Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (22)Тематичний інтернет-навігатор (5)Автореферати дисертацій (5292)Реферативна база даних (22042)Книжкові видання та компакт-диски (13453)Журнали та продовжувані видання (63)
Пошуковий запит: (<.>K=МЕТОДИЧНІ$<.>+<.>K=ВКАЗІВКИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 227
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.
 


Матвієнко, О. В.
Internet-технології: проектування Web-сторінки [Електронний ресурс] : навчальний посібник / О. В. Матвієнко, І. Л. Бородкіна. - К. : Альтерпрес, 2003. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник призначений для практичного засвоєння знань і набуття навичок роботи зі створення гіпертекстових програмно-інформаційних продуктів із застосуванням мови гіпертекстової розмітки HTML. Навчальний посібник містить завдання для самостійної роботи і запитання для самоперевірки, методичні рекомендації до створення кінцевого інформаційно-технологічного продукту – Web-сторінки для мережі Інтернет, електронного довідника, посібника тощо. Навчальний посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів, які вивчають технології створення електронних інформаційних ресурсів.



Кл.слова:
електронний документ -- віртуальні інформаційні ресурси -- інформаційні технології -- електронний ресурс

   Тип видання:   методичний посібник      навчальний посібник   
2.


«Free to choose» або вільний вибирати: межі свободи: навчально-методичний посібник [Електронний ресурс] / ред. Б. Ван Дріель ; Конгрес національних громад України. - Київ : ТОВ «Майстер книг», 2011. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«‘‘Free to choose’’ або вільний вибирати: межі свободи»: навчально-методичний посібник для вчителів загальноосвітніх шкіл, викладачів вищих навчальних закладів і фахівців неформальної освіти. Читачеві пропонуються методичні рекомендації для використання дискусійної програми з прав людини та протидії дискримінації «Free to Choose: вільний вибирати». Проблематика програми «Free to Choose» фокусується на конфлікті прав і свобод між собою чи з потребою захисту демократії та стосується таких прав і свобод, як свобода слова, свобода віросповідання, свобода преси та свобода демонстрації. Посібник містить оглядові статті з проблем прав людини та дискримінації, методичні рекомендації, покроковий план роботи та додаткові ресурси. Пропоновані матеріали можуть бути використані на уроках всесвітньої історії сучасності, правознавства, суспільствознавства, етики, громадянської освіти та у позашкільних заходах і неформальній освіті.



Кл.слова:
право

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Математика   
3.

Штефан, С.
Імплементація вибірки [Електронний ресурс] : методичні рекомендації / С. Штефан. - К. : Інститут журналістики КНУ ім. Т.Г. Шевченка, [20_ _?]. - 11 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
спостереження -- вибірка

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.


Інвалідність та суспільство [Електронний ресурс] : навчально-методичний посібник / Л. Ю. Байда, О. В. Красюкова – Еннс [та ін.] ; за заг. ред.: Л. Ю. Байди, О. В. Красюкової – Еннс. - К. : [б. в.], 2012. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчально–методичному посібнику «Інвалідність та суспільство» подано програму курсу для вищих навчальних закладів, а також методичні матеріали до даного курсу: еволюційний шлях поглядів на питання «інвалідності»; прав людини з інвалідністю; моделі інвалідності та їх вплив на формування соціальної політики; питання інклюзивної освіти; ролі громадських організацій у формуванні інноваційних підходів до проблем інвалідності; взаємозв’язок між доступністю і забезпеченням прав людини та питання універсального дизайну. Навчально-методичний посібник адресовано викладачам вищих навчальних закладів, керівникам закладів освіти, управлінь освіти, науково-педагогічним працівникам, слухачам курсів підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів, громадським діячам.



Кл.слова:
інвалідність -- інклюзивне суспільство

   Тип видання:   методичний посібник   
5.


Інвентаризація земель наукових установ, підприємств та організацій Національної академії аграрних наук України [Електронний ресурс] : методичний посібник / Дорош Й.М. [и др.] ; Національна академія аграрних наук України, Інститут землекористування. - Київ : ФОП Ямчинський О. В., 2020. - 133 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.24 Мб


В методичному посібнику проаналізовано питання нормативно-правового забезпечення інвентаризації земель та відповідність існуючої інформації про землі (земельні ділянки) наукових установ, підприємств та організацій НААН вимогам чинного законодавства. Описано основні проблеми, які виникають за відсутності методики проведення та галузевого стандарту інвентаризації земель для землекористувань, що мають специфічні особливості у використанні на прикладі наукових установ, підприємств та організацій НААН. Висвітлено стандартизацію та нормування робіт із землеустрою. Наведено основні положення галузевого стандарту, а також його структуру, зміст та склад при проведенні інвентаризації земель наукових установ, підприємств та організацій НААН. Представлено аналіз сучасного стану використання земель наукових установ, підприємств та організацій НААН як передумова інвентаризації земель Запропоновано методичні рекомендації щодо проведення інвентаризації земель (земельних ділянок) наукових установ, підприємств та організацій НААН.

Методичний посібник розрахований для вчених, аспірантів, сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів, працівників наукових установ, підприємств та організацій Національної академії аграрних наук України, працівників сфери державного управління земельними ресурсами, органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
галузевий стандарт інвентаризації -- стандартизація -- використання земельних ділянок

   Тип видання:   монографія   
6.

Манаєнко, І. М.
Інвестиційне забезпечення інноваційного розвитку підприємств електроенергетики [Електронний ресурс] : монографія / І. М. Манаєнко ; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут». - Київ : [б. в.], 2016. - 157 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.15 Мб


В монографії висвітлено сутність і місце, діалектичні взаємозв’язки інвестиційного механізму в діяльності підприємства. Удосконалено інноваційний розвиток в умовах невизначеності на підприємствах електроенергетики та запропоновано науково-методичні положення управління ризиками. Обґрунтовано роль екологозабезпечуючих імператив інноваційного розвитку підприємств електроенергетики. Удосконалено механізм інвестиційного забезпечення інноваційного розвитку та визначено атрибути його розвитку для підприємств електроенергетики. Розроблено науково-методичний підхід до оцінювання ефективності механізму інвестиційного забезпечення інноваційного розвитку підприємств електроенергетики. Монографія орієнтована на широкий загал читачів – керівників і спеціалістів підприємств, науковців, викладачів, аспірантів, студентів.



Кл.слова:
інвестиції -- інноваційні проекти -- електроенергетична галузь

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Боярко, І. М.
Інвестиційний аналіз [Електронний ресурс] : навч. посіб. / І. М. Боярко, Л. Л. Гриценко. - К. : Центр учбової літератури, 2011. - 400 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання містить систематизоване викладення навчального матеріалу з дисципліни «Інвестиційний аналіз», в тому числі курс лекцій відповідно до нормативного тема- тичного плану, питання і тести для самоконтролю, обов’язкові та додаткові завдання, методичні рекомендації і довідково-інформаційні дані для їх розв’язання, методичні рекомендації та завдання для самостійної роботи студентів, питання до іспиту, термінологічний показчик, список рекомендованої літератури. Призначений для студентів ОКР — бакалавр економічного спрямування. Може бути корисний для аспірантів, фахівців фінансового профілю.



Кл.слова:
фінанси -- бізнес -- інвестиція -- ринок

   Тип видання:   підручник   
8.

Щукін, Б. М.
Інвестування [Електронний ресурс] : курс лекцій / Б. М. Щукін. - К. : МАУП, 2004. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються теоретичні, методичні та практичні питання організації інвестиційного процесу: місце інвестування в системі економічної діяльності, планування інвестицій, розрахунки ефективності й доцільності витрат капіталу, управління інвестиційними проектами, робота з фінансовими інструментами, врахування ризиків. Компактно викладено теоретичні засади курсу та загальноприйняті в інвестиційній діяльності методи кількісних розрахунків. Для студентів вищих навчальних закладів, економістів, практиків, для всіх, кого цікавить питання інвестування.



Кл.слова:
економіка -- інвестування

   Тип видання:   підручник   
9.


Інвестування [Електронний ресурс] / В. М. Гриньова, В. М. Коюда, Т. І. Лепейко, О. П. Коюда. - К. : Знання, 2008. - 452 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику послідовно розкриваються теоретичні, методичні та практичні аспекти формування, розвитку й удосконалення інвестування. Розглядаються об'єкти та суб'єкти інвестування, управління фінансовими активами, інвестиційні характеристики цінних паперів тощо. Особлива увага приділяється залученню іноземного капіталу в національну економіку, використанню інвестицій та засобам активізації інвестиційної діяльності. За змістом підручник відповідає програмі навчальної дисципліни «Інвестування». Для студентів, аспірантів вищих навчальних закладів зі спеціальностей «Економіка», «Фінанси», «Банківська справа», «Менеджмент», викладачів, науковців, слухачів центрів підготовки та підвищення кваліфікації. Книга буде корисною також фахівцям у галузі економіки, фінансів, банківської справи, менеджменту.



Кл.слова:
фінанси -- іноземний капітал -- інвестиція

   Тип видання:   монографія   
10.

Петрович, Й. М.
Інноваційний потенціал управління організацією [Електронний ресурс] : монографія / Й. М. Петрович, Л. М. Прокопишин-Рашкевич ; Національний університет "Львівська політехніка". - Л. : [б. в.], 2010. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено теоретичні та методичні питання визначення сутності та формування величини інноваційного потенціалу управління організацією, його регулювання і забезпечення якості системи управління, а також методичні підходи оцінювання інноваційного забезпечення управління за результатами ефективності діяльності підприємств, використання контролінгу як засобу підвищення їх потенціалу управління. Значне місце відведено дослідженню розвитку та забезпеченню ефективного використання інноваційного потенціалу, насамперед інформаційного забезпечення цього процесу і його мотивації, розкрито особливості інноваційних трансформацій виробничо-господарських структур в умовах антикризового управління, а також моніторингу стану використання інноваційного потенціалу управління у діяльності підприємства.



Кл.слова:
менеджмент -- контролінг -- господарювання -- інноваційні методи

   Тип видання:   монографія   
11.

Босовська, М. В.
Інтеграційні процеси в туризмі [Електронний ресурс] : монографія / М. В. Босовська ; Київський національний торговельно-економічний університет. - Київ : [б. в.], 2015. - 832 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 8.60 Мб


Монографію присвячено теоретичним, методологічним і практичним питанням формування та розвитку інтеграційних процесів в туризмі. На основі генезису існуючих економічних концепцій розкрито вплив інтеграційних тенденцій на трансформацію змісту управління підприємством. Розглянуто методологію розвитку інтеграційних процесів на основі комплементарності у межах стратегічного партнерства, мережевих утворень, франчайзингових систем, віртуальних форм взаємодії. Визначено методологічний базис кластерних формувань та публічно-приватного партнерства. Сформовано положення концепції інтеграційного розвитку та розроблено механізми її імплементації в туризмі. Обґрунтовано технології та параметри детермінант інтеграційної взаємодії суб’єктів туристичної діяльності. Надано методичні та практичні рекомендації щодо реалізації інтеграційних стратегій та активізації інтеграційних процесів туристичних підприємств. Розраховано на науковців, викладачів, керівників та професіоналів туристичної галузі, які вивчають наукову проблему управління інтеграційними процесами.



Кл.слова:
економічні трансформації -- конвергенція бізнес-структур -- інтеграційна стратегія

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.
 


Корнієнко, М. М.
Інформатика. Основи алгоритмізації і програмування [Електронний ресурс] : теоретичні основи, приклади та завдання, практичні роботи / М. М. Корнієнко, І. Д. Іванова. - Х. : Ранок, 2009. - 48 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований посібник відповідає вимогам чинної програми курсу інформатики базового навчального рівня і покликаний допомогти учням при вивченні курсу інформатики за темою «Основи алгоритмізації і програмування». Видання містить основні теоретичні відомості про алгоритмізацію і програмування мовою Паскаль, базові алгоритми й програми, навчальні задачі та приклади їх розв’язування. Посібник складається з основної частини (зошит-конспект) та двох додатків (зошит для практичних і самостійних робіт і методичні рекомендації для вчителя). Зошит-конспект містить завдання для опрацювання теоретичного матеріалу, приклади розв’язування задач і складання програм мовою Паскаль, практичні завдання для самостійного опрацювання, питання для самоконтролю. Зошит для практичних і самостійних робіт містить практичні й самостійні роботи у двох варіантах. Методичні рекомендації для вчителя містять вказівки щодо використання навчальних матеріалів у ході викладання кожної теми, а також відповіді до завдань. Призначено для учнів загальноосвітніх навчальних закладів і вчителів.



Кл.слова:
комп'ютер -- алгоритм

   Тип видання:   навчальний посібник      методичний посібник   
Категорія: Соціологія   
13.


Історія вітчизняних соціологічних теорій і вчень [Електронний ресурс] : навчально-методичний посібник / уклад. В. В. Білецький. - 2-ге вид.. - Донецьк : [б. в.], 2007. - 136 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є навчально-методичним посібником, орієнтованим на програму викладання у вищих навчальних закладах дисципліни “Історія вітчизняних соціологічних теорій і вчень” при підготовці соціологів. Посібник включає навчально-методичний комплекс: лекційні матеріали, навчальну програму курсу та методичні рекомендації для самостійної роботи.



Кл.слова:
суспільство -- демографія -- горизонтальні зв'язки

   Тип видання:   підручник   
14.
 


Гнидь, Б. П.
Історія вокального мистецтва [Електронний ресурс] / Б. П. Гнидь. - К. : НМАУ, 1997. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику подається матеріал, який відображає історію української національної вокальної школи, зарубіжних во- кальних шкіл - італійської, французької, німецької, російської, - їх творчі зв'язки та взаємовплив у процесі формування та розвитку. Це - перший україномовний підручник з питань історії во- кального мистецтва. Головні етапи розвитку шкального мистецтва розглядаються у зв'язку з еволюцією оперного жанру, який визначає і активізує розвиток вокальної техніки, виконавської культури та педагогіки. В підручнику аналізуються методичні концепції видатних вокальних педагогів минулого з позицій сучасності та висвітлюється виконавська палітра видатних майстрів вокальною мистецгва. Книга розрахована на викладачів та студентів мистецьких навчальних закладів, широке коло шанувальників вокального мистецтва.



Кл.слова:
мистецтво -- вокал -- педагогіка

   Тип видання:   методичний посібник   
15.

Боярська, З. І.
Історія держави і права України [Електронний ресурс] : навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. / З. І. Боярська. - К. : КНЕУ, 2001. -

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни «Історія держави і права України» містить методичні вказівки, плани семінарських занять та навчальні завдання, завдання для перевірки знань та блочно-модульного контролю. В ньому висвітлюються процеси появи державності на території України, починаючи з рабовласницької доби, до сучасного періоду державотворення, процеси інституалізації державних структур, історична еволюція норм і інститутів права, досліджуються загальні закономірності державно-правових явищ, особливості їх функціонування в той або інший історичний період. У посібник включені також: термінологічний словник, список рекомендованої літератури, критерії оцінювання знань студентів при підсумковому контролі, додаток, який вміщує тексти і витяги з текстів історичних правових джерел. Розрахований на студентів і викладачів історії держави та права вищих навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, коледжів.



Кл.слова:
державотворення -- політика -- юриспруденція -- законодавство

   Тип видання:   методичний посібник   
16.

Середа, А. М.
Історія держави і права України [Електронний ресурс] : методичні рекомендації до семінарських занять / А. М. Середа ; Державний вищий навчальний заклад «Запорізький Національний університет». - Запоріжжя : [б. в.], 2013. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета курсу «Історія держави і права України» - простежити процес становлення і розвитку держави, її механізм, форму державної єдності та систем права на території України з найдавніших часів до сучасності. Хронологічні рамки матеріалу, що викладається, охоплюють період з VII ст. до н.е. (виникнення державності на території України в рабовласницьку добу) до сьогодення. Теперішній стан державності і правової системи вивчається також в курсах галузевих юридичних дисциплін. Семінарські заняття доповнюють лекційний курс та забезпечують поглиблене вивчення більш складних і важливих тем курсу, розвивають уміння самостійно вивчати, аналізувати законодавчі акти, формувати й обґрунтовувати історико-теоретичні висновки та узагальнення



Кл.слова:
історіографія

   Тип видання:   методичний посібник      навчальний посібник   
17.

Середа, А. М.
Історія держави і права України : навчально-методичний посібник для студентів заочного відділення [Електронний ресурс] / А. М. Середа ; Міністерство освіти і науки України. - Запоріжжя : ЗНУ, 2010. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований навчально-методичний посібник з курсу «Історія держави і права України» містить плани семінарських занять, методичні вказівки та навчальні завдання, завдання для перевірки знань та модульного контролю. В ньому висвітлюються процеси появи державності на території України, починаючи з рабовласницької доби до сучасного процесу державотворення, процеси інституалізації державних структур, історична еволюція норм і інститутів права, досліджуються загальні закономірності державно-правових явищ, особливості їх функціонування в той або інший історичний період. В навчально-методичний посібник включені також: орієнтовний перелік питань на іспит та список рекомендованої літератури. Розрахований на студентів і викладачів історії та права вищих навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, коледжів.



Кл.слова:
історія держави і права

   Тип видання:   довідник   
18.


Історія України. Хронологія основних подій [Електронний ресурс] / авт.-упор. Ю. М. Алексєєв, А. Г. Вертегел, В. М. Даниленко. - К. : Либідь, 1995. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Довідкове видання містить хронологію основних подій, що відбулися в українських землях, починаючи з найдавніших часів і до сьогодні. У додатку читач знайде методичні поради для абітурієнтів, які готуються до екзамену або тестування з історії України. Матеріал викладено українською та російською мовами, що стане в пригоді тим, хто перейшов на навчання державною мовою, але активно ще не володіє нею. Для вступників до вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх шкіл, гімназій і ліцеїв.



Кл.слова:
історія України -- визначні дати -- історичні події

   Тип видання:   підручник   
19.

Калакура, Я. С.
Історичне джерелознавство [Електронний ресурс] : підручник / Я. С. Калакура, І. Н. Войцехівська, С. Ф. Павленко. - К. : Либідь, 2002. - 488 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлюються такі основні проблеми, як предмет, об’єкти та структура джерелознавства, його значення і завдання. Розкриваються поняття «історичне джерело», природа, класифікація, наукова критика джерел, шляхи, засоби і прийоми встановлення їх достовірності, сучасні методи здобуття максимальної джерельної інформації. Значну увагу приділено характеристиці основних груп джерел з історії України, даються методичні рекомендації щодо їхнього використання у науковій та педагогічній практиці Для студентів гуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
історичне джерело -- усне джерело -- лінгвістичне джерело

   Тип видання:   підручник   
20.


Історичне джерелознавство [Електронний ресурс] / Я. С. Калакура, І. Н. Войцехівська [и др.]. - К. : Либідь, 2008. - 489 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлюються такі основні проблеми, як предмет, об’єкти та структура джерелознавства, його значення і завдання. Розкриваються поняття «історичне джерело», природа, класифікація, наукова критика джерел, шляхи, засоби і прийоми встановлення їх достовірності, сучасні методи здобуття максимальної джерельної інформації. Значну увагу приділено характеристиці основних груп джерел з історії України, даються методичні рекомендації щодо їхнього використання у науковій та педагогічній практиці Для студентів гуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів. В учебнике освещаются такие основные проблемы, как предмет, объекты и структура источниковедения, его значение и задания. Раскрываются понятия «исторический источник», природа, классификация, научная критика источников, пути, средства и приемы установления их достоверности, современные методы получения максимальной родниковой информации. Значительное внимание уделено характеристике групп источников из истории Украины, даются методические рекомендации относительно их использования в научной и педагогической практике. Для студентов гуманитарных специальностей высших учебных заведений



Кл.слова:
джерело інформації
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського