Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (116)Тематичний інтернет-навігатор (31)Автореферати дисертацій (2648)Реферативна база даних (12763)Книжкові видання та компакт-диски (8919)Журнали та продовжувані видання (401)
Пошуковий запит: (<.>K=КРИМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 656
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Любавский, А.
Русскіе уголовные процессы [Електронний ресурс] : в 3 т. / А. Любавский. - Санктпетербургъ : Товарищество "Общественная польза", 1867

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2. - 559 с.

Т. 3 : Казуистика душевных болезней. - 789 с.


Книга представляет собой сборник, в котором собраны различные уголовные дела, отображающие все нравственные стороны народной жизни России XIX века.



Кл.слова:
історія -- кримінал

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Присоединение Крыма к России [Електронний ресурс] : рескрипты, письма, реляции и донесения : в 4 т. / под ред. Н. Дубровина. - СПб. : Императорская Академия Наук, 1885-1889

Рубрики:

Географічні рубрики:
  


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : 1775 - 1777 гг.. - 1885. - 873 с.

Т. 2 : 1778 г.. - 1885. - 924 с.

Т. 3 : 1779 - 1780 гг.. - 1887. - 739 с.

Т. 4 : 1781 - 1782 гг.. - 1889. - 1004 с.


Николай Фёдорович Дубровин (1837—1904) — историк, генерал-лейтенант. Посвятил себя изучению, главным образом, русской военной истории, впервые дав, на основании архивных материалов, описание войн 1812 г., кавказских и крымской. Главные труды его в этой области: "Закавказье", "Георгий XII, последний царь Грузии, и присоединение ее к России", "История войны и владычества русских на Кавказе", "Присоединение Крыма к России", "Отечественная война в письмах современников", "История крымской войны и обороны Севастополя".



Кл.слова:
російсько-турецька війна -- Російська імперія -- міжнародні відносини -- Кримська війна

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Бережков, М. Н.
Русские пленники и невольники в Крыму [Електронний ресурс] / М. Н. Бережков. - О. : Типография А.Шульце, 1888. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В отношениях Московского государства с Крымом и Турцией вопрос о невольниках был на протяжении веков жизненным вопросом для государства и народа. Татарское иго было в буквальном смысле слова порабощением. Автор в самых общих чертах рассматривает историю русского невольничества в Крыму отдаёт дань памяти Петру Великому и Екатерине II, поднявших государственную мощь России и окончательно свергнувших татарское иго.



Кл.слова:
Московська держава -- Кримська війна

   Тип видання:   хрестоматія   
4.

Коцюбинський, М. М.
В путах шайтана і иньші оповідання [Електронний ресурс] / М. М. Коцюбинський. - Л. : Українсько-Руська видавнича спілка, 1899. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Оповідання М. Коцюбинського «В путах шайтана» (1899) в багатьох своїх аспектах традиційне – тут вельми ретельно, з мальовничою етнографічною колоритністю, часом навіть з виразними натуралістичними подробицями відтворено побутові картини кримськотатарського приморського села наприкінці ХІХ століття. Етнографічна достовірність, виразність портретних та пейзажних штрихів не означена безпосередньо оповідачем, голос якого важливий, але вкрай ненав’язливий і ніби відсунутий на другий план, а подається крізь призму внутрішнього сприйняття персонажів, насамперед кримськотатарської дівчини Емене. Емене сягнула того віку, коли треба думати про заміжжя. Відтак згідно зі своїм статусом вона повинна, коли не зайнята роботою, сидіти вдома й не виходити за межі двору, а коли раптом має з’явитися гість чоловічої статі, про що звичайно сповіщає спеціальний вхідний дзвоник. зникати у своїй кімнаті чи принаймні, як доводиться потрапляти гостеві на очі (як-от при частуванні), запинатися чадрою. Необхідність дотримуватися суворих традиційних приписів та природні для юного віку поривання (цікавість до навколишнього світу, потреба в спілкуванні, мрійливість) вступають у конфлікт, який становить основу тієї емоційної напруги, яка надає епічному письму М. Коцюбинського і глибокої драматичної тривожності, і зворушливої ліричної схвильованості.



Кл.слова:
література

   Тип видання:   хрестоматія   
5.

Кримський, А.
Пальмове гилля. Екзотичні поезиї ( 1898 - 1901 ) [Електронний ресурс] / А. Кримський. - Л. : Українсько-Руська видавнича спілка, 1901. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка поезій «Пальмове гілля» містить оригінальні вірші дослідника та його власні переклади арабських поезій українською мовою. На думку дослідників, збірка Кримського є унікальною пам’яткою літератури.



Кл.слова:
вірш -- література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Томашівський, С.
Київська Козаччина 1855 року [Електронний ресурс] / С. Томашівський. - Л. : Наукове Товариство ім. Шевченка, 1902. - 20 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Київська Козаччина 1855 — масові сел. виступи в Київській губернії за відновлення козацтва як сусп. стану і військ. формування. Приводом до них стало опублікування під час Кримської війни 1853—1856 маніфесту імп. Миколи I, що передбачав створення рухомого держ. ополчення. По Київщині, де ще свіжими були згадки про запороз. козацтво, почали поширюватися чутки, нібито тих, хто запишеться в ополчення («у козаки»), буде звільнено від кріпосної залежності (див. Кріпацтво) і вони одержать поміщицькі землі та майно. Бажаючі покозачитися примушували священиків та ін. письменних людей складати списки «вільних козаків», а записавшись у ці списки, відмовлялися відробляти панщину і виконувати розпорядження місц. адміністрації, створювали власні органи самоврядування («сільські громади») і вибирали собі ватажків (відомі імена окремих з них: Василь Бзенко, Іван та Микола Бернадські, Яків Романовський, Михайло Гайденко, Корній Захарченко). Почавшись у лют. 1855 у Васильківському повіті, рух за покозачення в берез.—квіт. охопив понад 500 сіл і містечок у 8 із 12 повітах Київ. губернії (Таращанському, Васильківському, Київському, Звенигородському, Черкаському, Уманському, Сквирському, Канівському). На придушення «козаччини» уряд кинув регулярні війська і поліцію. У кількох селах і містечках сталися криваві сутички, найзапекліше протистояли військам і поліції покозачені селяни у Биковій Греблі (Васильківський пов.; нині село Білоцерківського р-ну), Березні (Сквирський пов.; нині село Володарського р-ну; обидва Київ. обл.), Корсуні (нині м. Корсунь-Шевченківський) і Таганчі (Канівський пов.; нині село Канівського р-ну Черкас. обл.). Однак сили були нерівними. Селяни змушені були скоритися.



Кл.слова:
історія України -- козаччина -- повстання

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
7.

Бертье-Делагард, А. Л.
К истории христианства в Крыму. Мнимое тысячелетие [Електронний ресурс] / А. Л. Бертье-Делагард. - О. : Типография С. Мерка, 1908. - 114 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
історія релігії -- історія Криму

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Євшан, Микола.
Під прапором мистецтва [Електронний ресурс] : літературно-критичні статті / Микола Євшан. - К. : Життя й мистецтво, 1910. - 108 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні зібрані критичні статті, що розглядають творчість Михайла Яцкова, Петра Карманського, Василя Пачовського, Богдана Лепкого, Агатангела Кримського, Ольги Кобилянської, Миколи Чернявського та Василя Стефаника.



Кл.слова:
літературознавство

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Кащенко, А. Ф.
Неволя бусурманська в українській народній поезії [Електронний ресурс] / А. Ф. Кащенко. - Катеринослав : Друкарня І. Вісьман та І. Мордхілевич, 1917. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання є “історичною студією” — трактатом українського письменника Адріана Феофановича Кащенко, в якому він дослідив долю татарських бранців у Криму. На відміну від інших його художніх прозових творів, в яких Кащенко підносить героїку Запорозької Січі, даний матеріал є науковою працею, так званою розвідкою, в якій розглядаються такі історичні факти, як підневільна дорога до Криму, доля жінок-невільниць, викуп, запорожці у неволі, втеча, покарання за втечу і т. ін.



Кл.слова:
Запорізька Січ -- козацтво

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Шахматов, О. Л.
Нариси з історії української мови та хрестоматія [Електронний ресурс] : з пам'ятників письменської старо-українщини ХІ-ХVІІІ в.в. / О. Л. Шахматов, А. Г. Кримський. - К. : Друкар, 1922. - 182 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


О.Шахматов займався у тому числі й питанням історії української мови, якому і присвячена пропонована книга. Шахматов брав участь у складанні декларації Петербурзької АН «Про скасування обмежень малоруського друкованого слова» (1905 — 1906) (див. також Заборона українського слова в Росії. Реферат Петербурзької Академії наук (1916) [PDF]). Це було в згоді з політичними поглядами Шахматова: як типовий російський ліберал (член партії конституціоналістів-демократів) він обстоював культурні права народів Росії, але при умові недоторканости Рос. Імперії. Відповідно, коли 1917 Україна йшла до незалежності, Шахматов зайняв різко негативну позицію. Початки української мови автор виводив з «південного наріччя» «спільнодавньоруської» мови. Шахматов вважав витоки української мови у загальних рисах автохтонними (хоч часом містив їх між Прутом і дол. Дніпром, а часом далі на північ, у середньому Подніпров'ї). Не зважаючи на вразливі місця у теорії Шахматова, його історично-генетичні концепції підкуповували своєю цілісністю, включенням колосальної кількости фактів, синтетичністю. На кілька десятиліть вони визначили трактування цих проблем у східньослов'янському мовознавстві, навіть у противників Шахматова; жодна мовознавча школа не мала такого впливу в Росії — СССР у першій половині 20 ст., як школа Шахматова.



Кл.слова:
мовознавство

   Тип видання:   методичний посібник   
11.

Шахматов, О.
Нариси з історії української мови та хрестоматія з пам'ятників письменської старо-українщини ХІ-ХVІІІ в.в. [Електронний ресурс] / О. Шахматов, А. Кримський ; Українська академія наук. - К. : Друкарня Української академії наук, 1924. - 208 с.. - (Збірник історично-філологічного відділу ; № 12)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


О.Шахматов займався у тому числі й питанням історії української мови, якому і присвячена пропонована книга. Шахматов брав участь у складанні декларації Петербурзької АН «Про скасування обмежень малоруського друкованого слова» (1905 — 1906) (див. також Заборона українського слова в Росії. Реферат Петербурзької Академії наук (1916) [PDF]). Це було в згоді з політичними поглядами Шахматова: як типовий російський ліберал (член партії конституціоналістів-демократів) він обстоював культурні права народів Росії, але при умові недоторканости Рос. Імперії. Відповідно, коли 1917 Україна йшла до незалежності, Шахматов зайняв різко негативну позицію. Початки української мови автор виводив з «південного наріччя» «спільнодавньоруської» мови. Шахматов вважав витоки української мови у загальних рисах автохтонними (хоч часом містив їх між Прутом і дол. Дніпром, а часом далі на північ, у середньому Подніпров'ї). Не зважаючи на вразливі місця у теорії Шахматова, його історично-генетичні концепції підкуповували своєю цілісністю, включенням колосальної кількости фактів, синтетичністю. На кілька десятиліть вони визначили трактування цих проблем у східньослов'янському мовознавстві, навіть у противників Шахматова; жодна мовознавча школа не мала такого впливу в Росії — СССР у першій половині 20 ст., як школа Шахматова.



Кл.слова:
мовознавство -- мова

   Тип видання:   словник   
12.


Російсько-український словник правничої мови [Електронний ресурс] / ред. В. І. Войткевич-Павлович ; голов. ред. А. Ю. Кримський. - К. : [б. в.], 1926. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська мова -- російська мова -- юриспруденція -- переклад

   Тип видання:   словник   
13.


Російсько-український словник правничої мови (понад 67. 000 слів) [Електронний ресурс] / ред. А. Ю. Кримський ; Українська академія наук. - Київ : [б. в.], 1926. - 322 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На засіданнях 22-24 березня 1919 р. визнано було, що треба дати не вузьку спеціяльну збірку термінів, а такий російсько-український правничий словник, до якого увійшли-б відповідні властивостям українського права й мови-по змозі всі найпотрібніші для біжучої щоденної праці правника-практика слова, терміни та вирази; а тому такий словник повинен містити в собі не самі-но суто-правничі терміни з паростів права кримінального, цивільного, фінансового й слова так званого вищого розуміння, та по змозі всі ті слова та вирази, які потрібні правникові в його щоденній праці при складанні різного роду правничих актів, при виголошенні промов на суді, при судовому та адміністраційному діловодстві, листуванні й т. и., нехай би читач правничого словника таким чином мав змогу завдовольнити цю свою потребу, не звертаючися ще й до инших, „нетермінологічних“ російсько-українських словників.



Кл.слова:
право

   Тип видання:   наукове видання   
14.


Студії з Криму [Електронний ресурс] / ред. А. Кримський. - К. : [б. в.], 1930. - 218 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В даний Збірник історико-філологічного відділу ВУАН № 89 включені 9 робіт, які стосуються історії Криму. Деякі праці були пізніше передруковані в діаспорних виданнях, але більшість є раритетом.



Кл.слова:
історія Криму -- кримознавство -- етнологія

   Тип видання:   підручник   
15.


Пособие по дактилоскопии [Електронний ресурс]. - М. : Издание ГУРКМ НКВД СССР, 1935. - 87 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
відбитки пальців -- криміналістика -- ідентифікація людини -- НКВС

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.
 


Vasiliev, Alexander Alexandrovich.
The Goths in the Crimea [Electronic resource] / Alexander Alexandrovich Vasiliev. - Gambridge : The Mediaeval academy of America , 1936. - 304 p
Переклад назви: Готи в Криму

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
готська культура -- остготи -- раннє середньовіччя -- Крим

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Художня література   
17.

С.-Чарторийський, Микола.
Від Сяну по Крим [Електронний ресурс] : спомини учасника III Похідної Групи-Південь / Микола С.-Чарторийський. - Нью-Йорк : [б. в.], 1951. - 223 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
друга світова війна -- визвольні змагання -- антикомунізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія:    
18.
 


Яковлів, Андрій.
Договір гетьмана Богдана Хмельницького з московським царем Олексієм Михайловичем 1654 р. [Електронний ресурс] : історично-правнича студія з нагоди 300-ліття договору / Андрій Яковлів. - Нью-Йорк : Видавнича Спілка Ю. Тищенко & А. Білоус, 1954. - 125 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Українська держава, що відродилася на своїй стародавній території року 1648 під проводом гетьмана Богдана Хмельницького, в наслідок несприятливих військово-політичних умов під час війни з Польщею, зради союзника — Кримського хана тощо, звернулася р. 1653 до Московського царя Олексія Михайловича за протекцією та військовою допомогою. Розпочаті в січні 1654 р. переговори про умови майбутніх взаємовідносин між Українською державою — Військом Запорозьким та Московським царем продовжувались потім у Москві й там закінчились 27 березня 1654 р. складенням двобічного договору, що в історії придбав назву „Переяславського договору ”. Автор ставить собі завдання в цій праці, на підставі історичних документів провести історично-правовий аналіз актів Переяславського договору 1654 р. та подати оцінку їх характеру й юридичного значення.



Кл.слова:
історія України -- козаччина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Січинський, В.
Крим: історичний нарис [Електронний ресурс] / В. Січинський. - Нью-Йорк : Організація Оборони Чотирьох Свобід України, 1954. - 33 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
історія Криму

   Тип видання:   методичний посібник   
20.

Кустанович, С. Д.
Исследование повреждений одежды в судебно-медицинской практике [Електронний ресурс] : практическое руководство / С. Д. Кустанович. - М. : Медицина, 1965. - 160 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Многие сложные вопросы в практике судебно-медицинской экспертизы в настоящее время не могут быть разрешены без детального исследования одежды. Последнее требует специальных знаний и нередко сложных лабораторных методов исследования. Исследования одежды, значительно расширяющие возможности судебно-медицинской экспертизы, особенно при повреждениях различного происхождения, вошли в практику судебно- медицинских лабораторий. Однако до сих пор в специальной литературе как у нас, так и за рубежом отсутствовали руководства по этому виду судебно-медицинских исследований. Работа С. Д. Кустановича является первым руководством по исследованию повреждений одежды в судебно-медицинской практике. В этой работе использован собственный многолетний опыт автора и обобщены материалы отечественных и зарубежных исследователей. Эта книга окажет большую помощь не только судебно-медицинским экспертам, но и экспертам-криминалистам и врачам других специальностей, привлекаемым к судебно- медицинской экспертизе, а также работникам органов расследования и суда.



Кл.слова:
криміналістика -- експертиза -- злочин -- одяг
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського