Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (86)Тематичний інтернет-навігатор (5)Автореферати дисертацій (55)Реферативна база даних (5788)Книжкові видання та компакт-диски (5288)Журнали та продовжувані видання (2257)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗБІРНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 473
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   зб. статей   
1.


Громада. Українська збірка [Електронний ресурс] / уклад. М. Драгоманов. - Женева : Печатня "Громади", 1882

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

№ 5. - 270 с.


"Громада"- громадсько-політичний збірник, який виходив у Женеві під редакцією М.Драгоманова. Починаючи з осені 1876р., було видано п’ять томів збірника. Головна мета "Громади" — дати якнайбільше матеріалів для вивчення України і її народу, його духовних починань і устремлінь до свободи і рівності серед світової спільноти.



Кл.слова:
Українська Держава -- громадська діяльність

   Тип видання:   життєпис   
2.

Павлик, М.
Михайло Петрович Драгоманов 1841-1895 [Електронний ресурс] : єго юбилей, смерть, автобіографія / М. Павлик. - Л. : Друкарня В. Манєцкого, 1896. - 495 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Михайло Петрович Драгоманов. 1841-1895. Його ювілей, смерть, автобіографія і спис творів" — літературно-науковий збірник, у якому подано різноманітний матеріал з України та з-за кордону, що висвітлює життя і творчість М.Драгоманова, його внесок у розвиток філософської, громадсько-культурної та естетичної думки України, співпрацю з європейським науковим світом. Уклав і видав М.Павлик 1896 у Львові до 30-річчя творчої праці М.Драгоманова. Збірник містить і матеріали посмертного пошанування М.Драгоманова. "Тим часом як ювілей Михайла Драгоманова зворушив і згорнув докупи усі радикальні елементи Русі-України, смерть його потрясла до глибини душі ще далеко ширші кола — і своїх, і чужих". Ці дві тенденції знайшли вияв у матеріалах збірника. Перша, ювілейна, частина знайомить із святковими заходами, промовами представників різних товариств, інституцій, партій, в яких вимальовується живий образ М.Драгоманова. Подаються привіти й промови емігрантів з Росії (А.Ляхоцького, С.Степняка-Кравчинського, Ф.Вовка та ін), українських письменників, громадсько-культурних діячів з Галичини (Наталі Кобринської, В.Стефаника, Д.Лукіяновича та ін.), вчених з європейських країн: А.Рамбо, Л.Леже, Г.Парі (Франція), В.-К.Морфілла (Англія), Ю.Полівки (Чехія) та ін. Друга частина — скорботно-траурна — охоплює матеріали преси, що стосуються смерті та похоронів вченого, подає мовою оригіналу надгробні промови, некрологи з українських та зарубіжних газет, а також три автобіографії М.Драгоманова та бібліографічний покажчик його творів, укладений М.Павликом. У першій та другій частинах збірника вміщені поетичні твори-привіти вченому, серед них вірші*. "Була доба, питали ясні мрії", "Поклон Тобі від нас, земляче дорогий", "Дорогій пам'яті М.П.Драгоманова" (автори їх з політичних міркувань не названі).



Кл.слова:
історик -- Україна -- Кирило-Мефодіївське товариство -- самоідентифікація -- національні меншини

   Тип видання:   художня література   
3.

Франко, І.
З вершин і низин [Електронний ресурс] : збірник поетичних творів 1873-1893. В додатку "Зівяле листє" й "Великі роковини" / І. Франко. - К. ; Ляйпциг : Українська накладня, 1900. - 728 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка «З вершин і низин» — це складна мистецька будова з віршів, писаних у різний час і з різного приводу. Франко у «Передньому слові» пише: «Укладаючи матеріал для сеї книжки, я покинув думку про хронологічний порядок, зовсім не пригожий в книжці так різномастого змісту, котрій, проте, хотілось мені придати яку–таку артистичну суцільність». Збірка складається з семи великих розділів, які умовно розподіляємо тут на дві нерівні частини. У перших трьох розділах — «De profundis», «Профілі і маски» та «Сонети» — зібрано ліричні твори, в чотирьох останніх — «Галицькі образки», «Із жидівських мелодій», «Панські жарти» та «Легенди» — твори епічні.



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   зб. статей   
4.


Кореспонденція Якова Головацького [Електронний ресурс] : в 2 ч.. - Л. : Наук. Товариство ім. Шевченка, 1905

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : в літах 1835-49. - 1905. - 614 с.

Ч. 2 : в літах 1850-62. - 1905. - 766 с.


ГОЛОВАЦЬКИЙ Яків Федорович (псевд. — Головацький Ярослав, Русин Гаврило, Балагур Яцко, Галичанин та ін.; 29.Х 1814, с. Чепелі, тепер Бродівського р-ну Львів, обл. — 13.V 1888, Вільнюс) — укр. мовознавець, етнограф, фольклорист, поет, педагог і громад. діяч, чл. Рос. геогр. т-ва, почес. чл. Т-ва історії і старовини російської з 1866. У 1834 — 35 навч. в духовній академії в Кошице та ун-ті в Пешті; закін. 1841 Львів. ун-т. У 1842 — 48 був священиком. Протягом 1848 — 67 працював професором, а 1863 — 64 — ректор Львів. ун-ту. В 1868-88 — голова Віденської археогр. комісії, одночасно (з 1871) — голова Тимчас. комісії по організації Вілен. публ. бібліотеки й музею. Належав до «Руської трійці», організував випуск альм. «Русалка Дністровая» (1837). Досліджував фольклор і етнографію українців зони Карпат («Нарис старослов’янського байкарства або міфології», 1860; «Народні пісні Галицької та Угорської Русі», кн. 1 — 4, 1878; «Про костюми або народне вбрання русинів чи руських у Галичині й північно-східній Угорщині», 1867). Підготував праці про писемні пам’ятки («Хрестоматія церковнословенська і давньоруська», 1854; «Пам’ятки дипломатичної і судово-ділової мови руської в давньому Галицько-Волинському князівстві й суміжних руських областях в XIV та XV століттях», 1867). Велике значення у справі відродження укр. шкільництва і культури мала «Грамматика руского Азыка» Г. (1849), яка спиралася на мовну практику Галичини, була осн. посібником у школах до 1862. На підставі нових діал. даних Г. здійснив одну з перших у вітчизн. мовознавстві спроб опису діал. диференціації укр. мови — «Розправа о язиці южноруськім і єго нарічіях» (1848); виділив волин.-поділ. (або українське), галицьке (або наддністрянське) і карпаторуське наріччя. Обстоював самобутність укр. мови, підкреслював її глибокі істор. корені. У питаннях реформування правопису, витворення норм укр. літ. мови виявляв непослідовність. Створив «Географический словарь западнославянских и югославянских земель и прилежащих стран» (1877, вид. 1884), опубл. «Читанку» М. Шашкевича (1850) тощо. Уклав досконалий для свого часу регіональний словник говорів Галичини, Буковини і Закарпаття — «Материалы для словаря малорусского нарЂчія, собраныя в Галиціи и въ СЂверо-восточной Венгрии...» (1857 — 59, літери А — 3) та «Словник української мови» (обидва — в кн.: Науковий збірник Музею української культури у Свиднику, т. 10. Пряшів, 1982).



Кл.слова:
нація -- українська література -- самоідентифікація

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Эварницкий, Д. И.
Источники для истории запорожских казаков [Електронний ресурс] / Д. И. Эварницкий. - Владиміръ : Типо-Литографія губернского правленія, 1908

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1072 с.

Т. 2. - 1179 с.


До збірника увійшли зібрані Дмитром Яворницьким документи, що стосуються історії Запорозької Січі кін. 17 - 18 ст.



Кл.слова:
козак -- козацтво -- січ -- Запоріжжя

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Кіево-Межигорская фаянсовая фабрика [Електронний ресурс] : збірник статей. - К. : С. В. Кульженко, 1910. - 322 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання є збіркою, перша частина якого – історичний нарис. Він присвячений історії фабрики, а також рясніє докладними описами її виробів. Далі наведені клейма фабрики за весь час її існування. Цей матеріал доповнюють статті самого різного змісту: про зв'язок православного іконопису з італійським живописом раннього Відродження, соціологічне дослідження на тему «мистецтво і робітник», а також хроніка подій мистецького життя та реклама. Книга багато ілюстрована.



Кл.слова:
іконопис -- мистецьке життя

   Тип видання:   зб. статей   
7.


Вечорниці [Електронний ресурс] : український збірник. - 2-е вид.. - Х. : Печатне діло, 1912. - 244 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Вечорниці" — збірник гумористичних оповідань, байок, гуморесок та віршів.



Кл.слова:
українська література -- сатира

   Тип видання:   хрестоматія   
8.


Рідне Слово [Електронний ресурс] : збірка новель і оповідань українських авторів. - Вецляр : Друкарня Шарфого, 1920. - 298 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику розміщені новели і оповідання відомих українських письменників: І. Нечуя-Левицького, П. Куліша, Г. Квітки-Основ'яненка, Б. Лепкого, О. Кониського, І. Франка, М. Вовчка, О. Федьковича, М. Коцюбинського, В. Стефаника, О. Кобилянської та інших майстрів художнього слова.



Кл.слова:
українська література

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
9.


Збірник Узаконень та Розпоряджень Всеукраїнського Революційного комітету [Електронний ресурс]. - Х. : Видання Народнього Комісаріату Справ Юрідичних У.С.Р.Р., 1922

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 . - 1920. - с. 1- 14

Ч. 2. - 1920. - с.19 - 30




Кл.слова:
закон -- розпорядження

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Шахматов, О.
Нариси з історії української мови та хрестоматія з пам'ятників письменської старо-українщини ХІ-ХVІІІ в.в. [Електронний ресурс] / О. Шахматов, А. Кримський ; Українська академія наук. - К. : Друкарня Української академії наук, 1924. - 208 с.. - (Збірник історично-філологічного відділу ; № 12)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


О.Шахматов займався у тому числі й питанням історії української мови, якому і присвячена пропонована книга. Шахматов брав участь у складанні декларації Петербурзької АН «Про скасування обмежень малоруського друкованого слова» (1905 — 1906) (див. також Заборона українського слова в Росії. Реферат Петербурзької Академії наук (1916) [PDF]). Це було в згоді з політичними поглядами Шахматова: як типовий російський ліберал (член партії конституціоналістів-демократів) він обстоював культурні права народів Росії, але при умові недоторканости Рос. Імперії. Відповідно, коли 1917 Україна йшла до незалежності, Шахматов зайняв різко негативну позицію. Початки української мови автор виводив з «південного наріччя» «спільнодавньоруської» мови. Шахматов вважав витоки української мови у загальних рисах автохтонними (хоч часом містив їх між Прутом і дол. Дніпром, а часом далі на північ, у середньому Подніпров'ї). Не зважаючи на вразливі місця у теорії Шахматова, його історично-генетичні концепції підкуповували своєю цілісністю, включенням колосальної кількости фактів, синтетичністю. На кілька десятиліть вони визначили трактування цих проблем у східньослов'янському мовознавстві, навіть у противників Шахматова; жодна мовознавча школа не мала такого впливу в Росії — СССР у першій половині 20 ст., як школа Шахматова.



Кл.слова:
мовознавство -- мова

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Грушевська, К.
З примітивної культури. Розвідки і доповіді Катерини Грушевської [Електронний ресурс] / К. Грушевська. - К. : Державне видавництво України, 1924. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний збірник досліджень і доповідей є свідченням творчої зрілості етносоціолога, фольклориста, етнографа, культуролога Катерини Грушевської (дочки академіка АН СРСР Михайла Грушевського, згодом репресованої та загиблої в ГУЛАГу). Книга стала результатом досліджень культур первісних народів. Автор вводив у науковий обіг ідеї і досягнення європейської науки, використовуючи новітні методи, що послужили розвитком нового напряму етнології в Україну.



Кл.слова:
етнологія

   Тип видання:   підручник   
12.

Курило, Олена Б..
Уваги до сучасної української літературної мови [Електронний ресурс] / О. Курило ; Українська академія наук. - 3-є вид.. - К. : Книгоспілка, 1925. - (Збірник історично-філологічного відділу ; № 8)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга репресованої української вченої присвячена висвітленню головних аспектів літературної української мови. Використаний при написаннi «Уваг» багатий етнографiчний матерiал дозволив авторцi виявити деякi характернi особливостi української народної мови, якi можуть сприяти її використанню як базової для створення справжньої лiтературної української мови. Написана в 1920 р. книга довгий час була настільною для мовознавців та редакторів, а потім була заборонена в УРСР.



Кл.слова:
лінгвістика -- стилістика

   Тип видання:   зб. статей   
13.
 



Трипільська культура на Україні [Електронний ресурс] / за ред. В. Козловської. - К. : Друкарня Української академії наук, 1926. - 286 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перший випуск цього збірника (другий і останній побачив світ у 1940 р.) є підсумком досліджень Трипільської комісії. Тим самим було відновлено вивчення трипільської культури, розпочате В. В. Хвойкою у 1896 р. Створення Всеукраїнського археологічного комітету дало можливість науково оцінити знахідки. До кожної статті подано докладне резюме французькою мовою. Чверть обсягу видання становлять ілюстрації до статей. Паралельні дослідження проводив О. О. Кандиба (Ольжич) в Галичині.



Кл.слова:
міфологія -- давня історія -- археологія

   Тип видання:   зб. статей   
14.


Бібліотечний збірник [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 1926-1927

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Праці Першої конференції наукових бібліотек УСРР. - 1926. - 176 с.

Ч. 2 : На науково-бібліотечному фронті УСРР. - 1927. - 127 с.

Ч. 3 : Бібліографія на Україні. - 1927. - 125 с.


У першій частині збірнику вміщено доповіді й резолюції на них, а також короткий зміст дебатів конференції, яка відбулася 28–31 грудня 1925 р. У ній взяли участь понад 30 наукових бібліотек і близьких до них організацій. Виступи охопили питання, актуальні донині. Основною проблемою було визнано розпорошеність і відсутність єдиного керуючого центру. Серед доповідачів були С. П. Постернак, директор Всенародної Бібліотеки України, А. К. Виноградов, директор Рум'янцевського музею, а також В. Ф. Іваницький, М. А. Годкевич та ін. Друга частина “Бібліотечного збірника”, виданого Всенародною Бібліотекою України. присвячується підбиттю підсумків і визначенню досягнень науково-бібліотечної галузі за перше десятиліття після революції 1917 року. Розглядається рівень освіченості українців до і після революції, задачі, які має виконувати Всенародна Бібліотека України як установа загальнонаціональна та інші нагальні питання. Третій випуск “Бібліотечного збірника”, виданого Всенародною бібліотекою України, присвячується тогочасному стану бібліографії в Україні, зокрема й історичним студіям. Містяться статті таких авторів, як Михайло Ясинський (бібліограф, історик, книгознавець), Сергій Маслов (літературознавець, історик літератури і педагог) тощо. В якості додатку містяться резюме кожної з опублікованих статей німецькою мовою.



Кл.слова:
науково-бібліотечна галузь -- рівень освіченості

   Тип видання:   зб. статей   
15.

Затонський, В.
Національна проблема на Україні [Електронний ресурс] / В. Затонський. - Х. : Державне вид-во України, 1927. - 97 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника ввійшли декілька статей українського комуністичного діяча Володимира Затонського, що стосуються політики українізації та критики поглядів М. Хвильового, О. Шумського і КПЗУ на розвиток України.



Кл.слова:
політика українізації -- критика поглядів -- національне питання

   Тип видання:   зб. статей   
16.


Кубань [Електронний ресурс] : збірник статтів про Кубань і кубанців. - Прага : Видання громади кубанців в Чехословацькій республіці, 1927. - 310 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
етнографія -- суспільствознавство

   Тип видання:   зб. статей   
17.


Звенигора [Електронний ресурс] : збірник : статті про фільм: Я. Савченка, М. Бажана, Ф. Якубовського, О. Довженка, В. Хмурого та ин.. - К. : ВУФКУ, 1928. - 48 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є збіркою статей про фільм видатного українського режисера Олександра Довженка “Звенигора”. Авторами статей у збірці виступили Микола Бажан, Яків Савченко, Фелікс Якубовський, Василь Хмурий, власне сам Олександр Довженко та інші. В якості вступу видання містить лібрето фільму, доповнене кадрами з нього. Кожен з вищезазначених авторів рецензує фільм, аналізує роботу Довженка, використані ним прийоми, гру акторів і загалом фільм як витвір мистецтва.



Кл.слова:
кіно -- мистецтво -- режисура

   Тип видання:   зб. статей   
18.


Мистецько-технічний ВИШ [Електронний ресурс] : збірник Київського художнього інституту. - К. : КХІ, 1928. - 82 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Київський Художній Інститут, (його сучасний стан і робота).



Кл.слова:
мистецтвознавство -- художня школа

   Тип видання:   бібліографія   
19.
 



Одеська періодична преса років революції та громадянської війни, 1917 – 1921 [Електронний ресурс] / за ред. Л. С. Рубінштейна. - О. : Одеська Центральна Наукова Бібліотека, 1929

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 3. - 1929. - 171 с.


Дане видання є збірником “Праць” Одеської Центральної Наукової Бібліотеки, що містить в собі каталог одеської преси років революції та громадянської війни. Вся періодика поділена за періодами: період тимчасового уряду та переходового часу, період радянської влади, австро-німецької окупації, французької інтервенції, період добровольців тощо. Також є поділ за мовами, представлені видання українською, російською, англійською, болгарською, грецькою, давньоєврейською, латинською, литовською та іншими мовами.



Кл.слова:
книгознавство -- бібліотекознавство -- каталог

   Тип видання:   наукове видання   
20.


Збірник науково-дослідчої катедри історії української культури [Електронний ресурс]. - Х. : Державне вид-во України, 1930

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 10. - 180 с.


У цьому номері вміщено праці секції української історії та культури Народного комісаріату освіти. Першу частину видання присвячено пам'яті історика О. Я. Єфименкової, чия наукова діяльність була пов’язана з Харковом. У другій частині опубліковано вісім статей щодо соціально-економічних питань початку ХІХ ст. в Лівобережній Україні та кріпацьких виступів проти поміщиків. На суто архівному матеріалі досліджено історію шкільної освіти, епізоди польського повстання 1830 р. й суди над гайдамаками.



Кл.слова:
українська культура -- шкільна освіта -- польське повстання
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського