Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (137)Реферативна база даних (406)Книжкові видання та компакт-диски (22)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗВ’ЯЗОК$<.>+<.>K=КОМП’ЮТЕРІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Житецкий, П.
Очерк звуковой истории малорусского наречия [Електронний ресурс] / П. Житецкий. - Киев : Университетская типографія, 1876. - 376 с.

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Очерк звуковой истории малорусского наречия можна назвати першою ґрунтовною роботою П. Житецького. Цією працею він започаткував системне вивчення історичної фонетики української мови, здійснивши повний і систематичний опис фонетичної системи на основі давніх писемних пам’яток і живого діалектного мовлення. У цій праці він здійснив спробу з’ясувати походження і статус малоруського наріччя (тобто, української мови) за допомогою історичного методу. У межах свого дослідження Житецький розглядає історію розвитку вокалічної системи української мови, піднімає питання виникнення звука і, виводячи його з давніх о та е, зосереджує увагу на системі українського консонантизму, зупиняючись зокрема на характеристиці явища скупчення приголосних, на той час абсолютно не аналізоване. Важливим є також встановлення стійких тенденцій до рівноваги голосних і приголосних, акцентування наявності компенсаційних відношень між голосними і приголосними звуками. Це була фактично перша в українському мовознавстві праця, в якій звукові явища української мови розглядалися не відокремлено, а у внутрішньому зв’язку й історичній послідовності. Як додаток до своєї праці Житецький подав зразки писемної української мови XIV-XVII ст. і говірок української мови, доповнивши їх окремими характеристиками діалектів. Водночас серед недоліків праці треба назвати дещо застарілі уявлення про індоєвропейську та праслов’янську мови, часткове змішування мовних рівнів, зокрема фонетики й морфології тощо. Попри це концепція Житецького про зв’язок вокалізму й консонантизму зберегла актуальність у порівняльно-історичному мовознавстві ХХ ст., давши поштовх до виділення вокалічного і консонантного типів слов’янських мов, а диференційні фонетичні ознаки української мови, виділені Житецьким, лишаються валідними й досі.



Кл.слова:
мова -- фонетика -- історія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Хімічні науки   
2.
 


Менделеев, Д. И.
Растворы [Електронний ресурс] / Д. И. Менделеев ; ред.-ция К. П. Мищенко. - М. : Изд-во АН СССР, 1959. - 1163 с.. - (Классики науки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Исследованиям в области растворов Менделеев посвятил больше сил и времени - начиная с 1862 г. и до конца XIX века, чем какой-либо другой научной тематике, не исключая даже развитие учения о периодичности. Первой большой работой Д. И. Менделеева по растворам является его докторская диссертация "О соединении спирта с водою", защита которой состоялась в 1865 г. в Санкт-Петербургском университете. В то время господствовала химическая теория, согласно которой в растворе происходит некоторое взаимодействие частиц, обусловленное слабыми силами химического сродства, в результате чего образуются соединения неопределенного состава - гидраты. Рассматривая растворы как неопределенные соединения, Менделеев стремился раскрыть взаимосвязь между определенными и неопределенными соединениями: "Считаю, впрочем, не лишним заметить, что рассмотрение совокупности ныне известных фактов, относящихся к неопределенным химическим соединениям, приводит меня к убеждению о том, что определенные химические соединения составляют только частный случай неопределенных химических соединений, что более полное изучение последних отразится в теоретических воззрениях на всю совокупность химических сведений. Собрание материалов, нужных для решения вопроса о неопределенных соединениях, составляет задачу моих работ"- писал он во "Введении" к диссертации. Пять ее глав посвящены разработке методики точных измерений и проверке данных о совпадении максимума сжатия с пайным отношением компонентов раствора, что должно было свидетельствовать о существовании в растворах определенных химических соединений.



Кл.слова:
хімія -- хімічний зв’язок -- хімічна сполука -- розчин

   Тип видання:   наукове видання   
3.


Гайдамацький рух на Україні в XVIII ст. [Електронний ресурс] : збірник документів / упор. І. Л. Бутич [та ін.]. - Київ : Наукова думка, 1970. - 656 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику вміщені документи (універсали, звернення, укази, повідомлення, рапорти тощо) за 1717—1775 рр., в яких висвітлюється гайдамацький рух на території України в усіх його формах і проявах. Значна кількість матеріалів стосується повстання 1768 р. Документи збірника розкривають характер і соціальну природу гайдамацького руху як одного з етапів антифеодальної боротьби, показують зв’язок цього руху з антифеодальними виступами в Польщі, Росії, Білорусії, Молдавії. Збірник розрахований на науковців, викладачів вузів ! шкіл, працівників музеїв та на широке коло читачів.



Кл.слова:
гайдамаччина -- повстанський рух -- антифеодальні виступи

   Тип видання:   словник   
4.


Словник античної міфології [Електронний ресурс] / уклад. І. Я. Козовик, О. Д. Пономарів. - К. : Наукова думка, 1989. - 236 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання присвячене міфології давніх греків та римлян. Його статті не лише наводять міфологічні імена й назви реалій та понять античності, а й розкривають зміст міфів, розповідають про джерела їх виникнення. Підкреслюється зв’язок античної культури з культурою сучасних європейських та інших народів: показано вплив греко-римської міфології на літературу, музику, образотворче мистецтво сучасності.



Кл.слова:
античність -- давньогрецька міфологія -- давньоримська міфологія

   Тип видання:   підручник   
5.

Ковальов, В. М.
Фармакогнозія з основами біохімії рослин [Електронний ресурс] / В. М. Ковальов, О. І. Павлій, Т. І. Ісакова. - Х. : Прапор : Вид-во НФАУ, 2000. - 704 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перший вітчизняний підручник з фармакогнозії складено відповідно до програми підготовки провізорів. Усі об’єкти сучасної фармакогнозії систематизовані на основі біосинтезу біологічно активних речовин. Розглянуто основні групи БАР, їх будова, класифікація, шляхи біосинтезу, поширення в рослинному світі, властивості, методи виділення і дослідження, зв’язок між хімічною будовою та фармакологічною активністю, біологічна дія лікарської рослинної сировини кожної групи. Вперше написаний розділ з біологічно активних харчових добавок, до складу яких входять субстанції рослинного походження. Розраховано на студентів фармацевтичних вузів і факультетів, провізорів, лікарів та валеологів.



Кл.слова:
фармакологія -- фармакогнозія -- лікарська рослина

   Тип видання:   підручник   
6.

Ковальов, В. М.
Фармокогнозія [Електронний ресурс] : з основою біохімії рослин : підручник для студентів вузів / В. М. Ковальов, О. М. Павлій, Т. І. Ісакова ; Міністерство охорони здоров'я України, Національна фармацевтична академія України. - Х. : Прапор, 2000. - 704 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перший вітчизняний підручник з фармакогнозії складено відповідно до програми підготовки провізорів. Усі об’єкти сучасної фармакогнозії си- стематизовані на основі біосинтезу біологічно активних речовин. Розгляну- то основні групи БАР, їх будова, класифікація, шляхи біосинтезу, поши- рення в рослинному світі, властивості, методи виділення і дослідження, зв’язок між хімічною будовою та фармакологічною активністю, біологічна дія лікарської рослинної сировини кожної групи. Вперше написаний розділ з біологічно активних харчових добавок, до складу яких входять субстанції рослинного походження. Розраховано на студентів фармацевтичних вузів і факультетів, про- візорів, лікарів та валеологів.



Кл.слова:
активна речовина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
7.

Еліаде, Мірча.
Священне і мирське [Електронний ресурс] : пер. з нім. / М. Еліаде. - К. : Основи, 2001. - 70 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Для віруючої людини час, як і простір, не є однорідним і безперервним. Існують відрізки священного часу, часу святкувань (здебільшого періодичні); з іншого боку, існує і час мирський, звичайний проміжок часу, в який відбуваються дії, що не мають релігійного значення. Між цими двома видами часу, звісно ж, наявний зв’язок безперервності; однак через ритуали віруюча людина може без перешкод "перейти" зі звичайного часу в час священний.



Кл.слова:
релігієзнавство -- сакральне -- ієрофанія

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.
 


Мерко, І. Т.
Наукові основи і технологія переробки зерна [Електронний ресурс] / І. Т. Мерко, В. О. Моргун. - Одеса : Друк, 2001. - 344 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник для студентів вищих навчальних закладів. Для підготовки таких спеціалістів-технологів з технології переробки зерна і призначається даний підручник. Зміст і матеріали підручника дають можливість ознайомитись з джерелами, історією, традиціями даної спеціальності, досягненнями вітчизняних вчених і фахівців; вивчити наукові основи технологічних процесів переробки зерна і навчитись їх використовувати при аналізі, організації і управлінні технологічними процесами переробки зерна. Особливістю підручника є використання системного підходу до подання матеріалів: спочатку розглядаються сучасні наукові дані про якість та технологічні властивості зерна і виробленої з нього муки, а потім наукові основи технологічних процесів, що використовуються в зернових технологіях, та різні види технологій переробки зерна. Підручник складається з трьох взаємопов’язаних розділів. У першому розділі розглянуто технологічну характеристику зерна, технологічні властивості зернової маси, формування помельних партій, асортимент і якість муки. Другий розділ присвячено вивченню наукових основ технологічних процесів переробки зерна (сепарування, здрібнювання, лущення, воднотеплові процеси). Показано їх зв’язок і застосування в різних конкретних технологіях переробки зерна. У третьому розділі розглянуто усі види практичних технологій виробництва муки широкого асортименту, що використовується в Україні.



Кл.слова:
харчова промисловість -- технологія зберігання -- зернові

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
9.

Скопенко, В. В.
Координаційна хімія [Електронний ресурс] : практикум / В. В. Скопенко, В. Я. Зуб. - К. : ВПЦ "Київський унiверситет", 2002. - 332 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику подано основні уявлення про координаційні сполуки, методи їх синтезу, висвітлено найважливіші питання процесів комплексоутворення в розчині, у тому числі комп'ютерних методів обробки експериментальних результатів. Розглянуто природу хімічного зв'язку в комплексах, охарактеризовано деякі фізичні методи дослідження координаційних сполук. Запропоновано ряд практичних і лабораторних робіт, контрольні запитання і задачі. Посібник розраховано на студентів хімічних спеціальностей університетів.



Кл.слова:
хімія  -- хімічний зв’язок  -- хімічна сполука -- синтез -- комплексоутворення

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Мудрак, І. Д.
Історія держави і права зарубіжних країн [Електронний ресурс] / І. Д. Мудрак. - К. : [б. в.], 2002. - 172 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предмет і завдання курсу історії держави і права зарубіжних країн Історія держави і права, дотримуючись принципу хронології, вивчає структуру, компетенцію, функції органів держави, а також розвиток головних галузей права. Ця дисципліна вивчає право як єдине ціле, державно-правові інститути і правове становище населення у конкретних умовах окремих держав. У літературі є й інші визначення історії держави і права як науки та навчальної дисципліни. У цьому курсі розглядаються організація влади, державний устрій і становище в ньому особистості, а також первісні основи юриспруденції деяких держав давнини; прослідковується зв’язок права з іншими соціальними нормами, їх вплив на юридичний побут давніх цивілізацій. Знання політичних систем, законів минулого підносить правову культуру, розвиває правосвідомість, дає можливість краще зрозуміти значення державно-правових інститутів у житті суспільства.



Кл.слова:
всесвітня історія -- законодавство

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.


Політична економія [Електронний ресурс] : навчальний посібник для студентів вузів / Міжрегіональна академія управління персоналом ; за заг. ред. Г. А. Оганяна. - К. : [б. в.], 2003. - 520 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому посібнику висвітлено основні аспекти теоретичної економії, структуру й логіку курсу політичної економії; окреслено зв’язок економічних законів, категорій і понять з реальною дійсністю, економічною політикою, практикою господарювання. Дано відповіді на нагальні питання економічної розбудови України з використанням світового і вітчизняного досвіду. У посібнику також розглядаються особливості історичного процесу становлення різноманітних теорій і напрямів економічної думки, аналізуються погляди науковців-економістів. Для студентів економічних спеціальностей і всіх, хто цікавиться питаннями політичної економії.



Кл.слова:
теоретична економіка -- економічні закони

   Тип видання:   наукове видання   
12.
 


Фриман , Р. Л.
Волоконно-оптические системы связи [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Р.Л. Фриман . - М. : Техносфера, 2003. - 590 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Фримана для русского читателя — это первое серьезное введение в ВОСП, охватывающее все стороны вопроса: от волокна, кабеля и их характеристик, через используемые технологии оптических сетей с их проблемами, до систем бесперебойного питания, обеспечивающих надежное функционирование ВОСП. По широте охвата и освещения вопросов проектирования - это вообще первая книга по ВОСП подобного рода на русском языке.



Кл.слова:
оптоволокно -- зв’язок  -- телекомунікація

   Тип видання:   наукове видання   
13.
 


Крухмалев, В. В.
Основы построения телекоммуникационных систем и сетей [Електронний ресурс] / В. В. Крухмалев, В. Н. Гордиенко, А. Д. Моченов, В. И. Иванов ; под ред.: В. Н. Гордиенко, В. В. Крухмалева. - М. : Горячая линия - Телеком, 2004. - 510 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассмотрены характеристики первичных электрических сигналов и соответствующих им каналов передачи, принципы организации двусторонних каналов и особенности передачи электрических сигналов по таким каналам. Изложены основы построения систем передачи с частотным и временным разделением каналов. Особое внимание уделено построению цифровых систем передачи с временным разделением каналов на основе импульсно-кодовой модуляции. Раскрыты принципы иерархического построения систем передачи. Рассмотрены вопросы построения цифровых волоконно-оптических систем передачи и систем радиосвязи: радиорелейных и спутниковых систем передачи, систем подвижной радиосвязи. Освещены основы построения телекоммуникационных сетей различного назначения и принципы их взаимодействия. Для студентов, обучающих по направлению «Телекоммуникации».



Кл.слова:
телекомунікаційна система -- волоконо-оптична система -- зв’язок  -- цифрова техніка -- радіозв’язок

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Тимофєєв, В. Я.
Адамівська Січ – школа козацько-лицарського виховання [Електронний ресурс] / В. Я. Тимофєєв. - Білгород-Дністровський : Петрекс, 2004. - 110 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Адамівська школа козацько-лицарського виховання Білгород- Дністровського району Одеської області - громадський (на базі загальноосвітньої школи) навчально-виховний заклад нового типу, покликаний дати учням додаткову козацько-лицарську освіту, забезпечити їх надійний духовний зв’язок з предками, розвинути стосунки з сучасниками і зорієнтувати козачат на інтереси нащадків, бо творче відродження в житті ідей і засобів козацької педагогіки має забезпечити виховання фізично здорових, морально чистих і по-лицарськи мужніх та сильних духом громадян незалежної України



Кл.слова:
козацтво -- виховання -- навчання

   Тип видання:   наукове видання   
15.
 


Никульский, И.
Оптические интерфейсы цифровых коммутационных станций и сети доступа [Електронний ресурс] / И. Никульский. - М. : Техносфера, 2006. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассматривается широкий круг вопросов построения оборудования оптических интерфейсов цифровых АТС, а также оптимального проектирования сетей доступа на основе этого оборудования. Приводятся примеры практической реализации системных и схемных решений. Для начинающих инженерно-технических работников, специализирующихся в области разработки и эксплуатации цифрового коммутационного оборудования, проектирования телекоммуникационных сетей, а также для широкого круга специалистов, проявляющих интерес к волоконно-оптическим интерфейсам и системам. Книга может быть полезна студентам и аспирантам вузов, обучающимся по специальностям, связанным с телекоммуникациями.



Кл.слова:
цифрова технологія -- АТС -- зв’язок  -- цифрова техніка -- телекомунікаційна система

   Тип видання:   наукове видання   
16.


Промисловий потенціал України: проблеми та перспективи структурно-інноваційних трансформацій [Електронний ресурс]. - К. : Інститут економіки та прогнозування, 2007. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 8.11 Мб


Висвітлено нові теоретичні погляди на зміст промислового потенціалу. Дістали подальшого розвитку концептуальні підходи й практичні механізми політики його формування. Запропоновано методологію оцінки технологічної інноваційності промислового виробництва й розглянуто перспективи технологічних перетворень в економіці. Розроблено важелі ефективного управління інноваційною діяльністю на промислових підприємствах та її інфраструктурного забезпечення на основі активізації креативного ресурсу працівників. Показано зв’язок між рівнями інноваційного та організаційного розвитку економіки й обґрунтовано орієнтири та механізми стимулювання прогресивних організаційних перетворень в промисловості. Визначено напрями й важелі підвищення ефективності використання інвестиційних ресурсів для забезпечення структурно-інноваційних трансформацій в галузі.



Кл.слова:
макроекономіка -- виробництво

   Тип видання:   методичний посібник   
17.

Орлов, Вячеслав Иванович.
Телефонные переговоры: техника и психология [Електронний ресурс] / В. И. Орлов. - М. : АЛЬФА-ПРЕСС, 2007. - 72 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ежедневно, на работе и дома, вам приходится общаться по телефону с людьми, добиваясь каких-то целей - это и есть то, что автор называют переговорами! Книга поможет вам взглянуть на себя со стороны и повысить свое мастерство общения с людьми, правильно подготовиться и провести телефонные переговоры, заранее определив цели и очертив границы возможного, следить за своей речью.



Кл.слова:
спілкування -- психологія -- зв’язок

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Дмитриев, А. Л.
Оптические системы передачи информации [Електронний ресурс] : учебное пособие / А. Л. Дмитриев. - СПб. : СПбГУИТМО, 2007. - 96 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебном пособии изложены основы оптических систем передачи информации. Рассмотрены элементы теории передачи информации, принципы построения открытых и волноводных оптических систем передачи сигналов, основы волноводной теории волоконно-оптических световодов, назначение и характеристики важнейших устройств оптической компонентной базы ВОСПИ, методы уплотнения информации, принципы действия когерентных и солитонных оптических систем передачи информации. Учебное пособие предназначено для студентов старших курсов Инженерно-физического факультета СПбГУИТМО, обучающихся по направлению «Техническая физика» и специальностям «Лазерная техника и лазерные технологии», «Физика и техника оптической связи. Рекомендовано УМО по образованию в области приборостроения и оптотехники в качестве учебного пособия для студентов высших учебных заведений, обучающихся по специальности 200201 – «Лазерная техника и лазерные технологии»



Кл.слова:
передача інформації -- оптичний зв’язок

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.


Барна справа [Електронний ресурс] : опорний конспект лекцій / Київський національний торговельно-економічний університет. Кафедра технології і організації ресторанного господарства. - К. : [б. в.], 2008. - 117 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Головною метою дисципліни "Барна справа" є форму- вання у студентів бакалаврського рівня знань та вмінь при організації роботи й обслуговування в барах. Дисципліна "Барна справа" є професійно орієнтованою, посідає чільне місце в навчальному процесі і має логічний зв’язок з такими дисциплінами, як "Устаткування закладів ресторанного господарства", "Теоретичні основи технології харчових виробництв", "Організація виробництва", "Організація обслуговування", "Технологія продуктів харчування", "Організація ресторанного господарства за кордоном", "Методи контролю харчових виробництв", "Стандартизація, метрологія та сертифікація", "Основи підприємництва", "Товарознавство харчових продуктів" та ін. Вивчення дисципліни створює умови для формування у студентів широкого світогляду, організаторських здібностей, вмінь розв’язувати виробничі завдання, що сприяє підвищенню якості виробництва барної продукції та обслуговування споживачів у барах.



Кл.слова:
бізнес -- заклади харчування

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Шевчук, О. І.
Архітектура комп’ютерів [Електронний ресурс] / О. І. Шевчук ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Комп'ютерних Технологій, Кафедра інформаційних технологій та програмування. - К. : [б. в.], 2008. - 136 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Архітектура комп'ютера поділяеться на такі пункти основні етапи розвитку комп'ютерів, механічні калькулятори, перший механічний комп'ютер, електронні комп'ютери, перехід до транзисторівта інтегральні схеми, зробленj для студентівза фахом Компёютерні технології.



Кл.слова:
комп'ютер -- схема
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського