Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (129)Тематичний інтернет-навігатор (62)Автореферати дисертацій (1838)Реферативна база даних (7941)Книжкові видання та компакт-диски (9193)Журнали та продовжувані видання (794)
Пошуковий запит: (<.>K=КОЛЯСК$<.>+<.>K=ІВАН$<.>+<.>K=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 263
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   зб. статей   
1.


Русалка Днестровая [Електронний ресурс]. - Будим : Всеучилище Пештанскаго, 1837. - 135 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перший західноукраїнський альманах, виданий у Будапешті (1837) заходами літературного гуртка «Руська трійця» Маркіяном Шашкевичем, Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем.



Кл.слова:
альманах -- журнал

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Осадчий, Т. И.
Крестьянское надельное землевладение в Херсонской губернии в связи с платежами крестьян [Електронний ресурс] / Т. И. Осадчий. - Херсон : Типография О.Д. Ходушиной, 1894. - 198 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тихін Іванович Осадчий (1866—1945) — український економіст, земський статистик, громадський діяч. Член Української Центральної Ради та Центрального комітету Української селянської спілки. У дореволюційний період стояв на позиціях розгортання процесу капіталістичного розвитку. Він бачив неминучість цього розвитку і навіть визнавав його певну прогресивність. Але, як правовірний народник, називає цей процес, небажаним. Розвитку капіталізму він протиставляє дрібне виробництво селян і ремісників. У 1917 — член Української Центральної Ради та Центрального комітету Української селянської спілки. Після приходу до влади більшовиків працює директором Тиницької сільськогосподарської профшколи. Після звільнення вчителює в Гирявській початковій школі. Під час німецької окупації 1941—1943 рр. жив в селі Гирявці. У 1945 — помер.



Кл.слова:
сучасна історія -- Російська імперія -- селянство -- капіталізм

   Тип видання:   художня література   
3.

Наумович, І. Г.
Онуфрій Грушкевич [Електронний ресурс] / І. Г. Наумович. - 3-е вид.. - Л. : Ставропигійський ин-т, 1902. - 130 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історичні повісті – найживіші уроки із минулого багатостраждального народу, кращий спосіб пробудження патріотичного духу. В них Іван Григорович настановляв народ до доброчинного життя, навчав всьому доброму і корисному. Повісті дали можливість працювати йому з більш широкою аудиторією. Майже у всіх творах головним героєм є священик, котрий живе одним життям із селянами, є його захисником. Устами пастиря автор прищеплював народу благородство, тверезість, бережливість й ін. Він зображав сцени довірливого ставлення селян до своїх священиків, своїми працями спонукав людей до праці на землі, що є першопричиною матеріального блага населення. І.Наумович пи- сав своєрідним народним стилем, висвітлював справжнє селянське життя: «Він зображав наших галицьких Іванів такими, які вони, насправді, були».



Кл.слова:
українська література -- Російська імперія

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Верхратский, І.
Про говор галицьких лемків [Електронний ресурс] / І. Верхратский. - Л. : Печатня Наукового товариства імени Шевченка, 1902. - 491 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Засновник українського природознавства, автор перших підручників та творець термінології з різних природничих наук, український філолог Іван Верхратський був дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка у Львові і першим головою його математично-природничо-лікарської секції. Верхратський відомий своїми дослідженнями флори і фауни Східної Галичини. Окрім цього, Іван Григорович був автором наукових праць з української діалектології та лексикології: "Знадоби до словаря южноруского"; "Знадоби до пізнання угорсько-руских говорів". Мові лемків північних схилів Карпат присвятив монографію «Про говір галицьких лемків» (Львів, 1902), яка досі є серед найґрунтовніших праць у цій ділянці, що не втратила наукової вартості. Книга складається зі вступу «Граматика», «Взірців бесіди галицьких лемків» (оповідання і приказки з різних сіл, загадки, приповідки, пісні), «Словарця». Цінна зокрема тим, що писалася в часи, коли лемки ще компактно проживали на своїх етнічних територіях, тож автор мав змогу дослідити говірку у її природному стані. Поданий «Словарець» (обсягом майже 100 с.) є фактично лемківсько-німецьким диференційним діалектним словником.



Кл.слова:
лемки -- діалект -- говірка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Томашівський, С.
Київська Козаччина 1855 року [Електронний ресурс] / С. Томашівський. - Л. : Наукове Товариство ім. Шевченка, 1902. - 20 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Київська Козаччина 1855 — масові сел. виступи в Київській губернії за відновлення козацтва як сусп. стану і військ. формування. Приводом до них стало опублікування під час Кримської війни 1853—1856 маніфесту імп. Миколи I, що передбачав створення рухомого держ. ополчення. По Київщині, де ще свіжими були згадки про запороз. козацтво, почали поширюватися чутки, нібито тих, хто запишеться в ополчення («у козаки»), буде звільнено від кріпосної залежності (див. Кріпацтво) і вони одержать поміщицькі землі та майно. Бажаючі покозачитися примушували священиків та ін. письменних людей складати списки «вільних козаків», а записавшись у ці списки, відмовлялися відробляти панщину і виконувати розпорядження місц. адміністрації, створювали власні органи самоврядування («сільські громади») і вибирали собі ватажків (відомі імена окремих з них: Василь Бзенко, Іван та Микола Бернадські, Яків Романовський, Михайло Гайденко, Корній Захарченко). Почавшись у лют. 1855 у Васильківському повіті, рух за покозачення в берез.—квіт. охопив понад 500 сіл і містечок у 8 із 12 повітах Київ. губернії (Таращанському, Васильківському, Київському, Звенигородському, Черкаському, Уманському, Сквирському, Канівському). На придушення «козаччини» уряд кинув регулярні війська і поліцію. У кількох селах і містечках сталися криваві сутички, найзапекліше протистояли військам і поліції покозачені селяни у Биковій Греблі (Васильківський пов.; нині село Білоцерківського р-ну), Березні (Сквирський пов.; нині село Володарського р-ну; обидва Київ. обл.), Корсуні (нині м. Корсунь-Шевченківський) і Таганчі (Канівський пов.; нині село Канівського р-ну Черкас. обл.). Однак сили були нерівними. Селяни змушені були скоритися.



Кл.слова:
історія України -- козаччина -- повстання

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Стешенко, І.
Історія української драми [Електронний ресурс] / І. Стешенко. - К. : Друкарня Н.Т. Корчак-Новіцького, 1908

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 309 с.


Ця праця належить перу українського літературознавця і письменника, перекладача Івана Стешенка і присвячена історії українського театру. Матеріал поділений на 5 розділів. Перший розглядає загальні теоретичні питання (зародження театру, трансформація давніх культів у вистави), другий — народні романо-германські, слов'янські обряди, їх зміст. У третьому розділі розповідається про використання драми у цілях пропаганди християнства. Останні дві частини книги містять відомості про розвиток драми у різних слов'янських народів, аналіз творів Феофана Прокоповича.



Кл.слова:
театральне мистецтво -- театр

   Тип видання:   наукове видання   
7.

де Сент-Емур Ке
Анна Русинка, королева Франції і графиня Валю [Електронний ресурс] : пер. с фр. / де Сент-Емур Ке. - Л. : НТШ, 1909. - 31 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Життєпис Анни Ярославни, дочки Ярослава Мудрого, яка стала дружиною французького короля Генріха I і королевою Франції. Цей текст представляє дослідження французького історика де Сент-Емура (Saint-Aymour Caix de. Anne de Russie reine de France et comtesse de Valois), перекладений на українську мову Іваном Франком і видане в 1909 році у Львові українсько-російським видавничим співтовариством, Репринт 1991 року.



Кл.слова:
західна література -- Київська Русь -- королівська династія

   Тип видання:   монографія   
8.

Иванова, А. П.
Врубель [Електронний ресурс] / А. П. Иванова. - Петроград : [б. в.], 1916. - 63 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це друге видання (перше вийшло в 1911 р.) основної праці життя російського мистецтвознавця О. П. Іванова (1876–1940). Над монографією він працював багато років в контакті з дружиною та сестрою художника. За словами О. Блока, книга про коротке і трагічне життя Врубеля написана «по-старовинному благородно й просто». Багато уваги приділено творчій манері художника, його новаторству, що проілюстровано кольоровими та чорно-білими репродукціями. Завершує книгу повний список творів Врубеля.



Кл.слова:
мистецтво -- живопис -- малюнок

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Пачовський, М.
Ілюстроване українське письменство в житєписях [Електронний ресурс] / М. Пачовський. - Вінніпег : Українська Видавнича Спілка, 1917. - 132 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зміст: Григорій Сковорода Іван Котляревський Петро Артемовський Гулак Григорій Квітка-Основяненко Євген Гребінка Леонід Глібов Маркіян Шашкевич Антін Могильницький Микола Костомаров Опанас Маркович Марія Марковичева (Марко Вовчок) Амвросій Метлинський Тарас Шевченко Пантелеймон Куліш Осип Юрій Федькович Сидір Воробкевич Григорій Воробкевич



Кл.слова:
націоналізм -- нація -- самоідентифікація -- українська література

   Тип видання:   життєпис   
10.

Цеглинський, М.
Іван Франко [Електронний ресурс] / М. Цеглинський ; Федерація Українців в Злучених Державах. - Нью-Йорк : Накл. Т-ва ім. І. Франка в Сейлем, 1918. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
український поет

   Тип видання:   життєпис   
11.

Якимів, Д.
Іван Франко. Біографічно-літературний нарис в другі роковини його смерти [Електронний ресурс] / Д. Якимів ; Просвітно-Драматичне Товариство ім. Івана Франка в Філадельфії. - Philadelphia : [б. в.], 1918. - 44 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
український поет

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Ернст, Ф.
Київські архитекти XVIII віку [Електронний ресурс] / Ф. Ернст. - К. : Видавниче товариство "Друкарь", 1918. - 23 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У першому розділі книги видатного українського мистецтвознавця розглянуто діяльність "придворних" архітекторів – представників бароко: митрополита Рафаїла Заборовського, за часів якого відбулося закладення Андріївської церкви, Іогана Готфріда Шеделя, що уславився як архітектор Лаврської дзвіниці, а також А. В. Квасова, І. Ф. Мічуріна. Другий розділ присвячено архітекторам-киянам Стефану Ковніру та Івану Григоровичу-Барському, який є автором Покровської церкви і багатьох світських будівель.



Кл.слова:
бароко -- архітектура будівель

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Шміт, Ф. І.
Мистецтво старої Руси-України [Електронний ресурс] / Ф. І. Шміт. - Х. : Союз, 1919. - 99 с.. - (Культурно-історична бібліотека)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана праця належить мистецтвознавцю Шміту Федору Івановичу. Він не тільки загалом розглядає питання необхідності вивчення мистецтва, не тільки описує загальний стан його дослідження, але й більш детально зупиняється на окремих його видах, як наприклад на архітектурі (зокрема храмовій). Окремі розділи відводяться таким елементам архітектури, як розпис, різьблення, інші способи внутрішнього оздоблення храмів.



Кл.слова:
мистецтвознавство -- архітектура

   Тип видання:   художня література   
14.

Карпенко-Карий, І.
Безталанна [Електронний ресурс] : драма в 5 дiях / І. Карпенко-Карий. - Л. : Просвіта, 1922. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Іван Карпенко-Карий (справжнє прізвище — Тобілевич; *17 (29) вересня 1845, с. Арсенівка, Бобринецького повіту Херсонської губернії, тепер Новомиргородський район, Кіровоградська область — †2 (15) вересня 1907, Берлін) — український письменник, драматург, актор, ерудит, брат Миколи Садовського та Панаса Саксаганського.



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   життєпис   
15.

Рутковський, М.
Іван Похитонів (1850-1923) [Електронний ресурс] / М. Рутковський. - Прага : Видавництво української молоді, 1925. - 14 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання присвячене життю та творчості художника Івана Похитонева, учасника “Товариства передвижників”. Невелика, проте досить детальна біографія пейзажиста описує його творчий розвиток. Також вона пояснює, чому Іван Павлович отримав визнання здебільшого в Європі, а не на Батьківщині. Публікація містить декілька репродукцій робіт Похитонева та портрет самого живописця.



Кл.слова:
художник -- художня творчість

   Тип видання:   життєпис   
16.

Голубець, М.
Холодний [Електронний ресурс] / М. Голубець. - Л. : Українське мистецтво, 1926. - 25 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є нарисом на тему життя і творчості українського художника Петра Холодного. Цей нарис є працею українського історика, архівіста, краєзнавця, мистецтвознавця Миколи Голубця. У ній розглядається становлення Холодного-митця на тлі доби, яка не давала свободи й простору живописцям, тим паче, українським. Описаний розвиток Петра Івановича, його зв'язок із іншими творчими особистостями, аналізується його манера письма. Матеріал доповнений репродукціями робіт Холодного.



Кл.слова:
творчість -- живопис

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Іванушкин, В.
Проблема читачівства та її вивчення [Електронний ресурс] : (форми орг. та методи роботи Каб. вивч. кн. та читача при У. Н.-Д. І. К.) / В. Іванушкин. - К. : Друкарня Київської Філії Книгоспілки, 1926. - 31 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга, як усі видання Українського наукового інституту книгознавства (УНДІК), цікава гостротою своєї проблематики. Видання присвячено видатному бібліотекознавцю М. О. Рубакіну. Вона зачіпає тему, яку він розробляв ще на зламі ХІХ–ХХ ст., – читачівство. Коротко, у форматі брошури, окреслено форми організації та методи роботи Кабінету вивчення книжки та читача при УНДІК: залучення широких народних мас до читання за принципом індивідуального підходу, вивчення впливу книжки на читача.



Кл.слова:
читання

   Тип видання:   зб. статей   
18.


Бібліотечний збірник [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 1926-1927

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Праці Першої конференції наукових бібліотек УСРР. - 1926. - 176 с.

Ч. 2 : На науково-бібліотечному фронті УСРР. - 1927. - 127 с.

Ч. 3 : Бібліографія на Україні. - 1927. - 125 с.


У першій частині збірнику вміщено доповіді й резолюції на них, а також короткий зміст дебатів конференції, яка відбулася 28–31 грудня 1925 р. У ній взяли участь понад 30 наукових бібліотек і близьких до них організацій. Виступи охопили питання, актуальні донині. Основною проблемою було визнано розпорошеність і відсутність єдиного керуючого центру. Серед доповідачів були С. П. Постернак, директор Всенародної Бібліотеки України, А. К. Виноградов, директор Рум'янцевського музею, а також В. Ф. Іваницький, М. А. Годкевич та ін. Друга частина “Бібліотечного збірника”, виданого Всенародною Бібліотекою України. присвячується підбиттю підсумків і визначенню досягнень науково-бібліотечної галузі за перше десятиліття після революції 1917 року. Розглядається рівень освіченості українців до і після революції, задачі, які має виконувати Всенародна Бібліотека України як установа загальнонаціональна та інші нагальні питання. Третій випуск “Бібліотечного збірника”, виданого Всенародною бібліотекою України, присвячується тогочасному стану бібліографії в Україні, зокрема й історичним студіям. Містяться статті таких авторів, як Михайло Ясинський (бібліограф, історик, книгознавець), Сергій Маслов (літературознавець, історик літератури і педагог) тощо. В якості додатку містяться резюме кожної з опублікованих статей німецькою мовою.



Кл.слова:
науково-бібліотечна галузь -- рівень освіченості

   Тип видання:   художня література   
19.

Гоголь, Микола Васильович.
Іван Федорович Шпонька та їхня тітонька [Електронний ресурс] : пер. з рос. / М. В. Гоголь. - К. : Книгоспілка, 1929. - 31 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
література -- оповідання

   Тип видання:   зб. статей   
20.
 



Збірник музею діячів науки та мистецтва України [Електронний ресурс]. - К. : Київ-Друк, 1930

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : присвячений Миколі Лисенкові. - 1930. - 206 с.


Цей збірник присвячений українському композитору Миколі Лисенку. Ідея створення книги виникла ще під час проведення виставки з нагоди 15-ліття смерті Миколи Віталійовича, а саме під час засідання з кількома доповідями про композитора (одна з яких стала основою для статті Климента Квітки, що відкриває частину під назвою “Розвідки” у даній праці). Публікація поділена на два розділи: перший містить статті, другий — листування Лисенка з Іваном Нечуєм-Левицьким, Борисом Познанським та Петром Сокальським.



Кл.слова:
історія мистецтва -- мистецтвознавство -- композитор
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського