Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (39)Реферативна база даних (266)Книжкові видання та компакт-диски (68)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИМОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Косенко, Н. Я.
Як правильно говорити українською [Електронний ресурс] : практичний посібник / Н. Я. Косенко, Т. М. Вакуленко. - Х. : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2007. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований посібник допоможе уникнути типових мовних помилок, навчить правильно говорити й писати українською, підкаже, яке саме слово чи сталий вираз доречно вжити в певній ситуації. У книжці можна також знайти відповіді на щоденні "мовні питання": як правильно перекласти українською сталі вирази і сполуки з прийменниками, як поєднувати слова за допомогою керування та як запобігти прикрим випадкам неправильного наголошення слів. Видання розраховане на широке коло читачів: передусім на початківців, які роблять лише перші кроки на шляху опанування української мови, а також шанувальників українського слова, тих, хто прагне досконало знати і правильно говорити рідною мовою.



Кл.слова:
вимова слова -- написання слова

   Тип видання:   монографія   
2.

Вепрева, И. Т.
Языковая рефлексия в постсоветскую эпоху [Електронний ресурс] / И. Т. Вепрева. - М. : ОЛМА-ПРЕСС, 2005. - 384 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии исследуются проблемы языковой рефлексии. В качестве основной единицы исследования метаязыкового дискурса предлагается рефлексив, который является маркером толерантного когнитивно-речевого взаимодействия. Для понимания природы гетерогенного корпуса метаязыковых высказываний разработана типология критериев коммуникативного и концептуального напряжения. Коммуникативные и концептуальные рефлексивы в современной речи выступают как чуткие индикаторы социальных и языковых процессов, происходящих в постсоветской России, позволяющие сделать лингвоментальный срез современной эпохи. Книга предназначена для широкого круга лингвистов, культурологов, социологов и всех, кто интересуется проблемами языка, общества, культуры.



Кл.слова:
мова -- вимова -- лінгвістика

   Тип видання:   підручник   
3.

Мистрик, Й.
Учебник словацкого языка [Електронний ресурс] / Й. Мистрик, Р. Тугушева. - М. : Высшая школа, 1981. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебник написан доктором филол. наук. проф. Й. Мистриком (Университет им. Я. Коменского, Братислава) и канд. филол. наук P.X. Тугушевой (Ленинградский государственный университет им. А.А. Жданова). Цель учебника — обучить студентов чтению и пониманию оригинальной художественной, общественно-политической и научной литературы. Учебник включает вводно-фонетнческий курс, основной курс и краткий словацко-русский разговорник. Тексты уроков охватывают различные бытовые темы, в учебнике использованы также оригинальные произведения словацких авторов. В учебнике широко освещены вопросы лексики, грамматики и синтаксиса современного словацкого языка. В учебике много разнообразных упражнений. Предназначается для студентов филологических факультетов университетов, педагогических институтов и институтов общественно-экономического профиля. Может быть также использован для изучения словацкого языка на курсах, в кружках и самостоятельно.



Кл.слова:
словацька мова -- переклад -- вимова

   Тип видання:   підручник   
4.

Глазова, О. П.
Українська мова [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів : академічний рівень / О. П. Глазова, Ю. Б. Кузнецов ; ред. І. Вихованець. - К. : Зодіак-ЕКО, 2010. - 106 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В цій книзі ви вивчатимете практичну стилістику та культуру мовлення. Опановуючи норми літературної мови, ви навчитеся правильно добирати, вимовляти й записувати слова, змінювати їх та сполучати між собою. Звертаючись до азів стилістики, будете використовувати синонімічні багатства мови, уникати невиправданих запозичень, із кількох можливих мовних варіантів вибираючи найточніший, найдоречніший і найвиразніший. Ви осягатимете культуру мовлення, що забезпечить не тільки правильне, а й майстерне використання мовних засобів. Кожному з нас доводиться повсякчас вибирати – вибирати доречне слово, відповідний до умов стиль мовлення, стиль свого життя, вибирати, нарешті, майбутнє…



Кл.слова:
стилістика -- мовлення -- слово

   Тип видання:   словник   
5.


Українська літературна вимова і наголос [Електронний ресурс] : словник-довідник / відп. ред. М. А. Жовтобрюх. - К. : Наукова думка, 1973. - 724 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
орфоепія -- наголос -- вимова

   Тип видання:   художня література   
6.

Грінченко, Борис.
Твори [Електронний ресурс] : в 2 т. / Б. Грінченко. - К. : Наукова думка, 1990

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Поетичні твори. Оповідання. Повісті. - 640 с.

Т. 2 : Повісті. Драматичні твори. - 608 с.


Борис Грінченко жив і працював у XIX столітті, але його діяльність і творча спадщина як ніколи актуальні сьогодні. Хто ж він за переконаннями, покликанням, професією, чому його ім'я вимовлялося багатьма поколіннями людей і вимовляється нині з щирою повагою і глибокою пошаною?



Кл.слова:
українська література -- поезія -- проза -- драматургія

   Тип видання:   життєпис   
7.
 


Горак, Роман.
Твого ім’я не вимовлю ніколи [Електронний ресурс] : повість-есе про Івана Франка / Роман Горак. - К. : Академія, 2008. - 224 с.. - (Автографи часу)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Свого часу Іван Франко переконував, що збірка «Зів’яле листя» написана під емоціііним впливом від прочитання щоденника самогубця, який не зміг пережити нещасливе кохання. Чи можна було вірити Франкові, що до написання інтимних поезій, які спровокували гострі літературні суперечки, непорозуміння між ним і критикою, причетні чужі переживання, а не його особисті? Хто та незнайомка, яку покохав ліричний герой і взаємності якої не знайшов? Ім’я її так і не було відкрито — Франко вмів зберігати таємниці. Після його смерті одні претендентки на титул героїні збірки зголошувалися з власної волі, інших називали дослідники. Та всі розуміли, що то були не вони. А на неї ніхто не міг і подумати... У повісті-есе «Твого ім’я не вимовлю ніколи» Роман Горак переконує, що все-таки то була Вона.



Кл.слова:
українська література -- інтимна лірика -- літературознавство

   Тип видання:   підручник   
8.

Пономарів, О. Д.
Сучасна українська мова [Електронний ресурс] : підручник / О. Д. Пономарів, В. В. Різун, Л. Ю. Шевченко ; за ред. О. Д. Пономарева. - 2-е вид., перероб.. - К. : Либідь, 2001. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику розглядаються питання фонетики, вимови, графіки, лексикології, фразеології, лексикографи, словотвору та морфології сучасної української літературної мови. Подаються відомості з діалектологи та загального мовознавства. Міститься опис синтаксичних особливостей побудови словосполучень і речень. Окремі розділи присвячені проблемам формування одиниць зв'язного мовлення та основам пунктуації. Для студентів гуманітарних факультетів вищих закладів освіти.



Кл.слова:
фонетика -- лексика -- морфологія

   Тип видання:   словник   
9.


Словник труднощів української мови [Електронний ресурс] : близько 15000 слів / за ред. С. Я. Єрмоленко. - К. : Радянська школа, 1969. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику зібрано найбільш складні у вживанні слова. Пояснюються написання і вимова слів, словотворення, даються граматична і стилістична характеристики слів, наводяться приклади можливої сполучуваності слів і керування. Для вчителів, учнів загальноосвітніх шкіл, всіх, хто цікавиться мовою.



Кл.слова:
словотвір -- граматика

   Тип видання:   словник   
10.

Погрібний, М. І.
Словник наголосів української літературної мови [Електронний ресурс] / М. І. Погрібний ; за ред. І. О. Варченка. - К. : Радянська школа, 1959. - 603 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Правильність усної мови визначається насамперед правильною вимовою звуків слова і правильним наголосом, а також правильним інтонуванням речення. Помилки в усній публічній мові не тільки утруднюють розуміння висловленого, але й заважають поширенню й усталенню норм літературної мови. Цей словник є першою спробою охопити і зафіксувати літературне наголошення в усіх уживаних словах, у багатьох формах слів та в окремих словосполученнях. Крім широко відомої лексики, словник відбиває обмежену кількість спеціальної термінології.



Кл.слова:
інтонація -- наголос -- орфоепія -- усна мова

   Тип видання:   словник   
11.

Розенталь, Д. Э.
Словарь трудностей русского языка [Електронний ресурс] / Д. Э. Розенталь, М. А. Теленкова. - 3-е изд.. - М. : Айрис-пресс, 2003. - 832 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящий словарь является исправленным и дополненным изданием. В нем собрано около 20 000 слов, представляющих трудности различного характера. Читатель получит справку о написании, произношении, формообразовании слова, узнает грамматическую и стилистическую характеристику слова, возможную сочетаемость, управление, а также правильность употребления слова. Словарь предназначен для школьников, а также для всех, кто стремится повысить свою грамотность и культуру речи.



Кл.слова:
написання слова -- вимова слова

   Тип видання:   словник   
12.

Каленчук, Мария Леонидовна.
Словарь трудностей русского произношения [Електронний ресурс] / М. Л. Каленчук, Р. Ф. Касаткина. - 2-е изд.. - М. : Русский язык, 2001. - 468 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словарь содержит около 15 тыс. слов русского языка, произношение которых нельзя однозначно определить по их графическому написанию, так как одному и тому же написанию определенных сочетаний букв может соответствовать разное произношение. Словарь фиксирует многообразие сосуществующих в устной речи вариантов произношения, которые квалифицируются по определенной шкале нормативности. Это дает читателю возможность не только выбрать правильный вариант произношения, но и оценить встретившийся ему вариант с точки зрения нормы с помощью помет «допустимо», «допустимо устаревающее», «допустимо новое», «не рекомендуется», «неправильно» и т. п. Словарь рассчитан на широкий круг читателей.



Кл.слова:
вимова слова -- написання слова

   Тип видання:   словник   
13.

Головащук, С. І.
Складні випадки наголошення [Електронний ресурс] : словник-довідник / С. І. Головащук. - К. : Либідь, 1995. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому словнику-довіднику враховано найскладніші випадки наголошення в сучасній українській літературній мові. Подаються численні тлумачні й синонімічні пояснення, а також додаткові граматичні форми при відмінюваних словах, що дає можливість словникові-довідникові виконувати й правописні функції.



Кл.слова:
вимова слова -- наголос -- орфоепія

   Тип видання:   словник   
14.

Зарва, Майя Владимировна.
Русское словесное ударение [Електронний ресурс] : словарь / М. В. Зарва. - М. : НЦ ЭНАС, 2001. - 600 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Новый нормативный Словарь ударений содержит около 50 тысяч слов современного русского литературного языка, вызывающих трудности при определении места ударения. Дается признанный правильным вариант ударения в слове и его формах. Многие словарные единицы снабжены примерами их употребления, пояснениями. Включено большое количество новых терминов из экономики, политики, техники, медицины, а также слова из области религии и церкви, любительского и профессионального спорта, бизнеса и банковского дела, программирования и обработки информации. Словарь рассчитан на широкий круг пользователей, заботящихся о грамотности своей речи. Существенно поможет иностранным гражданам в усовершенствовании знания русского языка.



Кл.слова:
вимова слова -- наголос -- орфоепія

   Тип видання:   словник   
15.

Лопатин, В. В.
Русский орфографический словарь [Електронний ресурс] / В. В. Лопатин. - М. : Изд-во Ин-та рус. яз. РАН, 2005. - 2946 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - 2005. - 2954 с.

Ч. 1 : А - Н. - 2005. - 2350 с.

Ч. 2 : О - Я. - 2005. - 2499 с.


«Русский орфографический словарь» — самый большой по объёму из существующих орфографических словарей русского языка. Это академический словарь, отражающий русскую лексику в том её состоянии, которое сложилось к концу XX — началу XXI века. Словарные единицы даются в их нормативном написании с указанием ударений и необходимой грамматической информацией. Во 2-м издании объём словаря увеличен на 20 тыс. единиц, в том числе закрепившихся в употреблении в самое последнее время. Словарь предназначен широкому кругу пользователей, включая преподавателей русского языка, издательских и редакционных работников, а также всех тех, кто изучает русский язык.



Кл.слова:
написання слова -- вимова слова

   Тип видання:   словник   
16.

Канівець, М.
Російсько-український словник [Електронний ресурс] / М. Канівець. - К. : Книгарня Л. Ідзіковського, 1918. - 32 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник цей містить в собі понад 3000 слів і виразів. Всі слова й вирази мають на собі наголоси (ударенія), означені жирним шрифтом. Ті літери, що стоять в дужках (скобках), а також і ті, що стоять над словом означають, що слово вимовляється двояко.



Кл.слова:
українська мова -- переклад

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Тимофеев, Борис.
Правильно ли мы говорим? [Електронний ресурс] / Борис Тимофеев. - Ленинград : Лениздат, 1961. - 322 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Борис Николаевич Тимофеев-Еропкин (литературная подпись Борис Тимофеев) родился в 1899 году в Москве в семье инженера. Окончил классическую гимназию. Выступать в периодической печати со стихами начал в 1919 году, находясь в рядах Красной Армии. В конце 1919 года был принят в Москве в члены Всероссийского союза поэтов. В 1920 году работал некоторое время в «Окнах РОСТА» под руко-водством В. В. Маяковского. В 1921 году выпустил свою первую книгу стихов. С 1924 года, по окончании Ленинградского университета, несколько лет работал адвокатом, совмещая эту работу с творческой деятельностью в области сатирической поэзии, музыкальной драматургии и песни. С первых дней Великой Отечественной войны Борис Тимофеев работал в политической сатире и был одним из организаторов творческого коллектива «Боевой карандаш», где за время войны вышло много плакатов с его стихами и где он продолжает работать до настоящего времени. Эта книга, одиннадцатая по счету, значительно отличается от всех предыдущих книг Бориса Тимофеева — сборников басен, сатирических стихов, стихов для детей и переводов. Книга «Правильно ли мы говорим?» — результат многолетнего изучения автором русской разговорной речи.



Кл.слова:
мовлення -- вимова -- орфоепія

   Тип видання:   словник   
18.

Резниченко, И. Л.
Орфоэпический словарь русского языка. Произношение. Ударение. Около 25 000 единиц [Електронний ресурс] / И. Л. Резниченко. - М. : Астрель : АСТ, 2003. - 1182 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словарь содержит около 25 000 слов и словосочетаний, активно употребляющихся в настоящее время, в которых можно сделать ошибку в произношении или ударении. Каждое слово снабжено ударением, большинство - произносительными и грамматическими пометами, у изменяемых слов даются грамматические формы. Словарь является нормативным, но в нем также приводятся варианты произношения, лежащие за пределами нормы. При омонимах, паронимах и устаревших словах даются краткие толкования. Предназначен работникам средств массовой информации, учителям, студентам и преподавателям гуманитарных вузов, а также всем, кто хочет правильно говорить по-русски.



Кл.слова:
вимова слова -- наголос -- орфоепія

   Тип видання:   словник   
19.


Орфоэпический словарь [Електронний ресурс] / сост. Н. И. Погребной. - К. : Радянська школа, 1983. - 629 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В словаре около 44 тысяч слов современного украинского литературного языка. Он дает ответы на вопросы о правильном произношении и ударении слов и их грамматических форм. Рассчитан на учителей и учащихся общеобразовательной школы, студентов-филологов, лекторов, артистов, дикторов радио и телевидения, на всех читателей, интересующихся вопросами культуры устной речи.



Кл.слова:
граматика -- вимова

   Тип видання:   словник   
20.


Орфоепічний словник [Електронний ресурс] / уклад. І. М. Погрібний. - К. : Радянська школа, 1986. - 118 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 44 тис. слів сучасної української літературної мови. Він дає відповіді на питання щодо правильної вимови та наголосу слів та їх граматичних форм.



Кл.слова:
наголос -- вимова -- сучасна мова -- літературна мова
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського