Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (222)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (3703)Реферативна база даних (25758)Книжкові видання та компакт-диски (5096)Журнали та продовжувані видання (160)
Пошуковий запит: (<.>K=УПРАВЛІНСЬКА$<.>+<.>K=ДІЯЛЬНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 535
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Аристов, Н.
Московские смуты в правлении царевны Софьи Алексеевны [Електронний ресурс] / Н. Аристов. - Варшава : Варшавский ученый округ, 1871. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Н.Я.Аристов в своей книге старается обелить Софью. В отличие от большинства историков он старается вывести альтернативный портрет царевны Софьи: «Во многих исследованиях охуждается вся ее правительственная деятельность, и все смуты конца XVII века приписываются ее козням. Но при глубоком изучении правления Софии, старинный взгляд на личность царевны и ее общественную деятельность оказывается не совсем точным и верным. Правда, трудно сомневаться в общепринятом издавна и теперь ходячем мнении, при той громадной массе свидетельств, какая пущена в оборот особенно в XVIII столетии; но я попробую сначала проверить достоинство и направление этих исторических данных, и затем постараюсь определить истинный смысл московских волнений и смут в правление Софии».



Кл.слова:
державна діяльність -- заколот -- повстання

   Тип видання:   зб. статей   
2.


Громада. Українська збірка [Електронний ресурс] / уклад. М. Драгоманов. - Женева : Печатня "Громади", 1882

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

№ 5. - 270 с.


"Громада"- громадсько-політичний збірник, який виходив у Женеві під редакцією М.Драгоманова. Починаючи з осені 1876р., було видано п’ять томів збірника. Головна мета "Громади" — дати якнайбільше матеріалів для вивчення України і її народу, його духовних починань і устремлінь до свободи і рівності серед світової спільноти.



Кл.слова:
Українська Держава -- громадська діяльність

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Драгоманов, М. П.
Політичні пісні українського народу XVIII-XIX ст. [Електронний ресурс] / М. П. Драгоманов. - Женева : Печатня "Громади", 1883-1885

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. Кінець Козацтва., розд. 1 : Запорозці в 1709 до 1739 р.. - 1883. - 138 с.

Ч. 1. Кінець Козацтва., розд. 2 : Гетьманшина і Слобідчина 1709 - 1765. - 1885. - 228 с.


Діяльність М.Драгоманова становила новий період у розвитку суспільно-політичної думки України. Враховуючи потреби часу, він заклав теоретичні засади, на яких грунтувався український визвольний рух кінця XIX — початку XX ст. Заслуга М.Драгоманова полягає в тому, що він став на захист духовності українського народу, виступив проти денаціоналізації, заборони царськими указами народної мови. Зазнавши переслідувань царського уряду, М.Драгоманов емігрував і видавав у Женеві український громадсько-політичний альманах "Громада" (1878-1882 pp.).



Кл.слова:
українська література -- політична література -- народна творчість

   Тип видання:   хрестоматія   
4.


Думи кобзарські [Електронний ресурс]. - Чернігів : [б. в.], 1897. - 106 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Думи і кобзарське мистецтво, які досягли найвищого розквіту в козацьку епоху, і сьогодні становлять значний інтерес як для науковців, так і для шанувальників музичної і словесної традиційної культури. Намагання зберегти їх - чи то через аудіо записи з раритетних архівних матеріалів, чи то через писемні джерела, є цілком природним явищем. Козаччина, козацькі думи, кобзарське мистецтво - органічна частина національного менталітету. І в яких формах - духовних і мистецьких - вони б не проявлялися, цілком очевидно, що це свідчення нетлінної віри в ту історичну дійсність, яка, хоч і не повториться, але залишиться національною гордістю для майбутніх поколінь. Хоча сьогодні й немає вже того соціально-культурного середовища, яке плекало епічну традицію, проте діяльність поодиноких ентузіастів переконливо доводить потребу збереження української епічної традиції.



Кл.слова:
фольклор -- народна творчість -- епос

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Кравчинський, С. М.
Підземна Росия [Електронний ресурс] / С. М. Кравчинський. - Л. : Українсько-Руська видавнича спілка, 1901. - 245 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі відображена терористична діяльність російських народовольців у 1870-80-х рр. Змальовані портрети Якова Стефановича, Дмитра Лизогуба, Віри Засуліч, Софії Перовської та інших діячів революційного руху.



Кл.слова:
тероризм -- революція

   Тип видання:   життєпис   
6.

Гурляндъ, И. Я.
Иванъ Гебдонъ [Електронний ресурс] : коммиссаріусъ и резидентъ / И. Я. Гурляндъ. - Ярославль : Типографія Губернскаго Правленія, 1903. - 98 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
видатна людина -- біографія -- діяльність

   Тип видання:   життєпис   
7.

Лозинський, М.
Михайло Павлик, його життє i дїяльнiсть [Електронний ресурс] / М. Лозинський. - Відень : Союз визволення України, 1917. - 23 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга, видана невдовзі після смерті відомого західноукраїнського громадського діяча Михайла Павлика, розповідає про його життя та діяльність.



Кл.слова:
НТШ -- Русько-українська радикальна партія

   Тип видання:   художня література   
8.

Руданський, С.
Веселі вірші [Електронний ресурс] / С. Руданський. - Фрайштад : Союз визволення України, 1918. - 36 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Степа́н Васи́льович Руда́нський — український поет. «Був це перший, може, по Шевченкові поет на Україні, якому сила поетичного таланту давала надію на велику й корисну діяльність для рідного краю»,— писав про Степана Руданського один з істориків літератури 1. Потужний талант поета виявився, однак, в цілому незатребуваний його часом; діяльність свою в силу різних причин змушений він був згорнути в розповні творчих сил. «В Степані Руданськім... має Україна одного з тих поетів, що за життя писали багато, а за злиднями приватного і публічного життя публікували дуже мало, і яким аж пізно до смерті пощастило у читачів»,— зазначав І. Франко



Кл.слова:
українська література

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Ернст, Ф.
Київські архитекти XVIII віку [Електронний ресурс] / Ф. Ернст. - К. : Видавниче товариство "Друкарь", 1918. - 23 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У першому розділі книги видатного українського мистецтвознавця розглянуто діяльність "придворних" архітекторів – представників бароко: митрополита Рафаїла Заборовського, за часів якого відбулося закладення Андріївської церкви, Іогана Готфріда Шеделя, що уславився як архітектор Лаврської дзвіниці, а також А. В. Квасова, І. Ф. Мічуріна. Другий розділ присвячено архітекторам-киянам Стефану Ковніру та Івану Григоровичу-Барському, який є автором Покровської церкви і багатьох світських будівель.



Кл.слова:
бароко -- архітектура будівель

   Тип видання:   зб. статей   
10.


Пам’яти Михайла Драгоманова [Електронний ресурс]. - Х. : Поюр, 1920. - 124 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ДРАГОМАНОВ Михайло Петрович (18/30.09.1841 — 20.06/02.07.1895) — історик, публіцист, соціолог, філософ, громадський діяч. Народився в м. Гадячі на Полтавщині у дворянській родині. Навчався в Гадяцькому повітовому училищі, Полтавській гімназії та на історико-філол. ф-ті Ун-ту Св. Володимира, який закінчив 1863 р. У 1864 — 75 рр. викладає тут історію, веде резонансну публіцистичну діяльність, стає одним з лідерів Київ. Громади. Видає разом з В. Антоновичем двотомник "Исторические песни малорусского народа" (1874 — 75), "Малорусские народные предания и рассказы" (1876). Вимушений емігрувати після репресивного звільнення з ун-ту, в 1876 — 89 рр. плідно й активно працює в Женеві як політик, науковець, видавець і публіцист, видає зб. і ж-л "Громада" (1878 — 1882), серії позацензурних брошур і книг укр. та рос. авторів, разом з С. Подолинським і М. Павликом створює "Женевський гурток" — перший укр. соц. осередок; здійснює — через М. Павлика та І. Франка — визначальний вплив на укр. радикальний рух у Галичині. 1885 р. через свої ліві погляди Драгоманов позбавляється підтримки київ. "українофілів" і ще тісніше співпрацює з галицькими молодими інтелігентами у розробленні теоретичних засад радикального руху й філософії нац. ідеї. Пише праці: "Переднє слово до "Громади" (1878), "Пропащий час" (1878), "Шевченко, українофіли і соціалізм" (1879), "Историческая Польша и великорусская демократия" (1881 — 82), "Вольный союз" (1884), "Либерализм й земство в России" (1889)та ін. З 1889 і до смерті працює професором Софійського ун-ту.



Кл.слова:
видатний вчений -- історія науки

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Хоткевич, Г.
Гуцули й гуцульщина [Електронний ресурс] / Г. Хоткевич. - Джерсі-Сіті : Свобода, 1920. - 36 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хоткевич Гнат Мартинович народився 31 грудня 1877р. в Харкові, де минула більша частина його життя. 1900р. закінчив місцевий технологічний інститут. Ще в студентські роки включився в культурно-освітню діяльність на селі, віртуозно опанувавши гру на бандурі. Разом з О. Матюшенком, майбутнім організатором повстання на панцернику «Потемкин», влаштовував вистави, їздив місцями козацької слави. Зрештою, увійшов у контакти із членами Української соціал-демократичної партії (О. Коваленко, Ж. Коллар та ін.). Все це викликало підозри місцевих властей, внаслідок чого 1899р. він був на рік виключений з інституту як неблагонадійний. Був одним з організаторів виступу кобзарів-лірників на Археологічному з'їзді в Харкові (1902), фундатором першого в Росії Робітничого театру.



Кл.слова:
етнографія -- побут -- фольклор

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Винниченко, В. К.
Відродження нації: історія української революції [марець 1917 р. - грудень 1919 р.] [Електронний ресурс] : у 3 ч. / В. К. Винниченко. - К. ; Відень : Видавництво Дзвін, 1920

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 356 с.

Ч. 2. - 328 с.

Ч. 3. - 535 с.


Частина перша: Доба Центральної Ради. Період перший: революційна орґанізація державности й морально-правової влади. Частина друга: Доба Центральної Ради. Період другий: орґанізація юридично-правової влади. Частина третя: Доба Гетьманщини. Володимир Кирилович Винниченко - видатний український політичний діяч та український письменник. В роки української національно-визвольної революції 1917-1920 рр. Заступник Голови Української Центральної Ради , а пізніше голова Генерального Секретаріату УЦР. Дана книга є спогадами про діяльність УЦР та події революції в Україні.



Кл.слова:
революція -- ХХ століття -- Україна -- державність -- влада

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Мицюк, О.
Земельні реформи на Україні [Електронний ресурс] / О. Мицюк. - Л. : Діло, 1921. - 34 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Олександр Корнійович Мицюк (1883—1943) — український юрист, економіст і соціолог, громадський діяч. У 1906 р. О. Мицюк — один із засновників Української партії соціалістів-революціонерів. Група громадських діячів України — М. Шаповал, П. Христюк, М. Залізняк, О. Мицюк проголосили про її створення, але далі її існування й діяльність до 1917 р. не простежується. У 1915 р. О. Мицюк — один із організаторів Юнацької спілки (ЮС) — безпартійної молодіжної організації у підросійській Україні, яка виступала за автономію України. За Директорії — міністр внутрішніх справ (з 26 грудня 1918 р. по 12 лютого 1919 р.).[1] Після відставки уряду в лютому 1919 р. О. К. Мицюк прибув на Поділля і розпочав плідну організаційну роботу з питань кооперації. Швидко адаптувавшись до місцевих умов, він провів низку організаційних заходів, започаткував Вінницький і Кам'янецький «Господарсоюзи» (головою правління останнього працював до вимушеної еміграції в кінці 1920 р.).[2] В кінці 1920 емігрував до Чехословаччини. Відразу по тому включився в громадську роботу. З 1921 О. Мицюк — дієвий член Українського громадського комітету у Чехословаччині. Згодом займається науковою та просвітницькою роботою. Він — професор Української господарської академії і Українського вільного університету, дійсний член Наукового товариства імені Шевченка. Активно співпрацює з українськими виданнями за кордоном. У 1929 р. в місячнику «Розбудова нації» виходить стаття професора Мицюка «Фашизм». В ній він підкреслює невмістність назви «фашизму», якою охрестили український націоналізм його противники. Уже в цій першій статті, присвяченій аналізу фашизму як суспільно-політичної течії, автор доходить висновку про його подібність до більшовизму[



Кл.слова:
націоналізм -- сучасна історія -- ХХ століття -- селянство -- земельне законодавство

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Возняк, М.
Кирило-Методіївське братство [Електронний ресурс] / М. Возняк. - Л. : Фонд "Учітеся, брати мої", 1921. - 239 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своїй книзі Михайло Возняк розглядає причини, діяльність та значення Кирило-Мефодіївського братства.



Кл.слова:
історія України -- політична організація -- просвітництво

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Математика   
15.
 


Андрієвський, В. Н.
До характеристики українських правих партій [Електронний ресурс] / В. Н. Андрієвський. - Берлін : Гофман, 1921

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 1921. - 24 с.


Книга містить аналіз діяльності правих українських політичних партій під час Революції 1917-1921 рр. Також розглянуто діяльність лівих (соціал-демократичних, соціалістичних, тощо) партій в Україні, їхню деструктивну роль в процесі державотворення, загравання з чужинцями (в тому числі, російськими соціалістами-більшовиками). Для завантаження представлено DJVU файл розбитий на окремі сторінки (оригінал мав розвороти) та текстовий варіант у форматі EPUB. Обидва варіанти придатні для електронних книг та набагато зручніші в порівнянні з оригіналом.



Кл.слова:
політика -- закон -- партія

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
16.


Статут Товариства “Український Академічний Хор” в Празі [Електронний ресурс]. - Прага : Держ. друк, 1922. - 10 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представлена публікація є статутом Українського академічного хору в Празі, який був заснований у 1921 р. і, станом на 1923 р. складався з 92 осіб (виступав на українських святах та з сольними концертами). Статут містить положення, що зазначають, хто може бути членом товариства і які права отримуються при вступі до нього, в чому полягає діяльність товариства, за якими принципами скликаються загальні збори та інші аспекти життя хору.



Кл.слова:
хорове мистецтво

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Майоров, М.
Из истории революционной борьбы на Украине (1914 - 1919) [Електронний ресурс] / М. Майоров. - К. : Державне вид-во, 1922. - 109 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своїх спогадах М. Майоров розповідає про діяльність комуністів на Київщині від початку Першої світової війни до другого захоплення Києва більшовиками у 1919 р.



Кл.слова:
революція -- нація -- боротьба

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Равич-Черкасский, М.
История Коммунистической партии (б-ов) Украины [Електронний ресурс] / М. Равич-Черкасский. - Х. : Гос. изд-во Украины, 1923. - 248 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні розглядається історія комуністичного руху в Україні. Аналізується діяльність російських (РСДРП) та українських (УСДРП, УСДС-Спілка) лівих партій. Створення КПУ оцінюється як поєднання українського та російського робітничого рухів.



Кл.слова:
комуністичний рух -- партія -- влада

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Ємець, В.
Кобза та кобзарі [Електронний ресурс] / В. Ємець. - Берлін : Украинское слово, 1923. -

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка розповідає про походження й побутування українського національного інструменту — кобзи, про життя відомих кобзарів старих часів, про кобзаряькі братства та їх діяльність, а також про відродження й удосконалення кобзи. В кінці додається список літератури про кобзарські думи й кобзарів. Книжка рассказывает про происхождение и современность украинского национального инструмента - кобзы, про жизнь известных кобзарей старых времен, про кобзарскте братства и их деятельность, а так же про возрождение и усовершенствование кобзы. В конце приложен список литературы про кобзарские думы и кобзарей. Здавалося, що зі збільшенням рядів української національно свідомої інтелігенції становище сліпих кобзарів покращав, здавалося, що вона так люблячи кобзарів прийде Тм на поміч, бодай в найтящі хвилі їхнього життя, але, на великий жаль, за винятком окремих осіб загал інтелігенції був до того байдужний, принаймні так було в недалекім минулім. Найкраще се підтверджує отсей невеликий уривок про одного талановитого, не так давно померлого, молодого кобзаря.



Кл.слова:
Російська імперія -- сучасна історія -- українська література

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Биковський, Л.
Національна бібліотека Української держави (1918-1921) [Електронний ресурс] / Л. Биковський. - Берлін : Українське книгознавство, 1923. - 38 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор коротко розповідає про створення, історію, структуру та діяльність Національної бібліотеки Української держави, пізніше перейменованої на Всенародню бібліотеку Української академії наук



Кл.слова:
історія -- бібліотека -- НБУВ
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського