Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (132)Тематичний інтернет-навігатор (10)Автореферати дисертацій (2318)Реферативна база даних (14965)Книжкові видання та компакт-диски (6327)Журнали та продовжувані видання (467)
Пошуковий запит: (<.>K=ОРГАНІЗАЦІЯ$<.>+<.>K=КНИЖКОВОЇ$<.>+<.>K=ТОРГІВЛІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 269
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.

Гульдманъ, В. К.
Подольскій адресъ-календарь [Електронний ресурс] / В. К. Гульдманъ. - Каменецъ-Подольскій : Подольский губернский статистический комитет, 1895. - 463 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Відомості про офіційні особи (губернатори, чиновники тощо), про всі державні й громадські установи, організації та товариства, що діяли на Поділлі, про стан населення, промисловості, ремесла, сільського господарства, транспорту і зв’язку, торгівлі, культури, освіти, медицини та інших галузей в розрізі губернії та повітів.



Кл.слова:
Поділля

   Тип видання:   наукове видання   
2.
 


Эшли, У. Дж.
Экономическая история Англии в связи с экономической теорией [Електронний ресурс] : пер. с англ. / У. Дж. Эшли. - М. : Тип-я А. Г. Кольчугина, 1897. - 831 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Уильям Джемс Эшли (1860 - 1927) - выдающийся английский историк и экономист, применявший исторический метод к изучению проблем экономики. Основной труд Эшли "Экономическая история Англии в связи с экономической теорией" (1888 - 1893 гг.). В нем ученый глубоко исследует проблемы экономического развития Англии в период с XI по XVI век. История человеческого общества описана здесь как закономерный эволюционный процесс. Автором исследовано развитие поземельных отношений, формирование феодальной системы, отношения помещиков и сельских общин, переход от натурального хозяйства к денежным отношениям, появление в городах купеческих и ремесленных объединений. Излагается история монеты, развитие системы мер и весов, изучен процесс регулирования торговли. Рассмотрена история торговли вином и пивом. Описано место евреев в процессе торговли. Воспроизведено в оригинальной авторской орфографии издания 1897 года.



Кл.слова:
макроекономіка -- економічне вчення -- історія торгівлі

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Возняк, М.
Кирило-Методіївське братство [Електронний ресурс] / М. Возняк. - Л. : Фонд "Учітеся, брати мої", 1921. - 239 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своїй книзі Михайло Возняк розглядає причини, діяльність та значення Кирило-Мефодіївського братства.



Кл.слова:
історія України -- політична організація -- просвітництво

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Звідомлення Всенародної бібліотеки України у Київі [Електронний ресурс]. - К. : Друк. Всеукр. акад. наук, 1924. - 16 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У представленій публікації сформульовані досягнення Всенародної Бібліотеки України за 5 років її існування (від 15 серпня 1918 р. до 1 січня 1924 р.). Розглядається рівень збагачення її книжкового фонду за ці роки та періоди його упорядкування, формування структурних відділів установи, організація видачі книг додому для робітників-киян, створення публічної читальні та поступове поліпшення умов її роботи та інші аспекти бібліотечної справи.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- історія бібліотеки

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Балика, Д. А.
Про класифікацію друків за соціальним призначенням [Електронний ресурс] / Д. А. Балика. - К. : Київ-Друк, 1927. - 35 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У даному матеріалі розглядається необхідність класифікації літератури за соціальним призначенням — наприклад, книги для робітників, для селян, для піонерів, для комсомольців тощо. Розповідається про сферу використання цієї класифікації, як у видавництвах, для планування видавничої роботи та організаційного регулювання книжкової продукції, так і для практичного використовування бібліографії, аналізується їх безпосередній зв'язок.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- каталог -- книгознавство

   Тип видання:   методичний посібник   
6.

Друченко, І.
Образотворча робота в клубі [Електронний ресурс] / І. Друченко. - Х. : Український робітник, 1927. - 69 с.. - (Мистецтво в клубі)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить багато корисного матеріалу щодо організації роботи клубу в цілому, техніки виготовлення гасел і плакатів, а також театрально-декоративного оформлення.



Кл.слова:
культурно-освітня робота -- організація роботи клубу

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Волін, М.
Історія КП(б)У в стислому нарисі [Електронний ресурс] / М. Волін. - Х. : Пролетар, 1930. - 204 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаючи Україну як колонію Російської імперії, автор викладає основні етапи діяльності більшовицьких організацій в Україні, створення КП(б)У 1918 року та її діяльність. Відкидає генетичний зв'язок КП(б)У з УСДРП та РУП.



Кл.слова:
більшовицька організація -- комуністична партія

   Тип видання:   зб. статей   
8.


На допомогу бібліотекареві [Електронний ресурс] : зб. ст. про бібл. справу / уклад. А. Кровицька, С. Комський. - К. : Радянська школа, 1936. - 187 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання формулює основні положення роботи радянських бібліотек. В ньому розглядаються такі питання, як організація і планування роботи бібліотек, масова робота і керівництво читанням, техніка бібліотечної роботи тощо. Книга є упорядкованою збіркою матеріалів, потрібних бібліотекарю в повсякденній роботі, т. зв. підсобно-довідковою книгою, яка призначена в основному для сільського бібліотекаря.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- бібліотека

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Мітельман, І.
Читальня [Електронний ресурс] : організація, методи роботи, устаткування / І. Мітельман, Л. Фішель. - К. : Радянська школа, 1939. - 55 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представлена публікація створена задля допомоги бібліотечним працівникам правильно організувати і впровадити роботу з книгою і пресою в читальні, так як цій темі приділяється досить мало уваги у фаховій літературі. У книзі вміщений спеціальний розділ “Устаткування читальні” з описами конструкцій і малюнками, які бібліотеки зможуть використати для обладнання своїх установ.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- бібліотека

   Тип видання:   художня література   
10.

Голубенко, П.
ВАПЛІТЕ [Електронний ресурс] / П. Голубенко. - Берхтесгаден : Орлик, 1948. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вільна Академія Пролетарської Літератури (ВАПЛІТЕ) — літературне об'єднання в Україні. Виникла у Харкові, існувала з січня 1925 до 28 січня 1928. Організація стояла на засадах творення нової української літератури шляхом засвоєння найкращих здобутків західно-європейської культури. Фактичним лідером ВАПЛІТЕ був Микола Хвильовий. Приймаючи офіційні вимоги комуністичної партії, в питаннях літературної політики ВАПЛІТЕ займало незалежну позицію і стояло на засадах творення нової української літератури кваліфікованими митцями, що ставили перед собою вимогу вдосконалення, засвоєння найкращих здобутків західноєвропейської культури. Лідером організації був Микола Хвильовий, який висунув гасло «Геть від Москви!». Президентами — Михайло Яловий (пізніше Микола Куліш), секретарем — Аркадій Любченко. До складу організації входили: Микола Хвильовий, Михайло Яловий, Аркадій Любченко, Олесь Досвітній, Микола Куліш, Майк Йогансен, Григорій Епік, Павло Тичина, Іван Сенченко, Олекса Слісаренко, Петро Панч, Микола Бажан, Юрій Яновський, Юрій Смолич, Іван Дніпровський, Олександр Копиленко, Петро Шатун та інші. В 1927 ВАПЛІТЕ видавала журнал «ВАПЛІТЕ», у якому серед інших друкувались: Никифор Щербина та ін. Погляди М. Хвильового зумовили критику ВАПЛІТЕ з боку партійних і державних діячів УРСР. Особливо гострих нападок зазнав твір М. Хвильового «Вальдшнепи». 28 січня 1928 р. було конфісковано вже надруковане 6-те число літературно-художнього двомісячника «ВАПЛІТЕ» «через уміщення другого уривка з «Вальдшнепів» Хвильового, ВАПЛІТЕ змушена була «самоліквідуватися» [1]. Члени ВАПЛІТЕ продовжували літературну діяльність в альманасі «Літературний ярмарок» (1928-29) і організації «Пролітфронт». Члени ВАПЛІТЕ — одні з перших жертв репресій сталінського режиму.



Кл.слова:
мистецьке угруповання -- літературознавство -- українська література

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Компан, О. С.
Міста України в другій половині XVII ст. [Електронний ресурс] / О. С. Компан. - К. : АН УРСР, 1963. - 388 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книзі на великому документальному матеріалі показано рівень соціально-економічного розвитку міст України в другій половині XVII ст. Головне місце відводиться визначенню чисельності і складу міського населення, характеристиці ремесла, промислів і торгівлі, а також зародженню елементів капіталістичного господарства в містах. Характеристиці промислово-торговельного життя міст передує висвітлення загального становища життя міського населення і його класової боротьби. Книга розрахована на наукових працівників1, історцкі, викладачів і студентів.



Кл.слова:
країна -- населення -- демографія -- урбаністика

   Тип видання:   монографія   
12.

Нестерводський, В. А.
Організація пасік і догляд за бджолами [Електронний ресурс] / В. А. Нестерводський. - К. : Урожай, 1966. - 352 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
бджільництво -- пасіка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Книш, З.
На повні вітрила! [Електронний ресурс] : українська Військова організація в 1924-1926 роках / З. Книш. - Торонто : Срібна Сурма, 1970. - 422 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Визвольні змагання 1917-1920 років зрушили широку українську землю, до глибини душі потрясли українським народом і штовхнули розвиток подій на цій частині земного ґльобу в новому напрямку. А хоч закінчилися вони невдачею, та почали нову епоху в житті нашого народу, ба й усього європейського сходу. Нікому не пройти повз те мовчанкою, ані заперечити це, чи злегковаоїсити. Після того прийшов ніби-мир, неменш важкий для народу, як гаряча війна, і вимагав він не женшог напруги сил та боротьби, хоч може й іншими способами. На жаль мало в нас написано про ті роки, що в них зарисовувалися нові шляхи майбутности української нації і визрівали нові політичні ціннощі, що до кореня міняли давкі світогляди і скидали старих ідеалів. А вони незвичайно цікаві для історика та повчальні для політика. І все ще далеко в нас до повного висвітлення та зрозуміння тодішніх політичних настроїв серед суспгльности і поглядів чільних її виразників та носіїв.



Кл.слова:
сучасна історія -- ХХ століття

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Гомзин, Борис.
Масони [Електронний ресурс] : тайна організація / Борис Гомзин. - 3-е вид., доп.. - Торонто : Добра книжка, 1970. - 30 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
політична організація -- конспірологія

   Тип видання:   методичний посібник   
15.

Різник, М. Г.
Письмо і шрифт [Електронний ресурс] / М. Г. Різник. - К. : Вища школа, 1978. - 154 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику описано розвиток письма від первісних — піктографічних — його форм до сучасних абеткових, розглянуто основні системи неалфавітних форм письма та алфавітні, що виникли на грунті давньогрецького письма, тобто слов'янське кириличне й латинське письмо народів Заходу. Книга розрахована на студентів, учнів та викладачів навчальних закладів за циклом навчання з станкової та книжкової графіки, дизайну, на художніх редакторів, мистецтвознавців, реставраторів, істориків, археологів, архівістів. Вона буде корисною й для тих, хто бажає ознайомитися з елементами епіграфіки, сфрагістики, палеографії, вивчати історію письма і книги.



Кл.слова:
піктограма -- абетка -- первісне письмо

   Тип видання:   підручник   
16.

Макиенко, Н. И.
Общий курс слесарного дела [Електронний ресурс] : учебник для ПТУ / Н. И. Макиенко. - 3-е изд., испр.. - М. : Высшая школа, 1989. - 335 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Описаны оборудование, инструменты и приспособления, приемы выполнения слесарных операций. Даны сведения о видах, причинах возникновения и способах предотвращения брака, организации рабочего места, безопасности труда и противопожарных мероприятиях. В 3-е издание (2-е - в 1984 г. ) внесены исправления. Учебник может быть использован при профессиональном обучении рабочих на производстве.



Кл.слова:
інструмент -- організація робочого місця -- безпека

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Винограй, Э. Г.
Общая теория организации и системно-организационный подход [Електронний ресурс] / Э. Г. Винограй. - Томск : Изд-во Томского ун-та, 1989. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография посвящена развитию и систематическому изложению основ общей теории организации (ОТО) как составной части общей теории систем. Исходя из потребностей организационной практики и с учетом результатов, достигнутых в области системно-организационных исследований, сформирована методологическая программа системного построения ОТО, разработан категориальный аппарат и онтологический базис ее развития. Основное внимание уделено разработке методологических принципов оптимальной организации больших систем. Дается конкретизация этих принципов как методов оптимального проектирования, эффективной организационной деятельности. Предлагается сформированный на базе ОТО прикладной методологический аппарат системно-организационного подхода. Рассмотрены приложения данного аппарата к построению методики рационального выбора комплексов задач автоматизации при создании АСУ, исследованию факторов сплоченности коллективов, совершенствованию вузовского курса марксистско-ленинской философии, формированию деловых качеств современного специалиста. Для философов, методологов науки, организаторов производства и управления, разработчиков больших систем, преподавателей вузов, аспирантов и студентов, интересующихся теоретическими основами и аппаратом системного подхода.



Кл.слова:
загальна теорія систем -- організація -- проектування -- дослідження

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Валуєнко, Борис Васильович.
Композиція видань [Електронний ресурс] : мистецтво зовнішнього оформлення книги / Б. В. Валуєнко ; Навчально-методичний кабінет вищої освіти. - К. : НМК ВО, 1992. - 100 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику комплексно, всебічно, системно висвітлено проблему зовнішьного оформлення книги, причому охоплено не тільки питання книжкової графіки, а й матеріально-технічні можливості поліграфічного втілення художніх задумів. Від розгляду окремих елементів, різних виражальних засобів, типів оформлення автор переходить до загальних творчих питань композиції. Розділ "проблеми композиції" є внеском у розвиток сучасної теоріїмистецтва книги. Корисним доповненням до основної теми є розділ, що розкриває основні етапи історичного розвитку мистецтва зовнішнього оформлення книги.



Кл.слова:
видання -- художнє оформлення -- поліграфія -- дизайн -- книжкова графіка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.
 


Дубровіна, Л. А.
Кодикологія та кодикографія української рукописної книги [Електронний ресурс] / Л. А. Дубровіна ; Інститу рукописів Центральної наукової бібліотеки ім. В. І. Вернадського, Інститут Української аехеографії. - К. : [б. в.], 1992. - 264 с.. - (Проблеми едиційної та камеральної археографії: історія, теорія, методика ; вип. 13)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена визначенню теоретичних і методологічних підвалин науки про рукописну книгу — кодикології та її камеральної галузі — кодикографії. У ній вводиться поняття «рукописна книга» як комплексне історичне джерело, окреслюється об’єкт і предмет української кодикології та кодикографії, їх місце серед наук джерелознавчого та книгознавчого циклів. Автором пропонується археографічна, кодикологічна і документально-інформаційна моделі рукописних книг та методика їх кодикографування, а також розглядаються основні напрями вивчення української книжно-рукописної традиції та історії книжної культури в Україні. Видання розраховане на дослідників у галузі книгознавства, джерелознавства, археографії, кодикології, палеографії, а також фахівців з історії писемної та книжкової культури України.



Кл.слова:
палеографія -- епіграфіка -- книгознавство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.
 


Богачевська-Хомяк, Марта.
Дума України - жіночого роду [Електронний ресурс] / Марта Богачевська-Хомяк. - Київ : Воскресіння, 1993. - 110 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цю книжку можна без перебільшення назвати особливою. Це перша узагальнена науково-історична праця, що висвітлює роль українських жінок у затяжній, напруженій, кривавій боротьбі багатьох поколінь за незалежність Вітчизни. Матері, дружини, сестри, доньки, утворивши свої громади, товариства, зрештою - наймасовіший Союз Українок, продуманими громадсько-політичними заходами ширили освіту, культуру, утверджували національну свідомість серед свого населення. Так завдяки нашим жінкам, завдяки їхній співпраці з міжнародними жіночими організаціями світ більше довідався про Українську Народну Республіку, про її демократичні засади, про лютий Голодомор 33-го, про героїчну боротьбу українських повстанців з фашистськими та більшовицькими окупантами. Воістину: що не могли чоловіки, те змогли жінки.



Кл.слова:
ґендерні дослідження -- історична фемінологія -- культурологія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського