Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TPD=аналітична доповідь<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 151
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання      аналітична доповідь   
1.


Модернізація системи соціально-трудових відносин: проблеми та можливості конструктивної самоорганізації суб’єктів соціального діалогу [Електронний ресурс] : наукова доповідь / О. Ф. Новікова [и др.] ; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : Інститут економіки промисловості, 2019. - 85 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наукова доповідь містить комплексну діагностику стану та динаміки змін в системі соціально-трудових відносин (далі – СТВ) в Україні, розкриває чинники соціально-трудової конфліктності у вітчизняній промисловості, перспективи залучення потенціалу конструктивної соціальної самоорганізації сторін соціального діалогу в контексті потреб модернізації системи СТВ в цілому, зокрема у вітчизняній промисловості.

За результатами проведеного аналізу запропоновано та обґрунтовано практичні рекомендації та пропозиції сторонам соціального діалогу щодо модернізації системи соціально-трудових відносин в Україні, зокрема в сфері промисловості, на засадах соціального діалогу, соціальної відповідальності, публічного партнерства тощо.



Кл.слова:
соціально-трудові відносини -- промисловость

   Тип видання:   аналітична доповідь   
2.

Турлакова, С. С.
Інформаційно-комунікаційні технології розвитку «розумних» виробництв [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / С. С. Турлакова ; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : Інститут економіки промисловості, 2019. - 43 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-аналітичній доповіді досліджено інформаційно-комунікаційні технології розвитку «розумних» виробництв, зокрема побудовано інформаційну модель розвитку «розумних» виробничих комплексів на базі методології IDEF0, головне призначення якої по-лягає у забезпеченні інформаційної підтримки розвитку «розумних» виробничих комплексів у рамках забезпечення переходу промисло-вості до стандарту Industry 4.0., а також надано рекомендації керів-никам промислових підприємств, які впроваджують зміни в контекс-ті «смарт» розвитку.



Кл.слова:
аналіз -- промислові комплекси -- виробництво

   Тип видання:   аналітична доповідь   
3.


Міжнародні аспекти інтеграції Донбасу і Криму в політико-правовий і соціокультурний простір України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / А. І. Кудряченко [и др.] ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії НАН України. - Київ : Державна установа "Інститут всесвітньої історії НАН України", 2019. - 70 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 1.57 Мб


В аналітичній доповіді систематизовано і концептуалізовано історичний досвід щодо реалізації інтеграції Донбасу і Криму в політичний і соціальний простір України, з'ясовано її міжнародні аспекти, сучасні виклики і перспективи. Проаналізовано складові втілення інтеграційної політики у провідних та транзитивних країнах світу задля досягнення національної єдності. Виявлення її форми, методи і засоби. Встановлення можливості адаптації цього досвіду для потреб України.



Кл.слова:
інтеграційний процес -- захист культурних цінностей -- міжнародні санкції як інструмент впливу

   Тип видання:   аналітична доповідь   
4.


Інституалізація історичної пам'яті як складова формування національної єдності в країних світу: досвід для України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / А. І. Кудряченко [и др.] ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії НАН України. - Київ : Державна установа "Інститут всесвітньої історії НАН України", 2018. - 60 с.

  Текст у форматі PDF 0.78 Мб




Кл.слова:
Політика історичної пам'яті -- історія і сучасність -- націєтворення

   Тип видання:   аналітична доповідь   
5.


Тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей: оцінки, наслідки, рішення [Електронний ресурс] : аналітичні оцінки Національного інституту стратегічних досліджень / В. П. Горбулін, О. С. Власюк, О. М. Ляшенко ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2017. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.32 Мб


Українське суспільство та міжнародна спільнота не мають цілісної та об’єктивної картини ситуації, що склалася внаслідок тимчасового припинення торговельно-економічних операцій з ОРДЛО, яке здійснюється на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні додаткові заходи із протидії гібридним загрозам національній безпеці України». Натомість у світовому інформаційному полі превалює позиція РФ, яка інтерпретує цей захід як зрив Мінських домовленостей та вороже ставлення до населення окупованих територій. Російське домінування в інформаційному просторі спрямоване на де стабілізацію внутрішньополітичної ситуації в Україні та шкодить її міжнародному іміджу. Фахівцями Національного інституту стратегічних досліджень проведений комплексний аналіз наслідків тимчасового припинення перевезення вантажів (ТППВ) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей і його впливу на національну безпеку України. Результати аналізу засвідчують правову обґрунтованість, суспільну необхідність та соціально-економічну важливість зазначеного рішення, введеного в дію Указом Президента України від 15 березня 2017 року № 62/2017. Розраховано на політиків, політичних аналітиків, державних службовців, нау ковців, освітян та широкий суспільний загал.



Кл.слова:
національна безпека -- економічна блокада -- ОРДЛО

   Тип видання:   аналітична доповідь   
6.


«Активні заходи» СРСР проти США: пролог до гібридної війни [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Д. В. Дубов [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2017. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 1.51 Мб


Присвячено тематиці застосування Радянським Союзом «активних заходів» проти США під час холодної війни з метою досягнення власних зовнішньополітичних цілей. «Активні заходи» включали поширення дезінформації, використання агентів впливу та організацій прикриття, маніпулювання ЗМК та інші методи. Сьогодні ці самі методи застосовуються в межах гібридної війни, яку веде РФ проти України. Дослідження досвіду радянсько-американського протистояння дозволить поліпшити інструменти протидії сучасним викликам гібридної війни. Розраховано на державних службовців, фахівців сектору безпеки і оборони, а також на широкий загал.



Кл.слова:
спецслужби -- дезінформація -- пропаганда -- національна безпека

   Тип видання:   аналітична доповідь   
7.


Режим Путіна перед викликами часу [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / М. М. Розумний [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2017. - 84 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.52 Мб


Розглянуто актуальний стан внутрішньої та зовнішньої політики Російської Федерації. Проаналізовані наявні ресурси для збереження нинішнього керівництва РФ при владі, основні тенденції соціально-економічного та внутрішньополітичного життя Росії, її зовнішньополітичні інтереси та засоби досягнення геополітичних цілей. Визначено основні сценарії розвитку ситуації, пов’язаної з реалізацією курсу Кремля на відновлення імперського статусу, в тому числі – реінтеграцію пострадянського простору, конфронтацію із Заходом, розширення присутності Росії в стратегічно важливих регіонах світу. Доповідь підготовлено в Центрі досліджень проблем Російської Федерації Національного інституту стратегічних досліджень. Для науковців, політологів, широкого кола читачів, що цікавляться актуальною суспільно-політичною проблематикою.



Кл.слова:
авторитаризм -- військова агресія -- терористична діяльність

   Тип видання:   аналітична доповідь   
8.


Європейська і світова практика досягнення консенсусу та національної єдності: алгоритм для України. [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / А. І. Кудряченко [и др.] ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії НАН України. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2017. - 82 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.73 Мб




Кл.слова:
Досягнення національної злагоди -- Культурна політика -- формування національної єдності

   Тип видання:   аналітична доповідь   
9.

Жук, В. М.
Обіг земель сільськогосподарського призначення в селозберігаючій моделі аграрного устрою України [Електронний ресурс] : наукова доповідь / В. М. Жук ; Національна академія аграрних наук України, Інститут аграрної економіки, Інститут обліку і фінансів. - Київ : [б. в.], 2017. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.69 Мб


У доповіді висвітлені світоглядні, філософські та економіко-теоретичні підходи до питань власності на землі сільськогосподарського призначення та їх обігу. Розглянуті наслідки земельної реформи та запровадження ринку землі за агрохолдингової та селозберігаючої моделей аграрного устрою. Розкрито ефективність системного та синергетичного посилення результативності земельної реформи та ринку землі за рахунок адміністративно-територіальної, податкової, соціальної та інформаційної реформ. Запропоновані нормативно-правові положення щодо базових передумов запровадження та функціонування проселянського та селозберігаючого обігу земель. Ця доповідь вмотивована необхідністю: · зняття політичної та громадянської напруги навколо питань дії мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення · розкриття механізму передачі та капіталізації місцевих ресурсів для розвитку сільських територій; · формування парадигми (національної ідеї) Українозбереження у глобальному світі. Для тих, кому небайдужі Україна, українські землі, наші села та селяни.



Кл.слова:
латифундії -- ринок землі -- аграрна кооперація -- агрохолдинги

   Тип видання:   аналітична доповідь   
10.


Пріоритети державної морської політики у сфері функціонування та розвитку морегосподарського комплексу України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. В. Собкевич [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2016. - 72 с.. - (Серія "Економіка" ; випуск 24)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.43 Мб


Наукове дослідження морегосподарcького комплексу виконано в контексті оновлення морської доктрини України і спрямоване на визначення оптимального вектору розвитку України як морської держави, забезпечення її економічних інтересів на морі та підвищення рівня економічної безпеки держави з урахуванням змін, що відбуваються на зовнішньополітичній арені. Проаналізовано основні тенденції та стримуючі фактори розвитку торговельного мореплавства в Україні, висвітлено сучасні проблеми функціонування морських торговельних портів й актуальні питання державного регулювання портової діяльності, запропоновано комплексний підхід до розв’язання проблем відновлення українського торговельного флоту з відновленням використання потенціалу вітчизняного суднобудування та судноремонту. Розроблено рекомендації стосовно формування і реалізації послідовної державної морської політики, орієнтованої на збільшення економічної присутності України у просторі світового океану та розвиток торговельного мореплавства як чинника забезпечення національних інтересів України.



Кл.слова:
торговельний флот -- суднобудування -- рибне господарство

   Тип видання:   аналітична доповідь   
11.


Міжнародний досвід боротьби із сепаратизмом: висновки для України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. О. Резнікова [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2016. - 52 с.. - (Серія «Національно безпека» ; випуск 12)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.21 Мб


Досліджено міжнародний досвід застосування силових і ненасильницьких методів урегулювання сепаратистських конфліктів, а також досвід використання міжнародних форматів для врегулювання збройних сепаратистських конфліктів. Здійснено аналіз ефективності застосування окремих методів і способів протидії сепаратизму. Визначено сутність сепаратистського конфлікту на Донбасі як елемента гібридної війни, яка ведеться Російською Федерацією проти України. Запропоновано шляхи врегулювання конфлікту на Донбасі з урахуванням способів і методів, які підтвердили на практиці свою ефективність. Розраховано на спеціалістів у сфері національної безпеки, державного управління, представників органів державної влади, науковців, усіх, хто цікавиться проб лемами забезпечення національної безпеки.



Кл.слова:
гібридна війна -- військові конфлікти -- національна безпека -- територіальна цілісність

   Тип видання:   аналітична доповідь   
12.


Розвиток бюджетної децентралізації в Україні [Електронний ресурс] : наукова доповідь / Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування ; за ред. І. О. Луніної. - Київ : [б. в.], 2016. - 70 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.10 Мб


У науковій доповіді представлено результати оцінки рівня бюджетної децентралізації в Україні у 2006–2015 рр. та особливостей сприйняття населенням ініціатив із децентралізації влади, проблемні аспекти розподілу повноважень у системи органів місцевого самоврядування та формування бюджетів сільських громад, визначено стратегічні завдання щодо підвищення ефективності бюджетної системи України та забезпечення відповідального виконання органами влади різних рівнів функцій публічної влади. Значну увагу приділено питанням розподілу повноважень та диверсифікації джерел доходів у новій моделі фінансування транспортної інфраструктури, а також створення нових елементів інституційної інфраструктури (місцевих недержавних пенсійних фондів) для розвитку місцевого господарства та реалізації регіональних інвестиційних проектів. Для працівників органів виконавчої влади, спеціалістів з питань бюджетної політики, науковців, викладачів, аспірантів і студентів ВНЗ.



Кл.слова:
місцеве самоврядування -- бюджетна політика -- розподіл коштів -- розподіл повноважень

   Тип видання:   аналітична доповідь   
13.


Розвиток транскордонного співробітництва [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / Національна академія наук України, Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього ; наук. ред. В. С. Кравців. - Львів : [б. в.], 2016. - 125 с.. - (Серія "Проблеми регіонального розвитку")

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 3.03 Мб


Проаналізовано сучасний стан та тенденції розвитку транскордонного співробітництва за участі прикордонних регіонів України. Представлено результати експертного опитування представників органів місцевої влади з 16 прикордонних областей України, компетентних у питаннях розвитку транскордонного співробітництва. Окреслено особливості соціально-економічного розвитку транскордонних регіонів за участі України. Запропоновано напрями активізації транскордонного співробітництва. Для представників органів державної та місцевої влади, науковців, суб’єктів підприємницької діяльності, представників громадських організацій та інших осіб, зацікавлених у проблематиці розвитку транскордонного співробітництва.



Кл.слова:
інноваційні кластери -- міграційні процеси -- малий прикордонний рух

   Тип видання:   аналітична доповідь   
14.

Іщук, С. О.
Промисловість України і Польщі: порівняльна оцінка конкурентних переваг [Електронний ресурс] : аналітична записка / С. О. Іщук, Л. Й. Созанський ; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2016. - 13 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.28 Мб


Проведено порівняльну статистичну оцінку конкурентних переваг промисловості України і Польщі та їх прикордонних регіонів (Львівської області і Підкарпатського воєводства) упродовж 2011-2015 років. Розраховано загальний і часткові (за окремими сегментами виробничо-господарської діяльності промисловості) інтегральні індекси конкурентоспроможності промислових секторів економіки України і Польщі на загальнодержавному та регіональному рівнях. За результатами аналізу виявлено сильні та слабкі сторони вітчизняної промисловості, вказано причини останніх і окреслено напрямки їх усунення.



Кл.слова:
виробнича ефективність -- рентабельність -- інноваційна активність

   Тип видання:   аналітична доповідь   
15.

Залуцький, І. Р.
Інституційно-правові проблеми розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні та напрями їх вирішення [Електронний ресурс] : аналітична записка / І. Р. Залуцький ; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2016. - 31 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.34 Мб


В науковій доповіді висвітлено специфіку та засади світової кооперативної політики щодо сприяння розвитку кооперативів. Виявлено особливості та недоліки становлення законодавчої бази України в сфері розвитку сільськогосподарської кооперації. Розкрито національну специфіку функціонування виробничих та обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів. Означено деструктивні чинники у сфері діяльності виробничих сільськогосподарських кооперативів. Аргументовано наявність системних протиріч сучасного законодавства України щодо обмежень легітимізації правового статусу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, як неприбуткових організацій. Визначено, що виявлені недоліки є чинником подальшої стагнації кооперації в сільській місцевості, занепаду сільськогосподарських кооперативів, як бази формування соціального капіталу сільської території та її комплексного розвитку. Обґрунтовано пропозиції щодо системного державного врегулювання політики децентралізованого стимулювання та сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні в контексті актуалізації пріоритетів Державної стратегії регіонального розвитку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 385.



Кл.слова:
місцевий розвиток -- аграрне виробництво -- податкова дерегуляція

   Тип видання:   аналітична доповідь   
16.

Твердохлібова, Діна Вікторівна.
Депозитні та кредитні операції: вплив на доходи бюджету України [Електронний ресурс] : наукова доповідь / Д. В. Твердохлібова ; Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування. - Київ : [б. в.], 2016. - 140 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.74 Мб


У науковій доповіді оцінено та проаналізовано податкові надходження і втрати Зведеного бюджету України від депозитних та кредитних операцій економічних агентів – резидентів (банків, юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб) у цілому по Україні за I кв. 2004 р. – II кв. 2016 р., визначено фактори, що на них впливають, та важелі управління ними. З цією метою побудовано математичні моделі впливу депозитних та кредитних операцій на доходи бюджету, рівняння яких отримано шляхом формалізації фінансових результатів від депозитних і кредитних операцій та порядків нарахування і сплати трьох податків – податку на прибуток підприємств, податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Окрему увагу приділено впливу на доходи бюджету курсових різниць та порядків на- рахування і сплати податку на прибуток підприємств. Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів і студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
господарські операції -- бюджетні надходження -- фіскальний облік

   Тип видання:   аналітична доповідь   
17.

Важинський, Ф. А.
Європейський досвід реформування аграрного сектору економіки: можливості для України [Електронний ресурс] : аналітична записка / Ф. А. Важинський ; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2016. - 11 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.16 Мб


Вивчення європейського досвіду як в плані виявлення спільних рис, так у плані виокремлення особливостей, продиктованих національними або регіональними особливостями, має певне значення для узагальнення досвіду, виявлення тенденцій та закономірностей, вироблення принципів і кроків вітчизняної аграрної реформи і аграрної політики. У записці узагальнено досвід розвитку аграрної економіки в країнах ЄС та можливості його використання в Україні.



Кл.слова:
фермерські господарства -- кооперативна діяльність -- агровиробництво

   Тип видання:   аналітична доповідь   
18.


Економіка регіонів у 2015 році: нові реалії і можливості в умовах започаткованих реформ [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. В. Шевченко [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2015. - 116 с.. - (Серія "Регіональний розвиток" ; випуск 3)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.85 Мб


Суспільно-політичні події в Україні у 2014 – на початку 2015 років призвели до значних змін у соціально-економічному розвитку регіонів та громад і зумовили необхідність чіткого окреслення напрямів подальших змін у державній регіональній політиці. Скорочення обсягів виробництва, призупинення реалізації інвестиційних проектів, наростання кризових явищ у соціальній сфері і, поряд з тим, започаткування процесу децентралізації влади, законодавче унормування засад державної регіональної політики, збільшення самостійності громад у визначенні перспектив розвитку стали підставою для ретельного аналізу і розробки пропозицій щодо використання позитивного потенціалу запроваджуваних змін. Перспективи відновлення позитивної динаміки у регіонах залежатимуть від загальної стабілізації макроекономічної ситуації в країні. Проте й на місцях органи самоврядування та місцеві органи виконавчої влади повинні докладати зусиль щодо відновлення економіки та консолідації регіонів навколо спільних завдань забезпечення національної безпеки. Регіональна багатогранність, баланс інтересів, консолідація – це три складові успішності регіональної політики.



Кл.слова:
децентралізація -- місцеві бюджети -- самоврядування -- регіональний туризм

   Тип видання:   аналітична доповідь   
19.


Інноваційна Україна 2020 [Електронний ресурс] : національна доповідь / за заг. ред. В. М. Гейця ; Національна академія наук України, Секція суспільних і гуманітарних наук. - Київ : [б. в.], 2015. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.23 Мб


Національна доповідь продовжує традицію, започатковану Національною академією наук України щодо дослідження ключових проблем соціально-економічного розвитку кра-їни. Актуальність проблем, які розглядаються у представленій доповіді, визначається не-обхідністю якнайшвидшої зміни існуючих засад економічного розвитку та створення умов для активного використання можливостей вітчизняного науково-технічного та інновацій-ного потенціалів. Загальна мета представленої доповіді полягає в оцінці стану інноваційної сфери в Україні, визначенні найбільш актуальних проблем і бар’єрів, що гальмують інноваційну діяльність, а та-кож в обгрунтуванні стратегічних напрямів інноваційного розвитку держави та розробленні конкретних пропозицій щодо його стимулювання в умовах подальшої інтеграції України у сві-товий економічний та науково-технологічний простір. Розраховано на представників політичної, наукової, адміністративної та ділової еліти України та всіх, хто цікавиться питаннями науково-технічного та соціально-економічного розвитку.



Кл.слова:
інноваційний розвиток -- високотехнологічне виробництво -- зелена економіка

   Тип видання:   аналітична доповідь   
20.

Важинський, Ф. А.
Проблеми на шляху інтеграції аграрної політики України в загальноєвропейську та заходи щодо їх вирішення [Електронний ресурс] : аналітична записка / Ф. А. Важинський ; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2015. - 8 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.18 Мб


Визначені цілі регіональної політики Європейських країн, основні тенденції розвитку сільських територій в країнах Європи. Розглянуто проблеми на шляху інтеграції аграрної політики України в загальноєвропейську. Наведені основні фактори, що обмежують конкурентоспроможність аграрного сектору економіки. Запропоновані заходи щодо підвищення ефективності аграрної політики України.



Кл.слова:
диверсифікація виробництва -- фермерські господарства -- державні інвестиції
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського