Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (29)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (131)Реферативна база даних (1948)Книжкові видання та компакт-диски (4263)Журнали та продовжувані видання (219)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІТЕРАТУРНЕ$<.>+<.>K=ЧИТАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 86
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   енциклопедія   
1.

Демин, В. Н.
100 великих книг [Електронний ресурс] / В. Н. Демин, Ю. А. Абрамов. - М. : Вече, 2004. - 480 с.. - (100 великих)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перечни наиболее значительных произведений мировой литературы (научной и художественной) всех времен и народов составлялись и издавались неоднократно. Авторы этой книги предлагают собственную версию - приближенную к канонической, но пропущенную через свои ум, душу и сердце. Валерий Никитич Демин - доктор философских наук, известный исследователь Севера и традиций космизма в русской культуре; Юрий Андреевич Абрамов - доктор экономических наук, много лет посвятивший преподаванию, - они в этой книге взаимно дополняют друг друга незаурядной эрудицией и научным темпераментом.



Кл.слова:
література -- читання -- видання

   Тип видання:   підручник   
2.


Guidelines for easy-to-read materials [Electronic resource]. - Haag : IFLA, 2010. - 29 p.
Переклад назви: Керівництво для легкого читання матеріалів

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
бібліотека

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Григориів-Наш, Н. Я.
Історія України [Електронний ресурс] : виложена нар. думами та піснями / Н. Я. Григориів-Наш. - Кам’янець на Поділлі : М-во преси й інформації Укр. Нар. Респ, 1919

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 2 : Козаччина. - 1919. - 58 с.


Григоріїв (1883–1953) – громадський та політичний діяч, публіцист і педагог – велику увагу приділяв сприйняттю матеріалу дитиною на емоційному рівні. Його книга для читання «Історія України, виложена народними думами та піснями» (1919) є своєрідною працею з історії України, яку складав сам народ. Фольклорний матеріал з історія козацтва (вип. 2) поділено на невеличкі частини, до нього додано коротку характеристику проблеми чи історичного факту.



Кл.слова:
історія -- фольклор

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Гурина, И.
Азбука-забава [Електронний ресурс] / И. Гурина. - СПб. : Фламинго, 2007. - 18 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Для младшего школьного возраста.



Кл.слова:
абетка -- навчання читання

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Актуальні проблеми юридичної науки: збірник тез міжнародної наукової конференції «Дев’яті осінні юридичні читання» (м. Хмельницький, 12-13 листопада 2010 року): У 4-х частинах. - Частина третя: «Цивільне право. Сімейне право. Міжнародне приватне право. Комерційне право. Цивільний, господарський та адміністративний процес» [Електронний ресурс] ; Хмельницький університет управління та права / Хмельницький університет управління та права. - Хмельницький : Видавництво Хмельницького університету управління та права, 2010. - 365 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику представлені кращі тези доповідей, які були оприлюднені на Міжнародній науковій конференції «Дев'яті осінні юридичні читання», що відбулась у Хмельницькому університеті управління та права 12-13 листопада 2010 року. Розміщені у збірнику тези доповідей стосуються таких напрямків: «Теорія держави і права», «Історія політичних та правових вчень», «Філософія права», «Міжнародне право», «Порівняльне правознавство». Збірник розрахований на наукових та науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів і наукових установ, студентів, аспірантів та докторантів юридичного напрямку, практичних працівників і широкий читацький загал.



Кл.слова:
цивільне право -- сімейне право -- комерційне право -- приватне право

   Тип видання:   художня література   
6.
 


Дам'янов, Сава.
Антологія сербської постмодерної фантастики [Електронний ресурс] / С. Дам'янов. - Л. : Літературна агенція "Піраміда", 2004. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«FEST ПРОЗА» - це нова серія найцікавіших творів як українських, так і зарубіжних авторів. Це проза, яка вже викликала значний резонанс, і проза, ще не відома широкому колу читачів. «Антологія сербської постмодерної фантастики» є авторським проектом відомого сербського письменника та літературознавця Сави Дам’янова. Збірка найпопулярніших оповідань цього жанру кінця XX століття містить твори М.Павича, Б.Пекича, Д.Кіша, Д.Албахарі, Ф.Давида, а також талановитих представників «молодої сербської прози», які заклали основи постмодерністичного дискурсу в літературі Сербії. Постмодернізм, піднявши читача до ролі співавтора, висуває на перший план задоволення від читання. З такою метою і створювалася ця антологія.



Кл.слова:
белетристика -- сербська література -- постмодернізм

   Тип видання:   хрестоматія   
7.


Антологія японської поезії. Хайку XVII - XX ст. [Електронний ресурс]. - К. : Дніпро, 2002. - 361 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Двомовна (українською та японською мовами) антологія містить переклади та оригінали понад 1000 віршів, написаних у жанрі хайку (хоюсу) відомими японськими поетами XVII - XX cm. Серед імен, репрезентованих у цьому виданні, і загальновизнані класики японської поезії: Мацуо Басьо, Йоса Бусон, Кобаясі Ісса, Масаока Сікі, Нацуме Сосекі, Такахама Кьосі, Іїда Дакоцу, і поети-реформатори, що прагнули оновити жанр хайку, вийти за межі його формально-структурних і тематичних канонів: Накаиука Іппекіро, Танеда Сантока, Одзакі Хосай. Переклад українською мовою переважної більшості включених до антології віршів здійснено вперше. Для тих читачів, що вже знають або вивчають японську мову, ієрогліфічні написання та особливості читання окремих японських спів у оригіналах віршів супроводжуються фонетичною транскрипцією (фуріґаною). В оформленні використано твори японського живопису. Матеріали надав Іван Бондаренко.



Кл.слова:
поезія

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Гетманцев, Д. О.
Банківське право України [Електронний ресурс] / Д. О. Гетманцев ; Національний університет ім. Т. Шевченка. - Київ : Центр учбової літератури, 2007. - 345 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник підготовлено у відповідності з основними темами спецкурсу “Банківське законодавство”, а також темою “Правове регулювання банківської діяльності” нормативного курсу “Фінансове право”, що викладаються на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. При його підготовці автор спиралася на власний досвід, отриманий у процесі читання лекцій на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також досвід практичної роботи у банківському секторі України. У зв‘язку з цим у посібнику гармонійно поєднані теоретичні та практичні аспекти правового регулювання банківської діяльності. Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних та економічних навчальних закладів, працівників банківського сектора та читачів, які цікавляться питаннями правового регулювання банківських відносин.



Кл.слова:
право фінансове

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Гетманцев, Д. О.
Банківське право України [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Д. О. Гетманцев, Н. Г. Шукліна. - К. : Центр учбової літератури, 2007. - 344 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник підготовлено у відповідності з основними темами спецкурсу «Банківське законодавство», а також темою «Правове регулювання банківської діяльності» нормативного курсу «Фінансове право», що викладаються на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. При його підготовці автор спиралася на власний досвід, отриманий у процесі читання лекцій на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також досвід практичної роботи у банківському секторі України. У зв'язку з цим у посібнику гармонійно поєднані теоретичні та практичні аспекти правового регулювання банківської діяльності. Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних та економічних навчальних закладів, працівників банківського сектора та читачів, які цікавляться питаннями правового регулювання банківських відносин.



Кл.слова:
валютна операція -- банк -- банківська діяльність

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Поліновський, В. В.
Безпека даних [Електронний ресурс] / В. В. Поліновський, О. І. Огурцов ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Комп'ютерних Технологій. Кафедра інформаційних технологій та програмування. - К. : [б. в.], 2010. - 148 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В основі успішної діяльності будь-якого підприємства, організації, приватної особи лежить вірогідна інформація, яку необхідно зібрати, проаналізувати, перетворити в обґрунтоване рішення та захистити від несанкціонованих дій. При цьому зростаючі потоки інформації, з якими мають справу в системах управління, банківських та спеціалізованих системах, телекомунікаційних системах та мережах потребують впровадження таких систем збору, обробки, зберігання та передачі інформації, які б забезпечували гарантовану безпеку цих процесів. Дані, які знаходяться в пам'яті комп'ютера та передаються по лініях зв'язку, і є конфіденційною інформацією ділового, комерційного або приватного характеру, можуть зазнавати таких дій з боку зловмисників, як несанкціоноване читання, модифікація, крадіжка. В зв'язку з цим сьогодні питання захисту інформації від несанкціонованого доступу (НСД) стають все більш актуальними. Засоби забезпечення інформаційної безпеки є однією з найважливіших складових частин в усіх інформаційних системах та системах управління: від електронної пошти – до стільникового зв'язку, від доступу до мережі Internet – до електронної комерції, від систем управління виробничою ділянкою – до управління космічним об'єктом.



Кл.слова:
захист -- інформація

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Успенский, Б. А.
Борис и Глеб: восприятие истории в Древней Руси [Електронний ресурс] / Б. А. Успенский. - М. : Языки русской культуры, 2000. - 128 с.. - (Язык, семиотика, культура)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящая работа продолжает цикл исследований, посвященных восприятию истории в Древней Руси (`Historia sub specie semioticae`, `Восприятие истории в Древней Руси и доктрина `Москва - Третий Рим`, `Царь и патриарх: Харизма власти в России` и др.).



Кл.слова:
біблійне читання -- святий

   Тип видання:   художня література   
12.

Голубенко, П.
ВАПЛІТЕ [Електронний ресурс] / П. Голубенко. - Берхтесгаден : Орлик, 1948. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вільна Академія Пролетарської Літератури (ВАПЛІТЕ) — літературне об'єднання в Україні. Виникла у Харкові, існувала з січня 1925 до 28 січня 1928. Організація стояла на засадах творення нової української літератури шляхом засвоєння найкращих здобутків західно-європейської культури. Фактичним лідером ВАПЛІТЕ був Микола Хвильовий. Приймаючи офіційні вимоги комуністичної партії, в питаннях літературної політики ВАПЛІТЕ займало незалежну позицію і стояло на засадах творення нової української літератури кваліфікованими митцями, що ставили перед собою вимогу вдосконалення, засвоєння найкращих здобутків західноєвропейської культури. Лідером організації був Микола Хвильовий, який висунув гасло «Геть від Москви!». Президентами — Михайло Яловий (пізніше Микола Куліш), секретарем — Аркадій Любченко. До складу організації входили: Микола Хвильовий, Михайло Яловий, Аркадій Любченко, Олесь Досвітній, Микола Куліш, Майк Йогансен, Григорій Епік, Павло Тичина, Іван Сенченко, Олекса Слісаренко, Петро Панч, Микола Бажан, Юрій Яновський, Юрій Смолич, Іван Дніпровський, Олександр Копиленко, Петро Шатун та інші. В 1927 ВАПЛІТЕ видавала журнал «ВАПЛІТЕ», у якому серед інших друкувались: Никифор Щербина та ін. Погляди М. Хвильового зумовили критику ВАПЛІТЕ з боку партійних і державних діячів УРСР. Особливо гострих нападок зазнав твір М. Хвильового «Вальдшнепи». 28 січня 1928 р. було конфісковано вже надруковане 6-те число літературно-художнього двомісячника «ВАПЛІТЕ» «через уміщення другого уривка з «Вальдшнепів» Хвильового, ВАПЛІТЕ змушена була «самоліквідуватися» [1]. Члени ВАПЛІТЕ продовжували літературну діяльність в альманасі «Літературний ярмарок» (1928-29) і організації «Пролітфронт». Члени ВАПЛІТЕ — одні з перших жертв репресій сталінського режиму.



Кл.слова:
мистецьке угруповання -- літературознавство -- українська література

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Математика   
13.

Маркушевич, А. И.
Возвратные последовательности [Електронний ресурс] / А. И. Маркушевич. - М. ; Ленинград : Государственное издательство технико-теоретической литературы, 1950. - 47 с.. - (Популярные лекции по математике)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этой брошюре содержится расширенное изложение лекции, читанной автором для школьников !Х и X классов — участников Московской математической олимпиады, а затем — в несколько изменённом виде — в Московском институте усовершенствования учителей. Тема «Возвратные последовательности» близка к школьному курсу (арифметические и геометрические прогрессии, последовательность квадратов натуральных чисел, последовательности коэффициентов частного многочленов, расположенных по возрастающим степеням, и т. п.). Вместе с тем это настоящая маленькая математическая теория), законченная, простая, ясная, как и всё то, что вышло из рук крупнейших мастеров математического анализа, создавших эту теорию. Основы теории возвратных последовательностей были разработаны и опубликованы в двадцатых годах восемнадцатого века французским математиком Муавром.



Кл.слова:
математика -- геометрія -- синус -- косинус -- прогресія

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Гусєв, Валентин Іванович.
Вступ до метафізики [Електронний ресурс] : навч. посібник / В. І. Гусєв. - К. : Либідь, 2004. - 448 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглядаються фундаментальні для філософської науки проблеми співвідношення буття і небуття, мислення і буття, душі й тіла, духу і матеріальної природи, свободи і необхідності, а також проблеми, пов’язані з філософським пізнанням Бога як граничної підстави буття людини і світу. Видання є навчальним посібником з філософії нового типу. Авторський виклад доповнюється спеціально дібраними текстами для читання, що дає змогу ознайомитися з різними підходами до розв’язання філософських проблем, а також створює необхідних грунт для формування самостійного філософського мислення. Для студентів вищих навчальних закладів, викладачів, усіх, хто цікавиться філософією.



Кл.слова:
філософія -- буття

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Андрущенко, Віктор.
Вступ до філософії: Великі філософи [Електронний ресурс] : книга для читання для загальноосв. навч. закладів / Віктор Андрущенко. - К. : [б. в.], 2004. - 510 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
філософ -- мислитель

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Науки про Землю   
16.

Люстерник, Л. А.
Геодезические линии [Електронний ресурс] / Л. А. Люстерник. - 2-е изд. перераб.. - М. : Гос. изд-во технико-теоретической литературы, 1940. - 52 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящая брошюра представляет собой изложение доклада, читанного автором в математическом кружке инженерного отделения МКЭИ. Доклад был посвящен изложению простейших свойств геодезических линий, т. е. кратчайших линий на какой-либо поверхности среди линий, соединяющих две ее точки. Эти линии играют на поверхностях ту же роль, что прямые на плоскости.



Кл.слова:
географія -- картографія -- рельєф

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
17.

Голузин, Г. М.
Геометрическая теория функций комплексного переменного [Електронний ресурс] / Г. М. Голузин. - 2-е изд.. - М. : Наука, 1966. - 629 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В основе настоящей книги лежит содержание лекций по курсу „Геометрическая теория функций" и отчасти по курсу „Дополнительные главы теории функций комплексного переменного", читанных автором в Ленинградском ордена Ленина государственном университете имени А. А. Жданова. В ней излагаются: теория однолистного конформного отображения односвязных и многосвязных областей, конформное отображение многосвязных областей на круг, приложения конформного отображения к изучению внутренних и граничных свойств аналитических функций, а также вообще вопросы геометрического характера, относящиеся к аналитическим функциям. Наряду с различными общими проблемами геометрической теории функций рассматриваются также многие частные проблемы, служащие предметом исследования в настоящее время. Однако книга не претендует на изложение всех вопросов, относящихся к геометрической теории функций, или на изложение их в одинаковой степени полно. Это была бы непосильная работа для автора. Поэтому, естественно, некоторые вопросы геометрической теории функций остались незатронутыми, другие рассмотрены недостаточно полно, но во многих таких случаях автор дает надлежащие литературные указания. Книга рассчитана на читателя, уже владеющего основами теории функций комплексного переменного в объеме университетского курса.



Кл.слова:
конформне відображення -- аналітична функція

   Тип видання:   словник   
18.


Гуцульські говірки [Електронний ресурс] / під ред. Я. Закревської. - Л. : Інститут українознавства, 1997. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Передаємо до Ваших рук Короткий словник гуцульських говірок, що є відображенням основного лексичного складу одного з найцікавіших і найархаїчніших говорів південно-західного наріччя української мови. Гуцульські говірки мають давні традиції вивчення (понад 150 років), однак окремого завершеного й опублікованого словника, який охоплював би говірки всієї Гуцульщини, досі немає. Короткий словник гуцульських говірок є науково-популярним словником шкільного типу, призначеним насамперед для освітянських потреб і масового користувача. Його об’єктом є слово як лексико-словотвірна цілість, а не як відбиття системних регулярних фонетичних і граматичних особливостей, характерних для цих говірок. Пропонований словник є диференційним, тобто він не охоплює усієї лексики, яка функціонує у гуцульських говірках, а подає лише вибрану традиційну діалектну лексику, що не ввійшла до основного словникового складу сучасної української літературної мови. Короткий словник гуцульських говірок призначений для вчителів, які працюють у діалектному оточенні, для учнів, яким він полегшить засвоєння норм української літературної мови, для всіх, хто хоче ознайомитися з діалектним розмаїттям української мови; одночасно він полегшить читання творів художньої літератури, у яких автори використовують гуцульський говір із стилістичною метою, а також користування давніми і сучасними фольклорними й етнографічними матеріалами з Гуцульщини. Пропонований Словник є певним етапом у створенні повного академічного Словника гуцульських говірок, який укладає група мовознавців відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за принципами і засадами, що відповідають вимогам підготовки академічних діалектологічних видань. Основою його є багатотисячна картотека, яка, хоч і формувалася протягом тривалого часу, досі ще відкрита для поповнення. Авторський колектив плекає надію, що великий кількатомний Словник теж незабаром почне друкуватися окремими випусками, якщо на його підготовку до друку і публікацію будуть знайдені потрібні кошти, належна підтримка та розуміння меценатів і громадськості.



Кл.слова:
говірка -- діалектологія

   Тип видання:   наукове видання   
19.
 


Донцов, Дмитро.
Дві літератури нашої доби [Електронний ресурс] / Д. Донцов. - Торонто : Гомін України, 1958. - 295 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Передмова до другого видання Передмова до першого видання Два антагоністи П. Куліш і Т. Шевченко Шевченко і Драгоманов Криза нашої літератури Роздвоєні душі Українсько-совєтські псевдоморфози Поет ідилії і "чорної лжи" (М. Рильський) Санчо Панца в літературі і життю Мати Лесі Українки (Олена Пчілка) Естетика декадансу Наше літературне гетто "L'art pour l'art" чи як стимул життя? Криве дзеркало нашої літератури Трагічні оптимісти Модерна література розкладу



Кл.слова:
українська література -- літературознавство

   Тип видання:   монографія   
20.

Драчук, В.
Дорогами тысячелетий [Електронний ресурс] / В. Драчук. - М. : Молодая гвардия, 1977. - 163 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На скале Таш-Аир в Крыму археологи обнаружили загадочные изображения: фигурки людей, вооруженных и невооруженных, бегущих, лежащих; вздыбленная лошадь, разбитые повозки, собака, готовая к прыжку... Какую драму из жизни своего племени запечатлел древний художник? Удастся ли современному человеку разгадать истинный смысл событий многовековой древности? О развитии письма от рисунка к букве, о расшифровке древнейших письменностей разных народов увлекательно рассказывает автор. Особый раздел книги посвящен развитию письма на Руси.



Кл.слова:
літературна спадщина -- літературне безсмертя -- статуетка -- стародавня культура
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського