Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (567)Реферативна база даних (3991)Книжкові видання та компакт-диски (769)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІРУС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
1.


Как написать компьютерный вирус [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 122 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
програмування -- вірус

   Тип видання:   енциклопедія   
2.


Энциклопедия компьютерных преступлений [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.], [20_ _?]

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Большинство преступлений и мошенничеств давно известны. Однако развитие научно-технического прогресса порождает все новые и новые технические возможности совершать их с большей легкостью. Например, при наличии некоторых навыков вскрыть почтовый ящик e-mail куда проще и безопаснее, чем обычный почтовый конверт.



Кл.слова:
вірус -- віртуальний злочин -- покарання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Цвіренко, С. М.
Вірусні респіраторні захворювання у дітей. Бронхіти у дітей [Електронний ресурс] / С. М. Цвіренко. - [Б. м. : б. в.], [20_ _?]. - 153 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
дитина -- хвороба -- лікування

   Тип видання:   монографія   
4.


Поліомієліт: імунопрофілактика та її вплив на еволюцію епідемічного процесу [Електронний ресурс] : монографія / В. І. Задорожна [и др.]. - Київ : ДІА, 2022

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 13.48 Мб


У монографії узагальнені сучасні дані щодо стану проблеми ерадикації поліомієліту, наведено історичні аспекти, пов’язані з вивченням цієї інфекції та її збудника, розробки та впровадження поліомієлітних вакцин, обгрунтування стратегії та тактики ерадикації поліомієліту, показано перспективи подальшої реалізації Програми ерадикації. Висвітлено вплив імунопрофілактики на еволюцію епідемічного процесу поліомієліту, оцінено ефективність різних схем імунізації та переваги комбінованих вакцин, що містять поліомієлітні компоненти.

Призначена для імунологів, епідеміологів, вірусологів, інфекціоністів, студентів медичних ВУЗів і біологічних факультетів університетів.



Кл.слова:
імунітет -- патогенез -- імунізація

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Цирковірусні інфекції [Електронний ресурс] / М. П. Ситюк [та ін.] ; Національна академія аграрних наук України, Інститут ветеринарної медицини, Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Аграрна наука, 2017. - 128 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.89 Мб


У виданні описано епізоотологічні особливості, клінічні ознаки, патолого-анатомічні змін и, діагностику та заходи профілактики з цирковірусної інфекції. Розраховано на широке коло фахівців ветеринарної медицини, епізоотологів, наукових працівників, викладачів і студентів сільськогосподарських та ветеринарних вишів, які цікавляться проблемами вірусної патології домашніх свиней.



Кл.слова:
вірусні білки -- нефропатії -- проліферативно-некротизуюча пневмонія -- респіраторні хвороби свиней

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
6.
 


Циммер, К.
Планета вирусов [Електронний ресурс] / К. Циммер. - Ростов-на-Дону : Феникс, 2012. - 125 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вирусы - невидимые, но активные участники борьбы за место в биосфере Земли. С их помощью происходит обмен ДНК между биологическими видами, они предоставляют новый генетический материал для эволюции и контролируют рост популяций. Каждое живое существо - от одноклеточных до млекопитающих - испытывает на себе их воздействие. Власть вирусов не ограничивается влиянием на живые организмы; вирусы способны воздействовать на состав почвы, климат, свойства воды в Мировом океане и пресных водоемах Земли. Когда мы рассматриваем эволюционный путь любого микроорганизма, растения или животного, то за каждым шагом эволюции стоят крошечные, но грозные вирусы - настоящие хозяева нашей планеты.



Кл.слова:
мікробіологія -- біотехнологія -- вірусологія

   Тип видання:   підручник   
7.
 



Медична мікробіологія, вірусологія та імунологія [Електронний ресурс] / за ред. В. П. Широбокова. - 2-е вид.. - Вінниця : Нова Книга, 2011. - 952 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник складено у відповідності з офіційно затвердженими програмами викладання мікробіології, вірусології та імунології на усіх факультетах вищих медичних навчальних закладів. Послідовно розглянуті питання загальної мікробіології (основні методи дослідження мікроорганізмів, морфологія, структура і класифікація бактерій, їх фізіологія, вплив фізичних, хімічних та біологічних факторів на мікроорганізми, генетика мікробів та біотехнологія, протимікробні препарати та поняття про інфекцію) та спеціальної мікробіології (відомості про морфологію, фізіологію, патогенні властивості збудників багатьох інфекційних захворювань, сучасні методи їх діагностики, специфічної профілактики і терапії). Також підручник містить розділи з вірусології, протозоології, мікології та гельмінтології, в яких розглядаються основні біологічні властивості відповідних збудників та захворювання, які вони викликають. Значна частина підручника присвячена розгляду питань імунології (неспецифічна резистентність організму, вчення про антигени, імунна система організму, імунна відповідь, реакції імунітету, алергія та інші види імунних реакцій, імунодіагностика та імунокорекція, імунопрофілактика та імунотерапія). Містить розділи з клінічної та санітарної мікробіології, розглядаються питання екології мікроорганізмів, нормальної мікрофлори тіла людини та впливу мікроорганізмів на плід. Окремі розділи присвячені мікрофлорі ротової порожнини та мікробіологічним дослідженням у фармації. Підручник призначений для студентів медичних ВНЗ і університетів, відповідних кафедр ВНЗ підвищення кваліфікації лікарів, інтернів та мікробіологів усіх спеціальностей.



Кл.слова:
медицина  -- мікробіологія  -- вірусологія  -- імунологія

   Тип видання:   автореферат   
Категорія: Біологічні науки   
8.

Лиманська, Ольга Юріївна.
Молекулярні технології в типуванні та детекції патогенів бактеріальної і вірусної природи [Електронний ресурс] : автореф. дис. ... докт. біол. наук : 03.00.20 / Ольга Юріївна Лиманська ; Національна академія наук України, Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна. - К. : [б. в.], 2011. - 33 с.

  Текст у форматі PDF 0.48 Мб




Кл.слова:
бактерія -- вірус

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
9.
 


Гудзь, Степан Петрович.
Загальна вірусологія [Електронний ресурс] : навчальний посібник / С. П. Гудзь, Т. Б. Перетятко, Ю. О. Павлова ; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Л. : [б. в.], 2010. - 264 с.. - (Біологічні Студії)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику розглянуті питання становлення вірусології як науки, методи виявлення, виділення та культивування вірусів. Розглянуто хімічний склад, морфологічну будову та природу геномів різних вірусів. Подаються механізми взаємодії різних вірусів із клітинами. Наведена сучасна систематика вірусів. Детально розглядаються будова і типи взаємодій з клітинами бактеріофагів, фітопатогенних та вірусів людини і тварин. Показана участь вірусів у виникненні злоякісного росту (раку). Охарактеризована природа віроїдів і пріонів, і захворювань, що ними викликаються. Розглянуто природу противірусного імунітету, методи профілактики та хіміотерапії вірусних інфекцій.



Кл.слова:
вірус -- бактерія -- інфекція

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Цейслєр, Ю. В.
Антибіотики [Електронний ресурс] : опорний конспект лекцій / Ю. В. Цейслєр. - К. : [б. в.], 2010. - 42 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Антибіотики (anti — проти, bios - життя) специфічні продукти життєдіяльності організмів (або їх модифікації), що відрізняються високою фізіологічною активністю по відношенню до певних груп мікроорганізмів (віруси, бактерії, гриби, водорості, протозоа) або до злоякісних пухлин, вибірково затримують їх ріст або повністю придушують розвиток.



Кл.слова:
медицина -- ліки

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
11.

Бендюг, Г. Д.
Імуномодулятори та фітоімунологія [Електронний ресурс] / Г. Д. Бендюг ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”, Факультет біомедичних технологій, Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 30 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Імунна система (ІС) людини і вищих тварин являється самостійною структурно- функціональною одиницею організму, що знаходиться в тісній взаємодії з іншими його системами. Головна функція імунної системи – це збереження сталості внутрішнього середовища організму шляхом постійного контролю за антигенним складом організму. Ця функція здійснюється шляхом розпізнавання і елімінації клітинами імунної системи чужорідних агентів антигенної природи, як тих, що проникли в організм екзогенно (мікроби), так і тих, що виникли в організмі ендогенно (клітини, що змінилися в організмі під дією вірусів, ксенбіотиків, ракові клітини). ІС складається з двох компонентів: вродженого і адаптивного (набутого, придбаного) імунітету, які знаходяться в тісній функціональній взаємодії. Вроджений імунітет філогенентично найбільш древній, і, мабуть, присутній в усіх багатоклітинних організмах, тоді як адаптивний імунітет є відносно молодим і наявний тільки у хребетних тварин. Вважається, що головна різниця між цими компонентами ІС заключається в специфічності: вроджений імунітет функціонує неспецифічно, набутий – специфічно. Ця різниця є умовною: як вроджений, так і адаптивний імунітет виконують єдине функціональне завдання, доповнюючи один одного, підключаючись на різних етапах чужерідної інвазії.



Кл.слова:
імунітет -- мікробіологія -- медицина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
12.
 


Ray, Darrel W..
The god virus [Electronic resource] : how religion infects our lives and culture / Darrel W. Ray. - Bonner Springs : IPC Press, 2009. - 456 p
Переклад назви: Вірус Бога: як релігія заражає наше життя і культуру

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


In The God Virus, the author uses the metaphor of religion as a virus to explain how religious ideas pass from individual to individual and infiltrate society. The idea of ideas or systems of ideas as "viruses" was first described by Richard Dawkins, who coined the term "meme" to mean a "postulated unit or element of cultural ideas, symbols or practices, gets transmitted from one mind to another through speech, gestures, rituals, or other imitable phenomena". They are analogous to genes (hence the similarity in spelling and pronunciation), in that they are said to self-replicate and respond to selective pressures. In this book, the author explains religion through this viral/meme metaphor.



Кл.слова:
віра -- навіювання

   Тип видання:   монографія   
13.

Казаков, В. М.
Грип A (H1N1), «Свинячий грип» [Електронний ресурс] : пандемія (перші підсумки й перспектива розвитку) / В. М. Казаков, В. Г. Шлопов. - Д. : Каштан, 2009. - 199 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія являє собою мета-аналіз сучасної світової літератури, у якому викладені уявлення про генетику, біологічні властивості вірусу грипу А (H1N1) Каліфорнія, відомого в усьому світі як «свинячий грип». Показано, що особливістю вірусу H1N1 2009 року в людини - є його переважна реплікація в клітинах епітелію середніх і дрібних бронхів легенів і слизової кишечнику, що обумовлює відповідну клінічну картину - ранній розвиток пневмонії й частий розвиток діареї. Представлено нарис з історії, епідеміології, патогенезу, патоморфології, клініки й принципів лікування грипу А Каліфорнія (H1N1). Історичний досвід свідчить про те, що друга епідемічна хвиля грипу А (H1N1), як правило, супроводжується збільшенням числа смертельних ускладнень і розвитком важкої пандемії. Монографія призначена для фахівців медико-біологічного профілю - організаторів охорони здоров'я, вірусологів, мікробіологів, пульмонологів, патологів, інфекціоністів, екологів, епідеміологів, студентів гуманітарних вузів, а також наукових співробітників, що займаються даною проблемою.



Кл.слова:
грип -- медицина -- лікування

   Тип видання:   підручник   
14.

Ситник, І. О.
Мікробіологія, вірусологія, імунологія [Електронний ресурс] / І. О. Ситник, С. І. Климнюк, М. С. Творко. - Т. : Укрмедкнига, 2009. - 392 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Матеріал підручника викладено відповідно до навчальної програми з курсу мікробіології, вірусології та імунології. У ньому відображені новітні досягення з морфології, ультраструктури, класифікації та номенклатури, генетики, фізіології та екології мікроорганізмів. на сучасному науковому і методичному рівнях розглянуто вчення про інфекцію та імунітет, наведені основні принципи хіміотерапії інфекційних хвороб. Подана коротка характеристика патогенних бактерій та вірусів. До окремих розділів підібрані матеріали до практичних занять і об'єм лабораторної самостійної роботи, питання самоконтролю та ситуаційні задачі, що сприятиме більш глибокому засвоєнню матеріалу. Для студентів вищих медичних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.



Кл.слова:
хвороба -- вірус -- бактерія -- генетика

   Тип видання:   методичний посібник   
15.

Ташков, Петр.
Сбои и ошибки ПК [Електронний ресурс] : лечим компьютер сами. Начали! / П. А. Ташков. - СПб. : Питер, 2008. - 144 с.. - (Начали!)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Из вашего компьютера валит сизый дым? Windows не грузится, и вы видите лишь черный экран? Или же Windows загружается, но потом экран становится синим и по нему бегут «кракозябры»? Из системного блока раздается пронзительный писк? Не паникуйте! И не спешите вызывать мастера. В большинстве случаев сбои компьютера можно «излечить» са- мостоятельно. Как — научит эта книга. В ней предельно просто рассказывается о наиболее часто встречающихся поломках ПК. Рассматриваются как аппаратные сбои, так и сбои на уровне операционной системы и программного обеспечения. Отдельно обсуждаются вирусы и вредоносные программы. ББК



Кл.слова:
вірус -- шкідлива програма -- операційна система

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
16.

Ткаченко, К. В.
Конспект лекций по микробиологии [Електронний ресурс] / К. В. Ткаченко. - М. : Эксмо, 2007. - 160 с.. - (Экзамен в кармане)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данная книга предназначена студентам медицинских образовательных учреждений. Это краткое пособие поможет при подготовке и сдаче экзамена по микробиологии. Материал изложен в очень удобной и запоминающейся форме и поможет студентам за сжатый срок детально освоить основные концепции и понятия курса, а также конкретизировать и систематизировать знания.



Кл.слова:
бактерія -- вірус -- гриб

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.
 



Мікробіологічна діагностика бактеріальних інфекцій [Електронний ресурс] : навчальний посібник ; Центр. метод. кабінет з вищ. мед. освіти, Донецький держ. мед. ун-т ім. М. Горького / Центр. метод. кабінет з вищ. мед. освіти, Донецький держ. мед. ун-т ім. М. Горького. - Донецьк : [б. в.], 2007. - 274 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник "Лабораторна діагностика бактеріальних інфекцій" написаний відповідно до програми навчальної дисципліни “Мікробіологія, вірусологія і імунологія” для студентів вищих медичних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації (2006р.). В навчальному посібнику на сучасному рівні представлено опис методів мікробіологічної діагностики бактеріальних інфекцій, наводяться ілюстровані схеми мікробіологічної діагностики, граф логічні структури кожної з тем. З метою самоконтролю засвоєння знань та умінь у посібнику передбачено контрольні питання, практичні завдання у вигляді цифр, які відображають послідовність виконання етапів дослідження і тестові завдання формату А. Навчальний посібник сприятиме формуванню професійних навичок і умінь та становленню лікарського мислення.



Кл.слова:
мікробіологія -- інфекція

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
18.


Методичний посібник до виконання контрольних робіт з неорганічної хімії для студентів 1-го курсу заочної форми навчання спеціальностей “Технологія харчування”, “Хімічна технологія”, “Екологія”, “Побутова електронна апаратура”, “Мікробіологія та вірусологія”, “Технологія розробки, виготовлення та оформлення пакувань” [Електронний ресурс] / уклад. В. В. Малишев. - К. : [б. в.], 2007. - 50 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Основною формою роботи студента заочної форми навчання є самостійне вивчення відповідних тем курсу у міжсесійний період. Зокрема, першокурсники мають виконати контрольну роботу з неорганічної хімії. Це передбачено навчальним планом. Контрольну роботу з неорганічної хімії потрібно виконувати після того, як студент прослухав лекції і виконав відповідні лабораторні роботи на першій установчій сесії, а також розглянув теоретичні питання за літературою, що наводиться.



Кл.слова:
хімія -- наука -- практикум

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
19.


Мікробіологія [Електронний ресурс] : підручник для студентів вищих навчальних закладів / І. Л. Дикий [та ін.] ; Національний фармацевтичний університет. - Х. : Оригінал, 2006. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику узагальнено сучасні досягнення у галузі медичної, фармацевтичної, санітарної та хімічної фармакології. Представлено фундаментально-прикладні положення з морфології, фізіології прокаріотів, еукаріотів та вірусів; розглянуто методи культивування бактерій і вірусів, механізми взаємодії вірусів з клітиною. Висвітлено питання інфекції, хіміотерапії, імунітету, імунопатологічних станів, імунобіотехнології. Узагальнено матеріали з мікроекології, основ асептики й антисептики, мікробної контамінації лікарської сировини та препаратів. Викладено відомості про збудників інфекційних хвороб. Розрахований на студентів та викладачів фармацевтичних і медичних вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
фармакологія -- інфекція -- імунітет -- хіміотерапія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
20.

Дикий, І. Л.
Мікробіологія [Електронний ресурс] / І. Л. Дикий, І. Ю. Холупяк, Н. Ю. Шевельова. - Харків : Оригінал, 2006. - 432 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник для студентів вищих навчальних закладів. У підручнику узагальнено сучасні досягнення у галузі медичної, фармацевтичної, санітарної та хімічної фармакології. Представлено фундаментально-прикладні положення з морфології, фізіології прокаріотів, еукаріотів та вірусів; розглянуто методи культивування бактерій і вірусів, механізми взаємодії вірусів з клітиною. Висвітлено питання інфекції, хіміотерапії, імунітету, імунопатологічних станів, імунобіотехнології. Узагальнено матеріали з мікроекології, основ асептики й антисептики, мікробної контамінації лікарської сировини та препаратів. Викладено відомості про збудників інфекційних хвороб. Розрахований на студентів та викладачів фармацевтичних і медичних вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
імунобіотехнології -- антисептики -- фармацевтика
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського