Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (58)Тематичний інтернет-навігатор (2)Автореферати дисертацій (7295)Реферативна база даних (41971)Книжкові видання та компакт-диски (4100)Журнали та продовжувані видання (145)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИВЧЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 428
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Бузан, Т.
Скоростная память [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Т. Бузан. - М. : Эйдос, 1995. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Популярная книга, издающаяся большими тиражами во многих странах мира. Описаны эффективные приемы развития памяти. От самых простых до сложных, требующих времени и усилий. Особый интерес представляет для изучающих английский язык.



Кл.слова:
вивчення мови -- швидке запам’ятовування

   Тип видання:   підручник   
2.

Клименко, Юрій.
Французька мова [Electronic resource] : підручник для 10 класів : друга іноземна мова, шостий рік навчання : профільний рівень / Юрій Клименко. - К. : Генеза, 2010. - 146 p.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ви продовжуєте вивчення французької мови – однієї з найкрасивіших мов світу. Цього року ви маєте змогу поглибити свої знання, вивчивши та засвоївши запропоновану тематику, що відповідає вимогам Державного освітнього стандарту та програмам з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів. Матеріал підручника надасть вам змогу спілкуватися з носіями мови на різноманітнi теми з повсякденного життя (стиль життя, шкільна бібліотека, засоби масової інформації, музика, Франція, Україна). У підручнику ви знайдете матеріал, який допоможе вам інтегруватися у французьку мову та краще зрозуміти носіїв мови при безпосередньому спілкуванні. Виконуючи запропоновані завдання, ви зможете підготуватися до успішного виконання тестів ЗНО та до складання іспитів DELF / DALF.



Кл.слова:
лінгвістика -- мова

   Тип видання:   методичний посібник   
3.


Философия [Електронний ресурс] : методические указания / Самарская государственная академия путей сообщения, Кафедра философии и истории наук ; сост. Ю. В. Вострякова. - Самара : [б. и.], 2002. - 20 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В методических указаниях рассмотрены основные понятия и категории философии на материале истории философии. Рассмотрены основные направления и разделы современной философии. Приведены необходимые библиографические источники по темам. Методические указания предназначены для студентов дневного отделения всех специальностей.



Кл.слова:
філософія -- методика вивчення

   Тип видання:   словник   
4.


Гуцульські говірки [Електронний ресурс] / під ред. Я. Закревської. - Л. : Інститут українознавства, 1997. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Передаємо до Ваших рук Короткий словник гуцульських говірок, що є відображенням основного лексичного складу одного з найцікавіших і найархаїчніших говорів південно-західного наріччя української мови. Гуцульські говірки мають давні традиції вивчення (понад 150 років), однак окремого завершеного й опублікованого словника, який охоплював би говірки всієї Гуцульщини, досі немає. Короткий словник гуцульських говірок є науково-популярним словником шкільного типу, призначеним насамперед для освітянських потреб і масового користувача. Його об’єктом є слово як лексико-словотвірна цілість, а не як відбиття системних регулярних фонетичних і граматичних особливостей, характерних для цих говірок. Пропонований словник є диференційним, тобто він не охоплює усієї лексики, яка функціонує у гуцульських говірках, а подає лише вибрану традиційну діалектну лексику, що не ввійшла до основного словникового складу сучасної української літературної мови. Короткий словник гуцульських говірок призначений для вчителів, які працюють у діалектному оточенні, для учнів, яким він полегшить засвоєння норм української літературної мови, для всіх, хто хоче ознайомитися з діалектним розмаїттям української мови; одночасно він полегшить читання творів художньої літератури, у яких автори використовують гуцульський говір із стилістичною метою, а також користування давніми і сучасними фольклорними й етнографічними матеріалами з Гуцульщини. Пропонований Словник є певним етапом у створенні повного академічного Словника гуцульських говірок, який укладає група мовознавців відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за принципами і засадами, що відповідають вимогам підготовки академічних діалектологічних видань. Основою його є багатотисячна картотека, яка, хоч і формувалася протягом тривалого часу, досі ще відкрита для поповнення. Авторський колектив плекає надію, що великий кількатомний Словник теж незабаром почне друкуватися окремими випусками, якщо на його підготовку до друку і публікацію будуть знайдені потрібні кошти, належна підтримка та розуміння меценатів і громадськості.



Кл.слова:
говірка -- діалектологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Бевзенко, Степан Филиппович.
Історія українського мовознавства [Електронний ресурс] : історія вивчення української мови: навч. посібник / С. П. Бевзенко. - К. : Вища школа, 1991. - 232 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику висвітлено питання історіографії мовознавчої україністики, що охоплюють процес становлення і розвитку науки про українську мову від давніх часів до сучасності. Основну частину присвячено історії макрогалузей україністики, сучасній літературній мові, історії української мови. Для студентів філологічних факультетів спеціальності «Українська мова і література». Може бути корисний викладачам вузів, аспірантам, вчителям загальноосвітніх шкіл і всім, хто цікавиться проблемами українського мовознавства.



Кл.слова:
лінгвістика -- лексикографія -- україністика

   Тип видання:   методичний посібник   
6.

Дзендзелівський, Йосип Олексійович.
Конспект лекцій з курсу української діалектології [Електронний ресурс] / Й. О. Дзендзелівський. - Ужгород : Вид-во Ужгород. держ. ун-ту, 1966. - 104 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований «Конспект лекцій з курсу української діалектології» видається на допомогу студентам-філологам, зокрема заочникам. В основу «Конспекту. » покладено курс лекцій, який протягом ряду років читав автор в Ужгородському державному університеті. Цей випуск «Конспекту. » присвячено вступним розділам. Укладений він в основному у відповідності з діючою університетською програмою з цього курсу. Проте у посібнику не всі розділи розроблені з однаковою докладністю. Ті з питань, які більш-менш достатньо висвітлені в інших посібниках, опускаються. Наприклад, при опрацюванні розділу «Історія вивчення українських говорів» потрібні відомості про вивчення українських говорів та діалектів в УРСР студент може знайти у посібнику А. А. Москаленка «Нарис історії української діалектології» (Одеса, 1961, 1962) та в статті Ф. Т. Жилка «Дослідження діалектів української мови за радянської доби (1917—1957 рр. )» (зб. «Дослідження з мовознавства в Українській РСР за сорок років». К. , 1957). Питання ж вивчення українських говорів за рубежем, зокрема в країнах народної демократії, у нашій навчальній і науковій літературі поки спеціально не висвітлювалося. При вивченні загальної історії науки це питання досить важливе. У зв'язку з цим у пропонованому «Конспекті. » дещо докладніше, ніж інші розділи, викладено відомості про вивчення українських говорів за рубежем, зокрема в Польщі, Чехословаччині, Румунії та Угорщині.



Кл.слова:
діалект -- говірка

   Тип видання:   словник   
7.


Словник староукраїнської мови XIV-XV ст. [Електронний ресурс] : у 2 т. / уклад. Д. Г. Гринчишин, У. Я. Єдлінська, В. Л. Карпова ; ред. Л. Л. Гумецька, І. М. Керницький. - К. : Наукова Думка, 1977-1978

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - М (5701 слів). - 1977 р.. - 632 с.

Т. 2 : Н - Θ (5827 слів). - 1978 р.. - 582 с.


Словник староукраїнської мови реєструє актову лексику першого етапу середнього періоду історії української писемної мови. У словнику подається максимально повний виклад усіх наявних значень, семантичних відтінків, словосполучень з докладною розробкою статей службових слів за всіма їх синтаксичними функціями. Вперше в лексикографічній практиці із зазначенням фонетичної і графічної варіативності слів. Запроваджується цифрова статистика значень, семантичних відтінків і функцій засвідчених у пам’ятках XIV—XV ст. слів, а також усіх наявних фонетичних і графічних варіантів у формах з різними деформаціями включно. Словник є також базою для етимологічних досліджень, для порівняльного вивчення слов’янських мов та їх взаємодії з іншими мовами. Для філологів широкого профілю, мовознавців, палеографів, фахівців з історії української мови, викладачів, студентів та ін.



Кл.слова:
архаїзм -- фразеологізм

   Тип видання:   підручник   
8.

Дорофєєва, Н. В.
З історії грошей України [Електронний ресурс] / Н. В. Дорофєєва, 3. М. Комаринська. - К. ; Л. : [б. в.], 2000. - 164 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія грошей як галузь історичної науки привертає увагу істориків, археологів, економістів і навіть мовознавців. Вивчення історії грошей дає можливість дослідити державні процеси, економіку, торгівлю певного періоду історії. Гроші розповідають про внутрішнє становище держави, його економічну силу чи слабкість. Повідомляють важливі дані про політичне життя, ідеологію, конкретну історію, дозволяючи уточнити або навіть з'ясувати імена і дати правління тих чи інших володарів. Особливе значення має вивчення історії грошей для поглиблення знань з економічної історії різних Історичних епох і періодів. Підготовку другого видання навчального посібника з історії грошей спонукало, перш за все, те, що ця проблематика зацікавила не лише студентів, фахівців, а й пересічних громадян. І це знайшло своє відображення у розширенні текстового матеріалу, а також збагаченні його тематичними ілюстраціями. Важливе місце у посібнику відведено історії грошей України, яка розглядається в контексті загального історичного процесу та подій, що його супроводжували. Достатньо уваги відведено історії появи грошей і грошового обігу, історії виникнення та функціонування грошових систем, проведенню грошових реформ, їх результатам (з найдавніших часів до сьогодення). Навчальний посібник складається з дев'яти тем, матеріал яких подається з дотриманням тематико-хронологічного принципу. Важливою ознакою у вивченні історії грошей є розгляд її в контексті історичних подій суспільно-політичного та економічного життя. Поглибленню знань з історії грошей допомагає словник «Ключові терміни і поняття», який є індивідуальним для кожної теми, виходячи з хронологічних рамок, подій та країн, про які йдеться у конкретній темі. Перевірці й закріпленню знань сприяють вміщені наприкінці кожної теми «Контрольні питання». Детальніше ознайомитись з тією чи іншою проблемою, поглибити знання допоможе рекомендована література до кожної окремої теми. У світовій історії важко знайти державу, яка не прагнула б до зміцнення своєї грошової системи, підвищення ролі грошей у суспільних відносинах. Україна — не виняток. Вона теж має давні традиції грошового виробництва й обігу, адже за свою багатовікову історію неодноразово виготовляла власні гроші.



Кл.слова:
нумізматика -- фінанси

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Жовтобрюх, М. А.
Нарис історії українського радянського мовознавства (1918-1941) [Електронний ресурс] / М. А. Жовтобрюх. - К. : Наукова думка, 1991. - 260 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі висвітлюються питання розвитку українського радянського мовознавства з 1918 по 1941 рр. Детально викладаються історія вивчення лексики української мови і лексикографічної практики, проблеми орфографії, фонетики і граматики, наукові пошуки української діалектології. Досліджуються наукові здобутки в галузі історії української літературної мови. Аналізуються умови розвитку мовознавства в 20-30-ті рр. і в наш час.



Кл.слова:
лексика -- орфографія -- граматика

   Тип видання:   словник   
10.

Сікорська, З. С.
Українсько-російський словотворчий словник [Електронний ресурс] / З. С. Сікорська. - К. : Освіта, 1995. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 42 тисяч слів. У ньому розкрито процес словотворення найбільш уживаних слів української мови порівняно з російською, показано спільність словотворчих процесів близькоспоріднених мов. Словник прислужиться у вивченні словотворення, складу слова, також як довідковий посібник. Для вчителів-словесників, студентів-філологів.



Кл.слова:
лінгвістика -- українська мова -- російська мова -- морфологія -- лінгвостилістика -- словотворення -- структура слова

   Тип видання:   словник   
11.

Огієнко, І.
Український стилістичний словник [Електронний ресурс] : підручна книжка для вивчення української літературної мови / І. Огієнко. - Л. : Наукове товариство ім. Шевченка, 1924. - 251 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Підручна книжка для вивчення української літературної мови»



Кл.слова:
українська мова -- стилістика -- літературна мова

   Тип видання:   довідник   
12.

Ленець, К. В.
Короткий російсько-український словник контрастивної лексики [Електронний ресурс] : понад 7000 слів / К. В. Ленець, Л. О. Ставицька. - К. : Довіра, 2002. - 284 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник є посібником для перекладу російських текстів різних жанрів і стилів українською мовою. Він забезпечує потреби перекладу при живому спілкуванні, а також є орфографічним та акцентуаційним довідником. Словник містить багато цікавого для зіставного вивчення близькоспоріднених мов. Розрахований насамперед на широкий загал початківців, що бажають оволодіти основами української мови, крім того, й на школярів, гімназистів, ліцеїстів, які хочуть поглибити свої знання української мови або починають її вивчати.



Кл.слова:
переклад -- контрастивна лексика -- російська мова -- українська мова

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Паэглэ, А.
Самоучитель латышского языка [Електронний ресурс] / А. Паэглэ. - 2-е изд.. - Рига : Книгоиздательство, 1946. - 219 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Латышский язык, вместе с литовским языком, принадлежит к группе языков так называемых балтов, а последняя, вместе с языками: индусским, древнеармянским, древнегреческим, латинским, кельтским, германским, романским и многочисленными группами славянских языков, принадлежит к индоевропейским языкам. Учебник латышского языка.



Кл.слова:
мова -- вивчення

   Тип видання:   словник   
14.

Головащук, С. І.
Російсько-український словник сталих словосполучень [Електронний ресурс] / С. І. Головащук. - К. : Наукова думка, 2001. - 638 с.. - (Словники України)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику вміщено понад 18 тисяч сталих словосполучень сучасної російської літературної мови, переклад яких на українську мову становить певні труднощі. Призначення словника — бути посібником при перекладі російських текстів українською мовою і при читанні літератури російською і українською мовами; він також може бути використаний при порівняльному вивченні цих мов тощо. Розрахований на широке коло читачів.



Кл.слова:
фразеологізм -- ідіома -- переклад

   Тип видання:   словник   
15.

Вакуленко, М. О.
Фізичний тлумачний словник [Електронний ресурс] / М. О. Вакуленко, О. В. Вакуленко. - К. : Київський університет, 2008. - 767 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.69 Мб


Нинішній бурхливий розвиток науки і техніки у світовому масштабі зумовив глобальне розширення наукових контактів і колосальне зростання наукової літератури, що в незалежній Україні виразилося ще й в нагальній потребі творення українськомовних різногалузевих словників – перекладних та тлумачних. Зокрема, в галузі фізики тлумачний словник такого типу вийшов у світ 30 років тому (Біленко І. І. Фізичний словник. – К.: Вища школа, 1979. – 336 с. ). Якщо зважити на те, що в Україні не видавався жоден енциклопедичний словник чи довідник із фізики, то фахівці мали послуговуватися лише російськими виданнями, самотужки перекладаючи, в разі потреби, професійні наукові терміни й поняття рідною мовою. Але ж створення термінологічних словників – як перекладних, багатомовних, так і тлумачних – є, з одного боку, необхідним узагальненням і потужним джерелом збагачення наукової лексики у певній галузі людської діяльності, а з другого – ще й одним із дієвих засобів підвищення рівня знань та ефективності роботи викладачів та науковців. Запропонований читачам "Тлумачний словник із фізики" значною мірою переймає на себе функції українського фізичного енциклопедичного словника, розширюючи вміст уведенням термінів російською та англійською мовами, а в окремих випадках здійснюючи етимологічні дослідження понять із посиланнями на грецькі та латинські першоджерела, що поглиблює їх тлумачення. Для виконання даної роботи автори попередньо попрацювали над складанням ґрунтовної словникової бази, над осмисленням питомого українського перекладу, над поясненням фізичних явищ і понять, підготувавши і оприлюднивши свого часу ряд українських комп'ютерних словників та видавши "Російсько-український словник фізичної термінології" (Київ, 1996). Основна термінологічна база тлумачного словника була створена під час виконання теми "Тлумачний російсько-український комп'ютерний словник з фізики" в рамках держбюджетної науково-дослідної роботи співробітниками КНУ імені Тараса Шевченка (2001–2005) під керівництвом д-ра фіз. -мат. наук, проф. О. В. Вакуленка. До цієї роботи залучалися кандидати фіз. -мат. наук М. О. Вакуленко, О. І. Даценко, С. В. Кондратенко, В. М. Кравченко, В. А. Одарич, а також В. В. Стукаленко, Л. С. Головинська та О. М. Шелест. Даний словник містить понад 6600 тлумачень, що значно перевищує обсяг згаданого вище словника І. І. Біленка. Тут подано роз'яснення основних термінів фізики та суміжних галузей – астрофізики, космології, біофізики, медичної фізики, фізичної хімії, математичної фізики, геофізики, мовознавчої фізики, музики. Це знадобиться читачеві, якому або необхідно пригадати зміст того чи іншого фізичного терміна, або ознайомитися з ним попередньо перед поглибленим вивченням матеріалу. До кожного українського терміна подано російські та англійські відповідники. Обсяг статей нерівномірний, в кожному разі автори керувалися факторами новизни та рівнем складності матеріалу. Терміни подано трьома мовами: українською, російською та англійською, а їх тлумачення викладено українською.



Кл.слова:
фізика

   Тип видання:   методичний посібник   
16.

Добровський, В. М.
Звітність підприємств [Електронний ресурс] : навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни / В.М. Добровський. - К. : КНЕУ, 2001. - 195 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчально-методичному посібнику викладено питання змісту і порядку складання форм фінансової, податкової, статистичної і спеціальної звітності. Наведено робочу програму дисципліни, тематичний план і методичні вказівки до вивчення кожної теми. Значне місце в посібнику посідають завдання для проміжного та підсумкового контролю знань у вигляді програмних питань, тестів, вправ і завдань для самостійної роботи. Призначений для студентів, які вивчають дисципліни «Звітність підприємств», «Фінансовий облік», «Економічний аналіз» та інші обліково-економічні дисципліни.



Кл.слова:
фінанси -- податки

   Тип видання:   підручник   
17.


Інформатика [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів / Й. Я. Ривкінд, Т. І. Лисенко, Л. А. Чернікова, В. В. Шакотько. - К. : Генеза, 2010. - 164 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей підручник орієнтований на подальше вивчення вами в 10-му кла- сі сучасних ІК-технологій, розвинення навичок використання їх у вашій навчальній і дослідницькій діяльності, у повсякденному житті. Він до- поможе вам стати освіченою людиною інформаційного суспільства. Ви поглибите свої знання та вдосконалите вміння щодо роботи з текстовими документами в програмі Microsoft Word 2007, навчитеся створювати комп’ютерні презентації, використовуючи програму Microsoft Power Point 2007, розробляти комп’ютерні публікації, здійснювати монтаж ві- деофільмів. Також ви навчитеся користуватися електронними поштови- ми скриньками, використовувати всесвітню мережу Інтернет для спілку- вання в чатах і форумах, застосовувати ІКТ під час вивчення різних шкільних предметів.



Кл.слова:
комп'ютер -- програмне забезпечення

   Тип видання:   методичний посібник   
18.

Петере, В. А.
Шпаргалка по психологии и педагогике [Електронний ресурс] : учебное пособие / В. А. Петере. - М. : ТК Велби, 2005. - 48 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пособие содержит все вопросы экзаменационных билетов по учебной дисциплине «Психология и педагогика». Доступность изложения, актуальность информации, максимальная информативность, учитывая небольшой формат пособия, — все это делает шпаргалку незаменимым подспорьем при подготовке к сдаче экзамена.



Кл.слова:
наука -- предмет -- вивчення

   Тип видання:   підручник   
19.


Захист Вітчизни [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів (Рівень стандарту, для хлопців) / І. М. Герасимів, К. О. Пашко, М. М. Фука, Ю. П. Щирба. - Т. : Астон, 2010. - 280 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Завдання цього курсу — оволодіння базовими знаннями про Збройні сили України, юридичними основами міжнародного гуманітарного права, військово-медичної підготовки, цивільного захисту, дотримання власної безпеки під час надзвичайних ситуацій мирного та воєнного часу. Вивчення цієї дисципліни підготує вас до служби в Збройних силах України та інших військових формуваннях. Набута інформація буде потрібна не лише для того, щоб стати сильною, освіченою та ерудованою людиною, а й для формування свідомого ставлення до захисту свого життя, життя рідних, друзів, співгромадян...



Кл.слова:
фізична підготовка -- армія -- військова підготовка

   Тип видання:   підручник   
20.

Несвіт, А.
Англійська мова [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів / А. Несвіт. - К. : Генеза, 2010. - 148 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це підручник для профільного вивчення англійської мови. Він допоможе розвинути мовні й мовленнєві навички та вміння, отримані на попередніх етапах навчання. Підручник складається зі вступу (Introduction) та восьми розділів (Units) основного курсу. Кожен з них присвячений темам, які вивчаються за програмою з іноземних мов. Розділи поділяються на уроки, що висвітлюють окремі аспекти основної теми.



Кл.слова:
слово -- переклад -- вивчення
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського