Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Автореферати дисертацій (133)Реферативна база даних (2035)Книжкові видання та компакт-диски (751)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ГІМН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 86
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Линниченко, И. А.
Исторический путь и Музей г. Киева [Електронний ресурс] / И. А. Линниченко. - О. : Тип. ”Техник”, 1912. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор книги, професор університету св. Володимира, начальник Київської Фундуклеєвської жіночої гімназії, у цьому виданні переймається проблемами створення муніципальних музеїв у містах, а саме серії пам'ятників під назвою “Історичний шлях”. Линниченко розглядає, які українські історичні діячі заслуговують на встановлення їм пам'ятника, а які ні (і чому), суперечки, що виникли з приводу найбільш неоднозначних історичних постатей. Аналізується розміщення цих пам'ятників у місті, через конкретні історичні факти пояснюється необхідність встановлення певного монумента у певному місці.



Кл.слова:
пам'ятник -- історична особистість

   Тип видання:   зб. статей   
2.


Пам’яти Михайла Драгоманова [Електронний ресурс]. - Х. : Поюр, 1920. - 124 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ДРАГОМАНОВ Михайло Петрович (18/30.09.1841 — 20.06/02.07.1895) — історик, публіцист, соціолог, філософ, громадський діяч. Народився в м. Гадячі на Полтавщині у дворянській родині. Навчався в Гадяцькому повітовому училищі, Полтавській гімназії та на історико-філол. ф-ті Ун-ту Св. Володимира, який закінчив 1863 р. У 1864 — 75 рр. викладає тут історію, веде резонансну публіцистичну діяльність, стає одним з лідерів Київ. Громади. Видає разом з В. Антоновичем двотомник "Исторические песни малорусского народа" (1874 — 75), "Малорусские народные предания и рассказы" (1876). Вимушений емігрувати після репресивного звільнення з ун-ту, в 1876 — 89 рр. плідно й активно працює в Женеві як політик, науковець, видавець і публіцист, видає зб. і ж-л "Громада" (1878 — 1882), серії позацензурних брошур і книг укр. та рос. авторів, разом з С. Подолинським і М. Павликом створює "Женевський гурток" — перший укр. соц. осередок; здійснює — через М. Павлика та І. Франка — визначальний вплив на укр. радикальний рух у Галичині. 1885 р. через свої ліві погляди Драгоманов позбавляється підтримки київ. "українофілів" і ще тісніше співпрацює з галицькими молодими інтелігентами у розробленні теоретичних засад радикального руху й філософії нац. ідеї. Пише праці: "Переднє слово до "Громади" (1878), "Пропащий час" (1878), "Шевченко, українофіли і соціалізм" (1879), "Историческая Польша и великорусская демократия" (1881 — 82), "Вольный союз" (1884), "Либерализм й земство в России" (1889)та ін. З 1889 і до смерті працює професором Софійського ун-ту.



Кл.слова:
видатний вчений -- історія науки

   Тип видання:   життєпис   
3.


Визначні жінки України [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Об'єднання Українських Жінок на еміграції, 1950

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Серія 1 : 1. Олена Пчілка. 2. Старицька-Черняхівська. - 64 с.


Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) (29 липня 1849 - 4 жовтня 1930) Ольга Косач Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі. Старицька-Черняхівська Людмила Михайлівна (17.08.1868, м. Київ, — 1941) — письменниця, перекладачка, громадська діячка. Дочка письменника М. Старицького. Навчалася в київській приватній гімназії В. Ващенко-Захарченко. У 1888—1893 рр. брала участь у роботі літературного гуртка «Плеяда». З 1908 р. — член ТУП. З 1912 р. разом із сестрою Марією керувала роботою літературно-мистецького клубу «Родина» в Києві. З 1914 р. співробітничала в Київському комітеті для допомоги українцям-біженцям; працювала сестрою милосердя у військовому шпиталі. З квітня 1917 р. — член Української Центральної Ради. З травня 1917 р. — член президії товариства «Український національний театр». З 1919 р. — заступниця голови Національної ради українських жінок (м. Кам’янець-Подільський). З 1920 р. працювала в установах ВУАН. У 1930 р. заарештована у справі «Спілки визволення України» і тимчасово ув’язнена в м. Харкові; того ж року засуджена до умовного 5-річного строку позбавлення волі й вислана до м. Сталіно (нині Донецьк), де займалася перекладацькою діяльністю. У 1936 р. повернулася до Києва. В липні 1941 р. вдруге заарештована НКВС і вислана до Харкова, звідки вивезена під конвоєм до м. Акмолинська (Казахстан); померла в дорозі. У 1989 р. реабілітована посмертно.



Кл.слова:
література -- українська література -- біографія

   Тип видання:   художня література   
4.

Українка, Леся.
Лірика. Драми [Електронний ресурс] / Л. Українка. - К. : Дніпро, 1986. - 416 с.. - (Вершини світового письменства)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До книги увійшли поезії і драматичні твори, що звучать як гімн людині і природі. В них оспівана боротьба величного, прекрасного, волелюбного проти мізерного, рабського.



Кл.слова:
українська література -- поезія -- драматургія

   Тип видання:   методичний посібник   
5.

Иванченко, В. А.
Секреты вашей бодрости [Електронний ресурс] / В. А. Иванченко. - М. : Знание, 1988. - 288 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге изложена современная система восстановления и повышения работоспособности организма человека путем стимуляции его резервов. Дано научное обоснование многочисленных методов борьбы с утомлением: оздоровительной физкультуры, тонизирующих пищевых растений, напитков, ароматов, функциональной музыки, фитодизайна, точечного и обычного самомассажа, дыхательной гимнастики и др. Рассказано, как применять их в быту и на производстве с учетом новейших достижений эргономики. Книга поможет наиболее полно использовать скрытые возможности и творческий потенциал человека. Для массового читателя.



Кл.слова:
гімнастика -- енергоміка -- потенціал

   Тип видання:   навчальний посібник      методичний посібник   
6.

Попов, Г. В.
У-шу. Путь к здоровью и гармонии [Електронний ресурс] / Г. В. Попов, О. А. Сагоян, В. В. Диденко. - М. : Интерпринт, 1989. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Работа Г. В. Попова, О. А. Сагояна и В. В. Диденко является первым в советской спортивной литературе учебно-методическим пособием по китайской гимнастике у-шу. В ней подробно изложен гимнастический комплекс, имеющий ряд отличительных особенностей по сравнению с другими видами гимнастики. Значительное внимание уделено базовым движениям рук, бедер и ног, а также парным упражнениям по их усвоению. Пособие завершает описание комплекса формальных упражнений «Три владыки», носящих прежде всего оздоровительный характер.



Кл.слова:
оздоровлення -- методика -- гімнастика

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Менхин, Ю. В.
Физическая подготовка в гимнастике [Електронний ресурс] / Ю. В. Менхин. - М. : Физкультура и спорт, 1989. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга содержит систематизированное изложение проблемы физической подготовки гимнастов, чья двигательная деятельность отличается большой специфичностью. Автор рассматривает физическую подготовку как часть специализированного совершенствования гимнастов, вопросы обеспечения взаимосвязи физической и технической подготовки, содержание общей и специальной физической подготовки на разных этапах тренировки, а также вопросы их организации Пособие рекомендовано гимнастам, их тренерам



Кл.слова:
гімнастика

   Тип видання:   методичний посібник   
8.

Юровский, Семен Юрьевич.
Атлетизм - дома. Занятия с амортизаторами [Електронний ресурс] / С. Ю. Юровский. - М. : Советский спорт, 1989. - 48 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В наше время, люди – как белки в колесе – столько времени уделяют добыче денег и работе, что на поддержание своего тела в тонусе времени и желания не остается. Выход есть - занимайтесь дома! А эта брошюра подскажет вам, как организовать домашние занятия и не надорваться тяжелыми спортивными снарядами. Книга адресована всем, кому не безразлично свое тело!



Кл.слова:
гімнастика -- фізична культура

   Тип видання:   художня література   
9.

Лукіянович, Д.
Повісті [Електронний ресурс] / Д. Лукіянович. - Л. : Каменяр, 1990. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Велике творче довголіття випало на долю Дениса Лукіяновича - українського письменника і літературознавця. Шістнадцятирічним юнаком увійшов він у літературу і служив їй сімдесят шість років. Народився Д. Лукіянович 13 вересня 1873 р. в с. Городниця, нині - Гусятинського району, у родині богослова за освітою, а вчителя за фахом. Вчився Денис у Станіславській гімназії. Гімназистом був активним, радикально настроєним. Організував таємний гурток "Поступ“, за що у 1890 р. його виключили з гімназії. Іспит на атестат зрілості склав екстерном. Згодом закінчив юридичний факультет Львівського (1900) та філософський (1907) Чернівецького університетів. Майже все життя займався викладацькою роботою, громадською працею. У 1905 р. редагував журнал “Дзвінок”. Як прозаїк Д. Лукіянович дебютував у 1889 р. Оповіданням “Сабашева вечеря”. 1895 р. вийшла збірка “Новели”. Це була невелика за обсягом книжка, містила 5 новел психологічного плану. Друга збірка Д. Лукіяновича - “Ескізи та оповідання” (1897) теж об’єднала малу прозу. Роком перед тим він опублікував цикл “Мої проходи” (образки). У 1899 р. вийшла книга під назвою “Багнітки”, де автор змалював родинне життя інтелігента, незлагоди між подружжям. У творчому доробку Д. Лукіяновича є твори й великої форми - дилогія із двох повістей “За Кадильну” (1902) та “Від кривди” (1904), роман “Філістер” (1909). Про повість “За Кадильну” І. Франко писав, як про “цікавий образ безплідної боротьби селянства за общинну землю, відняту у общини паном”. Популярним серед сучасників був роман Д. Лукіяновича “Філістер”, підписаний псевдонімом Л. Журбенко і присвячений “пані Марії Грушевській”, дружині Михайла Грушевського. Цей роман є багато проблемним твором про інтелігенцію. Він порушує чимало болючих для українців питань, у ньому - живий відгомін політичних подій у Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст., зокрема, виборів до парламенту та сейму, широкого просвітницького руху. Є згадки про страйк 1902 р., студентські виступи у Львові, вбивство намісника цісаря в Галичині тощо. А фабулу роману складає доля родини отця Кульчицького.



Кл.слова:
українська література -- проза

   Тип видання:   методичний посібник   
10.


Уроки китайской гимнастики [Електронний ресурс] : в 4 вып.. - М. : Советский спорт, 1990-1991. - (Физкультура для здоровья)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вып. 1 : Богачихин М. М.. - 1990. - 45 с.

Вып. 2 : Барский К. М.. - 1990. - 48 с.

Вып. 3 : Маслов А. А., Подщеколдин А. М.. - 1990. - 94 с.

Вып. 4 : Юркевич А. Г.. - 1991. - 96 с.


Раскрывается смысл и содержание традиционных китайских гимнастик (их разновидностей очень много), пришедших из глубины веков. Дается комплекс упражнений одного из видов — тайцзи-цигуна. Для массового читателя.



Кл.слова:
гімнастика -- тайцзи-цигун

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.


Китайская Цигун-терапия [Електронний ресурс] : пер. с англ.. - М. : Энергоатомиздат, 1991. - 208 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посвящена одному из драгоценных наследий древнекитайской медицины — оздоровительной гимнастике Цигуи. На основе представлений традиционной китайской медицины описаны эффективные системы простых психофизических упражнений, направленных на предупреждение и лечение болезней, укрепление здоровья и продление жизни. Даны конкретные рекомендации по оздоровлению организма при различных хронических и сложных заболеваниях; описаны специальные упражнения для лечения гипертонии и опухолевых (раковых) заболеваний. Для широкого круга читателей.



Кл.слова:
гімнастика -- вправа -- хвороба

   Тип видання:   методичний посібник   
12.

Вендровска, С.
100 минут для красоты и здоровья [Електронний ресурс] : пер. с пол. / С. Вендровска. - М. : Анонс, 1992. - 96 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга С.Ведровской выдержала несколько изданий в Польше и в нашей стране. Она содержит интересные и ценные сведения, которые помогут каждой женщине стать красивой, сохранить здоровье и бодрость. В популярной форме излагаются принципы рационального питания, приводятся комплексы гимнастических упражнений. Книга написана как рассказ, в котором встречаются две подруги после 10 лет разлуки, и одна, более опытная в искусстве сохранения красоты, женщина делится секретами с другой, соответственно менее опытной...



Кл.слова:
харчування -- гімнастика -- маска

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
13.

Свамі Вішнудевананда
Повна ілюстрована книга з йоги [Електронний ресурс] : пер. з англ. Є. Грицяка / Свамі Вішнудевананда. - К. : Здоров'я, 1992. - 236 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі висвітлено теорію і практику йоґи. Викладено йогівські уявлення про Дух, матерію і людину, еволюційний процес. Описано основні елементи йогівської культури, до складу якої входять моральні принципи, природне харчування, очисні процедури, дихальні та фізичні вправи (пранаями й асана), психотренінг. Наведено тренувальні таблиці для тих, хто бажає займатись за системою йоґи. Вони складені з урахуванням віку, стану здоров’я та тренованості індивідуума. Для широкого кола читачів.



Кл.слова:
фізична культура -- гімнастика -- духовні практики

   Тип видання:   хрестоматія   
14.


Читанка з філософії [Електронний ресурс] : у 6 книгах. - К. : Довіра, 1993

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1 : Філософія стародавнього світу. - 1992. - 203 с.

Кн. 6 : Зарубіжна філософія XX століття. - 1993. - 238 с.


У шостому томі «Читанки з історії філософії» подані твори західних філософів XX ст. з питань логіки й формалізації наукового пізнання; відношення логіки і предметного світу; «феноменальності» саморозкриття свідомості і людського буття; скінченності й минущості людського існування; сутності людини і цілісності людської духовності; єдності природи, людини і Бога в еволюції Всесвіту. Ці та інші питання досліджуються такими відомими західними мислителями, як Е. Гуссерль, М. Хайдеггер, Г. Маркузе, Б. Рассел, А. Камю, Ж.-П. Сартр, К. Юнг, К. Леві- Строс, П. Тейяр де Шарден та ін. Для студентів, гімназистів, ліцеїстів і всіх, хто цікавиться питаннями історії західної філософії та культури.



Кл.слова:
онтологія -- феноменологія -- екзистенціалізм

   Тип видання:   науково-популярне видання      хрестоматія   
15.

Волинка, Г. І.
Читанка з філософії [Електронний ресурс] : у 6 кн. / Г. І. Волинка. - К. : Довіра, 1993

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 6 : Зарубіжна філософія XX століття. - 1993. - 239 с.


У шостому томі «Читанки з історії філософії» подані твори західних філософів XX ст. з питань логіки й формалізації наукового пізнання; відношення логіки і предметного світу; «феноменальності» саморозкриття свідомості і людського буття; скінченності й минущості людського існування; сутності людини і цілісності людської духовності; єдності природи, людини і Бога в еволюції Всесвіту. Ці та інші питання досліджуються такими відомими західними мислителями, як Е. Гуссерль, М. Хайдеггер, Г. Маркузе, Б. Рассел, А. Камю, Ж. -П. Сартр, К. Юнг, К. Леві-Строс, П. Тейяр де Шарден та ін. Для студентів, гімназистів, ліцеїстів і всіх, хто цікавиться питаннями історії західної філософії та культури.



Кл.слова:
історія філософії -- логіка -- саморозвиток

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
16.
 


Квасниця, Ірина Ю..
Історико-природничі нариси з краєзнавства [Електронний ресурс] : львівська область / І. Ю. Квасниця, І. О. Глічов, І. І. Федик. - Л. : Укрсервіс, 1994. - 243 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цьому історично-природничому нарисі з краєзнавства розповідається про чарівну природу Львівщини, її багатства, про населення краю, його історію, економіку. Книга ілюстрована, текст доповнюється картосхемами. Нарис розрахований на учнів середніх шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів, професійно-технічних училищ, технікумів, на учителів географії, історії, біології, краєзнавців, а також на широке коло читачів, які цікавляться природою, історією рідного краю.



Кл.слова:
етнографія -- демографія -- Галичина

   Тип видання:   довідник   
17.

Киреев, А.
Исцеление позвоночника [Електронний ресурс] / А. Киреев. - М. : ЧАО и К, 1994. - 94 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга об устройстве позвоночника, как он работает и как за ним ухаживать. В этой книге собран воедино многовековой опыт научной медицины и русских земских докторов. Приведены рецепты народной медицины



Кл.слова:
гімнастика -- масаж -- терапія

   Тип видання:   навчальний посібник      життєпис   
18.

Гарасимчук, Василь.
Матеріали до історії козаччини ХVII віку. Василь Гарасимчук: життя і творчість (1880-1944) [Електронний ресурс] / В. Гарасимчук ; Академія наук України, Інститут української археографії. Львівське відділення. - Л. : [б. в.], 1994. - 275 с.. - (Львівські історичні праці. Джерела ; вип. 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ГЕРАСИМЧУК (ГАРАСИМЧУК) Василь Іванович (10.01.1880, с. Ільковичі нині Сокальського р-ну Львів. обл. – 01.09.1944, м. Львів) – дослідник історії української козаччини, археограф. Учень М. С. Грушевського. Член НТШ (1903). 1900–04 – вчився на філософічному фак-ті Львів. ун-ту. 1904–05 – служив у австрійському війську. 1905–06 – працював в Археографічній експедиції НТШ у Кракові, Варшаві, Петербурзі над збиранням документів до історії Руїни 1657–1667. 1906–14 викладав в гімназіях Станіслава, Перемишля, львівській жіночій учительській семінарії, працював над підготовкою документів з історії козаччини (видані не були). Докт. дис. «Іван Виговський і Юрій Хмельницький» (1912). Під час Першої світової війни знаходився при війську. З 1919 на педагогічній роботі: спочатку професор Львів. укр. ун-ту, з 1920 – викладав в гімназії м. Стрия. 1925–30 співпрацює з Історичними установами М. С. Грушевського у ВУАН: з 1925 член Комісії для вивчення історії Західної України, з 1927 – дійсний член Археографічної комісії, з 1928 – дійсний член Науково-дослідної кафедри історії України у Києві. З 1929 – дійсний член Історичної секції ВУАН. 1927–29 працював в археографічній експедиції, повторно збирав і копіював загублені акти до 1651–1665 рр., готував їх до друку. Однак 1931 друк був припинений, збірка документів удруге загубилася. Її невелика частина була видрукувана 1994 р. під назвою «Матеріали до історії козаччини ХVII віку». На початку 1930-х переїхав до Львова, де викладав у гімназіях. 1940–1941 – с. н. с. Львів. відділу Ін-ту історії України АН УРСР, досліджував початки державності на західноукраїнських землях до Х ст., боротьбу українського народу проти експансії Польщі, Криму і Туреччини у 1660–1700 рр. й політичне життя в Західній Україні у 1850–1914 рр. Під час німецької окупації 1941–44 – співробітник укр. видавництва. Рукописи зберігаються у ЦДІА України у м. Львові.



Кл.слова:
Запорізька Січ -- Визвольна війна -- Хмельниччина -- антишляхетська боротьба

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Соціологія   
19.
 



Українське народознавство [Електронний ресурс] : навч. посібник / за ред. С. П. Павлюка. - Л. : Фенікс, 1994. - 608 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник — колективна праця, що містить відомості про формування й розвиток української нації, етнічну територію та етнографічне районування, багатовіковий досвід і традиції духовної та матеріальної культури українського народу. Для учнів старших .класів загальноосвітніх шкіл, ліцеїстів, гімназистів, абітурієнтів, викладачів та студентів гуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
етнографія -- фольклористика -- культурологія

   Тип видання:   методичний посібник   
20.

Зодер-Файхтеншлагер, Ф.
Исцеляющие ноги. Массаж рефлекторных зон ног [Електронний ресурс] : пер. с нем. / Ф. Зодер-Файхтеншлагер, М. Вайглхофер. - М. : Питер, 1994. - 160 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Массаж рефлекторных зон ног — мягкое, но действенное средство самопомощи, позволяющее успешно бороться с самыми разными недугами человеческого организма (от обычного насморка до заболеваний лимфатических узлов). В книге предлагаются практические программы лечения более чем 120 различных заболеваний, для каждого из которых указываются конкретные рефлекторные зоны, методы и виды массажа. Также описываются средства по уходу за ногами, гимнастика для ног, приводятся теоретические положения по массажу.



Кл.слова:
гімнастика
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського