Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (16)Автореферати дисертацій (366)Реферативна база даних (3064)Книжкові видання та компакт-диски (393)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=СКЛАДАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 45
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Молдован, В. В.
Юридичний практикум [Електронний ресурс] : кримінальний процес, судова риторика / В. В. Молдован, Р. С. Кацавець. - К. : Центр учбової літератури, 2008. - 158 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник призначений для студентів юридичних факультетів та спеціальностей. У першому розділі — висвітлюються короткі начерки про відомих риторів, майстрів промов стародавнього і сучасного світу; коротка риторика, комунікативні якості мовлення; спілкування із судовою аудиторією; основні засади судової про# мови; подаються фабули для складання процесуальних документів; законодавчі забаганки (нотатки про їхні порядки). Розглянуті теоретичні питання закріплюються практично на семінарських за# няттях. У результаті цього зміцнюються теоретичні знання і розвиваються прак# тичні навички. На це орієнтує другий розділ. Мета третього розділу — поглиблення набутих навичок студентів#практиків. Для цього розроблено методику проведення навчальних ігор, даються задачі і кри# мінального процесу України. Додатки містять висловлювання відомих риторів, учених, юристів#практиків про мистецтво промов. Це оригінально і корисно. Для студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
процесуальний документ -- судове рішення -- засідання

   Тип видання:   підручник   
2.

Клименко, Юрій.
Французька мова [Electronic resource] : підручник для 10 класів : друга іноземна мова, шостий рік навчання : профільний рівень / Юрій Клименко. - К. : Генеза, 2010. - 146 p.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ви продовжуєте вивчення французької мови – однієї з найкрасивіших мов світу. Цього року ви маєте змогу поглибити свої знання, вивчивши та засвоївши запропоновану тематику, що відповідає вимогам Державного освітнього стандарту та програмам з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів. Матеріал підручника надасть вам змогу спілкуватися з носіями мови на різноманітнi теми з повсякденного життя (стиль життя, шкільна бібліотека, засоби масової інформації, музика, Франція, Україна). У підручнику ви знайдете матеріал, який допоможе вам інтегруватися у французьку мову та краще зрозуміти носіїв мови при безпосередньому спілкуванні. Виконуючи запропоновані завдання, ви зможете підготуватися до успішного виконання тестів ЗНО та до складання іспитів DELF / DALF.



Кл.слова:
лінгвістика -- мова

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Струтинська, О. В.
Формування бази даних [Електронний ресурс] / О. В. Струтинська ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра документознавства та інформаційної діяльності. - К. : [б. в.], 2007. - 113 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Процес розв’язування будь-якої задачі на ЕОМ є опрацюванням даних за заданим алгоритмом. Даними можуть бути числа, літери, слова, прізвища, домашні телефони, адреси підприємств тощо. Довгий час для розв’язування кожної задачі використовувалась тільки своя сукупність даних. Такий метод використання має певні недоліки, зокрема надмірність і дублювання даних. Припустимо, що для одного і того самого університету розроблено програму нарахування заробітної платні для викладачів і програму складання розкладу. Як дані для першої задачі використовують прізвища викладачів, їх кваліфікацію, педагогічний стаж, навчальне навантаження тощо. Водночас прізвища викладачів та їхнє навчальне навантаження є даними і для другої задачі. Таким чином, для двох різних задач повторюються (дублюються) прізвища викладачів та їх навчальне навантаження.



Кл.слова:
інформація -- захист даних

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.


Фінансовий облік [Електронний ресурс] : навчальний посібник / І. Ф. Баланюк, Н. І. Пилипів, Т. М. Гнатюк ; Державний вищий навчальний заклад "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника". - Івано-Франківськ : Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, 2019. - 651 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.83 Мб


У навчальному посібнику розкрито основні положення теорії та практики ведення фінансового обліку та складання фінансової звітності на підприємствах України на основі чинної законодавчо-нормативної бази. Даний посібник характеризується послідовністю подання навчального матеріалу в межах окремих об’єктів фінансового обліку І та фінансового обліку ІІ. Посібник містить практичні завдання, завдання для перевірки вивченого матеріалу у формі контрольних і тестових питань, виробничих ситуацій. У посібнику наведено тлумачний словник основних термінів, що описуються у кожній темі.

Розраховано на студентів економічних спеціальностей закладів вищої освіти, аспірантів, викладачів, бухгалтерів-практиків, економістів, аудиторів і керівників підприємств.



Кл.слова:
фінансовий облік -- фінансова звітність -- капітал

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Терещенко, О. О.
Фінансова санація та банкрутство підприємств [Електронний ресурс] : навчальний посібник / О. О. Терещенко. - К. : КНЕУ, 2004. - 412 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику вперше в Україні комплексно розкрито головні механізми управління санацією, реструктуризацією та банкрутством підприємств і банківських установ. Висвітлено економічний зміст та порядок здійснення фінансового оздоровлення, наведено методику санаційного аудиту й подано рекомендації щодо складання програми та плану санації із зазначенням її внутрішніх і зовнішніх фінансових джерел. Докладно розглянуто нормативно-методичне забезпечення процесів санації в Україні на найважливіші економіко правові аспекти банкрутства й ліквідації підприємств. На конкретних прикладах досліджено тактику кредиторів, зокрема банків, у відносинах з фінансово неспроможними боржниками, а також з'ясовано особливості санації банківських установ. Призначений для студентів слухачів магістерських програм економічних вузів. Буде корисний бізнесменам, фінансовим директорам і менеджерам підприємств, банківським працівникам та арбітражним керуючим.



Кл.слова:
фінансове оздоровлення -- санаційний аудит -- банківська установа

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Філімоненков, О. С.
Фінанси підприємств [Електронний ресурс] : навчальний посібник / О. С. Філімоненков. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Вид-во МАУП, 2004. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглядаються фінанси підприємств і принципи їх організації; грошові кошти, канали їх надходження, порядок зберігання і витрачання; фінансові результати, їх види, порядок формування і розподілу; податки, їх класифікація, порядок розрахунку і сплати в бюджет; організація оборотних коштів і кредитування підприємств; капітальні вкладення, їх види, порядок здійснення і фінансування; фінансове планування, його види і характеристика; зміст і порядок складання фінансового плану підприємства. Для студентів економічних спеціальностей, які вивчають курс "Фінанси підприємств", і практичних працівників, які займаються питаннями економіки, бухгалтерського обліку та оподаткування підприємств.



Кл.слова:
гроші -- фінансування -- бюджет

   Тип видання:   хрестоматія      навчальний посібник   
7.


Філософія. Хрестоматія [Електронний ресурс] : навчальний посібник / за ред. Л. Г. Дротянко, О. А. Матюхіної, В. І. Онопрієнко. - К. : НАУ-друк, 2009. - 244 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хрестоматія містить тематично і хронологічно підібрані тексти видатних філософів від античності до сучасності. Тексти висвітлюють основні філософські напрями, течії, школи й точки зору видатних філософів минулого і сучасності щодо всіх проблем, які розглядаються у процесі вивчення курсу «Філософія». Хрестоматія також містить словник персоналій, список літератури. Посібник покликаний надати студентам усіх спеціальностей допомогу при підготовці до семінарських занять, до виконання модульних контрольних робіт, при вивченні філософських першоджерел, що виносяться на самостійну роботу, до складання семестрового іспиту з філософії. Посібник підготовлено відповідно до вимог кредитно-модульної системи навчання. Хрестоматія буде корисною для студентів, магістрів, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів України.



Кл.слова:
філософія -- свідомість -- діалектика

   Тип видання:   методичний посібник   
8.


Філософія [Електронний ресурс] : програма кандидатського іспиту з філософії та методичні рекомендації для ад'юнктів та здобувачів / авт.-уклад. В. О. Ананьїн, О. О. Пучков. - К. : Вид-во ВІТІ НТУУ "КПІ", 2008. - 50 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Програма кандидатського іспиту з філософії та методичні рекомендації адресуються ад’юнктам та здобувачам вченого ступеня кандидата у відповідній галузі наук. Програма підготовлена з урахуванням стратегічних положень Державної національної програми «Освіта», вимог і рекомендацій Вищої атестаційної комісії України. Автори прагнули впровадити позитивний досвід складання аналогічних програм Центру гуманітарної освіти НАН України, кафедрами філософії філософського та гуманітарних факультетів Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, Інституту вищої освіти АПН України, інших вищих навчальних закладів України.



Кл.слова:
філософська думка -- філософський аналіз

   Тип видання:   словник   
9.

Вакуленко, М. О.
Фізичний тлумачний словник [Електронний ресурс] / М. О. Вакуленко, О. В. Вакуленко. - К. : Київський університет, 2008. - 767 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.69 Мб


Нинішній бурхливий розвиток науки і техніки у світовому масштабі зумовив глобальне розширення наукових контактів і колосальне зростання наукової літератури, що в незалежній Україні виразилося ще й в нагальній потребі творення українськомовних різногалузевих словників – перекладних та тлумачних. Зокрема, в галузі фізики тлумачний словник такого типу вийшов у світ 30 років тому (Біленко І. І. Фізичний словник. – К.: Вища школа, 1979. – 336 с. ). Якщо зважити на те, що в Україні не видавався жоден енциклопедичний словник чи довідник із фізики, то фахівці мали послуговуватися лише російськими виданнями, самотужки перекладаючи, в разі потреби, професійні наукові терміни й поняття рідною мовою. Але ж створення термінологічних словників – як перекладних, багатомовних, так і тлумачних – є, з одного боку, необхідним узагальненням і потужним джерелом збагачення наукової лексики у певній галузі людської діяльності, а з другого – ще й одним із дієвих засобів підвищення рівня знань та ефективності роботи викладачів та науковців. Запропонований читачам "Тлумачний словник із фізики" значною мірою переймає на себе функції українського фізичного енциклопедичного словника, розширюючи вміст уведенням термінів російською та англійською мовами, а в окремих випадках здійснюючи етимологічні дослідження понять із посиланнями на грецькі та латинські першоджерела, що поглиблює їх тлумачення. Для виконання даної роботи автори попередньо попрацювали над складанням ґрунтовної словникової бази, над осмисленням питомого українського перекладу, над поясненням фізичних явищ і понять, підготувавши і оприлюднивши свого часу ряд українських комп'ютерних словників та видавши "Російсько-український словник фізичної термінології" (Київ, 1996). Основна термінологічна база тлумачного словника була створена під час виконання теми "Тлумачний російсько-український комп'ютерний словник з фізики" в рамках держбюджетної науково-дослідної роботи співробітниками КНУ імені Тараса Шевченка (2001–2005) під керівництвом д-ра фіз. -мат. наук, проф. О. В. Вакуленка. До цієї роботи залучалися кандидати фіз. -мат. наук М. О. Вакуленко, О. І. Даценко, С. В. Кондратенко, В. М. Кравченко, В. А. Одарич, а також В. В. Стукаленко, Л. С. Головинська та О. М. Шелест. Даний словник містить понад 6600 тлумачень, що значно перевищує обсяг згаданого вище словника І. І. Біленка. Тут подано роз'яснення основних термінів фізики та суміжних галузей – астрофізики, космології, біофізики, медичної фізики, фізичної хімії, математичної фізики, геофізики, мовознавчої фізики, музики. Це знадобиться читачеві, якому або необхідно пригадати зміст того чи іншого фізичного терміна, або ознайомитися з ним попередньо перед поглибленим вивченням матеріалу. До кожного українського терміна подано російські та англійські відповідники. Обсяг статей нерівномірний, в кожному разі автори керувалися факторами новизни та рівнем складності матеріалу. Терміни подано трьома мовами: українською, російською та англійською, а їх тлумачення викладено українською.



Кл.слова:
фізика

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.


Трудове право України [Електронний ресурс] / ред. П. Д. Пилипенко. - 2-е вид., змін. і доп.. - К. : Істина, 2007. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник підготовлено на основі програми курсу "Трудове право України" з метою сприяння студентам вищих навчальних закладів у підготовці до складання іспитів з трудового права. Матеріал посібника подається у формі відповідей на окремі запитання, які зазвичай виносяться на іспити. Така структура є найбільш прийнятною для додаткового повторення отриманих під час навчального семестру знань, їх узагальнення та систематизації і складання іспиту. Посібник може бути корисним також аспірантам, викладачам, працівникам-практикам, а також усім, хто бажає отримати знання з трудового права



Кл.слова:
праця -- законодавство

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.


Трудове право України [Електронний ресурс] : навчальний посібник / за ред. П. Д. Пилипенка. - К. : Істина, 2005. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник підготовлено на основі програми курсу "Трудове право України" з метою сприяння студентам вищих навчальних закладів у підготовці до складання іспитів з трудового права. Виклад матеріалу в посібнику подається у формі відповідей на окремі запитання, які зазвичай виносяться на іспити. Така структура навчального посібника є найбільш прийнятною для додаткового повторення отриманих під час навчального семестру знань, їх узагальнення та систематизації і складання іспиту. Посібник може бути корисним також аспірантам, викладачам, практичним працівникам та всім Іншим особам, які бажають отримати знання з трудового права.



Кл.слова:
трудовий договір -- охорона праці

   Тип видання:   підручник   
12.

Бауман, Н. Я.
Технология производства паровых и газовых турбин [Електронний ресурс] / Н. Я. Бауман, М. И. Яковлев, И. Н. Свечков. - М. : Машиностроение, 1973. - 464 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебнике изложены основы технологии производства паровых и газовых турбин; подробно освещена технология механической обработки типовых деталей и сборки турбин; рассмотрены вопросы техники безопасности работ и технологичности конструкций турбин; отражен современный опыт отечественного турбиностроения. Учебник может быть также полезен технологам и другим инженерно-техническим работникам турбиностроительных заводов.



Кл.слова:
складання -- конструкція

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Пальчевський, Б. О.
Технологічні основи гнучкого автоматизованого виробництва [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Б. О. Пальчевський. - Львів : Світ, 1994. - 208 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 31.26 Мб


У навчальному посібнику описана методика проектування технологічного процесу механічної обробки деталей машин в умовах багатономенклатурного автоматизованого виробництва, що реалізується на базі верстатів із числовим програмним керуванням. Викладені питання вибору баз, визначення послідовності обробки поверхонь за допомогою матриць передування, технологічного розмірного аналізу, складання керуючих програм для основних типів верстатів з числовим програмним керуванням, оперативно-календарного планування, проектування роботизованих технологічних комплексів тощо. Уміщена значна кількість прикладів, що полегшує використання матеріалу в курсовому та дипломному проектуванні з технології автоматизованого виробництва.



Кл.слова:
роботизовані технологічні комплекси -- токарна обробка -- фрезерно-свердлильно-розточувальна обробка

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Волкотруб, Галина Йосипівна.
Стилістика ділової мови [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Г. Й. Волкотруб ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2002. - 208 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник має на меті допомогти студентам правильно користуватися мовою у діловій сфері спілкування. Тут розглядаються особливості офіційно-ділового стилю, правила складання ділових паперів, аналізуються лексико-граматичні норми сучасної української мови, володіння якими є основою мовної культури людини. Для студентів вищих навчальних закладів, викладачів, а також усіх, хто прагне вдосконалити свої знання з української мови.



Кл.слова:
спілкування -- ділові папери -- офіційно-діловий стиль -- культура мови

   Тип видання:   словник   
15.


Російсько-український словник правничої мови (понад 67. 000 слів) [Електронний ресурс] / ред. А. Ю. Кримський ; Українська академія наук. - Київ : [б. в.], 1926. - 322 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На засіданнях 22-24 березня 1919 р. визнано було, що треба дати не вузьку спеціяльну збірку термінів, а такий російсько-український правничий словник, до якого увійшли-б відповідні властивостям українського права й мови-по змозі всі найпотрібніші для біжучої щоденної праці правника-практика слова, терміни та вирази; а тому такий словник повинен містити в собі не самі-но суто-правничі терміни з паростів права кримінального, цивільного, фінансового й слова так званого вищого розуміння, та по змозі всі ті слова та вирази, які потрібні правникові в його щоденній праці при складанні різного роду правничих актів, при виголошенні промов на суді, при судовому та адміністраційному діловодстві, листуванні й т. и., нехай би читач правничого словника таким чином мав змогу завдовольнити цю свою потребу, не звертаючися ще й до инших, „нетермінологічних“ російсько-українських словників.



Кл.слова:
право

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія:    
16.


Редакторська підготовка текстів е-ВУЕ – портальної версії «Великої української енциклопедії» [Електронний ресурс] : методичні рекомендації / ред. А. М. Киридон ; відп. ред. Т. С Крайнікова ; Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво». - Київ : ТОВ «ДІА», 2017. - 124 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 2.74 Мб


Методичні рекомендації містять теоретичні та практичні засади редакційного стилю е-ВУЕ – електронної «Великої української енциклопедії». Описано концептуальну модель та змістову структуру е-ВУЕ, засоби пошуку інформації на порталі, мовностилістичні особливості енциклопедичної статті, викладено вимоги до складання тексту, оформлення списку літератури, а також основні скорочення, вживані в е-ВУЕ. Основний контент методичних рекомендацій становлять схеми статей за галузями знань – типові плани, відповідно до яких рубрикуються статті е-ВУЕ. Книжку завершують приклади статей та короткий глосарій.

Видання стане в пригоді авторам, редакторам, коректорам, дизайнерам, рецензентам, що залучені до реалізації проекту е-ВУЕ, а також усім, хто цікавиться сучасною енциклопедистикою.




   Тип видання:   наукове видання   
17.

Борович, Б. О.
Практика предметного каталога в вопросах и ответах [Електронний ресурс] / Б. О. Борович. - Х. : Труд, 1928. - 94 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання являє собою збірку основних питань та відповідей, пов'язаних з використанням у бібліотеках предметного каталогу. Вони розглядають саму сутність каталогу, переваги користування ним, його необхідність у бібліотечній справі. Описується специфіка праці з каталогом (особливості його складання), основні правила його використання та інші аспекти введення предметного каталогу в бібліографічну роботу.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- каталог

   Тип видання:   підручник   
18.

Шляхтун, П. П.
Політологія [Електронний ресурс] / П. П. Шляхтун. - К. : Либідь, 2002. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Так само як людина — істота біологічна — не може існувати без повітря, вона як істота суспільна не може жити без політики. Це твердження, на перший погляд, може здатися безпідставно перебільшеним, оскільки є чимало людей, які ставляться до політики зневажливо, вважають її брудною справою. Проте це зовсім не означає, що такі люди стоять поза політикою. Не цікавлячись політикою, не виступаючи її суб'єктом, вони за будь-яких умов залишаються об'єктом політики, зазнають впливу політичних інститутів: держави, політичних партій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації тощо та осіб, які їх представляють. Політика є діяльністю з керівництва та управління суспільством на основі публічної влади. її соціальне призначення полягає в узгодженні багатоманітних і суперечливих інтересів і потреб індивідів та людських спільнот, забезпеченні їх співіснування в межах єдиного суспільства, в організації суспільного життя. Виконує це призначення передусім держава як головний політичний інститут. Якби не було держави зі встановленими нею загалыюобов 'язковими правшами суспільної поведінки (правовими нормами), дотримання яких забезпечується силою державного примусу, в суспільстві запанували б анархія і хаос, сила й насильство, «війна всіх проти всіх», як визначав додержавшій стан людства видатний англійський філософ XVII ст. Т. Гоббс. Саме держава надає суспільству організованості, об 'єднує людей на основі спільних інтересів та цінностей у цілісне утворення, надає суспільному життю цілеспрямованого характеру. Жити в суспільстві й бути вільним від політики, впливу держави неможливо. Але залежність індивідів, суспільства в цілому від держави може бути різною. В одному разі суспільство змогло підпорядкувати собі державу, поставити її на службу суспільному благові, досягти завдяки мудрому державному керівництву країни висот у своєму розвитку, в іншому — держава вивищувалася над суспільством, чинила над ним насильство, а можновладці використовували державну владу насамперед у власних інтересах. Характер відносин між суспільством і державою вирішальною мірою залежить від політичної культури членів суспільства як сукупності їхніх знань про політику, ціннісних орієнтацій і поведінки стосовно неї. У кінцевому підсумку політика, влада завжди роблять з людьми те, що вони їй дозволяють, а держава і правителі є такими, яким є саме суспільство. Недарма кажуть, що кожен народ має таких правителів, яких заслуговує. Формування політичної культури членів суспільства, набуття ними політичних знань і навичок політичної поведінки є важливою умовою функціонування політики, насамперед держави, в інтересах суспільства. Природа створила людину так, що вона дбає передусім про власні інтереси. Політики як люди, чия діяльність пов язана з використанням публічної влади, також: не є винятком. Для того щоб політики якомога більше дбали про суспільні інтереси і якнайменше використовували владу у власних інтересах, потрібний постійний і пильний контроль громадськості за здійсненням влади, діями політиків. А це також вимагає від громадян політичних знань. Оволодівати політичною наукою, отже, потрібно для того, щоб не бути лише пасивним об'єктом політики, об'єктом політичного маніпулювання з боку охочих до влади людей, а впливати на здійснення влади як у суспільних, так і у власних інтересах. Роль і значення політики та наукових знань про неї особливо зростають у переломні історичні періоди, коли зазнають докорінних перетворень самі основи суспільного життя, ідеали, цінності, світоглядні орієнтації людей. Саме такий період кардинальних змін переживає нині українське суспільство. Необхідність політологічних знань в сучасних умовах актуалізується й тим, що сучасні політичні технології, особливо ті, що пов 'язані з проведенням виборчих кампаній і формуванням іміджу політичних лідерів та реалізуються за допомогою електронних засобів масової інформації, створюють широкі можливості для маніпулювання масовою та індивідуальною політичною свідомістю. Протистояти такому маніпулятивному впливу можна тільки на основі глибоких наукових знань про політику. Головне призначення пропонованого підручника полягає в тому, щоб допомогти студентам — майбутнім фахівцям різних сфер суспільної діяльності — оволодіти систематизованими науковими знаннями про політику, які склали б основу їхньої демократичної політичної культури. Такі знання потрібні кожній освіченій людині. Вони сприятимуть формуванню здатності самостійно аналізувати політичні явища і процеси, визначати своє місце в них. Підручник, звичайно, не претендує на всеосяжне висвітлення проблем політичної науки. У ньому аналізуються лише найважливіші, вузлові проблеми політології, насамперед ті, що стосуються сутності політики, інституціоналізованих і персоналізованих форм її здійснення. Значна увага приділяється також історії становлення і розвитку політичних ідей як за рубежем, так і в Україні. В окремих главах подається матеріал про здійснення політики, політичної влади в Україні. Підручник розрахований на поглиблене вивчення науки про політику і може бути використаний студентами всіх спеціальностей вищих навчальних закладів, у тому числі спеціальності «Політологія». Його побудовано таким чином, що кожен структурний елемент може бути темою окремого виступу на семінарському занятті, реферату, контрольної чи курсової роботи. В разі необхідності наявний теоретичний матеріал можна розширити завдяки літературним джерелам, список яких наведено до кожної теми. Ці джерела слугуватимуть вихідними і в написанні дипломних та дисертаційних робіт, підготовці до складання кандидатських іспитів із спеціальностей політичних наук. Авторське бачення структури, тематики і проблематики курсу «Політологія» може прислужитися викладачам політології у вищих навчальних закладах при власному визначенні тематики і проблематики навчального курсу з політології. Ознайомлення із систематизованим викладенням у підручнику проблем теорії політикиі буде корисним і тим, хто обрав політику своїм фахом, tie перебільшуючи значення науки про політику для політичної практики, все ж таки можна стверджувати, що багато наявних у нинішньому українському суспільстві негараздів спричинені невисоким професіоналізмом наших політиків, відсутністю у них глибоких політологічних знань і як наслідок -низьким рівнем політичної культури. Політика і наука про неї в Україні все ще існують нарізно, а державна політика в багатьох и проявах здійснюється без належного теоретичного обгрунтування, нерідко методом спроб і помилок. Рядові громадяни, зі свого боку, ще не зайняли активної позиції стосовно влади і продовжують залишатися її пасивними об єктами, очікуючи від неї за сформованою ще за соціалізму звичкою всіляких соціальних благ. Політика є одним із таких видів людської діяльності де кожен вважає себе фахівцем, тому що всі члени суспільства і кожний окремо так чи інакше стикаються з нею. Судити про політику можуть і повинні всі. Тож хай ця праця прислужиться тому, щоб такі судження робилися зі знанням справи



Кл.слова:
предмет політології -- пам’ятник архітектури -- функція політології

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Сковронська, І. Ю.
Підготовка до складання кандидатського іспиту з іноземної мови [Електронний ресурс] : навч. посібник / І. Ю. Сковронська, Б. Д. Кравець, О. М. Федишин ; за заг. ред. І.Ю. Сковронської. - Л. : ЛьвДУВС, 2011. - 164 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.28 Мб


Посібник містить увесь необхідний навчальний та методичний матеріал для підготовки до складання кандидатського іспиту з іноземної мови й укладений з метою допомоги у повторенні лексичного та граматичного програмного матеріалу, орієнтації у типах тестових завдань, умінні сприймати суть прочитаного й відтворювати її іноземною мовою, а також для самоконтролю та самоперевірки загального рівня знань.



Кл.слова:
іспит -- іноземна мова -- французька мова -- німецька мова -- англійська мова -- мовні штампи -- зразки оформлення документів

   Тип видання:   підручник   
20.

Кузнєцов, Ю. М.
Основи патентознавства та авторського права [Електронний ресурс] / Ю. М. Кузнєцов. - 3-е вид., перероб. і доп.. - К. : Смок : Гнозіс, 2001. - 206 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник написаний у вигляді лекцій з коментаріями, прикладами і додатками. В ньому викладені загальні питання винахідництва, раціоналізації, патентно-ліцензійної діяльності і ін. Відображені права і пільги авторів винаходів, корисних моделей, промислових зразків, товарних знаків, "ноу-хау", творів науки, літератури і мистецтва, првила складання, порядок подачі, і експертизи заявок на інтелектуальну власність.



Кл.слова:
патентування -- винахідництво
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського