Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Тематичний інтернет-навігатор (2)Автореферати дисертацій (393)Реферативна база даних (2554)Книжкові видання та компакт-диски (609)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗСТРІЛЯНЕ$<.>+<.>K=ВІДРОДЖЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 112
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
1.
 


Ґудзяк, Борис.
Криза і реформа: Київська метрополія, Царгородський патріархат і генеза Берестейської унії [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Б. Ґудзяк ; Інститут історії церкви Львівської богословської академії. - Львів : [б. в.], 2000. - 448 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання пояснює й переосмислює одну з найбільш контроверсійних подій церковної історії України і Білорусії – Берестейську унію (1596), в наслідок якої більшість єпископату визнало верховенство папи римського, залишаючись вірними візантійсько-слов’янській літургійній традиції та східнохристиянському етносу. Автор аналізує процес релігійно-культурних реформ у Київській митрополії в світлі її традиційних взаємин із Великою Церквою в Царгороді саме в той час, коли Польсько-Литовська Річ Посполита і загалом Європа вирували від реформаційних рухів – протестантського й католицько-реформаторського. Він показує, яким чином внутрішні проблеми руського суспільства, укладені наслідками докорінних перетворень, які започаткував царгородський патріарх Єремія ІІ у 1688-1589 рр (до і після відвідин Москви, де він змушений був надати тамтешній Церкві ранг патріархату), спричинилися до рішення єрархії Київської митрополії вийти з-під зверхності Царгорода. У книзі описується юрисдикційний статус Руської Церкви від часів Хрещення до кінця XVI ст., дається оригінальний огляд її взаємин із грецьким православним світом під османським пануванням, аналізуються церковно-політичні та міжконфесійні відносини. Показано також, як впливали стосунки між єрархією та мирянством на процеси духовного відродження й оновлення церковного життя. Усе це – а ще проникливий погляд на звичаї ранньомодерної доби, психологічні портрети відомих діячів, характеристики проводирів Церкви, полемістів, опис місць, що мали відношення до унії, картографічний та ілюстративний матеріал, джерельні й довідникові додатки – робить Кризу і реформу цікавою книжкою як для фахівців, так і для всіх, хто хоче пізнати минуле та зрозуміти сьогоднішню релігійну ситуацію в Східній Європі.



Кл.слова:
історія церкви -- католицизм -- протестантизм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Ясінський, Б.
Незалежна преса України, 1988-1992 [Електронний ресурс] : зведений покажчик / Б. Ясінський. - Вашингтон : [б. в.], 1999. - 226 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
преса -- національне відродження -- свобода слова

   Тип видання:   монографія   
3.
 


Яковенко, Наталя.
Паралельний світ. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI-XVII ст. [Електронний ресурс] / Наталя Яковенко. - К. : Критика, 2002. - 416 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книжка не є традиційною, тобто суцільною і зв'язною, монографією, де розділ за розділом, у логічній ієрархії від першорядного до менш суттєвого, аналізувалося б те, як людина XVI-XVII століть сприймала навколишній світ та себе в ньому.



Кл.слова:
доба Відродження -- історія думки

   Тип видання:   життєпис   
4.

Штекли, А. Э.
Кампанелла [Електронний ресурс] / А. Э. Штекли. - М. : Молодая гвардия, 1959. - 448 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 277)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга рассказывает об ученом, поэте и борце за освобождение Италии Томмазо Кампанелле. Выступая против схоластики, он еще в юности привлек к себе внимание инквизиторов. У него выкрадывают рукописи, несколько раз его арестовывают, подолгу держат в темницах. Побег из тюрьмы заканчивается неудачей. В римской инквизиции он находится в одно время с Джордано Бруно.



Кл.слова:
інквізиція -- просвітництво -- відродження

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Шмітт, Жан-Клод.
Сенс жесту на середньовічному Заході [Електронний ресурс] / Ж. -К. Шмітт. - Х. : Око, 2002. - 640 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга відомого французького історика, представника знаної "школи Аналів", Жана Клода Шмітта присвячена жестовій традиції на середньовічному латинському Заході. Послідовно розглядаючи історичний, культурний, комунікативний, педагогічний, символічний й под. вимір жесту як знаряддя ефективного людського спілкування в його зв’язку з магічною, риторичною, теологічною традицією, а також з практикою відправлення християнського культу, автор відтворює справжнє місце жестової поведінки в просторі людського життя. Середньовіччя жесту виступає як повноправний спадкоємець античного світу і несподіваний провісник світської культури Відродження і Нового часу.Для спеціалістів з історії та теорії культури, істориків філософії та релігії, а також для всіх, хто цікавиться долями європейської цивілізації.



Кл.слова:
медієвістика -- комунікація -- семіотика

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Шаповал, М.
Шлях визволення [Електронний ресурс] : суспільно-політичні нариси / М. Шаповал. - Прага ; Берлін : Нова Україна, 1923. - 70 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор аналізує становище українців під владою різних держав та в еміграції, на основі чого виводить шляхи боротьби за вільний національний розвиток України.



Кл.слова:
нація -- відродження -- визвольна боротьба

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Чапленко, Василь.
Пропащі сили: українське письменство під комуністичним режимом 1920-1933 [Електронний ресурс] / Василь Чапленко. - Вінніпег : Накладом УВАН, 1960. - 141 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська література -- розстріляне Відродження

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Хміль, Іван Васильович.
На шляху відродження української державності (Український національний конгрес-з'їзд 6-8 квітня 1917 р.) [Електронний ресурс] / І. В. Хміль ; Академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 1994. - 62 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Україна -- нація

   Тип видання:   підручник   
9.

Федоренко, В. Г.
Інвестознавство [Електронний ресурс] / В. Г. Федоренко. - 3-тє вид., доп.. - К. : МАУП, 2004. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У третьому виданні підручника з урахуванням практики перебудови, останніх наукових розробок і законодавчих актів України приділяється значна увага інноваційній діяльності, ії зв'язку з інвестиціями, що має велике значення при реструктуризації і сприяє економічному зростанню промисловості. Розглядаються також проблеми скорочення тривалості інвестиційного процесу та його подальшого удосконалення, що дає вагомий внесок у розвиток нового напрямку в економічній науці - інвестознавства. Особлива увага приділяється питанням відродження ринку фінансових інвестицій і капіталів, підвищення функціональності банковської системи, розвитку акціонерних капіталів і державних цінних паперів. Для студентів і викладачів середніх і вищих навчальних закладів, фахівців усіх профілів, які займаються інвестуванням.



Кл.слова:
інвестиції

   Тип видання:   монографія   
10.

Фаріон, І.
Мова - краса і сила. Суспільно-креативна роль української мови в ХІ - середині ХІХ ст. [Електронний ресурс] / І. Фаріон. - Л. : Вид-во Національного ун-ту "Львівська політехніка", 2010. - 212 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це дослідження перше в українському мовознавстві, де взаємини між мовою і людиною, мовою і нацією, мовою і державою розглянуто в онтологічно-діяхронному розтині: мова не лише передумова буття людини і суспільства – вона основа його творення впродовж століть (від ХI до ХIХ століття). Унікальність і феноменальність української ситуації у тому, що не держава була на сторожі мови, а мова забезпечила собою всі можливості для відродження нації та держави. Цей феномен авторка вкладає у метафоричне поняття мови як "краси і сили". "Краса" – це найвідкритіший фонетичний бік мови, а "сила" – це її суспільно-креативна роль в українському націє- та державотворенні. Краса і сила мови – це те, що "двигнуло з упадку ту масу, якій, бачилося, не було рятунку" (І. Франко). Позаяк мова – справа всіх і кожного, то це нетрадиційне лінгвістичне дослідження адресоване, не лише лінгвістам, а усім мовцям.



Кл.слова:
українська мова -- мовознавство

   Тип видання:   зб. статей   
11.
 



Українські гуманісти епохи Відродження [Електронний ресурс] : антологія / відп. ред. В. М. Нічик. - К. : Наукова думка : Основи, 1995. - 434 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 1995. - 434 с.

Ч. 2. - 1995. - 433 с.


Антологія містить твори 25 видатних українських гуманістів епохи Відродження (кінець XV — поч. XVIII ст.): Юрія Дрогобича, Павла Русина, Станіслава Оріховського, Симона Пекаліда, Герасима Смотрицького, Дем'яна Наливайка, Івана Калимона, Івана Домбровського, Іпатія Потія та ін. Це переважно латиномовні твори, українською мовою вони не перекладалися, і вітчизняні дослідники до наукового обігу їх майже не залучали. Знайомство з ними має неабияку цінність для поглибленого вивчення історії філософії України. Для науковців, викладачів, студентів.



Кл.слова:
гуманізм -- Ренесанс -- поезія

   Тип видання:   хрестоматія   
12.


Українські гуманісти епохи Відродження [Електронний ресурс] : антологія : у 2 т. / відп. ред. В. М. Нічик. - К. : Наукова думка : Основи, 1995. - 1148 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1-2


Антологія «Українські гуманісти епохи Відродження (XVI -- початок XVII ст.)» складається з творів 25 мало відомих (чи й зовсім не відомих) авторів, більшість з яких писали латинською мовою, решта -- польською та українською. Майже всі тексти даються у перекладі сучасною українською мовою, за винятком кількох, які відбивають специфіку давньої української мови, не русифікованої видавцями XIX ст. Це, зокрема, деякі твори Іпатія Потія, Захарія Копистенського, Герасима Смотрицького, Лаврентія Зизанія та рукопис українського списку словника Максима Грека. Чи не вперше в Україні, в одній книжці вміщені твори авторів різних конфесій -- православних, уніатів, католиків. Таким чином, робиться спроба подолати конфесійний патріотизм, притаманний донедавна українським радянським дослідникам. Виявляється, що не тільки православні були українськими патріотами, хотіли добра своєму народові, а Україні волі, але й їхні опоненти. Тривалий період українські землі входили до сусідніх держав, тому видатні представники нашого народу зараховувалися до держави-загарбника. Сьогодні ця несправедливість поступово долається: українському народові повертаються його сини, які ще донедавна були гордістю іншої держави.



Кл.слова:
ренесанс -- теософія -- мовознавство -- педагогіка

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Удовиченко, Г. М.
Загальне мовознавство [Електронний ресурс] : історія лінгвістичних учень / Г. М. Удовиченко. - К. : Вища школа, 1980. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику дається поняття про структурні компоненти мови як об’єкта мовознавства, висвітлюється історія лінгвістичних учень наукових центрів стародавніх цивілізацій, періоду середньовіччя та епохи Відродження, XVI — XVIII і XIX століть; особливу увагу приділено питанню розвитку науки про мову за роки Радянської влади. Призначений для студентів філологічних факультетів університетів та педагогічних інститутів.



Кл.слова:
мова -- мовлення -- лінгвістика -- слово

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Тимофєєв, В. Я.
Адамівська Січ – школа козацько-лицарського виховання [Електронний ресурс] / В. Я. Тимофєєв. - Білгород-Дністровський : Петрекс, 2004. - 110 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Адамівська школа козацько-лицарського виховання Білгород- Дністровського району Одеської області - громадський (на базі загальноосвітньої школи) навчально-виховний заклад нового типу, покликаний дати учням додаткову козацько-лицарську освіту, забезпечити їх надійний духовний зв’язок з предками, розвинути стосунки з сучасниками і зорієнтувати козачат на інтереси нащадків, бо творче відродження в житті ідей і засобів козацької педагогіки має забезпечити виховання фізично здорових, морально чистих і по-лицарськи мужніх та сильних духом громадян незалежної України



Кл.слова:
козацтво -- виховання -- навчання

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Тершаковець, М.
Матеріяли й замітки до історії національного відродження Галицької Руси в 1830 та 1840 рр. [Електронний ресурс] : додаток: До історії москвофільства в Угорській Русі / М. Тершаковець. - Л. : Наукове товариство ім. Шевченка, 1907. - 307 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
історія

   Тип видання:   життєпис   
16.
 


Терещенко, Ю.
Український патріот із династії Габсбургів [Електронний ресурс] : науково-документальне видання / Ю. Терещенко, Т. Осташко. - 2-е вид., доп.. - К. : Темпора, 2011. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга оповідає про життя і діяльність Вільгельма Габсбурга-Лотрінгена, представника однієї з найславетніших монархічних династій Європи. В. Габсбург, якого українські військові назвали Василем Вишиваним, тісно пов’язав свою долю з українським визвольним рухом, за що заплатив власним життям, яке трагічно обірвалося в тюремній лікарні Лук’янівської в’язниці міста Києва. Документальні матеріали слідчої справи В. Габсбурга, його мемуари, поезія та зразок прози дають змогу краще зрозуміти цю яскраву постать українського національного відродження першої половини ХХ століття. Листування В. Габсбурга з К. Гужковським, М. Васильком, Є. Чикаленком, митрополитом А. Шептицьким та іншими українськими громадсько-політичними діячами проливає світло на маловідомі сторінки суспільно-політичного життя в Україні доби Першої світової війни та українських національно-визвольних змагань 1914–1921 рр. У книзі вміщено багатий ілюстративний матеріал.



Кл.слова:
політичне життя -- монархічна династія

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Солдатенко, В. Ф.
Винниченко і Петлюра: політичні портрети революційної доби [Електронний ресурс] / В. Ф. Солдатенко. - К. : Світогляд, 2007. - 621 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Останнім часом істотно зросли, загострилися дискусії навколо двох ключових особистостей революційної доби (1917 –1920 рр.) – В. Винниченка і С. Петлюри. В пропонованій книзі паралельно викладені факти їх біографій, громадсько-політичної, державницької, художньотворчої діяльності. Знайомлячись із ними, будь-хто зможе порівняти двох діячів за ступенем обдарування, рівнем інтелекту, широтою ерудиції, життєвими принципами, вчинками, поведінкою, оцінити внесок кожного у справу українського відродження, державотворення, національної суспільно-політичної думки, науки і культури. Це дасть об’єктивну основу для того, щоб суперечки навколо постатей В. Винниченка і С. Петлюри набули граничної предметності, конкретності, фактологічно-документальної переконливості, а запропоновані висновки сприймались читачами не на віру, а могли бути підтверджені, чи, навпаки, спростовані всією сукупністю добутої інформації, наявних аргументів. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
громадський діяч -- політична історія -- революційна доба

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Сергійчук, Володимир І..
"Українізація Росії". Політичне ошуканство українців більшовицькою владою в 1923-1932 роках [Електронний ресурс] / В. І. Сергійчук. - К. : Українська видавнича спілка, 2000. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Використовуючи велику кількість невідомих архівних документів, різних ухвал органів більшовицької влади РСФРР і УСРР у 20-х—30-х роках, автор простежує процес дозволеного комуністичною партією на певний період відродження української духовності на етнічних землях нашого народу і там, де він освоїв величезні простори незайманих територій.



Кл.слова:
більшовизм -- національна політика -- політичні інтриги

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Сергійчук, Володимир І..
«Українізація Росії». Політичне ошуканство українців російською більшовицькою владою в 1923-1932 роках [Електронний ресурс] / Володимир Сергійчук. - К. : Українська видавнича спілка, 2000. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Використовуючи велику кількість невідомих архівних документів, різних ухвал органів більшовицької влади РСФРР і УСРР у 20-х - 30-х роках, автор простежує процес дозволеного комуністичною партією на певний період відродження української духовності на етнічних землях нашого народу і там, де він освоїв величезні простори незайманих територій. Розрахована па викладачів і студентів історичних факультетів вузів, учителів, усіх, хто цікавиться минулим України.



Кл.слова:
розстріляне Відродження -- український народ -- духовність

   Тип видання:   життєпис   
20.

Сергійчук, В. І.
Дмитро Вишневецький [Електронний ресурс] / В. І. Сергійчук. - К. : Україна, 2003. - 195 с.. - (Українські державники)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наукова розвідка про легендарного козацького ватажка Дмитра Вишневецького (Байду), засновника Запорозької Січі — суспільно-політичної та військово-адміністративної організації козацтва, що стала наріжним каменем відродження української державності. Видання ілюстроване, розраховане на широке коло читачів.



Кл.слова:
Гетьманщина -- Запорозька Січ -- козацтво
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського