Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Тематичний інтернет-навігатор (5)Автореферати дисертацій (1866)Реферативна база даних (11574)Книжкові видання та компакт-диски (1304)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОВІТРЯНИЙ$<.>+<.>K=ПЕРЕХІД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Ярош, Дмитро Анатолійович.
Українська революція: XXI століття [Електронний ресурс] / Д. А. Ярош. - Кам'янське : [б. в.], 2009. - 26 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вісімнадцять років минає від того часу, як моя країна волею обставин, без пролиття жодної краплі крові вийшла зі складу СРСР, проголосила свою Незалежність і вирішила творити нове життя. Цей крок українців мав епохальне значення, бо поставив хрест на існуванні однієї із наймогутніших комуністичних імперій світу з центром у Москві та дав шанс десяткам інших народів почати творити власні держави. Червона сатанинська ідеологія та система, що панувала ледь не на половині земної кулі враз впала, придушивши під своїми уламками радянський тоталітаризм. Світ змінився!.. Змінилась і моя країна. Зовнішня окупація була переможена і знищена. Здавалося, що війна Московської імперії проти українців, що тривала останні триста років, нарешті припиниться й українці отримають Свободу і Право на гідне життя. Та не судилося – українці не здобули своєї національної державності. Натомість прийшла окупація внутрішня, що продовжила нищення нашої нації та активну протидію устремлінням народу бути господарем своєї долі на своїй землі. Та й Москва, оговтавшись від поразки у 90-их роках минулого століття, перейшла у відчайдушний контрнаступ, намагаючись відвоювати втрачені позиції та повернути собі колишнє панування на українській землі. Держава Україна стала „нічийною” державою, перехідним неоколоніальним утворенням від УССР до Української Самостійної Соборної Держави. Причому цей перехід може вести не тільки у потрібному – національно-державному, але й у зворотному – імперському напрямку. Все залежить від того, чи виграє нинішнє покоління українців Війну за майбутнє Нації.



Кл.слова:
український націоналізм -- публіцистика -- Правий Сектор

   Тип видання:   монографія   
2.

Яременко, М. Ф.
Сумщина пореформена (1861-1916 рр.) [Електронний ресурс] : монографія / М. Ф. Яременко. - Суми : Університетська книга, 2002. - 366 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена одному з найскладніших періодів в історії України, коли російський царизм здійснював модернізаційні реформи в імперії і перехід до індустріалізації. У пропонованій праці проаналізавані важливі соціально-економічні та суспільно-політичні зміни, які відбувалися в пореформену добу на території сучасної Сумщини. Для науковців, викладачів, усіх тих, хто вивчає минуле рідного краю.



Кл.слова:
краєзнавство -- Сумщина -- індустріалізація

   Тип видання:   підручник   
3.

Шпак, В. І.
Розвиток малого підприємництва в Україні (на прикладі Української видавничо-поліграфічної компанії Експрес-Об’ява) [Електронний ресурс] / В. І. Шпак. - 3-е вид. стереотип.. - К. : МАУП, 2004. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований доробок висвітлює економічні процеси, пов’язані зі становленням та функціонуванням малого бізнесу в Україні на прикладі Української видавничо-поліграфічної компанії, показує розвиток підприємництва у видавничо-поліграфічній та рекламній сферах в умовах перехідної економіки. Тема охоплює економічні процеси в Україні на макро- і мікрорівнях, документи й матеріали, що відображають становлення й розвиток малого та середнього бізнесу на перехідному етапі економіки, кон’юнктуру й розвиток вітчизняного ринку видавничо-поліграфічних та рекламних товарів і послуг, досвід вітчизняних і зарубіжних підприємств у цій сфері. Для студентів вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, майбутніх підприємців, тих, хто тільки розпочинає власну справу, бізнесменів, а також для всіх, хто цікавиться проблемами розвитку підприємництва.



Кл.слова:
економіка -- бізнес -- видавництво -- поліграфія

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Шевчук, О. І.
Архітектура комп’ютерів [Електронний ресурс] / О. І. Шевчук ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Комп'ютерних Технологій, Кафедра інформаційних технологій та програмування. - К. : [б. в.], 2008. - 136 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Архітектура комп'ютера поділяеться на такі пункти основні етапи розвитку комп'ютерів, механічні калькулятори, перший механічний комп'ютер, електронні комп'ютери, перехід до транзисторівта інтегральні схеми, зробленj для студентівза фахом Компёютерні технології.



Кл.слова:
комп'ютер -- схема

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Шевельов, Ю.
Історична фонологія української мови [Електронний ресурс] / Ю. Шевельов. - Х. : Акта, 2002. - 1063 с.. - (Класика української науки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Поява «Історичної фонології української мови» Юрія Шевельова в українському перекладі --- то велике свято мовознавства на Україні. Англійською мовою ця праця вийшла друком ще 1979 р.; і хоча адресатом її були всі славісти, та зі зрозумілих причин вона призначалася насамперед читачеві українському --- а той упродовж багатьох років не мав до неї доступу. Слід підкреслити, що «Історична фонологія української мови» Ю. Шевельова вирізняється з поміж аналогічних досліджень розмаїтістю розглянутої в ній тематики, широтою погляду на пояснювані мовні явища, багатством використаного історичного та діалектного матеріалу, деталізованим викладом фактів. Усе це доповнюється оглядом попередніх інтерпретацій, завдяки чому для багатьох явищ витворюються своєрідні міні монографії. Утім, «Історична фонологія української мови» не є сукупністю монографій; або, беручи точніше, вона є чимось більшим, ніж просто сукупність монографій. У книзі застосовано монографічний, синтетичний спосіб потрактування досліджуваної проблеми в усій її цілості. Автор послідовно описує доісторичний розвиток української фонологічної системи, її еволюцію від "протоукраїнського" до "давньоукраїнського" періоду, відтак --- системні зміни, що зумовили перехід до наступних етапів: "ранньосередньоукраїнського", "середньоукраїнського", "пізньосередньоукраїнського" та "новітнього". З тонким розумінням подано культурно історичне тло мовних процесів, для кожної виокремленої епохи докладно описано джерельну базу. Дуже корисною є наведена бібліографія найважливіших праць до кожного розділу. У книзі показано розвиток звукових явищ в окремих діалектах і розвиток діалектної фонологічної системи з ареального погляду. Отже, вона також містить у собі --- в повному сенсі слова --- історичну діалектологію української мови в ділянці фонології: це стосується як розгляду окремих явищ, так і підсумкової синтези, запропонованої в прикінцевому розділі.



Кл.слова:
фонетика -- фонологія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Соціологія   
6.

Черниш, Наталія.
Соціологія [Електронний ресурс] : курс лекцій / Н. Черниш ; Львівський національний університет імені Івана Франка. - 3-тє вид.. - Л. : [б. в.], 2002. - 544 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей курс лекцій належить до нової генерації підручників, за допомогою яких здійснюється перехід до нових, інтерактивних методів викладання та діалогової форми навчання. Він містить три теоретичні розділи, а також окремий розділ, присвячений розробці програми і технологій конкретно-соціологічних досліджень. Подаються рекомендації щодо ефективної організації навчального процесу, поточного контролю знань студентів із застосуванням тестової системи. Курс лекцій доповнений матеріалом новітніх соціологічних концепцій та сучасними статистичними даними, а також результатами соціологічних досліджень, здійснених провідними соціологічними центрами України. Завершує підручник короткий тлумачний словник, список джерел, використаної та рекомендованої літератури, адрес соціологічних сайтів у мережі Інтернету. Розрахований на викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації.



Кл.слова:
суспільство -- соціальні інститути -- індивід

   Тип видання:   монографія      життєпис   
7.

Холостенко, Є.
Микола Рокицький [Електронний ресурс] / Є. Холостенко. - Х. : Рух, 1933. - 51 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана монографія належить до серії публікацій про українське малярство видавництва “Рух” і присвячена художнику-монументалісту Миколі Рокицькому. Розглядається його біографія (здебільшого творчий шлях), художні пошуки, навчання в майстерні М. Бойчука, перехід до монументалізму під впливом Михайла Львовича. Аналізується його техніка, манера письма, найвідоміші фрески. В якості додатку представлені репродукції робіт живописця.



Кл.слова:
мистецтво -- художня творчість -- живопис

   Тип видання:   енциклопедія   
8.
 


Харук, А.
Истребители Второй Мировой [Електронний ресурс] / А. Харук. - Москва : Яуза, 2012. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Иллюстрированная энциклопедия, содержащая сведения о более чем 120 истребителях из 15 стран, принимавших участие в боевых действиях Второй Мировой войны, включая палубные истребители, истребители-бомбардировщики, ночные истребители и т.д. Для любителей военной истории и истории техники.



Кл.слова:
авіація -- літаки -- винищувачі -- повітряний бій

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Транспорт   
9.


Управління високошвидкісними рухомими об'єктами та професійна підготовка операторів складних систем [Електронний ресурс] : матеріали міжнародної науково-практичної конференції, 15-16 листопада 2012 року, Кіровоград / Кіровоградська льотна академія Національного авіаційного університету ; відп. ред. О. А. Козловська. - Кіровоград : [б. в.], 2012. - 400 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
повітряний простір -- авіаперевезення -- цивільна авіація -- оптимізація рішень

   Тип видання:   підручник   
10.

Турчин, В. Ф.
Феномен науки [Електронний ресурс] : кибернетический подход к эволюции / В. Ф. Турчин. - М. : ЭТС, 2000. - 368 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этой книге В.Ф.Турчин излагает свою концепцию метасистемного перехода и с ее позиций прослеживает эволюцию мира от простейших одноклеточных организмов до возникновения мышления, развития науки и культуры. По вкладу в науку и философию монография стоит в одном ряду с такими известными трудами как “Кибернетика” Н.Винера и “Феномен человека” П.Тейяра де Шардена. Книга написана ярким образным языком, доступна читателю с любым уровнем подготовки. Представляет особый интерес для интересующихся фундаментальными вопросами естествознания.



Кл.слова:
еволюція світу -- одноклітинний організм -- метасистемний перехід

   Тип видання:   методичний посібник   
11.

Слуцкий, В. З.
Импульсная техника и основы радиолокации [Електронний ресурс] / В. З. Слуцкий, Б. И. Фогельсон. - 3-е изд., перераб. и доп.. - М. : Воениздат, 1975. - 439 с.. - (Основы радиотехники и радиолокации)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге описаны импульсные колебания, переходные процессы, формирование импульсов, генераторы колебаний, параметры радиолокационных станций, методы определения координат, элементы радиолокационной техники, виды разверток и создание их, индикаторы, автосопровождение, селекция целей. Книга предназначена для курсантов радиотехнических училищ и представляет интерес для офицеров, связанных с эксплуатацией радиотехнических средств, а также для учащихся гражданских учебных заведений, занимающихся изучением радиотехники и радиолокации.



Кл.слова:
перехідний процес -- імпульс -- індикатор

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
12.

Сердюк, Олена Михайлівна.
Збірник нормативно-правових актів сфери охорони культурної спадщини [Електронний ресурс] / О. М. Сердюк. - Чернігів : ВАТ «РВК «Деснянська правда», 2011. - 796 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Культурна спадщина України є невід'ємною частиною світового культурного надбання. Збереження і примноження культурного надбання належить до пріоритетних напрямів політики держави у сфері культури. Політика у сфері збереження культурної спадщини формується під впливом конкретних політичних, ідеологічних, економічних, соціальних та етнологічних чинників. Формування теперішньої політики відбулося під дією таких чинників, як утворення незалежної держави Україна в 1991 р., формування політичної нації, перехід до ринкової економіки, розвиток приватної власності тощо.



Кл.слова:
культурна спадщина

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Свириденко, П. А.
Основы автоматизированного электропривода [Електронний ресурс] / П. А. Свириденко, А. Н. Шмелев. - М. : Высшая школа, 1970. - 392 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге излагаются основы теории и практического применения автоматизированных электроприводов. Существенное внимание уделяется рабочим свойствам показателям и характеристикам составных, частей и электропривода в целом. Рассматриваются современные, преимущественно бесконтактные средства управления и методы автоматического регулирования и управления электроприводами, расчет переходных процессов в разомкнутых и замкнутых системах, вопросы оптимального управления, следящий электропривод и определение мощности электродвигателей, а также типовые автоматизированные ачектроприводы, применяемые в текстильной и легкой промышленности. Учебное пособие предназначается для студентов. текстильных и технологических институтов легкой промышленности. Может быть использовано специалистами, занятыми проектированием и эксплуатацией текстильных и других машин легкой промышленности включая предприятия химических волокон.



Кл.слова:
перехідний процес -- застосування електродвигунів -- автоматичне регулювання -- оптимальне керування

   Тип видання:   художня література   
14.

Рушді, Салман.
Опівнічні діти [Електронний ресурс] : роман : пер. з англ. / С. Рушді. - К. : Юніверс, 2007. - 704 с.. - (Букерівські лауреати)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Роман про перехід Індії від британської колонії до незалежної держави. Чудовий зразок магічного реалізму. Це й історія однієї сім'ї, і розповідь про буття народжених тієї ночі, коли Індія стала незалежною, і відображення становлення молодої держави.



Кл.слова:
сучасна література -- історичний роман -- деколонізація

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Транспорт   
15.

Ружицкий, Е. И.
Зарубежные вертолеты [Електронний ресурс] / Е. И. Ружицкий. - М. : АСТ : Астрель, 2002. - 382 с.. - (Современная авиация)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассказывается о всех современных моделях зарубежных вертолетов, широко используемых в транспортной системе и вооруженных силах, а также о новых разрабатываемых вертолетах. Для каждой модели приводится описание ее конструкции, технических характеристик, а также сведения о производстве и эксплуатации. Книга рассчитана на широкий круг читателей.



Кл.слова:
авіація -- повітряний транспорт -- машина

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Рабінович, П. М.
Основи загальної теорії права та держави [Електронний ресурс] : навчальний посібник / П. М. Рабінович. - Вид. 9-те, зі змінами. - Львів : Край, 2007. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У запропонованому посібнику висвітлюється низка нетрадиційних для навчальної літератури понять і теорій (зокрема, поняття загальносоціального права, прав людини, прав нації, народу, прав людства; концепція та ознаки правової держави; загальнолюдські принципи юридичного права; сутність та функції сучасних перехідних держав, зорієнтованих на розбудову громадянського суспільства соціальної демократії). Весь навчальний матеріал викладено з позицій основних, не відчужуваних прав людини і правової держави. Призначений для студентів спеціальності «Правознавство» та інших гуманітарних спеціальностей.



Кл.слова:
правознавство -- соціологія -- державний устрій

   Тип видання:   монографія   
17.


Проблеми влади і права в умовах посттоталітарних трансформацій: міждисциплінарний аналіз [Електронний ресурс] : монографія / М. І. Панов, О. Г. Данильян, С. І. Максимов, Н. П. Осипова, О. П. Дзьобань, В. Д. Воднік, Л. М. Герасіна, Г. П. Клімова ; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2004. - 360 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.12 Мб


У монографії на підставі міждисциплінарного аналізу, комплексного дослідження із залученням соціальної філософії, філософії права, політології, соціології та інших галузей знань висвітлюються проблеми взаємозв’язку й взаємовідношення права і влади у соціальних системах, які переживають етап посттоталітарних трансформацій, висловлюється і науково обґрунтовується думка, що важливою умовою для вирішення проблеми співвідношення влади і права в перехідному суспільстві є становлення громадянського суспільства. Аналізуються проблеми правотворчості та правозастосування й парламентаризму, легітимації влади і права, функціонування політико9правових інститутів, інституту прав і свобод, політичного процесу й політичних технологій у соціальних системах трансформативного типу.

Розрахована на наукових працівників, викладачів, аспірантів і студентів, працівників органів державної влади.



Кл.слова:
посттоталітарне суспільство -- влада і право у суспільствах -- політологічні проблеми права і влади

   Тип видання:   наукове видання   
18.


Політичні партії і громадські рухи в перехідних суспільствах: політико-правовий та історико-правовий аспекти. [Електронний ресурс] : матеріали круглого столу (м.Київ, 29 березня 2018 року) / , ред.І. Усенко, , ред.Т. Бондарук ; Національна академія наук України, Інститут деожави і права ім. В. М. Корецького. - Київ : [б. в.], 2018. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.67 Мб


У матеріалах представлено доповіді, виступи, стислий виклад дискусії міжнародного круглого столу "Політичні партії і громадський рухи в перехідних суспільствах: політико-правовийта історико-правовий аспекти", який відбувся 29 березня 2018 року у місті Києві.



Кл.слова:
суспільство -- право -- політичні партії

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
19.


Повітряний кодекс України [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 1993. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
повітряний простір -- літак -- глісада

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
20.

Перепелиця, О. П.
Елементи хімічних технологій (Метали. Екохімія) [Електронний ресурс] : конспект лекцій / О. П. Перепелиця, В. В. Малишев ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 86 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метали — це прості речовини з високими значеннями електро- і теплопровідності, від’ємним коефіцієнтом електропровідності, здатністю добре відбивати світлові хвилі (це обумовлює їх блиск і непрозорість), пластичністю. У твердому стані метали, зазвичай, мають кристалічну будову. Більшість металів мають кубічну або гексагональну решітки, володіють низькими енергіями іонізації атомів і малою (нерідко від’ємною) спорідненістю до електронів. У розчинах і розплавах метали утворюють позитивні елементарні іони. У складних іонах і полярних молекулах атоми металів є центрами позитивного заряду. Кристалічні решітки, утворені металами і металоподібними сполуками, називаються металічними. У деяких вузлах таких решіток знаходяться позитивні іони металів, валентні електрони можуть рухатися між ними в різних напрямах. Сукупність вільних електронів інколи називають електронним газом. Така будова решітки обумовлює велику електропровідність, теплопровідність і високу пластичність металів — при механічному деформуванні не відбувається розрив зв’язків і руйнування кристалу, оскільки іони структури ніби плавають в хмарі електронного газу. Теплота сублімації, яка характеризує міцність зв’язку, змінюється від 80 кДж/моль для цезію до 857 кДж/моль для вольфраму. Особливо міцний хімічний зв’язок мають важкі перехідні метали, що визначає їх високі



Кл.слова:
хімія -- метали -- речовини
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського