Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (1338)Реферативна база даних (7502)Книжкові видання та компакт-диски (643)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=МОБІЛІЗАЦІЯ$<.>+<.>K=ОРГАНІЗМУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Вінницький, Володимир Борисович.
Книга про їжу та культуру харчування [Електронний ресурс] : посібник / В. Б. Вінницький. - Київ : Електронне видання, 2023. - 272 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 50.24 Мб


Ця книга — посібник з харчування, «інструкція з експлуатації організму», необхідна кожній людині, яка прагне довгого і здорового життя. Вона допоможе розібратися у складних взаєминах людського тіла з їжею та навчить підтримувати свій організм у робочому стані довгі роки. Дотримуючись простих правил культури харчування, ви зможете підібрати для себе оптимальний раціон, позбавитися ускладнень, пов’язаних з неправильним харчуванням у минулому, зміцнити здоров’я та подовжити молодість.

Книга призначена для людей будь-якого віку, а також буде корисною для лікарів, дієтологів, медичних працівників, студентів вищих та середніх медичних навчальних закладів.



Кл.слова:
культура харчування -- їжа -- ферментовані продукти

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
2.


Ентропія, гармонія, синхронізація та їх нейро-ендокринно-імунні кореляти [Електронний ресурс] : монографія / А. І. Гоженко [и др.] ; УкрНДІ медицини транспорту МОЗ, Тернопільський державний медичний унііверситет ім. І. Я. Горбачевського. - Одеса : Фенікс, 2021. - 232 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.08 Мб


У монографії узагальнено дані літератури і результати власних досліджень зв’язків інформаційних параметрів – ентропії, гармонії і синхронізації – з параметрами нейро-ендокринно-імунного комплексу експериментальних тварин і пацієнтів курорту Трускавець. Продемонстровано, що інформаційні параметри, передовсім ентропія, є маркерами інтегрального стану нейро-ендокринно-імунного комплексу, відповідального за адаптацію організму до несприятливих факторів фізичної, хімічної і біологічної природи.

Для спеціалістів медичної реабілітації, імунологів, ендокринологів, патофізіологів.



Кл.слова:
Ентропія -- кров -- імунітет

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія:    
3.


Соціальна робота в сучасному суспільстві: тенденції, виклики, перспективи [Електронний ресурс] : матеріали Всеукраїнської наук.-практ. конф., м. Полтава, 28 лютого 2017 р. / Полтавський інститут економіки і права ; голова ред. кол. Н. С. Мякушко. - Київ : Університет "Україна", 2017. - 178 с.

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.98 Мб


Метою заходу є актуалізація та мобілізація наявних наукових, освітніх та інших соціальних ресурсів для вдосконалення системи соціальної роботи та соціальних послуг в суспільстві, обговорення пріоритетних напрямів сучасної соціальної роботи у світлі реалізації цілей сталого розвитку, налагодження та розвиток взаємодії соціальних партнерів з метою розвитку громад в Україні.



Кл.слова:
психологічна адаптація -- молодіжні субкультури -- стресостійкість -- толерантність

   Тип видання:   монографія   
4.


Вегетотропні ефекти біоактивної води Нафтуся та їх нейроендокринно-імунний, метаболічний і гемодинамічний супроводи [Електронний ресурс] / І. Л. Попович [та ін.] ; Національна академія наук України, Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця. - Київ : Юнеско-Соціо, 2014. - 162 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.98 Мб


У монографії зроблено огляд попередніх експериментальних і клініко-фізіологічних робіт трускавецької наукової школи бальнеології щодо впливу біоактивної води Нафтуся на широкий спектр показників нейроендокринної та імунної систем. Проаналізовано літературу про вегетативну (автономну) регуляцію імунітету і нейроендокринно-імунні взаємодії в різних умовах. Викладено результати останніх власних експериментальних і клініко-фізіологічних досліджень впливу біоактивної води Нафтуся на параметри вегетативної регуляції і супутні зміни ендокринних, імунних, гемодинамічних, метаболічних і клінічних параметрів. Виявлено закономірні взаємозв’язки між параметрами в базальних умовах та їх змінами внаслідок курсового вживання біоактивної води Нафтуся. Продемонстровано можливість прогнозування характеру вегетотропного ефекту бальнеотерапії за низкою початкових параметрів організму.



Кл.слова:
бальнеологія -- ендокринологія -- медична реабілітація -- імунна система

   Тип видання:   монографія   
Категорія:    
5.

Тарасун, Валентина.
Психолого-педагогічна допомога дітям переддошкільного віку з особливостями в розвитку: напрями реалізації [Електронний ресурс] : монографія / В. Тарасун ; Інститутут спеціальної педагогіки НАПН України. - Київ : Видавництво Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 2012. - 412 с.

  Текст у форматі PDF 2.41 Мб


У монографії проаналізовано стан і перспективи розвитку системи психолого-педагогічної допомоги дітям переддошкільного віку з обмеженими можливостями здоров’я; узагальнено досвід сучасної практики діагностики стану психічного і фізичного розвитку дітей раннього віку; представлено критерії оцінювання емоційного комунікативно-пізнавального розвитку дитини переддошкільного віку та її поведінкових симптомокомплексів; розкрито диференційoвані ознаки психофізичних розладів малюка раннього віку; представлено методичну реалізацію основних положень авторської Концепції становлення і розвитку особистості дитини переддошкільного віку з особливостями в розвитку (стимулювання енергетичного потенціалу організму; формування самосвідомості; підсилення процесів взаємодії з навколишнім середовищем). У додатках представлено шляхи реалізації провідних ідей монографії в проектах програм соціально-емоційного розвитку дітей з особливостями мовленнєвого розвитку і дітей з аутизмом.

Монографія адресується вихователям, логопедам, психологам, студентам, аспірантам. Водночас може бути корисною членам родини, в якій виховується малюк з особливостями в розвитку.



Кл.слова:
особливостів розвитку -- діагностика -- формування самосвідомості

   Тип видання:   автореферат   
6.

Малиновська, Вікторія Геннадіївна.
Визначення показників амоніо- та ацидогенезу для діагностики та оцінки ефективності лікування гастроурологічної патології у дітей [Електронний ресурс] : автореф. дис. ... канд. біолог. наук : 14.01.32 / В. Г. Малиновська ; Луганський державний медичний університет. - Луганськ : [б. в.], 2012. - 23 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.20 Мб


Концентрація іонів водню – одна з найбільш постійних констант організму людини. Навіть незначні зсуви рН можуть дуже сильно впливати на швидкість метаболічних процесів та стабільність білків. Основну роль у підтриманні рН у межах слаболужних значень відіграють нирки. Нирковий амоніогенез разом з ацидогенезом і секрецією калію є засобом, що дозволяє виводити з організму надлишок аніонів нелетких кислот без втрати іонів натрію. Амоніогенез і карбоангідразна реакція забезпечують також регенерацію гідрогенкарбонатного буфера. Використання природних лікувальних факторів є основою лікувально- профілактичних комплексів для упередження прогресування дисметаболічних нефропатій. Головною особливістю дії природних факторів є стимуляція адаптаційних можливостей організму, підвищення толерантності до впливу екзогенних та ендогенних факторів. Одним з найефективніших засобів профілактики та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту є середньомінералізовані вуглекислі гідрокарбонатні натрієві мінеральні води (МВ), зокрема, Поляна Квасова, Поляна Купіль. З одного боку, МВ служить джерелом надходження гідрокарбонатів, поповнення мінеральних речовин в організмі, але з другого боку, її курсовий прийом або постійне вживання викликає підвищене навантаження на буферну кислотно-лужну рівновагу (КЛР) та видільну системи організму



Кл.слова:
амоніогенез -- ацидогенез -- мінеральні води -- педіатрія

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
7.

Блохіна, О. В.
Опорний конспект лекцій з радіобіології [Електронний ресурс] / О. В. Блохіна ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2011. - 25 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


РБ – фундаментальна наука,яка вивчає загальні закономірності біологічної відповіді на вплив іонізуючого випромінювання (ІВ), або радіації, на різних рівнях організації живого організму будь-якого виду.Особливість вивчення РБ пов”язана з радіобіологічним парадоксом,тобто при малій поглиненій енергії значна вираженність біологічних реакцій.Крім того,при вивченні радіаційних біоефектів застосовуються здебільшого експериментальні методи дослідження дії ІВ на тваринах,і часто виникають труднощі при екстраполяції результатів на людей.



Кл.слова:
випромінювання -- біологія -- радіація

   Тип видання:   підручник   
8.
 



Медична мікробіологія, вірусологія та імунологія [Електронний ресурс] / за ред. В. П. Широбокова. - 2-е вид.. - Вінниця : Нова Книга, 2011. - 952 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник складено у відповідності з офіційно затвердженими програмами викладання мікробіології, вірусології та імунології на усіх факультетах вищих медичних навчальних закладів. Послідовно розглянуті питання загальної мікробіології (основні методи дослідження мікроорганізмів, морфологія, структура і класифікація бактерій, їх фізіологія, вплив фізичних, хімічних та біологічних факторів на мікроорганізми, генетика мікробів та біотехнологія, протимікробні препарати та поняття про інфекцію) та спеціальної мікробіології (відомості про морфологію, фізіологію, патогенні властивості збудників багатьох інфекційних захворювань, сучасні методи їх діагностики, специфічної профілактики і терапії). Також підручник містить розділи з вірусології, протозоології, мікології та гельмінтології, в яких розглядаються основні біологічні властивості відповідних збудників та захворювання, які вони викликають. Значна частина підручника присвячена розгляду питань імунології (неспецифічна резистентність організму, вчення про антигени, імунна система організму, імунна відповідь, реакції імунітету, алергія та інші види імунних реакцій, імунодіагностика та імунокорекція, імунопрофілактика та імунотерапія). Містить розділи з клінічної та санітарної мікробіології, розглядаються питання екології мікроорганізмів, нормальної мікрофлори тіла людини та впливу мікроорганізмів на плід. Окремі розділи присвячені мікрофлорі ротової порожнини та мікробіологічним дослідженням у фармації. Підручник призначений для студентів медичних ВНЗ і університетів, відповідних кафедр ВНЗ підвищення кваліфікації лікарів, інтернів та мікробіологів усіх спеціальностей.



Кл.слова:
медицина  -- мікробіологія  -- вірусологія  -- імунологія

   Тип видання:   монографія   
9.

Драновський, А. Л.
Адаптогенна бальнеофітотерапія на курорті Трускавець [Електронний ресурс] / А. Л. Драновський, І. Л. Попович ; Національна академія наук України, Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця. - Дрогобич : Посвіт, 2010. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.87 Мб


У монографії розвинено класичну концепцію загальних адаптаційних реакцій організму, в руслі якої охарактеризовано стан пристосувально захисних механізмів у осіб з дизадаптозом. Викладено власні дані про адаптогенну дію бальнеотерапії на курорті Трускавець, результати експериментальних і клініко-фізіологічних досліджень адаптогенних властивостей бальнеофітопрепаратів "Трускавецька кришталева з алое" і "Бальзам Трускавецький". Закладено підгрунтя адаптогенної бальнеофітотерапії.



Кл.слова:
адаптаційні реакції -- бальнеофітотерапія -- бальнеофітоадаптогени

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
10.

Шичкін, В. П.
Основи імунології [Електронний ресурс] / В. П. Шичкін ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 21 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На початку свого розвитку імунологія з’явилась як наука про боротьбу організму з інфекційними хворобами. Великі відкриття “ранньої ери” імунології (початок ХХ століття) були пов’язані із такими тяжкими хворобами як віспа, сибірська виразка, сказ, дифтерія. Поряд із поступовим розумінням того, як саме відбувається імунний захист організму, було розроблено ефективні вакцини і сироватки, що дозволили боротися із цими захворюваннями.



Кл.слова:
мікробіологія -- інфекційні хвороби -- щеплення

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
11.

Бендюг, Г. Д.
Прикладна імунологія [Електронний ресурс] / Г. Д. Бендюг ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Імунологія – це наука про імунітет. Імунітет – реактивність організму, що направлена на підтримку сталості генетично детермінованої фізикохімічної структури молекул та клітин.



Кл.слова:
молекула -- клітина -- організм -- імунітет

   Тип видання:   методичний посібник   
12.

Шичкін, В. П.
Імунопатологія [Електронний ресурс] / В. П. Шичкін ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 53 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Імунодефіцитні захворювання поділяють на дві основні групи: природжені (первинні) та набуті (вторинні).Первинні імунодефіцити спричинені мутаціями генів, що кодують важливі для роботи імун- ної системи молекули рецепторів, коре цепторів, цитокінів, молекули МНС, ферментів метаболізму, компонентів системи комплементу тощо. Завдяки таким своєрідним «експериментам природи», як імунодефіцити, можна встановити роль певних молекул у функціонуванні імун ної системи та організму людини в цілому. Первинні імунодефіцити, як правило, виявляються у людей невдовзі після наро дження. Вторинні імунодефіцити розвиваються внаслідок дії на організм шкідливих чинників навколишнього середовища (недостатність харчування, вживання цитотоксичних хімічних речовин, опромінення, інфекційні агенти). Вторинні імунодефіцити розвиваються після реалізації ефекту ушкодження екзогенними чинниками імунної системи. Загальними проявами імунодефіцитів є підвищення чутливості до інфекцій різного походження та підвищення ризику виникнення лоякісних пухлин.



Кл.слова:
захворювання -- інфекція -- захист

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
13.

Бендюг, Г. Д.
Імуномодулятори та фітоімунологія [Електронний ресурс] / Г. Д. Бендюг ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”, Факультет біомедичних технологій, Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 30 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Імунна система (ІС) людини і вищих тварин являється самостійною структурно- функціональною одиницею організму, що знаходиться в тісній взаємодії з іншими його системами. Головна функція імунної системи – це збереження сталості внутрішнього середовища організму шляхом постійного контролю за антигенним складом організму. Ця функція здійснюється шляхом розпізнавання і елімінації клітинами імунної системи чужорідних агентів антигенної природи, як тих, що проникли в організм екзогенно (мікроби), так і тих, що виникли в організмі ендогенно (клітини, що змінилися в організмі під дією вірусів, ксенбіотиків, ракові клітини). ІС складається з двох компонентів: вродженого і адаптивного (набутого, придбаного) імунітету, які знаходяться в тісній функціональній взаємодії. Вроджений імунітет філогенентично найбільш древній, і, мабуть, присутній в усіх багатоклітинних організмах, тоді як адаптивний імунітет є відносно молодим і наявний тільки у хребетних тварин. Вважається, що головна різниця між цими компонентами ІС заключається в специфічності: вроджений імунітет функціонує неспецифічно, набутий – специфічно. Ця різниця є умовною: як вроджений, так і адаптивний імунітет виконують єдине функціональне завдання, доповнюючи один одного, підключаючись на різних етапах чужерідної інвазії.



Кл.слова:
імунітет -- мікробіологія -- медицина

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
14.

Азар'єв, В. В.
Анатомія людини [Електронний ресурс] / В. В. Азар'єв ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 91 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Анатомія людини – це наука, яка вивчає форму та будову організму людини, а також досліджує закономірності розвитку цієї будови у зв’язку із функцією та оточуючим середовищем. Динамічне розуміння анатомії забезпечується вивченням: а) філогенезу (φυλον – рід, γενεσις – походження) шляхом порівняння будови різних тварин та людини. б) антропогенезу (ανθροπος – людина) шляхом порівняння розвитку людини в залежності від розвитку суспільства. в) онтогенезу (οντος – істота) шляхом порівняння будови індивіда на різних етапах його життя: ембріонального, в т. ч. плідного; постнатального, в т. ч. старіння (геронтологія).



Кл.слова:
тіло -- організм

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
15.

Тарасюк, Г. П.
Біологія індивідуального розвитку [Електронний ресурс] / Г. П. Тарасюк ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 25 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Організм людини і тварин є цілісною системою, в якій можна виділити ряд ієрархічних рівнів організації живої матерії: клітинний – тканинний – органний – системно-органний. Кожний рівень структурної організації визначається певними морфо-функціональними особливостями та принципами інтеграції у єдину систему організму.



Кл.слова:
біологія -- дослідження -- мікроби

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
16.

Колядич, О. І.
Анатомія людини [Електронний ресурс] / О. І. Колядич ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : Університет “Україна”, 2010. - 61 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Анатомія людини — розділ анатомії, що вивчає органи та системи органів людського тіла. Анатомія людини вивчає зовнішні форми і пропорції тіла людини і його частин, окремі органи, їх мікроскопічну та макроскопічну будову. Нормальна, або систематична анатомія людини вивчає будову «нормальної» тобто здорової людини, причому систематично, тобто, з розбиттям по системам органів, а потім на органи, відділи органів, та тканини. Анатомія людини має клінічні підрозділи: Нормальна анатомія — розділ анатомії, що вивчає органи та системи органів людського тіла в нормі. Патологічна анатомія — вивчає вражені хворобою органи та тканини. Топографічна (хірургічна) анатомія вивчає будову тіла по ділянкам, з врахуванням положення органів та їх взаємовідношень відносно одне одного та відносно скелету людини. Нормальна (систематична анатомія) анатомія людини включає в себе вивчення організму за системами. Анатомія створює необхідну базу також для вивчення ряду клінічних дисциплін — терапії, хірургії, акушерства та гінекології, офтальмології, оториноларингології, дерматології та інших.



Кл.слова:
будова тіла -- організм

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
17.

Колядич, О. І.
Динамічна анатомія [Електронний ресурс] / О. І. Колядич ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : Університет “Україна”, 2010. - 33 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Динамічна анатомія — це наука про форму, будову організму та окремих його органів чи систем в залежності від виконуваних рухів. Це розділ анатомії, що вивчає органи та системи органів людського тіла. Анатомія людини вивчає зовнішні форми і пропорції тіла людини і його частин, окремі органи, їх мікроскопічну та макроскопічну будову. Нормальна, або систематична анатомія людини вивчає будову «нормальної» тобто здорової людини, причому систематично, тобто, з розбиттям по системам органів, а потім на органи, відділи органів, та тканини.



Кл.слова:
наука -- тіло -- організм

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Латенко, С. Б.
Гігієна [Електронний ресурс] : конспект лекцій для студентів спеціальностей «Фізична реабілітація» та «Здоров’я людини» / С. Б. Латенко ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Інститут соціальних технологій. Кафедра реабілітації. - К. : Університет “Україна”, 2010. - 82 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Гігієна (від грец. gygienos - здоровий) - галузь медицини, що розробляє і впроваджує методи запобігання захворюванням, вивчає вплив різних чинників зовнішнього середовища на здоров'я людини, її працездатність та тривалість життя. Гігієнічна наука тісно пов'язана з такими науками, як біологія, фізіологія, біохімія, токсикологія, фізика. Але їй як профілактичній медицині найбільш близькі епідеміологія та екологія. Епідеміологія - наука, що вивчає причини виникнення та об'єктивні закономірності поширення інфекційних хвороб і розробляє методи боротьби з ними. Екологія вивчає закономірності взаємовідносин організмів із середовищем, у якому вони живуть. Великі російські фізіологи І. М. Сєченов та І. П. Павлов довели, що між організмом та навколишнім середовищем існує рівновага, що зумовлена, насамперед, однаковим хімічним складом організму і середовища, а також обміном речовин та енергії між ними. Отож, організм без зовнішнього середовища існувати не може. Для людини зовнішнє середовище - це не тільки природа, а й суспільство, з його засобами виробництва і виробничими відносинами, тому на здоров'я впливають також соціальні умови - спосіб життя. Якщо порушується рівновага єдності організму та навколишнього середовища і несприятливі чинники перебільшують адаптаційні можливості організму, то це може призвести до захворювання. Вплив зовнішнього середовища на організм здійснюється через фізичні, хімічні і біологічні чинники, а також соціально-побутові умови. До фізичних чинників належить температура, вологість та рух повітря, атмосферний тиск, освітлення, сонячна радіація та іонізуюче випромінювання, шум, вібрації тощо. Майже всі вони необхідні для життєдіяльності організму, але за певних рівнів інтенсивності можуть завдавати шкоди здоров'ю.



Кл.слова:
чистота -- наука -- медицина

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
19.

Бендюг, Г. Д.
Природна резистентність [Електронний ресурс] / Г. Д. Бендюг ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 37 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Живий організм і навколишнє середовище. Живий організм являє собою маленький острів анти ентропії в безкрайньому океані ентропії (Норберт Винер). Взаємозв’язок між організмом і навколишнім середовищем. Живий організм і несприятливі фактори навколишнього середовища (фізичні, хімічні,механічні, біологічні). Вплив рівню розвитку цивілізації на організм людини. Специфічні і неспецифічні форми захисту організму. Фактори зовнішнього середовища, що впливають на імунологічну реактивність людини. Особливості імунологічної реактивності людей, що проживають в різних клімато-географічних умовах. Сезонні та добові коливання імунологічної реактивності. Імунологічна реактивність і харчування.



Кл.слова:
організм -- імунітет -- мікробіологія

   Тип видання:   монографія   
20.


Саморегуляція соціального організму країни [Електронний ресурс] / ред. В. П. Бех. - К. : Вид-во НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2010. - 652 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії подано оригінальну концепцію саморегуляції соціального організму країни. Завдяки генетичному аналізу розкрита елементна база і функціональні характеристики гомеостату соціальної системи, що складається з двох провідних інгредієнтів: громадянського суспільства і держави. Концептуально доведено існування полімеханізму саморегуляції, до складу якого входять механізм створення законів, механізм дії законів, механізм реалізації законів і механізм зворотного зв’язку, або соціального контролю. З позицій системного аналізу відтворені його головні морфологічні параметри і функціональні характеристики, висвітлені тенденції саморозгортання української дійсності і європейської спільноти. Теоретично обґрунтовано загальне, специфічне й одиничне в багатогранному бутті системи саморегуляції цього виду, а також вказано на джерело продукування суперечностей у транснаціональному організмі Об’єднаної Європи, до структури якого прагне інтегруватися Україна. Для науковців, фахівців із соціального менеджменту, політологів, соціологів, соціальних філософів, усіх тих, кого цікавить ноосоціогенез, самоорганізація і саморегуляція ноосферного життя.



Кл.слова:
соціологія -- соціум -- громадська організація -- демократія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського