Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Автореферати дисертацій (37)Реферативна база даних (539)Книжкові видання та компакт-диски (103)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=АЛФАВІТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.


Vernon's city of Stratford street, alphabetical, business and miscellaneous directory [Electronic resource]. - Hamilton : Henry Vernon & Son, 1917. - 239 p.
Переклад назви: Каталог вулиці Стратфорд міста Вернон, алфавітний, бізнес та ін.

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
каталог

   Тип видання:   монографія   
2.

Струве, В. В.
Происхождение алфавита [Електронний ресурс] / В. В. Струве. - Петроград : Время, 1923. - 65 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге освещаются следующие вопросы: Различные теории происхождения финикийского алфавита Отличительные признаки финикийского алфавита Финикийский алфавит и письмо Египта и Вавилонии Вновь открытые Синайские надписи и их особенности Опыт дешифровки надписей Иероглифы Синайских надписей и буквы финикийского алфавита Опыт перевода надписей Синайское письмо и финикийский алфавит Время возникновения Синайского письма Дальнейшие судьбы Синайского письма



Кл.слова:
фінікійський алфавіт -- синайське письмо

   Тип видання:   методичний посібник   
3.

Чак, Є. Д.
Складні випадки українського слововживання [Електронний ресурс] / Є. Д. Чак ; від. ред. М. А. Жовтобрюх. - 2-е вид., доп.. - К. : Радянська школа, 1969. - 219 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику подано в алфавітному порядку зразки слововживання, підкріплені ілюстративним матеріалом з творів класиків української літератури кін. 19 - поч. 20 ст., а також українських радянських письменників.



Кл.слова:
українська мова -- літературна мова

   Тип видання:   підручник   
4.

Успенский, Л. В.
По закону буквы [Електронний ресурс] / Л. В. Успенский. - М. : Молодая гвардия, 1973. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена вопросам происхождения и истории развития русского алфавита. В ней читатель найдет множество сведений о теоретических проблемах соотношения между звучащей речью и письменной.



Кл.слова:
алфавіт -- кирилиця

   Тип видання:   методичний посібник   
5.

Різник, М. Г.
Письмо і шрифт [Електронний ресурс] / М. Г. Різник. - К. : Вища школа, 1978. - 154 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику описано розвиток письма від первісних — піктографічних — його форм до сучасних абеткових, розглянуто основні системи неалфавітних форм письма та алфавітні, що виникли на грунті давньогрецького письма, тобто слов'янське кириличне й латинське письмо народів Заходу. Книга розрахована на студентів, учнів та викладачів навчальних закладів за циклом навчання з станкової та книжкової графіки, дизайну, на художніх редакторів, мистецтвознавців, реставраторів, істориків, археологів, архівістів. Вона буде корисною й для тих, хто бажає ознайомитися з елементами епіграфіки, сфрагістики, палеографії, вивчати історію письма і книги.



Кл.слова:
піктограма -- абетка -- первісне письмо

   Тип видання:   словник   
6.

Медведєва, Л. М.
Англо-український словник [Електронний ресурс] : парних словосполучень / Л. М. Медведєва, В. В. Дайнеко. - К. : Наукова енциклопедія ім. М.П. Бажана, 1994. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить понад 2000 англійських парних словосполучень з їх українськими відповідниками. Такі слововполучення різного ступеня усталеності здатні виражати розмаїту гаму значень і широко вживаються в сучасній англійській розмовній і діловій мові. Словосполучення розміщуються за алфавітом, супроводжуються прикладами вживання у мовленні



Кл.слова:
розмовна мова -- ділова мова -- преса

   Тип видання:   словник   
7.


Російсько-український словник з інформатики та обчислювальної техніки [Електронний ресурс] : з покажчиком українських термінів : близько 15000 термінів / уклад. В. Я. Карачун [та ін.] ; ред. І. А. Черненко. - К. : Рось, 1994. - 361 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник складається з двох частин — власне Російсько-українського словника та українського покажчика. Загальний обсяг — понад 30 тисяч термінів з різних розділів інформатики, кібернетики, обчислювальної техніки та програмування. У першій частині Словника вміщено пронумеровані в алфавітному порядку російські терміни та їхні українські відповідники. У другій частині вміщено в алфавітному порядку українські терміни з посиланням на номери їхніх російських відповідників, а це дає змогу використовувати Словник і як українсько-російський. До Словника входять слова-терміни і складені терміни, які являють собою сполучення двох, а інколи і більше слів. На всіх термінах проставлено наголос. Дається граматична характеристика слів. З масиву українських термінів вилучено мовні покручі та кальковані або транслітеровані російські терміни, повернено багато суто українських репресованих термінів. Словник зорієнтовано на широке коло користувачів — учнів старших класів, студентів, аспірантів, викладачів та науковців. Його можна використовувати і як посібник для учнів, які поглиблено вивчають інформатику, кібернетику, математику, обчислювальну техніку та програмування.



Кл.слова:
комп'ютерна термінологія -- переклад

   Тип видання:   словник   
8.

Медведєва, Л. М.
Англо-український словник парних словосполучень [Електронний ресурс] / Л. М. Медведєва, В. В. Дайнеко ; під ред. О. Є. Семенця. - К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1994. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить понад 2000 англійських парних словосполучень з їх українськими відповідниками. Такі словосполучення різного ступеня усталеності здатні виражати розмаїту гаму значень і широко вживаються в сучасній англійській розмовній і діловій мові, мові преси і художньої літератури тощо. Словосполучення розміщуються за алфавітом, супроводжуються прикладами вживання у мовленні. Словник призначається для перекладачів, студентів, аспірантів, наукових працівників, учителів, учнів шкіл, технікумів і коледжів, для всіх, хто вивчає англійську мову або володіє нею тою чи іншою мірою. Він може бути також корисним носіям англійської мови, які вивчають українську мову, зокрема в українській діаспорі. Матеріал словника можна використати також при комп'ютерній обробці тексту та для складання програм машинного перекладу.



Кл.слова:
слово -- переклад

   Тип видання:   підручник   
9.

Чак, Є. Д.
Чи правильно ми говоримо? [Електронний ресурс] / Є. Д. Чак. - К. : Освіта, 1997. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику в алфавітному порядку наводяться приклади правильного вживання слів у сучасній українській мові. Ілюстративний матеріал взято з творів українських письменників XIX—XX ст. Для учнів, студентів, учителів-словесників, широкого кола читачів.



Кл.слова:
походження слів -- семантика -- орфоепія -- словотвір

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Уханова, Е. В.
У истоков славянской письменности [Електронний ресурс] / Е. В. Уханова. - М. : ИД "Муравей", 1998. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена возникновению и становлению славянской письменной культуры. В ней освещаются предпосылки возникновения письменности у славян, причины ее появления, рассказывается о жизни и деятельности ее создателей - Кирилла и Мефодия. Проиллюстрированы кириллица и глаголица - два первых славянских алфавита, рассказано о системах письма, послуживших им прототипом. Рассматриваются докириллическая письменность, вокруг которой существует много загадок и псевдоисторических вымыслов. Рассказывается о первом литературном языке славян - старославянском, о первоначальном репертуаре славянской книжности, о Библии, лежащей в основе всей средневековой славянской литературы, о древнерусских рукописях, донесших сокровища нашей культуры, об их создании и мастерстве оформления.



Кл.слова:
докирилична писемність -- слов'янський алфавіт -- давньоруський рукопис

   Тип видання:   словник   
11.


Англо-український тлумачний словник з бібліотечної справи та інформатики [Електронний ресурс] = English-Ukrainian Glossary of Library and Information Terms / Бібліотечний англомовний клуб. - К. : [б. в.], 1999. - 57 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 36.04 Мб


Словник містить понад 500 найпоширеніших сучасних термінів і термінологічних понять, які використовуються в бібліотечно-інформаційній роботі та суміжних галузях знань Складність підготовки словника полягала в тому, що під час перекладу важливо було знайти найточніші українські відповідники, враховуючи, шо в Україні терміносистема в бібліотечній справі ще не набула сталості, хоч значна робота по стандартизації термінології вже ведеться Для зручності користування словник побудовано в алфавітному порядку. Застосовані перехресні посилання полегшують розшук взаємопов'язаних понять Словник призначено для працівників бібліотечно-інформаційних установ, викладачів та студентів бібліотечних вищих та середніх навчальних закладів. Він може бути корисним також для фахівців у галузі книгознавства, видавничої справи, інформатики тощо.



Кл.слова:
інформатика -- лінгвістика -- бібліотека -- бібліотекознавство -- англійська мова -- українська мова

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Романюк, М. М.
Українські часописи Львова, 1848-1939 [Електронний ресурс] : у 3 т. / М. М. Романюк, М. В. Галушко. - Львів : Світ, 2001

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : 1848-1900. - 2001. - 744 с.

Т. 2 : 1901-1919. - 2002. - 692 с.


У першому томі книги вперше розглядається українська преса Львова як цілісне самостійне явище і важлива складова історії української журналістики другої половини ХІХ ст. Автори аналізують складні процеси становлення і розвитку цієї періодики, її фахову і партійно-політичну диференціацію, осмислюють вплив на формування національної свідомості галичан та українства загалом. Полегшують роботу з книгою іменний покажчик редакторів, друкарів та видавців; алфавітний і хронологічний покажчики часописів; алфавітний покажчик друкарень. У другому томі видання вперше досліджується українська преса Львова 1901–1919 рр. як цілісне і самостійне явище, вивчається її вплив на формування національної самосвідомості, суспільне і економічне життя українців в умовах австро-угорського панування. Бібліографічні описи видань здійснено за єдиною “Схемою повного бібліографічного опису періодичного видання”, розробленою у НДЦ періодики 1994 р. Видання доповнене іменним покажчиком редакторів, друкарів та видавців, алфавітним і хронологічним покажчиками часописів, алфавітним покажчиком друкарень. Для науковців, викладачів, бібліографів, істориків, краєзнавців, студентів і всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
журналістика -- публіцистика -- громадське життя -- Галичина

   Тип видання:   довідник   
13.

Коваль, А. П.
Спочатку було слово [Електронний ресурс] : крилаті вислови біблійного походження в українській мові / А. П. Коваль. - К. : Либідь, 2001. - 312 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Біблія — найпоширеніша у світі книжка, з якої наш народ протягом століть поповнював фразеологічний запас української мови, збагачуючи її. Крилаті вислови у цьому виданні подаються не в алфавітному порядку, а в такій послідовності, в якій вони вжиті у Біблії, так що читач матиме змогу уявити, як побудовано Біблію, яким є зміст і стиль викладу кожної частини. У висловах фіксуються зміни у змісті й формі, які відбулися за час їх існування в українській мові; усі наявні значення висловів ілюструються цитатами з творів українських письменників. Для широкого кола читачів, не байдужих до мовного багатства.



Кл.слова:
крилатий вислів -- цитата

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.


Словничок юридичних термінів [Електронний ресурс] / уклад. В. П. Марчук. - К. : МАУП, 2003. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словничок як навчальний посібник складено на допомогу студентам юридичних факультетів для кращого засвоєння ними найуживаніших юридичних термінів. У словнику розкривається зміст основних наукових понять і правових категорій, тобто понятійний апарат, що розробляється в межах загальної теорії держави і права та галузевими юридичними науками. Для зручності поняття і категорії подаються за алфавітом.



Кл.слова:
право

   Тип видання:   хрестоматія   
15.
 



Історія українського правопису: XVI—XX століття [Електронний ресурс] : хрестоматія. - К. : Наукова думка, 2004. - 581 с.. - (Проект "Наукова книга"')

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У хрестоматії "Історія українського правопису: XVI—XX століття" представлені наукові та публіцистичні статті, а також граматичні праці, що відображають основні етапи становлення української орфографії та специфічних рис українського алфавіту; особливо детально висвітлено перебіг навколоправописних дискусій XIX—XX ст. Хрестоматія містить також короткі відомості про осіб, які так чи інакше свого часу вплинули на цей процес. Видання є надзвичайно актуальним в умовах сучасної правописної полеміки, що точиться в Україні, оскільки воно відображає традицію формування української правописної системи на наукових засадах із урахуванням неповторних особливостей української літературної мови; подає прецеденти розв'язання багатьох конфліктних правописних питань, пошуку й віднайдення розумних компромісів між різними українськими правописними традиціями з метою створення єдиного для цілої України орфографічного кодексу та багато в чому пояснює засади й причини запропонованих сьогодні змін в українському правописі. Хрестоматія призначена для філологів (науковців, викладачів, студентів), а також для всіх, хто не байдужий до проблем сучасного українського правопису, цікавиться історією його формування й прагне осмислити його сучасний стан.



Кл.слова:
українська мова -- українська граматика

   Тип видання:   довідник   
16.

Рожко, Микола Миколайович.
Довідник з ортопедичної стоматології [Електронний ресурс] : довідник для студентів / М. М. Рожко, Т. М. Михайленко, В. С. Онищенко. - К. : Книга плюс, 2004. - 288 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У довіднику систематизовано матеріал з ортопедичної стоматології, який представлений у 13 розділах. Кожний розділ для зручності роботи побудований за алфавітом. Довідник включає такі розділи: загальні поняття і положення ортопедичної стоматології, методи обстеження хворого в клініці ортопедичної стоматології, підготовка ротової порожнини до ортопедичного лікування, лікування незнімними та знімними конструкціями, ортопедичне лікування у разі захворювань тканин пародонта та СНЩС, лікування дефектів зубних рядів, ускладнених вторинними деформаціями, лікування патологічної стертості твердих тканин зубів, питання щелепно-лицевої ортопедії, ортопедичне лікування у разі часткових дефектів зубних рядів з використанням методів імплантації. Висвітлено питання організації ортопедичної допомоги населенню. Така побудова довідника дозволяє швидко, без зайвих затрат часу знайти необхідний матеріал з будь-якого питання ортопедичної стоматології. Для студентів, лікарів-інтернів, магістрантів, аспірантів, клінічних ординаторів, лікарів-ортопедів.



Кл.слова:
зубний протез -- стоматологічне протезування

   Тип видання:   хрестоматія   
17.


Історія українського правопису XVI - XX ст. [Електронний ресурс] : хрестоматія. - К. : Наукова думка, 2004. - 584 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У хрестоматії "Історія українського правопису: XVI—XX століття" представлені наукові та публіцистичні статті, а також граматичні праці, що відображають основні етапи становлення української орфографії та специфічних рис українського алфавіту; особливо детально висвітлено перебіг навколоправописних дискусій XIX—XX ст. Хрестоматія містить також короткі відомості про осіб, які так чи інакше свого часу вплинули на цей процес. Видання є надзвичайно актуальним в умовах сучасної правописної полеміки, що точиться в Україні, оскільки воно відображає традицію формування української правописної системи на наукових засадах із урахуванням неповторних особливостей української літературної мови; подає прецеденти розв'язання багатьох конфліктних правописних питань, пошуку й віднайдення розумних компромісів між різними українськими правописними традиціями з метою створення єдиного для цілої України орфографічного кодексу та багато в чому пояснює засади й причини запропонованих сьогодні змін в українському правописі. Хрестоматія призначена для філологів (науковців, викладачів, студентів), а також для всіх, хто не байдужий до проблем сучасного українського правопису, цікавиться історією його формування й прагне осмислити його сучасний стан.



Кл.слова:
орфографія -- лінгвістика

   Тип видання:   енциклопедія   
18.


Українська дипломатична енциклопедія [Електронний ресурс] : у 2 т. / голов. ред. Л. В. Губерський. - К. : Знання України, 2004

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 759 с.

Т. 2. - 811 с.


Згідно з усталеною традицією вітчизняних і зарубіжних енциколопедично-довідкових видань, статті розташовані за алфавітом, їхні назви подані як в однині, так і в множині, коли є необхідність висвітлити в одній статті кілька схожих подій, процесів і явищ.



Кл.слова:
міжнародні відносини -- дипломатичне право

   Тип видання:   словник   
19.


Англо-український фразеологічний словник [Електронний ресурс] : близько 30 000 фразеологічних виразів / уклад. К. Т. Баранцев. - 2-е вид. випр.. - К. : Знання, 2005. - 1056 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 30 000 англійських сталих словосполучень, серед яких є ідіоматичні вирази, прислів'я і приказки, "крилаті вислови" та інші фразеологічні одиниці. Фразеологічні вирази розміщені в алфавітному порядку. Після кожного виразу або звороту наведено його український відповідник (переклад, аналог або еквівалент). Переважна більшість фразеологічних одиниць словника ілюстрована прикладами з творів класиків і сучасних письменників.



Кл.слова:
переклад -- фразеологізм -- словосполучення

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Біологічні науки   
20.
 


Грущинська, Ірина.
Сторінками Червоної книги України. Зникаючі рослини [Електронний ресурс] / Ірина Грущинська. - К. : Освіта, 2005. - 95 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Одна з його назв: «негний дерево». У давнину з його деревини виготовляли гарматні ядра і цвяхи, а також саркофаги для єгипетських фараонів. А підступні володарі замків, аби отруїти когось із ворогів, подавали їм напій в посуді, виготовленому з надзвичайно отруйної деревини цього ж дерева. Здогадалися? Це про тис ягідний, який сьогодні на межі зникнення. Книга, з якої взята ця розповідь – загадка, розповість дітям більш як про 100 видів рослин України, які скоро можуть зникнути назавжди. Матеріал поданий у формі 4-х подорожей: до лісу, у степ, в гори та луки й водойми. Читач знайде тут не тільки описи рослин, які потребують охорони, інформацію про них, а й легенди та вірші, їм присвячені; зможе перевірити свої знання з допомогою вікторини, а ще – продовжити процес пізнання, взявши участь у цікавих іграх. Книга гарно проілюстрована, має алфавітний покажчик видів рослин та тлумачний словничок.



Кл.слова:
ботаніка -- флора -- охорона природи -- екологія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського