси. Разом з тим виявлені численні прогалини, окремі і істотні недоліки, нечіткість окремих норм, статей і положень та інші вади. Вноситься низка пропозицій, спрямованнях на його удосконалення, пропонуються проекти нових законів, статей і окремих положень. Книга може бути корисною для підприємців, студентів та викладачів вузів, інших практичних працівників та широкому колу читачів, які займаються чи цікавляться питаннями правового регулювання інтелектуальної діяльності.



Кл.слова:
власність  -- держава  -- право

   Тип видання:   наукове видання   
17.
 


Попович, М. Г.
Теорія автоматичного керування [Електронний ресурс] / М. Г. Попович, О. В. Ковальчук. - К. : Либідь, 1997. - 544 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Викладено основи теорії лінійних і нелінійних неперервних та дискретних систем автоматичного керування, розглянуто загальні питання автоматизацїї, методи математичного описання, дослідження стійкості, поліпшення якості, корекції та синтезу систем. Висвітлено сучасні теоретичні питання чутливості, керованості та спостережуваності, оптимальні та адаптивні системи, випадкові процеси в системах. Наведено приклади, запитання для самоконтролю. Для студентів вищих технічних закладів освіти.



Кл.слова:
метод -- математика -- розрахунок

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.


Основи професіографії [Електронний ресурс] : навчальний посібник / С. Я. Карпіловська [та ін.] ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 1997. - 147 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В посібнику розкриваються основні теоретичні засади професіографії, її методи, наводяться спеціальні методики, за допомогою яких можна виявити професійно значущі якості спеціалістів у різних галузях професійної діяльності. Описуються загальні характеристики професій типу "людина — людина", "людина — техніка", "людина — природа", "людина — знакова система", "людина — художній образ", даються профорієнтаційні професіограми та психограми з кожної класифікаційної групи. Посібник адресовано профконсультантам, працівникам служби зайнятості, шкільним психологам, студентам університетів та інститутів, педагогам системи професійнотехнічної освіти тощо.



Кл.слова:
профорієнтація -- фахова освіта -- психологія праці

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Транспорт   
19.

Стефановський, Б. С.
Теоретичні основи використання автотракторних двигунів [Електронний ресурс] / Б.С. Стефановський, Я.Ю. Білоконь, Ю.А. Бобильов. - К. : Вища школа, 1998. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються характеристики карбюраторних і дизельних двигунів, залежності їх робочих процесів, показників роботи та інтенсивності зношення від якості палива, складу пальної суміші, технічного стану й регулювань паливної апаратури, а також експлуатаційних режимів, властивих сільськогосподарському виробництву. Обгрунтовуються заходи оптимізації процесів сумішоутворення і згоряння, технологічного навантаження і забезпечення належної працездатності двигунів. Приділена увага поліпшенню їх виробничих і екологічних показників та прогнозуванню ресурсу.



Кл.слова:
сільське господарство -- техніка -- апаратура -- агрегат

   Тип видання:   методичний посібник   
20.

Доцяк, В. С.
Українська кухня [Електронний ресурс] / В. С. Доцяк. - 2-е вид., перероб. і доп.. - Л. : Оріяна-Нова, 1998. - 567 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В основу книги покладено відродження української національної кухні, технології приготування давніх традиційних страв. Подано товарознавчу класифікацію овочів, грибів, риби, м'яса, птиці, описано значення їх у харчуванні людини. Висвітлено раціональні способи кулінарної обробки продуктів, її вплив на якість готової продукції. Наведено способи і методи приготування та подавання страв, напоїв, виробів з тіста, вимоги до їхньої якості, терміни реалізації. Окремий розділ присвячено лікувальному харчуванню. Для учнів професійно-технічних закладів освіти.



Кл.слова:
кулінарія -- страва -- рецепт
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського