Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (54)Тематичний інтернет-навігатор (4)Автореферати дисертацій (5042)Реферативна база даних (30158)Книжкові видання та компакт-диски (4240)Журнали та продовжувані видання (237)
Пошуковий запит: (<.>K=МУЗИЧН$<.>+<.>K=ІНСТРУМЕНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 221
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.


Краткий оперный словарь [Електронний ресурс] / сост. А. А. Гозенпуд. - К. : Музична Україна, 1986. - 248 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Основное назначение словаря - дать краткие сведения о значительный произведениях, характерных для репертуара музыкального театра от истоков до наших дней. Содержит статьи и справки о классических современных операх. Приложен аннотированный именной указатель композиторов и их оперных произведений.



Кл.слова:
композитор -- музичний театр -- опера

   Тип видання:   словник   
2.

Кунтяева, Татьяна Семеновна.
Словарь иностранных музыкальных терминов [Електронний ресурс] / Т. С. Кунтяева, Н. В. Молокова. - 7-е изд.. - Ленинград : Музыка, 1988. - 136 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В связи с распространением музыкальной терминологии на различных европейских языках переводные словари приобретают в наше время немаловажное практическое значение. К этой категории принадлежит и данный словарь. В нем содержатся наиболее распространенные иностранные термины, применяемые в нашей музыкальной практике в иноязычном (латинском) написании, и дается краткий перевод их на русский язык. Словарь предназначен для музыкантов-профессионалов — исполнителей, композиторов, теоретиков, историков, педагогов, учащихся и широкого круга любителей искусства.



Кл.слова:
музична термінологія

   Тип видання:   довідник   
3.


Сделай это сам [Електронний ресурс] : справочник домашнего мастера. - М. : АСТ : Астрель, 2002. - 473 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге описывается множество видов ремонтных и отделочных работ в помещении, а также последовательность их выполнения. Здесь вы почерпнете информацию, которая может оказаться полезной не только при ремонтных работах, но и в аварийных ситуациях. На страницах справочника демонстрируются инструменты и подробно объясняется их назначение. Кроме того, вы познакомитесь с материалами и способами их применения. Многие рабочие операции представлены на фотографиях. В книге также даются советы по эксплуатации электроприборов и технике безопасности. Разумеется, благодаря техническому прогрессу на рынок выпускается множество новых электроприборов, но на основе полученных из этой книги знаний вы сможете без проблем ориентироваться в этом широком ассортименте.



Кл.слова:
інструмент -- матеріал -- ремонт

   Тип видання:   довідник   
4.

Вевиоровский, М. М.
Справочник по инструментам: плотничные, столярные, строительные и садовые инструменты [Електронний ресурс] / М. М. Вевиоровский. - М. : АСТ, 2006. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Каждому из нас приходится в той или иной степени заниматься дома или на даче ремонтными и даже строительными работами, используя различные инструменты и приспособления. Эта книга знакомит читателя с их основными видами. Она поможет домашнему мастеру сделать правильный выбор необходимого инструмента и позволит избежать ошибок в его использовании.



Кл.слова:
інструмент -- теслярство -- будівництво -- садівництво

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
5.

Денисюк, Ю. Н.
Принципы голографии [Електронний ресурс] : (лекции) / Ю. Н. Денисюк. - Ленинград : [б. в.], 1979. - 123 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга знакомит читателя с принципами, методами, схемами и техникой голографии.



Кл.слова:
голограма -- інструментальна оптика

   Тип видання:   монографія   
6.

Небеська, А. В.
Культуріндустрія і хеві-метал [Електронний ресурс] : трансформація важкої музики від 70-их років до сьогодні : кваліф. робота ... бакалавра культури / А. В. Небеська; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2010. - 80 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Актуальність даного дослідження полягає в популярності важкої музики сьогодні й її впливі на життя сучасних людей. Від 70-х років хеві-метал трансформувався, і сьогодні деякі його піджанри користуються популярністю серед дуже великого числа меломанів. Об'єктом дослідження є важка музика і допоміжні артефакти хеві-металу: тексти пісень, відеокліпи, зображення виконавців, поведінка фанатів. Предметом дослідження є явище комерціалізації музики; варіанти протистояння комерціалізації музики; відображення у музиці тенденцій сучасного суспільства і їх зміна від 70-х років до сьогодення. Метою даної роботи є спроба проаналізувати важку музику від часу її виникнення до сьогодення, виокремити відмінності між хеві-металом 70-х років і хеві-металом сьогодні і з'ясувати, яке місце важка музика займає у культуріндустрії. Завданнями роботи є: визначити ознаки хеві-металу 70-х, 90- х і 2000-х; з'ясувати відносини між хеві-металом і традиційною культурою цих 4 років; зрозуміти трансформацію важкої музики і вплив на цей процес комерціалізації; дати відповідь на запитання, чи є хеві-метал музикою для аутсайдерів, або ж він є одним з продуктів культуріндустрії. Методами роботи є аналіз наявної літератури, досліджень важкої музики, а також аналіз музики, текстів пісень, відеокліпів, фотографій і зображень Матеріалами дослідження є музика відомих хеві-метал виконавців, тексти пісень, відеокліпи на пісні, фотографії музичних гуртів і окремих виконавців. Наукова новизна дипломної роботи полягає у дослідженні теми, яка не досліджувалася вітчизняними науковцями, а також розгляд важкої музики у контексті культуріндустрії.



Кл.слова:
музика -- рок -- меломанія -- шоу-бізнес

   Тип видання:   монографія   
7.

Парфан, Н. Я.
Нові медіа в контексті сучасної музичної культури [Електронний ресурс] : кваліф. робота ... магістра культури / Н. Я. Парфан; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2009. - 84 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаючи нові медіа в контексті музичної культури, ми намагаємося з’ясувати, як їхні властивості позначаються на музиці. При цьому нам доводиться обійти феномен електронної музики, оскільки він не має прямого стосунку до нових медіа в тому розумінні, в якому вживають це поняття його автори. Виникнення електронної музики пов’язують не з комп’ютерними чи цифровими технологіями, а з більш ранніми звуковими експериментами. Натомість предметом даного дослідження будуть ті опосередковані метамедіумом комп’ютера «об’єкти», що пов’язані з прагматикою музики. На нашу думку, нові медіа, якими визначається досвід слухача, – це аудіоформат MP3, файлообмінні та соціальні мережі, портативні цифрові плеєри. Цей перелік включає лише найтиповіші феномени, а тому, безсумнівно, може бути розширеним та нюансовним. В основі роботи лежить опис та аналіз емпіричного матеріалу –«переслідування об’єктів», як називає цей метод англійський дослідник Девід Бір. Ми звертаємося до комп’ютерних програм, файлообмінних сайтів, віртуальних спільнот, а також форумів та соціологічних досліджень, в яких слухачі розповідають про власний досвід. Коли мова йде про таке недавнє явище, як нові медіа, узагальнення неможливі без прямого доступу до емпіричної реальності. Тому наше дослідження побудоване на індукції – від одничиного, часткового ми рухаємося до загального. Такий підхід обумовлює структуру нашої роботи: вона розбита на три розділи, кожен з яких присвячений конкретному медіафеномену.



Кл.слова:
електронна музика -- mp3 -- соціальна мережа -- слухач

   Тип видання:   енциклопедія   
8.

Колби, Роберт.
Энциклопедия технических индикаторов рынка [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Р. В. Колби, Т. А. Мейерс. - М. : Альпина, 2000. - 581 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наиболее полное и всестороннее описание технических индикаторов рынка, когда-либо опубликованное. Книга написана двумя ведущими специалистами в области технического анализа: Робертом Колби и Томасом Мейерсом. В ней подробно исследовано более 110 индикаторов, что позволит инвестору сориентироваться в огромном их количестве и понять истинную ценность каждого. Авторам удалось не только понятным языком объяснить принципы использования известных и малоизвестных индикаторов, но и протестировать их на многолетних данных. Книга является незаменимым руководством и справочником как для начинающего аналитика или трейдера, так и для профессионала, работающего на рынке акций, фьючерсов и других финансовых инструментов.



Кл.слова:
ринок -- трейдер -- фінансовий інструмент

   Тип видання:   підручник   
9.

Бевз, Г. П.
Математика [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів / Г. П. Бевз, В. Г. Бевз. - К. : Генеза, 2010. - 151 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Науку математику можна розглядати з різних точок зору. Одні бачать у ній насамперед своєрідний інструмент для нау- ковців, інже нерів і тех ні ків. Бо за допомогою математичного моделювання можна порівняно легко і швидко розв’язувати дуже важливі прикладні проблеми, які іншими методами розв’язувати надто дорого або неможливо.



Кл.слова:
шкільна програма -- школа -- освіта

   Тип видання:   підручник   
10.

Щукін, Б. М.
Інвестування [Електронний ресурс] : курс лекцій / Б. М. Щукін. - К. : МАУП, 2004. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються теоретичні, методичні та практичні питання організації інвестиційного процесу: місце інвестування в системі економічної діяльності, планування інвестицій, розрахунки ефективності й доцільності витрат капіталу, управління інвестиційними проектами, робота з фінансовими інструментами, врахування ризиків. Компактно викладено теоретичні засади курсу та загальноприйняті в інвестиційній діяльності методи кількісних розрахунків. Для студентів вищих навчальних закладів, економістів, практиків, для всіх, кого цікавить питання інвестування.



Кл.слова:
економіка -- інвестування

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Стеченко, Д. М.
Державне регулювання економіки [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Д. М. Стеченко. - К. : МАУП, 2000. - 176 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику викладено питання економічної природи державного регулювання економіки та світового досвіду, набутого у цьому напрямку. Розкрито цілі, принципи, функції, методи й засоби державного регулювання економіки. Розглянуто особливості регулювання окремих сфер і об'єктів, а також охарактеризовано інструменти державного регулювання економіки. Для студентів економічних спеціальностей і викладачів.



Кл.слова:
ринок цінних паперів -- державний бюджет

   Тип видання:   довідник   
12.

Андрєєва, О. Ф.
Ударні інструменти сучасного симфонічного оркестру [Електронний ресурс] / О. Ф. Андрєєва. - К. : Музична Україна, 1985. - 72 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У довіднику подано відомості про ударних інструментах, широко використовуються в сучасній симфонічної та камерно-інструментальної музики. Крім того, показані розміщення та нотація інструментів в партитурі у вигляді своєрідним таблиць, а також дано короткий опис кожного з них.



Кл.слова:
барабан -- ксилофон -- гонг -- кастаньєти

   Тип видання:   методичний посібник   
13.

Кушпет, В. Г.
Самовчитель гри на старосвітських музичних інструментах [Електронний ресурс] / В. Г. Кушпет. - К. : LitSoft, 1997. - 148 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить інформацію про гру на давніх українських інструментах - кобзі, бандурі та торбані, а також ноти до народних пісень, що виконуються на ціх інструментах.



Кл.слова:
кобза -- бандура -- торбан

   Тип видання:   методичний посібник   
14.

Запорожан, В. М.
Оперативна гінекологія [Електронний ресурс] : практичний порадник / В. М. Запорожан. - К. : Фенікс, 2008. - 447 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У практичному пораднику «Оперативна гiнекологiя» наведені основні принципи гінекологічної хірургії, характеристика інструментарію, шовного матеріалу, описано методики найбільш важливих операцій, що сприятиме систематизації знань і навичок лікаря-гінеколога. Сучасний акушер-гінеколог має опанувати навики репродуктивного ендокринолога, перинатолога, колоректального хірурга, урогінеколога, гінекологічного онколога, уролога, мамолога і водночас працювати як сімейний лікар, що за умов сучасної високотехнологічної та доказової медицини майже неможливо. Втім, наше завдання полягає в тому, щоб надавати пацієнткам найвищий рівень акушерсько-гінекологічної допомоги. Отже, ми повинні працювати не як сімейні лікарі — фахівці первинної ланки медичної допомоги, а як гінекологічні хірурги. Тому слід зосередитися на клінічних і хірургічних проблемах акушерства та гінекології як унікальної хірургічної спеціальності. Вимогою часу є інтеграція у світовий лікувальний простір, що потребує ознайомлення українських студентів і лікарів із досвідом зарубіжних колег. У практичному пораднику, який пропонується широкому колу фахівців, перш за все, молодому лікарю, студенту, інтерну, систематизовано і разом із тим просто й лаконічно представлено хірургічну гінекологічну патологію, включаючи патогенез, клінічні симптоми, можливі лікувальні підходи, гістопатологію, методично, «крок за кроком», описано найактуальніші гінекологічні операції. При викладенні методик операцій описуються всі суттєві деталі, наводяться характерні помилки хірурга-початківця, надаються рекомендації щодо їх уникнення для виконання технічно коректного оперативного втручання. Слід пам'ятати, що необхідно постійно поновлювати, удосконалювати свої знання й навички, тому що нові діагностичні та лікувальні технології розвиваються дуже швидко. Наприклад, сьогодні застосовується щонайменше 5 різних технологій повної абляції ендометрія, жодної з яких не існувало 10 років тому. Нетримання сечі при напруженні взагалі вважалося урологічною проблемою, а нині в арсеналі гінекологів налічується не менше 6 методів хірургічного лікування цієї патології. Кардинально змінилися підходи до лікування генітальних пролапсів тощо. Базою для молодого гінеколога-хірурга повинні стати ґрунтовні знання тазової анатомії, бездоганне володіння хірургічною технікою, постійний і конструктивний зворотний зв'язок із вчителями, колегами і, безумовно, величезна щоденна практика. У книзі наведені основні принципи гінекологічної хірургії, характеристика інструментарію, шовного матеріалу, описано методики найбільш важливих операцій, що сприятиме систематизації знань і навичок лікаря-гінеколога.



Кл.слова:
хірургія -- знання -- навичка

   Тип видання:   методичний посібник   
15.


Економіко-математичне моделювання [Електронний ресурс] : навч. посібник / за ред. О.Т. Іващука. - Т. : Вид-во ТНЕУ : Економічна думка, 2008. - 704 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику викладено методологічні основи економіко-математичного моделювання, розглянуто основні методи математичного програмування, розкрито інструментарій кількісної оцінки економічних процесів, наведено алгоритми прийняття вигідних управлінських рішень в умовах ризику та невизначеності і їхнє застосування у виробництві, економіці, фінансово-кредитній системі та бізнесі. Досліджено типові та модифіковані економіко-математичні моделі різних предметних областей, репрезентовано числові приклади вирішення конкретних прикладних проблем економіки. Посібник призначено для бакалаврів, магістрів, аспірантів і викладачів економічних спеціальностей, а також для аналітиків і фахівців у сфері економічної діяльності.



Кл.слова:
модель -- економічне програмування

   Тип видання:   підручник   
16.


Антисептика та асептика у ветеринарній хірургії [Електронний ресурс] / В. М. Власенко [и др.]. - Біла Церква : Білоцерківський державний аграрний університет, 2005. - 71 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В роботі висвітлені основні етапи розвитку асептики та антисептики у ветеринарній хірургії, наведені характеристики сучасних засобів хімічної антисептики. Деталізовані загально-планові заходи асептики при проведенні хірургічних операцій, а також методи підготовки рук хірурга, операційного поля, хірургічних інструментів та інших видів матеріалів, які використовуються при проведенні хірургічних операцій. Підручник розрахований на студентів, слухачів Інституту підвищення кваліфікації та практикуючих лікарів ветеринарної медицини.



Кл.слова:
ветиринарія -- хірургія

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Осовицкая, З.
В мире музыки [Електронний ресурс] : учебное пособие по музыкальной литературе для ДМШ / З. Осовицкая, А. С. Казаринова. - М. ; СПб. : Музыка, 1996. - 200 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пособии предлагается новый методологический подход, обуспечивающий многогранное понимание языка музыки, умение ориентироваться в форме произведения, его стилевых и жанровых особенностях.



Кл.слова:
музична освіта -- музична література -- композитор

   Тип видання:   підручник   
18.

Маталин, А. А.
Технология машиностроения [Електронний ресурс] / А. А. Маталин. - Ленинград : Машиностроение, 1985. - 496 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Технология машиностроения: Учебник для машиностроительных вузов по специальности "Технология машиностроения, металлорежущие станки и инструменты"



Кл.слова:
верстат -- інструмент

   Тип видання:   хрестоматія   
19.

Апраксина, О. А.
Из истории музыкального воспитания [Електронний ресурс] / О. А. Апраксина. - М. : Просвещение, 1990. - 207 с.. - (Библиотека учителя музыки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящая хрестоматия, составленная крупнейшим специалистом в области методики музыкального воспитания, доктором педагогических наук О. А. Апраксиной, включает материалы, знакомящие читателя с различными проблемами массового музыкального воспитания в дореволюционной России, в нашей стране после революции за рубежом - в социалистических и капиталистических странах. Соответственно, книга состоит из трех разделов, каждый из которых предваряется специальным предисловием, где даются ориентиры в оценке тех или иных явлений, необходимые комментарии.



Кл.слова:
музична освіта -- музичне виховання

   Тип видання:   монографія   
20.
 


Іваненко, О.
Українсько-французькі зв’язки: наука, освіта, мистецтво (кінець ХVІІІ – початок ХХ ст.) [Електронний ресурс] / О. Іваненко. - К. : Інститут історії України НАН України, 2009. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі архівних матеріалів, опублікова- них документів, періодики, мемуарних та епістолярних джерел здійснено спробу узагальнюючого дослідження українсько-французьких наукових, освітніх та літературно- мистецьких взаємин кінця ХVІІІ – початку ХХ ст. (на матеріалах українських губерній Російської імперії). Проаналізовано передумови розвитку українсько-французьких культурних зв’язків, співробітництво університетів України з науково-освітніми центрами Франції, основні напрями взаємовпливів у сфері літератури, театрального, музичного та образотворчого мистецтв. У „Додатках” вміщено архівні документи, а також джерела, опубліковані в періодичних виданнях ХІХ – поч. ХХ ст. Розрахована на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією міжнародних відносин.



Кл.слова:
співробітництво університетів -- образотворче мистецтво -- міжнародні відносини
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського