Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Автореферати дисертацій (44)Реферативна база даних (429)Книжкові видання та компакт-диски (191)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛИСТУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   зб. статей   
1.


Письма русских государей и других особ царского семейства [Електронний ресурс] : в 2 т. / под ред. М. А. Оболенского. - Москва : Археографическая комиссия, 1848

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : 1526-1658. - 1848. - 148 с.


Собрание эпистолярных памятников 16-18 веков, изданных по высочайшему повелению в эпоху императора Николая Павловича. Археографическая комиссия собрала в многотомном издании лучшие произведения русских царей и великих князей. Для широкого круга любителей русской истории, культуры, традиций.



Кл.слова:
листування -- цар

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Собрание писем царя Алексея Михайловича [Електронний ресурс] / сост. П. И. Баранов. - М. : Типография В. Готье, 1856. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
листування

   Тип видання:   зб. статей   
3.


Записки княгини Е.Р. Дашковой [Електронний ресурс] : пер. с англ.. - Лондон : Trubner & Co, 1859. - 511 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Завершенные Дашковой в 1805 году "Записки" - яркое, самобытное литературное и политическое произведение, где автобиография представлена в культурно-историческом контексте, елизаветинского, екатерининского и павловского времени.



Кл.слова:
листування

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Броссе, М.
Переписка на иностранных языках грузинских царей с российскими государями от 1639 г. по 1770 г. [Електронний ресурс] / М. Броссе. - С. Петербург : Императорская Академия Наук, 1861. - 233 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящее издание переписки российских и грузинских царей за период с 1639 по 1770 годы является незаменимым историческим источником при изучении развития влияния России на Кавказе и русской внешней политики в этом регионе. В сборник вошли все сохранившиеся документы на всех возможных языках, они переведены на русский язык и снабжены историческим и археографическим комментариями. Публикации предшествует обширный исторический обзор дипломатических отношений между российскими государями и грузинскими царями и владетелями, составленный Плоеном. В нем русско-грузинские отношения рассмотрены с 1586 года, помимо важнейших сведений о взаимоотношениях двух стран, в очерке рассказывается об истории взаимного обмена посольствами, через которые и велась переписка государей. Так, в 1588 г. грузинский князь Александр признал свою зависимость от России, при том сделал это за себя и своих сыновей по отношению не только к царь Федору Иоанновичу, но и к его потомкам. Грузинский князь обязался ежегодно платить дань русскому царю, за что русский царь должен был защищать владения грузинского князя от «неверных». С того же времени начинается и культурный обмен между Грузией и Россией.



Кл.слова:
листування -- Грузія -- Росія

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Вольтеръ и Екатерина II [Електронний ресурс]. - С.-Петербургъ : В.В. Чуйко, 1882. - 242 с.. - (Европейскіе писатели и мыслители)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
листування

   Тип видання:   словник   
6.


Російсько-український словник правничої мови (понад 67. 000 слів) [Електронний ресурс] / ред. А. Ю. Кримський ; Українська академія наук. - Київ : [б. в.], 1926. - 322 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На засіданнях 22-24 березня 1919 р. визнано було, що треба дати не вузьку спеціяльну збірку термінів, а такий російсько-український правничий словник, до якого увійшли-б відповідні властивостям українського права й мови-по змозі всі найпотрібніші для біжучої щоденної праці правника-практика слова, терміни та вирази; а тому такий словник повинен містити в собі не самі-но суто-правничі терміни з паростів права кримінального, цивільного, фінансового й слова так званого вищого розуміння, та по змозі всі ті слова та вирази, які потрібні правникові в його щоденній праці при складанні різного роду правничих актів, при виголошенні промов на суді, при судовому та адміністраційному діловодстві, листуванні й т. и., нехай би читач правничого словника таким чином мав змогу завдовольнити цю свою потребу, не звертаючися ще й до инших, „нетермінологічних“ російсько-українських словників.



Кл.слова:
право

   Тип видання:   зб. статей   
7.
 



Збірник музею діячів науки та мистецтва України [Електронний ресурс]. - К. : Київ-Друк, 1930

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : присвячений Миколі Лисенкові. - 1930. - 206 с.


Цей збірник присвячений українському композитору Миколі Лисенку. Ідея створення книги виникла ще під час проведення виставки з нагоди 15-ліття смерті Миколи Віталійовича, а саме під час засідання з кількома доповідями про композитора (одна з яких стала основою для статті Климента Квітки, що відкриває частину під назвою “Розвідки” у даній праці). Публікація поділена на два розділи: перший містить статті, другий — листування Лисенка з Іваном Нечуєм-Левицьким, Борисом Познанським та Петром Сокальським.



Кл.слова:
історія мистецтва -- мистецтвознавство -- композитор

   Тип видання:   хрестоматія   
8.


Українські поети-романтики 20-40-х років XIX ст. [Електронний ресурс] / уклад. С. А. Крижанівський. - К. : Дніпро, 1968. - 636 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоноване видання 1968-го року містить добірку творів українських поетів-романтиків так званого "дошевченківського періоду", тих людей - від Боровиковського, Шпигоцького та Срезневського до Метлинського, Чужбинського і Забіли, кого Михайло Максимович влучно означив як poetae minores, маючи на увазі перш за все відносно незначну артистичну вартість їхніх творів у порівнянні з потужною та художньо довершеною поезією Шевченка. У порівнянні з більш поширеною антологією раннього українського романтизму, що вийшла у 1987 році у серії "Бібліотеки української літератури", яку й зараз не важко знайти, скажімо, на Петрівці, видання 1968 року більш рідкісне. Від його наступника його відрізняє перш за все трохи інша добірка авторів (скажімо, тут є Бодянський та Макаровський, але немає Маркевича, Щоголіва і галицьких романтиків), наявність, окрім поезії, критичних виступів (головно передмов до видань) і листування, а також грунтовна передмова Ієремії Айзенштока, яка вигідно відрізняється від передмови М. Т. Яценка меншою кількістю совєтських штампів та ритуальних фраз



Кл.слова:
українська поезія -- український романтизм

   Тип видання:   хрестоматія   
9.

Кримський, А. Ю.
Твори [Електронний ресурс] : в 5 т. / А. Ю. Кримський. - К. : Наукова думка, 1972

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2 : Художня проза. Літературознавство і критика. - 1972. - 719 с.

Т. 3 : Мовознавство. Фольклористика. - 1973. - 512 с.

Т. 4 : Сходознавство. - 1974. - 640 с.

Т. 5, кн. 1 : Листи (1890 - 1917). - 1973. - 548 с.

Т. 5, кн. 2 : Листи з Сірії та Лівану (1896 - 1898). - 1973. - 336 с.


У першому томі вміщено оригінальні поетичні твори А. Ю. Кримського та його переклади з перської, турецької, арабської мов. У такому широкому обсязі поетична спадщина письменника видається вперше. У другій половині тому вміщено кращі прозові твори з книжки «Повістки й ескізи з українського життя» (Коломия—Львів, 1895) та з циклу «Бейрутські оповідання», опублікованого 1906 р. у журналі «Нова громада». Другий том відкривається романом А. Кримського «Андрій Лаговський» в чотирьох частинах, який вперше виходить повністю. Другу, більшу частину цього тому складають історико-літературні й критичні статті, розвідки та рецензії, присвячені українській літературі. У третьому томі вміщено лінгвістичні, фольклористичні та етнографічні праці А. Ю. Кримського з питань української, російської та інших слов’янських мов та їх взаємозв’язків, з проблем народної творчості і народознавства. Четвертий том присвячено працям А. Кримського з орієнталістики. Ця частина спадщини видатного українського орієнталіста і поліглота вимагає подальшого всебічного вивчення, яке тепер тільки розпочалося. Оскільки ця галузь науки є сферою посиленої уваги головним чином учених-сходознавців, а не широкого загалу читачів, у четвертий том включено тільки найпопулярніші праці А. Кримського з орієнталістики. Малося на увазі, що всі інші численні (зокрема капітальні за обсягом, змістом і значенням) праці А. Кримського з орієнталістики відомі й доступні фахівцям у перших виданнях та публікаціях: В пригоді сходознавцям стане й повна бібліографія літературних і наукових праць А. Кримського, яка незабаром вийде у видавництві «Наукова думка». П’ятий том зібрання творів А. Кримського присвячено його багатій і змістовній епістолярії. Тут вміщено родинне листування Кримського, а також його листи до багатьох письменників, учених, діячів культури української (І. Франка, П. Житецького. Б. Грінченка, О. Кониського, О. Маковея і т. д,) і російської (В. Міллера, І. Кратковського та ін.).



Кл.слова:
фольклористика -- орієнталістика -- епістолярія

   Тип видання:   наукове видання   
10.
 


Липинський, В. К.
Твори, архів, студії [Електронний ресурс] : у 25 т., у 3 сер. / В. К. Липинський ; за заг. ред.: Р. Залуцького, Є. Зиблікевича. - К. : Смолоскип ; Філадельфія, 1973-2003

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Сер. І. Твори Т. 2 : Участь Шляхти у Великому українському повстанні під проводом гетьмана Богдана Хмельницького . - 1980. - 639 с.

Сер. І. Твори Т. 3 : Україна на переломі 1657 - 1659: замітки до історії Українського Державного будівництва в ХVII-ім столітті. - 1991. - 346 с.

Сер. II. Архив Т. 1 : Листування (А - Ж). - 2003. - 960 с.

Сер. ІІ. Архив Т. 6 : Листи Д. Дорошенка до В. Липинського. - 1973. - 452 с.

Сер. ІІ. Архив Т. 7 : Листи О. Назарука до В. Липинського. - 1976. - 532 с.


Повне зібрання творчої спдщини Вячеслава Липинського, його архіву та студій про нього заплановано у 25 томах, у трьох серіях. Кожна серія має свою власну черговність томів.



Кл.слова:
зібрання творів -- листування

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.


Матеріяли до історії літератури і громадської думки [Electronic resource] : листування з американських архівів 1857-1933 / ред. Б. Струмінський ; Українська вільна академія наук у Сполучених Штатах Америки. - New York : [s. n.], 1992. - 815 p

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
епістолярії -- українська політика -- літературознаство

   Тип видання:   зб. статей   
12.

Ротач, П.
Іван Котляревський у листуванні [Електронний ресурс] / П. Ротач. - Опішне : Українське народознавство, 1994. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга є найповнішою збіркою листів класика української літератури Івана Котляревського до різних осіб та установ і листів до нього від письменників, істориків, адміністративних і церковних діячів та родичів. Уміщено в ній також листи тих осіб, що цікавилися Котляревським після його смерті. Досі частина листування Івана Котляревського друкувалася лише в зібраннях творів письменника. Окремі листи були вміщені в періодичних виданнях різного часу. Читач знайде в книзі й цілком нові листи та докладні коментарі до них. Збірка листів стане в пригоді не лише дослідникам життя і творчості Івана Котляревського, а й викладачам, студентам та учням вищих і середніх навчальних закладів, всім, кому дороге наше красне письменство. Видання є першим у серії "Полтавська родина", що її започатковує відділ "Відродження духовности і національної культури" Полтавського обласного управління культури.



Кл.слова:
український письменник -- український поет -- листування

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Голденков, Михаил.
Азы английского слэнга и деловой переписки, или книжка с картинками в двух частях, повествующая, как можно проще и ненавязчивей, о двух совершенно разных подходах к английскому языку и ставящая целью снятие проблем в разговорной английской речи и в деловой переписке [Електронний ресурс] / Михаил Голденков. - Минск : ПКФ "Издательский дом", 1995. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"При пассивном первичном прослушивании любого учебного материала, будь то урок, семинар или лекция, студент, ученик, да и просто человек запоминает максимум 16 процентов. Остальное вылетает. Но если то же самое преподать в дружеской беседе, играючи и остроумно, то в одно ухо входит, а из другого не выходит с первого раза уже до 50—60 процентов, а иногда и все 100",— говорит автор этой книжки Михаил Голденков, преподаватель, пeреводчик, коpреспондент и художник в одном лице. Его уроки "крутого инглиша" и деловой перепис­ки на английском языке уже выдержали экза­менучитателей газеты "Знамя юности", и эта книжка-ответ на многочисленные вопросы, где же можно прочитать уроки Голденкова все вместе?



Кл.слова:
англійська мова -- ділове листування

   Тип видання:   наукове видання   
14.


Листування Михайла Грушевського [Електронний ресурс] : у 3 т. / упоряд. Г. Бурлака. - К. : Українське історичне товариство, 1997-2001. - 399 с.. - (Епістолярні джерела грушевськознавства)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1997. - 399 с.

Т. 1. - 1997. - 400 с.

Т. 2. - 2001. - 415 с.


У це видання включено 387 листів Михайла Грушевского до Івана Нечуя-Левицького, Олександра Кониского, Івана Франка, Сергія Фремова, Ольги Кобилянскої, Олександра Кандиби (О. Олеся) та інших діячів українскої культури, а також до ческого науковця Іржі Полівки. Хронологічно листи Грушевского охоплюють 45 років його життя і діяльности, від 1884 до 1929 включно. Епістолярій укладено за авторским хронологічним принципом. Подані листи зберігаються у архівних фондах Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, Інституту рукопису Національної бібліотеки ім. В. І. Вернадского, Центральному державному історичному архіві України, а також у Львівскій науковій бібліотеці ім. В. С. Стефаника (1 лист) .



Кл.слова:
Голова УНР -- політичний діяч -- епістолярії

   Тип видання:   життєпис   
15.

Стебельський, І.
Шляхами молодости й боротьби [Електронний ресурс] : спогади, статті, листування / І. Стебельський. - К. : Смолоскип, 1999. - 370 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжку ввійшли спогади,статті,листи відомого українського громадського діяча з діаспори Івана Стебельського.



Кл.слова:
сучасна історія -- ХХ століття -- ОУН-УПА -- націоналізм

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Сергійчук, В. І.
Радянські партизани проти ОУН-УПА [Електронний ресурс] / В. І. Сергійчук. - К. : Українська видавнича спілка, 2000. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоновані документи протягом багатьох десятиліть пролежали в спецхранах комуністичної системи під грифом "цілком таємно". Комуністина партія та радянські партизани боялися розголошувати власне листування про антигітлерівську діяльність українських націоналістів у роки Другої світової війни, а також свою активну боротьбу проти українських патріотів , котрі прагнули утвердження Української Самостійної Держави.



Кл.слова:
антигітлерівська діяльність -- українські націоналісти -- провокація -- пропаганда

   Тип видання:   монографія   
17.

Ткач, Л.
Українська літературна мова на Буковині в кінці XІХ - на початку XX ст. [Електронний ресурс] : у 3 т. / Л. Ткач. - Чернівці : Рута, 2000. - 408 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Матеріали до словника


Монографія "Українська літературна мова на Буковині в кінці XIX - на початку XX ст." - перша спроба подати цілісну характеристику регіонального функціонування української мови в зазначений період у контексті істориш-культурних чинників, які впливали на соціальний статус української мови, її функціональні сфери та ступінь внутрішнього розвитку. У першій частині монографії представлено словникові матеріали, з яких постає загальний образ західного варіанта тодішньої української літературної мови у зіставних зв'язках із її сучасними лексичними, граматичними, фонетичними нормами тощо. Реєстрову частину словника укладено з таких лексичних одиниць, що у їх формі, значенні й особливостях слововживання виявилася історична специфіка літературномовного процесу на західноукраїнських землях, зокрема й на Буковині, - вплив живої народної мови - діалектів південно-західного наріччя, співтериторіальних мов, які функціонували в місцевому соціумі в силу поліетнічного складу населення, діяльності чужомовної державної адміністрації часів Австро-Угорщини. Матеріали до словника містять близько 3500 словникових статей. Ілюстративні матеріали мають різне функціонально-стилістичне спрямування, у них використано тексти публіцистики, навчальних посібників, листування, художньої літератури, зразки інформаційного мовлення - хроніку громадсько-політичного життя, рекламу, оголошення тощо. У коментарях до кожної словникової статті подано зіставні мовні факти з польської, німецької, російської, румунської та інших мов. Друкується згідно з ухвалою Вченої ради Чернівецького державного університету ім.Ю.Федьковича, протокол №2 від 23 березня 2000 р.



Кл.слова:
діалект -- говірка -- наріччя

   Тип видання:   наукове видання   
18.


Командири великого голоду [Електронний ресурс] : поїздки В. Молотова і Л. Кагановича в Україну та на Північний Кавказ. 1932– 1933 рр. / за ред. В. Васильєва, Ю. Шаповала. - К. : Генеза, 2001. - 399 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є одним з перших прикладів співробітництва вчених різних країн у дослідженні однієї з глобальних катастроф людства у ХХ столітті —голодомору 1932–1933 рр. в Україні. На основі вивчення нових архівних матеріалів історики аналізують різні аспекти політики радянського керівництва у цей період, оцінюють втрати українського народу від голоду, публікують унікальне за змістом листування кремлівських лідерів. Розрахована на професійних істориків, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
голодомор -- геноцид

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.
 


Lougheed, Lin.
Business Correspondence [Electronic resource] : a guide to everyday writing / Lin Lougheed. - 2nd ed.. - New York : Longman, 2003. - 161 p
Переклад назви: Ділове листування: керівництво з повсякденного письма

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Business Correspondence, Second Edition" introduces adult ESL students to the proper formats and approaches to use in basic office communication. It offers students extensive contextualized practice, while extra grammar and punctuation exercises boost students' basic English skills. Because each chapter centers around an office situation, students are exposed to "real" language in "real" situations. Key features:Extensive guided practice in understanding and preparing business correspondence. Numerous models of appropriate business correspondence, all based on authentic documents. "That's Good Business!" boxes provide practical tips about business practice and etiquette. Provides practice with correspondence in employee relations, customer relations, and personal business letters. Activities on business style, grammar and usage, and mechanics. Enhanced "reference section," with practical tips about business practices, can be removed and carried as a minibook. A complete answer key for self-study.



Кл.слова:
діловий лист -- корпоративна етика

   Тип видання:   бібліографія   
20.


В. І. Вернадський. Вчений. Мислитель. Громадянин. Праці вченого та література про нього з фондів Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського [Електронний ресурс] : бібліогр. покажч. / уклад. Л. В. Беляєва, Л. С. Новосьолова. - К. : НБУВ, 2003. - 260 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.79 Мб


До науково-бібліографічного видання увійшли праці вченого, листування, опубліковані у 1888-2002 рр., література про його життя та діяльність, відомості про його рукописну спадщину, що зберігаються у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Книгу адресовано фахівцям різних галузей знання, широкому колу читачів, які цікавляться питаннями історії науки і культури.



Кл.слова:
історія науки -- видатний вчений
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського