Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Автореферати дисертацій (4534)Реферативна база даних (30302)Книжкові видання та компакт-диски (1407)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗПОДІЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 79
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Яншина, А. М.
Міжнародні кредитно-розрахункові і валютні операції [Електронний ресурс] / А. М. Яншина ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Економіки і Менеджменту. - К. : [б. в.], 2010. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Міжнародні розрахунки охоплюють торгівлю товарами та послугами, а також некомерційні операції, кредити і рух капіталів між країнами, у тому числі відносини, пов'язані з будівництвом об'єктів за кордоном і наданням економічної допомоги країнам. Більша частина всіх міжнародних розрахунків опосередковує міжнародні торговельні відносини. Міжнародна торговельна операція починається з продажу товару експортером імпортеру. Процес продажу являє собою обмін товарів на грошовий еквівалент. З юридичного погляду торгівля —- це акт, під час якого власність (товар) передається однією стороною (продавцем) другій (покупцю) в обмін на отриману грошову вартість. Беручи за основу відому формулу товарного обігу К. Маркса «товар—гроші— товар», зазначимо, що, з одного боку, розрахунки стають підсумковим етапом виробничо-збутового процесу, в ході якого відбувається громадське визнання корисності продукції, відшкодовуютьсявитрати на її виробництво, а також створюється і розподіляється дохід. З іншого боку, розрахунки є початковим етапом наступного виробничого циклу, передумовою безперервного відтворення. Єфективна організація розрахунків сприяє нормальному кругообороту коштів, забезпечує безперебійність реалізації продукції.



Кл.слова:
грошовий обіг -- макроекономіка

   Тип видання:   довідник   
2.

Юдкин-Рипун, Игорь Николаевич.
Краткий семантико-этимологический справочник: славистика и романо-германистика [Електронний ресурс] / И. Н. Юдкин-Рипун ; Національна академія наук України, Український комітет славістів. - К. : [б. в.], 2004. - 236 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.44 Мб


Пропонується система впорядкування лексичного матеріалу, заснована на його етимологічній стратифікації – вичленуванні індоєвропейського ядра, ізоглос поміж окремими мовними сім’ями та ізольованої лексики. Рефлекси реконструйованих індоєвропейських коренів подано в етимологічних гніздах, які відповідно до типів ініціалів розподілено по шістнадцяти класах. Ці класи постають як семантичні мікросистеми, що засновані на виявленні паронімії між коренями та на мотивації смислових переходів (передусім метонімії), так що виникають паронімічні та метонімічні ряди, які будуються відповідно до гіпотези соматоморфізму первинних значень. Лексичний матеріал містить передусім рефлекси загальнослов’янського кореневого фонду з їхніми романо-германськими відповідниками, опрацьовано матеріали етимологічних словників з німецької, французької, англійської мов та з латини.



Кл.слова:
індоєвропейські мови -- етимологічна стратифікація -- компаративне мовознавство -- семантичний соматоморфізм

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Шевчук, О. І.
Конспект лекцій з дисципліни «Архітектура комп'ютерних мереж» [Електронний ресурс] / О. І. Шевчук ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 103 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Обчислювальна мережа – це інтегрована, територіально розподілена система, яка складається із множини взаємодіючих робочих ЕОМ та підсистеми зв’язку для передачі даних. Існують і такі визначення комп’ютерних мереж: Комп’ютерна мережа (computer network) – це група комп’ютерів, об’єднаних між собою за допомогою засобів зв’язку або іншого середовища передачі даних з метою здійснення обміну інформацією та її обробки. Комп’ютерна мережа – це система розподіленого опрацювання інформації, яка складається як мінімум з двох комп’ютерів, котрі взаємодіють між собою за допомогою засобів зв’язку.



Кл.слова:
комп'ютер -- зв'язок -- мережа

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
4.

Циба, В.
Математичні основи соціологічних досліджень [Електронний ресурс] : кваліметричний підхід : навчальний посібник для студентів ВНЗ / В. Циба ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2002. - 248 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований посібник складається з трьох частин. У першій частині розглянуто основні поняття теорії ймовірностей і математичної статистики, її сутнісні особливості, закони розподілу ймовірностей випадкових величин, ме-тодів соціологічних і соціально-психологічних досліджень. У другій частині подано основи теорії кваліметрії, аксіоматичні концепції якої є базою теорії вимірювання властивостей різної природи і порівняльного аналізу різних вимі-рювань, систематизації математичних методів дослідження. Третя частина присвячена математичним методам соціологічних досліджень на основі кваліметричного підходу до їх систематизації і трактування. Для студентів, аспірантів, викладачів, фахівців гуманітарних і природничих наук.



Кл.слова:
математичні дослідження

   Тип видання:   художня література   
5.

Франко, І.
З вершин і низин [Електронний ресурс] : збірник поетичних творів 1873-1893. В додатку "Зівяле листє" й "Великі роковини" / І. Франко. - К. ; Ляйпциг : Українська накладня, 1900. - 728 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка «З вершин і низин» — це складна мистецька будова з віршів, писаних у різний час і з різного приводу. Франко у «Передньому слові» пише: «Укладаючи матеріал для сеї книжки, я покинув думку про хронологічний порядок, зовсім не пригожий в книжці так різномастого змісту, котрій, проте, хотілось мені придати яку–таку артистичну суцільність». Збірка складається з семи великих розділів, які умовно розподіляємо тут на дві нерівні частини. У перших трьох розділах — «De profundis», «Профілі і маски» та «Сонети» — зібрано ліричні твори, в чотирьох останніх — «Галицькі образки», «Із жидівських мелодій», «Панські жарти» та «Легенди» — твори епічні.



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Філімоненков, О. С.
Фінанси підприємств [Електронний ресурс] : навчальний посібник / О. С. Філімоненков. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Вид-во МАУП, 2004. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглядаються фінанси підприємств і принципи їх організації; грошові кошти, канали їх надходження, порядок зберігання і витрачання; фінансові результати, їх види, порядок формування і розподілу; податки, їх класифікація, порядок розрахунку і сплати в бюджет; організація оборотних коштів і кредитування підприємств; капітальні вкладення, їх види, порядок здійснення і фінансування; фінансове планування, його види і характеристика; зміст і порядок складання фінансового плану підприємства. Для студентів економічних спеціальностей, які вивчають курс "Фінанси підприємств", і практичних працівників, які займаються питаннями економіки, бухгалтерського обліку та оподаткування підприємств.



Кл.слова:
гроші -- фінансування -- бюджет

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Сущенко, Алла Михайлівна.
Опорний конспект лекцій з навчальної дисципліни «Фінансовий менеджмент у будівництві» [Електронний ресурс] / Алла Михайлівна Сущенко ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інженерно-технологічний інститут. - К. : [б. в.], 2009. - 26 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Поняття “менеджменту” можна розглядати з трьох сторін: як систему економічного управління, як орган управління (апарат управління), як форму підприємницької діяльності. Менеджмент ( англ. Management – управління) в загальному вигляді можна визначити як систему економічного управління виробництвом, яка включає сукупність принципів, методів, форм і прийомів управління. Фінансовий менеджмент – це процес управління формуванням, розподілом і використанням фінансових ресурсів господарюючого суб’єкта та оптимізації обороту його грошових коштів. Фінансовий менеджмент – це система принципів, засобів та форма організації грошових відносин підприємства, спрямована на управління його фінансово-господарською діяльністю.



Кл.слова:
управління -- будіндустрія -- логістика -- девелопмент

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.


Сучасна зарубіжна філософія. Течія і напрями [Електронний ресурс] : хрестоматія : навчальний посібник / уклад.: В. В. Лях, В. С. Пазенок. - К. : Ваклер, 1996. - 428 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - С. 213 - 294

. - С. 359 - 421


В хрестоматії представлені переклади текстів найвідоміших філософів 20 ст., що започаткували напрями або течії сучасної західної філософії. Тематично матеріал розподілено на два періоди: перша пол. минулого століття, в якому заявили про себе філософська антропологія, "філософія життя", герменевтика, екзистенціалізм, та період після 1970-х рр., коли визначилась постмодерністська філософія, яка характеризується критичним переосмисленням морально-політичного та культурно-просвітницького контексту сучасного буття філософії. Тексти вперше перекладені українською мовою.



Кл.слова:
антропологія -- герменевтика -- екзистенціалізм -- постмодерністська філософія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
9.


Статистична обробка і оформлення результатів експериментальних досліджень (із досвіду написання дисертаційних робіт) [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Національна академія аграрних наук України, Інститут механізації тваринництва ; О. В. Кисельов [та ін.]. - Запоріжжя : Статус, 2017. - 1181 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 66.76 Мб


Розглянуто методи статистичного аналізу даних в агрономічних і технічних науках. Подані основи обробки і оцінювання результатів досліджень однофакторних і багатофакторних експериментів. Наве-дено способи розрахунку та представлення числових і графічних результатів із використанням персональних комп’ютерів при застосуванні табличного процесора Microsoft Excel у складі Microsoft Office та пакету прикладних програм Statistica. Для аспірантів і студентів сільськогосподарських вузів, які на-вчаються з агрономічних і технічних спеціальностей.



Кл.слова:
варіаційні ряди -- ексцеси розподілу -- кореляційні залежності -- дисперсійний аналіз

   Тип видання:   монографія   
10.

Сорока, М. Б.
Національна система реферування української наукової літератури [Електронний ресурс] / М. Б. Сорока. - К. : НБУВ, 2002. - 212 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.74 Мб


У монографії висвітлено історію розвитку реферативної справи в світі та сучасний стан науково-інформаційної діяльності в Україні. Запропоновано нову концепцію побудови національної системи реферування, що грунтується на поєднанні принципів розподіленого аналітико-синтетичного опрацювання потоку вітчизняних наукових видань суб'єктами системи документальних комунікацій і централізованого формування загальнодержавної реферативної бази даних. Викладено методику аналітико-синтетичного опрацювання потоку наукової літератури, що базується на використанні ресурсоощадних комп'ютерних технологій. Розглянуто архітектуру національної системи реферування, форматне та лінгвістичне забезпечення бази даних "Україніка наукова", яка є ядром системи, основою для підготовки галузевих серій Українського реферативного журналу.



Кл.слова:
книгознавство -- бібліотека -- каталог

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Будівництво   
11.

Сорокіна, К. Б.
Водопостачання та водовідведення [Електронний ресурс] : конспект лекцій / К. Б. Сорокіна ; Харківська національна академія міського господарства. - Х. : ХНАМГ, 2009. - 80 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метою вивчення дисципліни є формування у майбутніх фахівців умінь і знань з сучасних методів проектування, будівництва та експлуатації систем во- допостачання і водовідведення населених міст, житлових і промислових об’єктів. Предметом вивчення дисципліни є системи й схеми водопостачання і водовідведення населених міст і промпідприємств, методи й споруди поліпшення якості, подачі й розподілу питної води, методи й споруди для транспортування та очищення стічних вод і осадів, основи проектування та експлуатації внутрі- шніх і зовнішніх систем водопостачання і водовідведення. Основними завданнями, що мають бути вирішені в процесі виивчення дисципліни, є теоретична і практична підготовка студентів з таких питань: - основні положення та вимоги державних стандартів до систем водопостачання і водовідведення; класифікації та основні характеристики систем і схем водопостачання і водовідведення населених пунктів, житлових і промислових об'єктів; принципи вибору системи й схеми водопостачання і водовідведення об’єкта; основні принципи санітарно-технічного обладнання будинків та споруд; визначення розрахункових параметрів систем забору, подачі й приготування води різної якості для потреб водопостачання; визначення розрахункових параметрів систем відведення і очищення стічних вод від різних споживачів. Конспект лекцій покликаний допомогти студентам у вивченні дисципліни, він містить теоретичний матеріал з усіх змістових модулей, контрольні питання і рекомендовану літературу. При роботі з текстом слід звертати увагу на визначення, класифікації, тези, виділені курсивом і жирним шрифтом. Уважне вивчення наведеної інформації і схем, опрацьовування контрольних питань допоможуть студентам успішно справлятися з завданнями поточного і підсумкового контролю.



Кл.слова:
водогін -- каналізація -- будівництво

   Тип видання:   методичний посібник   
12.

Солодовниченко, Н. М.
Фармакогнозія та ресурсознавство лікарських рослин [Електронний ресурс] : метод. реком. для студ. спец. “Фармація”, “Технологія фармацевтичних препаратів”, “Технологія парфумерно-косметичних засобів” заоч. та дистан. форм навч. / Н. М. Солодовниченко, А. М. Ковальова, Т. В. Ільїна. - Х. : Вид-во НФаУ, 2006. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні викладено матеріал для поетапного самостійного опанування курсу фармакогнозії – вивчення теоретичного матеріалу, підготовки і оформлення контрольних робіт для студентів. Весь інформаційний матеріал розподілено за групами БАР з конкретними порадами щодо зв’язку певної теми з попередніми дисциплінами. Наведені рекомендації для проведення лабораторних занять (макро-, мікроскопічного, хімічного та хроматографічного аналізу ЛРС, аналізу невідомої ЛРС за допомогою визначника), керуючись наведеними у додатках схемами.



Кл.слова:
медицина -- фармакологія -- фітотерапія -- хімія -- парфумерія -- косметика

   Тип видання:   словник   
13.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
14.

Серова, Ф. Г.
Сборник задач по теоретической физике. Квантовая механика, статистическая физика [Електронний ресурс] / Ф. Г. Серова, А. А. Янкина. - М. : Просвещение, 1979. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаемый сборник задач по теоретической физике содержит задачи по квантовой механике и статистической физике. Он предназначен для студентов педагогических институтов. При составлении и подборе задач руководящими мотивами были следующие: 1) органическая связь с теоретическим курсом; 2) последовательность; 3) доступностьматематического аппарата. В начале каждого параграфа имеется краткое теоретическое введение, в котором приводятся основные формулы. Многие задачи взяты из опубликованных пособий, часть задач и большинство решений составлены авторами. Изложение ведется в Международной системе единиц (СИ).



Кл.слова:
спін -- розподілення Максвела

   Тип видання:   автореферат   
15.

Серебрянська, Діна Миколаївна.
Розподіл видатків між рівнями місцевих бюджетів в умовах бюджетної децентралізації [Електронний ресурс] : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Д. М. Серебрянська ; Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування. - Київ : [б. в.], 2015. - 24 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.69 Мб


У дисертації розвинуто теоретичні засади і запропоновано практичні рекомендації щодо вдосконалення розподілу видаткових повноважень у системі ОМС та видатків між рівнями місцевих бюджетів у контексті вирішення завдань бюджетної децентралізації та створення ефективної багаторівневої бюджетної системи України. У роботі систематизовано теоретичні аспекти визначення видаткових повноважень органів влади різних рівнів, обґрунтовано принципи та критерії розподілу видаткових повноважень у системі ОМС та видатків між рівнями місцевих бюджетів. Проаналізовано стан і дано оцінку розподілу видатків між рівнями місцевих бюджетів України, зосереджено увагу на проблемних аспектах його нормативно-правового регулювання, оцінено фінансову спроможність місцевих бюджетів базового, районного та обласного рівнів. На основі запропонованого в роботі концептуального підходу, що базується на використанні сукупності принципів і критеріїв та узагальненні міжнародного досвіду, обґрунтовано пропозиції щодо вдосконалення розподілу видатків між рівнями місцевих бюджетів України, забезпечення прозорості в діяльності ОМС, а також приведення норм БКУ у відповідність до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».



Кл.слова:
видаткові повноваження -- суспільні блага -- бюджетна децентралізація -- місцеве самоврядування

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Светозаров, В. В.
Основы статистической обработки результатов измерений [Електронний ресурс] : учеб. пособие / В. В. Светозаров. - М. : МИФИ, 1983. - 40 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пособие является элементарным введением в проблемы анализа результатов эксперимента. Приведены основы современных методов статистической обработки графического анализа данных. Изложение дополнено примерами и задачами. Пособие предназначено для ознакомления студентов младших курсов с методами обработки результатов измерений в объёме, достаточном для работы в лабораториях общефизического практикума, однако изложенный нём материал полезен любому начинающему экспериментатору.



Кл.слова:
статистичний розподіл -- похибка вимірювань

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
17.
 


Самойленко, В. М.
Географічні інформаційні системи та технології [Електронний ресурс] / В. М. Самойленко. - Київ : Ніка-Центр, 2010. - 448 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник присвячено викладу базових теоретико-методичних аспектів і особливостей створення та функціонування географічних інформаційних систем (ГІС) як специфічного класу інформаційних систем і місця ГІС у компютеризованій географії та інших природничих науках. Розглянуто поняття про просторовий аналіз як основу сучасної географії та про геоінформаційні структури даних та їхні моделі. Наведено підходи до введення, збереження, вибірки, редагування та виводу географічно координованих даних, маніпуляції цими даними та їхнього просторового аналізу у растрових і векторних ГІС. Висвітлено питання класифікації та перекласифікації просторових об'єктів У ГІС, оперування зі статистичними поверхнями та просторовими розподілами точок, ліній і полігонів, накладання шарів і дизайну результатів аналізу ГІС. Викладено з прикладами всі прогресивні складники алгоритмічної схеми проектування ГІС. Розглянуто особливості сучасного програмного забезпечення ГІС. Додатково подано визначення певних основних понять і українських та англійських термінів картографії, геоінформатики та інформаційних технологій, необхідні для полегшення сприйняття змісту. Для студентів природничих факультетів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
просторовий аналіз -- геоінформатика -- картографія

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Механіка   
18.

Саврук, Михайло Петрович.
Двовимірні задачі термопружності для кусково-однорідних тіл з тріщинами [Електронний ресурс] : монографія / М. П. Саврук, В. М. Зеленяк. - Л. : Растр-7, 2009. - 212 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.77 Мб


Розглянуто двовимірні стаціонарні задачі теплопровідності та термопружності для кусково-однорідних тіл з тріщинами. З використанням методу сингулярних інтегральних рівнянь розв’язано нові крайові задачі для обмежених і необмежених тіл з криволінійними включеннями і тріщинами за дії різних теплових навантажень. Числові розв’язки інтегральних рівнянь одержано методом механічних квадратур. Досліджено вплив теплофізичних, механічних властивостей і форми включення на розподіл напружень в околі вершин тріщини. Для наукових та інженерних працівників, які займаються питаннями оцінювання міцності елементів конструкцій. Може бути корисною для студентів та аспірантів вищих навчальних закладів відповідного профілю.



Кл.слова:
термодинаміка -- сингулярність

   Тип видання:   монографія   
19.

Ротбард, М.
Государство и деньги [Електронний ресурс] : как государство завладело денежной системой общества / М. Ротбард. - Челябинск : Социум, 2003. - 166 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга является лучшим введением в денежные проблемы. Создатель (автор) показывает, что деньги возникают в ходе добровольных обменов на рынке, никакие общественные договоры или правительственные эдикты не создают деньги, что свободный рынок нужно распространить на производство и распределение денег. Начав с рассмотрения классического золотого стандарта 19 века, автор завершает своё исследование анализом вероятного появления европейской денежной единицы и возможного мира неразменных денег.



Кл.слова:
фінанси -- ринок -- розподілення

   Тип видання:   словник   
20.


Російсько-український тлумачний теплоенергетичний словник [Електронний ресурс] / за заг. ред. Й. Мисака, М. Крука. - Л. : Вид-во Національного ун-ту "Львівська політехніка", 2001. - 412 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тлумачний словник містить найчастіше вживані терміни з теоретичних основ термодинаміки та основних напрямів теплоенергетики і суміжних галузей науки і техніки, пов’язаних з виробництвом, розподілом і споживанням теплової енергії та її перетворенням в інші види енергії. Для широкого загалу фахівців – теплоенергетиків електростанцій, проєктних, налагоджувальних і науково-дослідних організацій, а також для науковців, викладачів і студентів середніх і вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
енергоносії -- теплова енергія -- енергетична термінологія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського