Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (52)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (1527)Реферативна база даних (10967)Книжкові видання та компакт-диски (1860)Журнали та продовжувані видання (58)
Пошуковий запит: (<.>K=МАСОВ$<.>+<.>K=СПІЛКУВАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 328
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Томашівський, С.
Київська Козаччина 1855 року [Електронний ресурс] / С. Томашівський. - Л. : Наукове Товариство ім. Шевченка, 1902. - 20 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Київська Козаччина 1855 — масові сел. виступи в Київській губернії за відновлення козацтва як сусп. стану і військ. формування. Приводом до них стало опублікування під час Кримської війни 1853—1856 маніфесту імп. Миколи I, що передбачав створення рухомого держ. ополчення. По Київщині, де ще свіжими були згадки про запороз. козацтво, почали поширюватися чутки, нібито тих, хто запишеться в ополчення («у козаки»), буде звільнено від кріпосної залежності (див. Кріпацтво) і вони одержать поміщицькі землі та майно. Бажаючі покозачитися примушували священиків та ін. письменних людей складати списки «вільних козаків», а записавшись у ці списки, відмовлялися відробляти панщину і виконувати розпорядження місц. адміністрації, створювали власні органи самоврядування («сільські громади») і вибирали собі ватажків (відомі імена окремих з них: Василь Бзенко, Іван та Микола Бернадські, Яків Романовський, Михайло Гайденко, Корній Захарченко). Почавшись у лют. 1855 у Васильківському повіті, рух за покозачення в берез.—квіт. охопив понад 500 сіл і містечок у 8 із 12 повітах Київ. губернії (Таращанському, Васильківському, Київському, Звенигородському, Черкаському, Уманському, Сквирському, Канівському). На придушення «козаччини» уряд кинув регулярні війська і поліцію. У кількох селах і містечках сталися криваві сутички, найзапекліше протистояли військам і поліції покозачені селяни у Биковій Греблі (Васильківський пов.; нині село Білоцерківського р-ну), Березні (Сквирський пов.; нині село Володарського р-ну; обидва Київ. обл.), Корсуні (нині м. Корсунь-Шевченківський) і Таганчі (Канівський пов.; нині село Канівського р-ну Черкас. обл.). Однак сили були нерівними. Селяни змушені були скоритися.



Кл.слова:
історія України -- козаччина -- повстання

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Якубський, В.
Наука віршування [Електронний ресурс] / В. Якубський. - К. : Слово, 1922. - 142 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Наука віршування" (назва якої відсилає нас і до Горацієвої "Науки поезії" і до Брюсівської "Науки про вірш") була першою спробою дати теорію вірша українською мовою на матеріалі як давньої (античної), так і модерної української поезії. Як і Валерій Брюсов, Б. Якубський адресував свою книгу масовому читачеві, але прагнув, як він пише в передмові, "з'єднати популярність книжки з відповіддю в ній на най складніші проблеми сучасної теорії віршування". Попри самокритичне зауваження, що "цих труднощів" автор не переміг, насправді Б. Якубському вдалося стисло, доступно, ясно і водночас з глибоким професіоналізмом викласти основи віршування в усіх його аспектах - ритміки, метрики, "евфонії" і строфіки.



Кл.слова:
поезія -- теорія поетики -- версифікація

   Тип видання:   зб. статей   
3.


На допомогу бібліотекареві [Електронний ресурс] : зб. ст. про бібл. справу / уклад. А. Кровицька, С. Комський. - К. : Радянська школа, 1936. - 187 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання формулює основні положення роботи радянських бібліотек. В ньому розглядаються такі питання, як організація і планування роботи бібліотек, масова робота і керівництво читанням, техніка бібліотечної роботи тощо. Книга є упорядкованою збіркою матеріалів, потрібних бібліотекарю в повсякденній роботі, т. зв. підсобно-довідковою книгою, яка призначена в основному для сільського бібліотекаря.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- бібліотека

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Статистика   
4.
 


Сціборський, Микола.
Україна в цифрах [Електронний ресурс] : (статистична студія території, населення й народнього господарства) / Микола Сціборський. - [Вінніпег] : Новий шлях, 1940. - 44 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Микола Сціборський насамперед відомий як ідеолог українського націоналізму, провідник Легії українських націоналістів (1925 – 1929), один із фундаторів Української військової організації та Організації українських націоналістів. Він – автор багатьох публіцистичних праць, наприклад: “ОУН і селянство”, “Робітництво і ОУН”, “Націократія” (три видання), “Національна політика большевиків в Україні” (українською, англійською, французькою й німецькою мовами), “Демократія”, “Сталінізм” (три видання), “Україна і національна політика Совітів”, “Земельне питання”, “Україна в цифрах” (українське і німецьке видання). Валентин Мороз назвав “Націократію” Сціборського, “Націоналізм” Донцова і “Призначення України” Юрія Липи триєдиним символом, що сформував українське “вірую”. У 1941 році у складі похідної групи ОУН повернувся до рідного Житомира, щоб займатися державотворчими проектами в Україні під патронатом німецького командування. Трагічно загинув разом з Омеляном Сеником на рідній землі від кулі бандерівського найманця Кузія. Похорон Сціборського і Сеника, незважаючи на дощ, перетворився на масову маніфестацію, в якій взяли участь, за словами прихильників ОУН, до 3000 осіб.



Кл.слова:
статистика -- населення -- демографія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Микулин, Андрій.
Концентраційні табори в Совєтському Союзі [Електронний ресурс] / А. Микулин. - [Б. м.] : Видання Закордонних Частин Організації Українських Націоналістів, 1958. - 132 с.. - (Бібліотека українського підпільника. Серія друга ; ч. 2)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Вони бояться правди — хай світ почує правду!» — такий епіграф написав український автор Василь Савченко на своїй книжці «Безимлаг», виданій в Авґсбурзі 1948 року. «Вони» — це ті, в кого руки залиті кров'ю мільйонів невинних жертв українського й інших неросійських народів СССР; це ті, що на одній шостій частині світу запровадили таке рабство, якого не бачив світ за часів середньовіччя. Це — большевики, московські імперіялісти, колонізатори. Не зважаючи на те, що російська імперія існує вже більше чотирьох сторіч, а сучасна комуністично-російська система — майже 40 років, світ і до цього часу мало поінформований про жахіття в тюрмі народів — СССР. Навіть тоді, коли протягом 1955–1956 рр. на Захід повернулася численна кількість кол. вояків німецької армії, що потрапили під час другої світової війни до російського полону і, як живі свідки нелюдських знущань у совєтських концтаборах, свідчили про масове народовбивство, арешти і заслання в СССР, — світ далі майже не звернув на те уваги. Знову ж, коли українська еміґрація на Заході, маючи численні свідчення й оригінальні документи від запроторених до совєтських концтаборів українців (напр., з Мордовських концтаборів), закликає вільний західній світ вжити супроти носіїв російського імперіялізму та його допоміжних сил моральних і матеріяльних санкцій, — вільний світ не то що вперто мовчить, але й ще поступово вплутується в коло московської коекзистенції, вишукує шляхи мирних контактів та співпрацює з народовбивцями, а цим самим посередньо сприяє системі невільництва і концтаборів у СССР. Видаючи книжку «Концентраційні табори в Совєтському Союзі», ми хочемо відкрити бодай частину заслони, де як свій, так і чужий читач зрозуміє суть жахливої політики, що її практикує червона Москва на неросійських народах.



Кл.слова:
комуністичний терор -- трудова експлуатація -- злочини проти людства

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Кравець, Микола.
Селянство Східної Галичини і Північної Буковини у другій половині XIX ст. [Електронний ресурс] / М. Кравець. - Л. : Львівського університету, 1964. - 242 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На великому документальному матеріалі показано аграрну еволюцію у Східній Галичині і на Північній Буковині у другій половині XIX ст. Вперше в радянській історичній науці дано- розгорнуту характеристику соціально-економічного і політичного становища найчисленнішої соціальної верстви західноукраїнського суспільства — селянства, його боротьби за ліси і пасовиська, показане формування робітничо-селянського союзу. Розглянуто політичний рух навколо селянського питання. Монографія розрахована на викладачів і студентів історичних факультетів, наукових працівників, може також являти інтерес для масового читача.



Кл.слова:
Галичина -- Буковина -- селянство -- аграрна діяльність

   Тип видання:   підручник   
7.

Кокс, Д. Р.
Теория очередей [Електронний ресурс] / Д. Р. Кокс, У. Л. Смит. - М. : Мир, 1966. - 218 с.. - (Библиотека сборника. Математика)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Теория очередей относится к недавно возникшей и интенсивно развивающейся части математики - теории массового обслуживания. Она богата разнообразными приложениями: от задач, связанных с эксплуатацией телефонных сетей, до научной организации производства. Здесь дается описание общих методов, применяемых в теории очередей, и эти методы иллюстрируются конкретными примерами. Изложение ясное и не предполагает больших познаний в математике. Книга представляет интерес для математиков, инженеров и экономистов, для всех интересующихся теорией массового обслуживания.



Кл.слова:
теорія масового обслуговування

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
8.

Соболь, И. М.
Метод Монте-Карло [Електронний ресурс] / И. М. Соболь. - М. : Наука, 1968. - 64 с.. - (Популярные лекции по математике)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Достаточно полно рассмотрены важнейшие разделы теории методов Монте-Карло: получение случайных величин на ЭВМ, преобразования случайных величин, вычисление интегралов, решение линейных уравнений, моделирование естественных процессов и некоторые другие задачи. Имеется много примеров, подобраны упражнения. Многие результаты излагаются впервые. Книга рассчитана на студентов втузов, инженеров, научных работников. Она будет особенно полезной специалистам по вычислительной и прикладной математике.



Кл.слова:
випадкова величина -- масове обслуговування

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Моль, А.
Социодинамика культуры [Електронний ресурс] : пер. с фр. / А. Моль. - М. : Прогресс, 1973. - 408 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Абрахаам Моль (1920—1992) вошел в историю социологической мысли как один из крупнейших исследователей средств массовой коммуникации, создатель информационной концепции культуры. А. Молем написано множество работ, но широкую известность ему принесла книга «Социодинамика культуры», которая стала заметной вехой на пути развития новой отрасли социологического знания. В центре внимания Моля — исследование социальной роли средств массовой коммуникации в современном обществе, прежде всего радио и телевидения.



Кл.слова:
науково-технічний прогрес -- засіб масової комунікації

   Тип видання:   альбом   
10.


Український костюм [Електронний ресурс] / уклад. В. В. Миронов. - К. : Мистецтво, 1977. - 20 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Традиційне вбрання кожного народу є одним з найбільш масових видів його художньої творчості. Народний одяг відзначається простотою форм, стрункістю силуету, багатством і різноманітністю прикрас, насиченим колоритом. У ньому яскраво виявляється вміння народних майстрів за допомогою простих, логічних засобів органічно поєднувати практичність і красу. Народне вбрання включає до єдиного художньо-практичного ансамблю мистецтво крою, ткацтво, вишивку, аплікацію, плетіння, обробку шкіри, металу тощо.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- одяг -- мода

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Mander, Jerry.
Four arguments for the elimination of television [Electronic resource] / J. Mander. - New York : Quill, 1978. - 370 p.
Переклад назви: Чотири аргументи на користь знищення телебачення

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


A total departure from previous writing about television, this book is the first ever to advocate that the medium is not reformable. Its problems are inherent in the technology itself and are so dangerous -- to personal health and sanity, to the environment, and to democratic processes -- that TV ought to be eliminated forever. Weaving personal experiences through meticulous research, the author ranges widely over aspects of television that have rarely been examined and never before joined together, allowing an entirely new, frightening image to emerge. The idea that all technologies are "neutral," benign instruments that can be used well or badly, is thrown open to profound doubt. Speaking of TV reform is, in the words of the author, "as absurd as speaking of the reform of a technology such as guns."



Кл.слова:
телебачення -- масова комунікація -- ЗМІ

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Леви, Владимир Львович.
Искусство быть другим [Електронний ресурс] / Владимир Леви. - М. : Знание, 1980. - 208 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Искусство быть другим" - одна из формул человеческого общения. Чувствовать другого человека как caмoгo ceбя, принимать его таким, каков он есть, постигать eгo внутренний мир и предвидеть поведение - таким жизненно необходимым всем и каждому навыкам посвящена эта научно-художественная книга, продолжающая серию книг того же автора.



Кл.слова:
людина -- спілкування -- поведінка

   Тип видання:   словник   
13.

Гринчишин, Дмитрий Григорьевич.
Словник паронімів української мови [Електронний ресурс] / Д. Г. Гринчишин, О. А. Сербенська. - К. : Радянська школа, 1986. - 222 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник є досвідом в українській лексикографії опису паронімів - близьких за звучанням, але різним за значенням слів, головним чином тих, що найчастіше використовуються у шкільних підручниках, у науково-популярних книжках, публіцистиці, засобах масової інформації, художній літературі, побутовому мовленні.



Кл.слова:
омонім -- лексичне значення

   Тип видання:   підручник   
14.

Семчинський, С. В.
Загальне мовознавство [Електронний ресурс] : підручник для вузів / С. В. Семчинський. - К. : Вища школа, 1988. - 327 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлено методологічні основи радянського мовознавства, викладено теоретичне розуміння мови як історично змінного найважливішого засобу спілкування людей, розглянуто зв"язки мови з суспільством і свідомістю, загальні передумови виникнення, а також її структуру, зокрема - внутрішні системи й підсистеми мови, критично проаналізовані неприйнятні теорії. Призначений для студентів-філологів університетів.



Кл.слова:
філологія -- мова

   Тип видання:   зб. статей   
15.


Політичні та соціальні ідеї на Україні у 1550-1648 pp. [Електронний ресурс] : дискусія з канадським істориком / голов. ред. І. М. Хворостяний. - К. : Інститут історії НАН УPСP, 1989. - 17 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У препринтах Інституту історії АН УРСР друкуватимуться, насамперед матеріали з малодосліджених тем, які викликають нині жвавий інтерес громадськості. Автори цих матеріалів висловлюють свою особисту думку, що не обов’язково вбігається з точкою зору редколегії. Сподіваємося, що такі препринти будуть корисними для співробітників засобів масової інформації, лекторів, викладачів, студентів, а також для всіх, хто цікавиться вітчизняною історією. Редколегія буде вдячна всім, хто висловить свої зауваження і побажання щодо надрукованих матеріалів, запропонує нові теми та сюжети для наступних препринтів.



Кл.слова:
кріпацтво -- шляхта -- Запорізька Січ -- Середньовіччя

   Тип видання:   методичний посібник   
16.

Карулин, Юрий Александрович.
Самоучитель итальянского языка [Електронний ресурс] / Ю. А. Карулин, Т. З. Черданцева. - 3-е изд., испр.. - М. : Высшая школа, 1989. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цель книги - дать всем желающим возможность самостоятельно изучать итальянский язык в пределах, позволяющих читать и переводить с помощью словаря тексты средней трудности и объясняться по-итальянски в объеме пройденной тематики. Текстовой материал носит познавательный характер. Система упражнений обеспечивает эффективность усвоения материала. "Приложение" к пособию содержит ключи к упражнениям, итальянско-русский словарь и таблицы спряжения глаголов.



Кл.слова:
італійська мова -- переклад -- спілкування

   Тип видання:   довідник   
17.


Культура української мови [Електронний ресурс] : довідник / за ред. В. М. Русанівського. - К. : Либідь, 1990. - 304 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Культура мови як складова частина культури і як одна із її форм — перша ознака загальної культури людини. Як привернути увагу до мовної поведінки особистості? Як виховати чуття слова? Довідник орієнтує читача на вибір правильного слововживання, засвоєння граматичних норм, містить складні випадки російсько-українського перекладу. Вміщено дані про походження власних імен, правопис прізвищ. Подається також інформація про нові слова в сучасній публіцистиці. Окремий розділ присвячено естетиці словесно-художніх образів. Для мовознавців, викладачів, учителів, студентів, працівників засобів масової інформації, а також усіх тих, хто цікавиться питаннями культури мови.



Кл.слова:
граматика -- семантика -- мовний пуризм -- слововжиток

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.
 


Селешко, М.
Вінниця [Електронний ресурс] : спомини перекладача комісії дослідів злочинів НКВД в 1937-1938 / М. Селешко. - New York : Фундация им. О. Ольжича, 1991. - 215 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В Ваших руках не обычная книга, но важный документ о страшном преступлении, совершенного властью в Украине в годы усиленного сталинского террора в 1937-1938 годах. Важность ее заключается в том, что ее написал переводчик немецкой исследовательской комиссии, которая откапывали массовые могилы в Виннице, чтобы идентифицировать жертвы террора, проверяла все документы и переспрашивала свидетелей, которые могли что-то сказать о той трагедии. Все это переводил на немецкий язык автор этих воспоминаний. Михаил Селешко и, в силу того, что был знаком с всеми деталями дела, пожалуй, является наиболее осведомленным из украинцев лицом того позорного дела.



Кл.слова:
НКВД -- масові репресії -- злочини проти людства

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Гонсалес-Фернандес, А. А.
Самоучитель испанского языка [Електронний ресурс] : учеб. пособие / А. А. Гонсалес-Фернандес, Н. М. Шидловская, А. В. Дементьев. - М. : Высшая школа, 1991. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цель самоучителя - помочь желающим самостоятельно овладеть практическими навыками устного общения на испанском языке в пределах обиходио-бытовых тем. Содержит вводный курс с кратким обзором фонетических особенностей испанского языка, основной курс с последовательной подачей лексико-грамматического материала и его последующим закреплением при помощи системы коммуникативных упражнений и текстов-диалогов, поурочный грамматический справочник. В конце пособия даются таблицы спряжения отклоняющихся глаголов и глаголов индивидуального спряжения, ключи к переводным упражнениям.



Кл.слова:
іноземна мова -- спілкування

   Тип видання:   художня література   
20.

Лазорський, М.
Патріот [Електронний ресурс] / М. Лазорський. - К. : Україна, 1992. - 272 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У історичному романі письменника українського зарубіжжя Миколи Лазорського (1890-1970 рр.) змальовуються трагічні події після Полтавської битви (1709 р.) та діяльність першої української політичної еміграції, яку очолював гетьман Пилип Орлик, а по смерті його син - гетьманич Григорій Орлик (1702-1759 рр.), генерал-поручник короля Франції Людовика XV. Розрахований на масового читача.



Кл.слова:
історічна література -- роман -- політика -- Україна
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського