Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (38)Тематичний інтернет-навігатор (4)Автореферати дисертацій (505)Реферативна база даних (4189)Книжкові видання та компакт-диски (1447)Журнали та продовжувані видання (125)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛЬСЬК$<.>+<.>K=ШВЕДСЬК$<.>+<.>K=ІНТЕРВЕНЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 173
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Beauplan, Guillaume Le Vasseur de.
Description d'Ukranie, qui sont plusieurs provinces du Royaume de Pologne. Contenues depuis les confins de la Moscovie, insques aux limites de la Transilvanie. Ensemble leurs moeurs, façons de viures, et de faire la Guerre [Electronic resource] / G. Le Vasseur de Beauplan. - Rouen : [s. n.], 1660. - 130 p.
Переклад назви: Опис України, кількох провінцій Королівства Польського, що тягнуться від кордонів Московії до границь Трансільванії, разом з їхніми звичаями, способом життя і ведення воєн

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга французького військового інженера Гійома Левассера де Боплана «Опис України» — цінне історичне джерело для вивчення побуту запорозького козацтва і селянства, а також інших станів середньовічного суспільства України. В ній відображені географічне середовище, природа України, її кліматичні умови, наведені дані з історії заселення Середньої Наддніпрянщини, змальована яскрава картина життя українського народу першої половини XVII ст.



Кл.слова:
українознавство -- етнографія -- демографія

   Тип видання:   монографія   
2.

Готье, Ю.
Замосковный край в XVII веке [Електронний ресурс] : опыт исследования по истории экономического быта Московской Руси / Ю. Готье. - М. : Типография Г. Лисснера и Д. Совко, 1906. - 605 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография «Замосковный край в XVII в.» стала первой крупной работой Ю.В.Готье. В ней на основе изучения писцовых книг историк показывает запустение и разорение страны в результате польской и шведской интервенции начала XVII столетия, а также последующий процесс восстановления хозяйства, рост дворянского землевладения за счет широкой раздачи правительством дворцовых земель с крестьянами, усиление закрепощения крестьян и характер их повинностей. Труд Ю.В.Готье, за который он получил магистерскую степень и Уваровскую премию, по-прежнему сохраняет свое историческое значение.



Кл.слова:
польська і шведська інтервенція -- дворянське землеволодіння

   Тип видання:   наукове видання   
3.
 


Аркас, Микола.
Історія України-Русі [Електронний ресурс] / Микола Аркас. - Краків : [б. в.], 1912. - 424 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Микола Миколайович Аркас - український письменник, композитор, історик. Основна робота в галузі історії - «Історія України-Русі», написана українською мовою і видана в 1908 р. у Петербурзі. Книга була дуже популярна. За висловлюванням сучасників, «жодна українська книга, крім «Кобзаря», не мала такого успіху, як праця М. Аркаса». Той край, від Карпатських гір і аж до Кубані, звемо ми Україною, а наш народ, що там живе (про инших людей на Вкраїні буде мова далі) звемо Українцями. Се назва добра, стара й найзручніща - так звуть себе наші люде скрізь: чи в Київі, чи в Полтаві, чи в Одесі, чи у Львові (в Галичині), чи в Чернівцях (на Буковині). А проте се одні люде, з однією мовою, з однаковими звичаями, з тією самою культурою. Де-б не жив Українець: чи то на Кубані, чи в Чернигові, чи на Буковині на границі з Румунією - скрізь у нього така сама біла хата з садочком, однакові пісні, звичаї та обряд (наприклад весільний), однаково в хаті й коло хати, - одно слово, видно, що то ті самі люде - Українці, один народ Український, а не Польський, не Московський, чи инший який.



Кл.слова:
давній час -- медієвістика -- історія

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Збірник науково-дослідчої катедри історії української культури [Електронний ресурс]. - Х. : Державне вид-во України, 1930

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 10. - 180 с.


У цьому номері вміщено праці секції української історії та культури Народного комісаріату освіти. Першу частину видання присвячено пам'яті історика О. Я. Єфименкової, чия наукова діяльність була пов’язана з Харковом. У другій частині опубліковано вісім статей щодо соціально-економічних питань початку ХІХ ст. в Лівобережній Україні та кріпацьких виступів проти поміщиків. На суто архівному матеріалі досліджено історію шкільної освіти, епізоди польського повстання 1830 р. й суди над гайдамаками.



Кл.слова:
українська культура -- шкільна освіта -- польське повстання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Кузьма, О.
Листопадові дні 1918 р. [Електронний ресурс] : з ілюстраціями та шкіцами / О. Кузьма. - Л. : [б. в.], 1931. - 460 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Використовуючи документи головної команди УГА, українську й польську літературу, рукописні й усні спогади учасників та очевидців, автор - офіцер австрійської армії та УГА - написав детальне дослідження з історії українсько-польського протистояння у Львові в листопаді 1918 р.



Кл.слова:
революція -- армія -- національність

   Тип видання:   художня література   
6.

Журба, Г.
Зорі світ заповідають... [Електронний ресурс] / Г. Журба. - Л. : Українська бібліотека, 1933. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Галина Журба ― це літературний псевдонім письменниці, справнжє прізвище якої ― Домбровська Галина Маврикіївна (по чоловікові Нивинська), народилася 29 грудня 1888 року на хуторі Олександрія, поблизу села Соболівка в заможній сім’ї. Мати належала до ополяченого українського роду Копистенських. Вона не обмежувалася домом та домашніми обов’язками, хоч народила четверо дітей, була оточена поклонниками і товариським життям. Освіту здобула домашню. Мати хотіла, щоб діти знали польську і французьку мови, вміли грати на фортепіано, хоча і не цуралися української мови.



Кл.слова:
твір

   Тип видання:   наукове видання   
7.
 



История Гражданской войны в СССР [Електронний ресурс] : в 5 т. / под ред. М. Горького, В. Молотова, К. Ворошилова. - М. : ОГИЗ, 1935-1943

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Подготовка великой пролетарской революции (от начала войны до начала октября 1917 г.). - 1935. - 350 с.

Т. 2 : Великая пролетарская революция (октябрь-ноябрь 1917 года). - 1943. - 636 с.




Кл.слова:
радянська влада -- військова інтервенція -- Червона Армія -- Антанта -- контрреволюція

   Тип видання:   зб. статей   
8.


До питання українсько-польських взаємин [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Вид-во ім. Хвильового, 1948. - 37 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
зовнішня політика України -- історія України

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Пеленський, Євген Юлій.
Райнер Марія Рільке й Україна [Електронний ресурс] / Є. Ю. Пеленський. - 2-ге вид.. - Мінден : Бистриця, 1948. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Райнер Марія Рільке найвидатніший німецький поет першої половини 20 ст., це рівночасно одна з найцікавіших постатей тогочасної Європи, замітна не лише своїм надзвичайним поетичним хистом, великою глибиною думки, особливою силою почувань, але і своєю загальною всеєвропейскістю. Рільке мав великий вплив на модерну поезію різних народів, у тому числі й на українську. Враження Рільке з відвідин України 1899 і 1900 років позначилися на циклі «Книга про чернече життя», збірці «Часослов», як також на книжці коротких розповідей «Про Господа Бога та інше» (1900) (передусім два оповідання з української тематики — «Як старий Тимофій умирав співаючи» та «Пісня про правду»). Враженнями цієї подорожі навіяні вірші Рільке з «Книги про паломництво» (зокрема, поема «Карл XII, шведський король, їде степами України»). Зацікавившись тоді «Словом о полку Ігоревім», Рільке переклав його у 1902–1904 роках (опубліковано 1930 року). Саме впливам України на творчість видатного поета присвячена дана книга.



Кл.слова:
літературознавство -- літературні зв'язки -- компаративістика

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Возняк, Михайло.
Початки української комедії (1619-1819) [Electronic resource] / М. Возняк. - 2-ге незмінене вид.. - N. Y. C. : Говерля, 1955. - 252 p.. - (Всесвітня бібліотека ; № 19) (Серія "Матеріяли й документи" ; ч. 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В 1919 році минуло триста літ від часу, як у Камінці Струмиловій в 1619 році на ярмарку, що припадав на святого Івана Хрестителя, виставлено польську драму Якуба Ґаватовича, на тему смерти згаданого святого, а при ній дві українські інтермедії. Обидві вони е найдавніїцими досіль опублікованими українськими драматичними сценами. І хоч від найдавніших часів були в українських народніх обрядах, передовсім у звязку з колядою та Різдом Христа й мясницями, гарні елементи або й почини чисто народньої комедії, все-таки історія української комедії починається властиво від 1619 р.



Кл.слова:
літературознавство -- драматургія

   Тип видання:   словник   
11.


Польсько-український словник [Електронний ресурс] : у 2 т. / голов. ред. Л. Л. Гумецька ; Академія наук Української РСР, Інститут суспільних наук. - Київ : Вид-во Академії наук Української РСР, 1958-1959

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : A-N. - 1958. - 712 с.

Т. 2, ч.1 : O-R. - 1959. - 584 с.




Кл.слова:
польська мова -- лексика -- переклад

   Тип видання:   наукове видання   
12.
 


Стахів, М.
Україна в добі Директорії УНР [Електронний ресурс] : в 7 т. / М. Стахів. - Скрентон : [б. в.], 1964

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Власними силами. - 137 с.

Т. 3 : Україна між двома силами. - 140 с.

Т. 4 : Директорія і Антанта. - 178 с.

Т. 6 : Криза на всіх фронтах. - 250 с.


У праці йдеться про політичне життя Директорії від моменту приходу її до влади і аж до загибелі. Автор залучив широке коло як власних документів, так і матеріалів західних архівів. У роботі було зроблено спробу ретельно проаналізувати майже всі сфери суспільно-політичного життя другої УНР, висвітлити перебіг зовнішньополітичних та військових змагань Директорії.



Кл.слова:
громадянська війна -- інтервенція

   Тип видання:   монографія   
13.

Демкович-Добрянський, М.
Українсько-польськi стосунки у XIX сторiччi [Електронний ресурс] / М. Демкович-Добрянський. - Мюнхен : [б. в.], 1969. - 119 с.. - (Монографії)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
міжнародні відносини

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Демкович-Добрянський, М.
Українсько-польські стосунки у XIX ст. [Електронний ресурс] / М. Демкович-Добрянський. - Мюнхен : Український вільний університет, 1969. - 119 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга аналізує розвиток українсько-польських стосунків від часів приєднання Західної України до Австрійської монархії до кін. 19 ст.



Кл.слова:
Україна -- Польща

   Тип видання:   художня література   
15.

Лагерлеф, С.
Сага про Єсту Берлінга [Електронний ресурс] / С. Лагерлеф. - Київ : Дніпро, 1971. - 330 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 9)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сельма Лагерлеф, поряд з Августом Стріндбергом, належить до найбільших шведських письменників кінця XIX і початку XX сторіччя. У своїх творах вона, як ніхто з її співвітчизників, зуміла віддати найхарактерніші риси шведського національного характеру. Тому, хоч її яскрава, оригінальна творчість усе ж таки тяжіє до традиційної, класичної манери художнього зображення і сягає корінням у фольклор, вона мала і має великий вплив на видатних представників сучасної шведської літератури, навіть на тих, що належать до різних новітніх течій. Критика одностайно визнає, що поява «Саги про Єсту Берлінга» Сельми Лагерлеф знаменує собою початок епохи великого роману в шведській літературі.



Кл.слова:
роман -- шведська література

   Тип видання:   наукове видання   
16.
 


Шанковський, Л.
Українська Галицька Армія [Електронний ресурс] : воєнно-історична студія / Л. Шанковський. - Вінніпег : [б. в.], 1974. - 396 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор досліджує історію та ідеї Української Галицької Армії.



Кл.слова:
перша світова війна -- українсько-польський конфлікт -- Галичина -- мілітарна історія

   Тип видання:   художня література   
17.

Пшимановсьний, Януш.
Чотири танкісти і пес [Електронний ресурс] : повість : пер. з пол. / Януш Пшимановсьний. - К. : Молодь, 1975. - 500 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Служили у Війську Польському четверо друзів, четверо танкістів: поляки — Янек, що завжди влучав у ціль, Густлік, який гнув пальцями сталеві цвяхи, грузин Григорій — чудовий водій і українець Василь — командир танка. П’ятим був Шарик — пес танкової бригади; а шостим — танк Т-34, названий «Рудим» на честь санітарки з волоссям капітанового кольору. Про їхні пригоди розповідає ця книжка. Друга частина повісті українською мовою виходить уперше.



Кл.слова:
література -- повість

   Тип видання:   підручник   
18.

Karolak, Stanisław.
Учебник польского языка [Електронний ресурс] / Stanisław Karolak, Danuta Wasilewska. - Warszawa : Wiedza Powszechna, 1977. - 570 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящий учебник предназначен для желающих самостоятельно заниматься польским языком. Главный упор сделан на разговорный язык, что и обусловило в основном бытовую тематику предлагаемых текстов. Авторы стремились поставить своих "героев" в различные повседневные ситуации, чтобы таким образом ознакомить учащихся со словами, выражениями и оборотами, которыми обычно пользуются в подобных ситуациях. Задачей настоящей книги является ознакомление изучающих польский язык с основными законами и правилами польской грамматики, с наиболее употребительными в разговорной речи словами и оборотами, с достаточным количеством слов, чтобы учащиеся, проработав материал учебника, могли активно овладеть навыками разговорной речи.



Кл.слова:
польська мова

   Тип видання:   хрестоматія   
19.


Антологія польської поезії [Електронний ресурс] : в 2 т. / уклад. В. Вєдіна, Ю. Булахівська. - К. : Дніпро, 1979

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 463 с.

Т. 2. - 503 с.


До першого тому антології ввійшли вибрані твори польських поетів від доби Відродження до кінця дев*ятнадцятого століття. (зокрема у томі представлені Микола Рей, Ян Кохановський, Шимон Шимонович, Даніель Наборовський, Збігнєв Морштин, Вацлав Потоцький та багато інших)br До другого тому антології ввійшли вибрані твори польських поетів двадцятого століття. (Зокрема у томі представлені Тадеуш Новак, Станіслав Горак, Анджей Бурса, Єжи Гарасимович, Кшиштоф Гонсьоровський, Януш Жерницький і багато інших).



Кл.слова:
польська література

   Тип видання:   альбом   
20.

Madeej, K.
Polskie symbole wojskowe 1943-1978 [Electronic resource] / K. Madeej. - Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1980. - 178 с.
Переклад назви: Польські військові символи 1943-1978

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эмблемы, знамена, ордена, медали, значки и знаки Народного Войска Польского в период с 1943 по 1978 г. с цветными и черно-белыми фотографиями.



Кл.слова:
військова нагорода -- орден -- знамення
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського