Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (1742)Реферативна база даних (8871)Книжкові видання та компакт-диски (480)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ОДИНИЦ$<.>+<.>K=ВИМІРУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 79
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Вакарюк, Людмила Олександрівна.
Український словотвір у термінах [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. О. Вакарюк, С. Є. Панцьо. - Т. : Джура, 2007. - 260 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику-довіднику представлено у максимально повному обсязі терміносистему одного з рівнів української мови — словотвору. Реєстр охоплює як найуживаніші, так і новаторські терміни сучасного мовознавства, які добиралися із найбільш авторитетних словникових видань та наукових праць з проблем дериватології. Пропонований словник охоплює близько 1500 реєстрових одиниць. У словнику-довіднику подаються як структурні варіанти багатослівних термінів, так і синонімічні терміни. Дефінітивна частина включає авторське тлумачення термінів, а також цитування визначень з використаних джерел. Окрім того, словникова стаття супроводжується обов'язковим ілюстративним матеріалом і короткою етимологічною довідкою.



Кл.слова:
терміносистема -- семантика

   Тип видання:   словник   
2.

Коломієць, Миколай Пилипович.
Словник фразеологічних синонімів [Електронний ресурс] / М. П. Коломієць, Є. С. Регушевський ; за ред. В. О. Винник. - К. : Радянська школа, 1988. - 200 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить групи близьких або однакових за значенням фразеологізмів, з якими даються короткі відомості щодо їх семантичних відтінків, емоційно-експресивне забарвлення, стилістичне використання і особливості вживання у сучасній українській літературній мові. Словник допоможе обрати найбільш вдалий фразеологічний синонім для точного і яскравого висловлювання. Читач знайде у словнику більше 300 синонімічних рядів, що охоплюють 2 тис. фразеологічних одиниць.



Кл.слова:
сталий вираз -- ідіома

   Тип видання:   словник   
3.


Словник іншомовних слів [Електронний ресурс] / уклад. С. Морозов, Л. Шкарапута. - К. : Наукова думка, 2000. - 680 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 10 тис. слів, запозичених українською мовою з інших мов головним чином у 18-20 ст., а також утворених з іншомовних елементів, переважно з давньогрецької та латинської мов. До словника включено загальновживану лексику, розповсюджені спеціальні терміни, а також термінологічні словосполучення, що вживаються у різних галузях знань, актуальну інтернаціональну лексику, яка поповнила українську мову у 80-90-х рр. 20 ст. У словнику подано довідку про походження наведених одиниць, написання слів та їх наголошення узгоджено з новим українським правописом. Тлумачення багатьох слів переглянуто відповідно до сучасного їх розуміння.



Кл.слова:
мовні запозичення -- латинізм -- грецизм -- англіцизм -- галліцизм

   Тип видання:   словник   
4.


Словник фразеологізмів української мови [Електронний ресурс] / уклад. В. М. Білоноженко [та ін.]. - К. : Наукова думка, 2003. - 788 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику представлені найуживаніші фразеологічні одиниці сучасної української мови, розтлумачено їх значення, подано широку дериваційну базу фразеологізмів і проілюстровано цитатним матеріалом. До словника додається покажчик, у якому відбито кожен повнозначний компонент фразеологічної одиниці з відсиланням та вказівкою на місце опрацювання реєстрового фразеологізму. Для широкого кола користувачів - наукових працівників, письменників, журналістів, редакторів видавництв, викладачів вузів, учителів, студентів, учнів та шанувальників українського слова.



Кл.слова:
сталий вираз -- ідіома

   Тип видання:   словник   
5.


Фразеологічний словник української мови [Електронний ресурс] : в 2 кн. / Ін-т укр. мови. - К. : Наукова думка, 1993

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - С. 1 - 528

Кн. 2. - С. 528-980


Це перший академічний словник, що найповніше відображає загальновживану фразеологію сучасної української мови. Значення фразеологічних одиниць ілюструється цитатним матеріалом. У словнику подається всебічна лексикографічна характеристика фразеологізмів. Для широкого кола читачів — наукових працівників, письменників, журналістів, редакторів видавництв, викладачів вузів, учителів середніх шкіл, студентів, учнів та ін.



Кл.слова:
фразеологізм

   Тип видання:   словник   
6.

Коломієць, Миколай Філіппович.
Короткий словник перифраз [Електронний ресурс] / М. П. Коломієць, Є. С. Регушевський. - К. : Радянська школа, 1985. - 264 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В українській історіографії це перша спроба систематизувати найбільлш поширені перифрази - описові назви різних понять (вугілля - хліб промисловості), які особливо активно функціонують у мовленні преси, політичному середовищі. Словник вміщує близько 700 таких одиниць.



Кл.слова:
лінгвістика -- українська мова -- розвиток мови

   Тип видання:   словник   
7.

Жайворонок, В. В.
Велика чи мала літера? [Електронний ресурс] : словник-довідник / В. В. Жайворонок. - К. : Наукова думка, 2004. - 202 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перший в українській лексикографії словник-довідник, присвячений одному із складних розділів сучасної української орфографії — написанню слів і номінативних словосполучень з великої чи малої літери. Він включає географічні назви, назви політичних та громадських організацій, адміністративні найменування, назви посадових осіб, церковно-календарних та народних свят, знаменних дат, міфологічні, астрономічні, церковні, теологічні назви, документоніми тощо. Словник укладено згідно з правилами чинного "Українського правопису" (1993). Щодо написання тих груп назв, які зазначений правописний кодекс не охоплює, автор пропонує власні рішення, продиктовані усталеною практикою написання тих чи інших мовних одиниць з великої або малої літери.



Кл.слова:
орфографія -- написання слова

   Тип видання:   словник   
8.

Карабан, В. І.
Англійсько-український юридичний словник [Електронний ресурс] : понад 75 тисяч слів та словосполучень юридичної підмови та близько 160 тисяч українських перекладних відповідників / В. І. Карабан. - Вінниця : Нова книга, 2004. - 1088 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник охоплює всі основні галузі права. Реєстровими одиницями є слова та словосполучення, характерні для англійської юридичної мови, а також абревіатури та латинські слова і вислови, що вживаються в юридичній літературі англійською мовою. Особливістю словника є наявність транскрипції заголовних слів і словосполучень.



Кл.слова:
наукова термінологія -- юриспруденція -- англійська мова -- українська мова

   Тип видання:   енциклопедія   
9.


Українська мова [Електронний ресурс] : енциклопедія. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Українська енциклопедія, 2004. - 824 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В енциклопедії на основі досягнень сучасного мовознавства подано відомості про українську мову та українське мовознавство. В ній розкрито термінологічні одиниці, номенклатурні одиниці, розглянуто різні аспекти опису української мови, вміщено основні поняття загального мовознавства. Багато статей присвячено мовознавцям, письменникам, які зробили істотний внесок у розвиток української мови, філологічної науки тощо. В низці статей ідеться про установи та організації, друковані органи, які ведуть дослідження і пропаганду української мови. Видання друге, виправлене і доповнене. Книга містить 1935 статей, карту, ілюстративний матеріал і таблиці. Розрахована як на філологів, так і на широке коло читачів.



Кл.слова:
лінгвістика -- морфологія -- граматика -- лінгвостилістика

   Тип видання:   монографія   
10.

Ткач, Л.
Українська літературна мова на Буковині в кінці XІХ - на початку XX ст. [Електронний ресурс] : у 3 т. / Л. Ткач. - Чернівці : Рута, 2000. - 408 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Матеріали до словника


Монографія "Українська літературна мова на Буковині в кінці XIX - на початку XX ст." - перша спроба подати цілісну характеристику регіонального функціонування української мови в зазначений період у контексті істориш-культурних чинників, які впливали на соціальний статус української мови, її функціональні сфери та ступінь внутрішнього розвитку. У першій частині монографії представлено словникові матеріали, з яких постає загальний образ західного варіанта тодішньої української літературної мови у зіставних зв'язках із її сучасними лексичними, граматичними, фонетичними нормами тощо. Реєстрову частину словника укладено з таких лексичних одиниць, що у їх формі, значенні й особливостях слововживання виявилася історична специфіка літературномовного процесу на західноукраїнських землях, зокрема й на Буковині, - вплив живої народної мови - діалектів південно-західного наріччя, співтериторіальних мов, які функціонували в місцевому соціумі в силу поліетнічного складу населення, діяльності чужомовної державної адміністрації часів Австро-Угорщини. Матеріали до словника містять близько 3500 словникових статей. Ілюстративні матеріали мають різне функціонально-стилістичне спрямування, у них використано тексти публіцистики, навчальних посібників, листування, художньої літератури, зразки інформаційного мовлення - хроніку громадсько-політичного життя, рекламу, оголошення тощо. У коментарях до кожної словникової статті подано зіставні мовні факти з польської, німецької, російської, румунської та інших мов. Друкується згідно з ухвалою Вченої ради Чернівецького державного університету ім.Ю.Федьковича, протокол №2 від 23 березня 2000 р.



Кл.слова:
діалект -- говірка -- наріччя

   Тип видання:   словник   
11.

Караванський, С.
Практичний словник синонімів української мови [Електронний ресурс] / С. Караванський. - 2-е вид. доп. і опр.. - К. : Українська книга, 2000. - 480 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Практичний словник синонімів української мови - це лексикографічний довідник для підшукування синонімів, тобто слів з однаковим чи приблизно однаковим значенням. Лексика словника охоплює всі сфери людської діяльности, надаючи користувачам широкий вибір можливих синонімів та варіянтних форм. Крім твердо запроваджених у практику лексичних одиниць, словник фіксує також рідковживані та безпідставно занедбані терміни й вирази української мови. Подекуди цитовано й оказіоналізми: новотво ри та слова-пропозиції. Словник послуговується правописом 1928 р., але наводить і форми усталені колоніяльним правописом. Словник адресовано широкому колові читачів: від учнів до державних діячів.



Кл.слова:
українська мова -- синонім

   Тип видання:   підручник   
12.

Вихованець, І.
Теоретична морфологія української мови [Електронний ресурс] / І. Вихованець, К. Городенська. - К. : Пульсари, 2001. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У теоретичному курсі описано морфологічну систему і структуру сучасної української літературної мови. Розглянуто з позицій функціонально-категорійної граматики центральні питання морфології; морфологічні одиниці й типи морфологічних категорій; взаємозв'язки морфології, синтаксису і словотвору. Подано з погляду функціонально-категорійної теорії нову інтерпретацію частин мови, морфологічних категорій і багатьох інших граматичних явищ сучасної української літературної мови. У книзі апробовано теоретичні засади нової академічної граматики української мови. Для мовознавців, викладачів і студентів філологічних факультетів, учителів.



Кл.слова:
літературна мова -- морфологія -- синтаксис -- словотвір

   Тип видання:   підручник   
13.

Пономарів, О. Д.
Сучасна українська мова [Електронний ресурс] : підручник / О. Д. Пономарів, В. В. Різун, Л. Ю. Шевченко ; за ред. О. Д. Пономарева. - 2-е вид., перероб.. - К. : Либідь, 2001. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику розглядаються питання фонетики, вимови, графіки, лексикології, фразеології, лексикографи, словотвору та морфології сучасної української літературної мови. Подаються відомості з діалектологи та загального мовознавства. Міститься опис синтаксичних особливостей побудови словосполучень і речень. Окремі розділи присвячені проблемам формування одиниць зв'язного мовлення та основам пунктуації. Для студентів гуманітарних факультетів вищих закладів освіти.



Кл.слова:
фонетика -- лексика -- морфологія

   Тип видання:   підручник   
14.

Олекса, А. П.
Ортопедія [Електронний ресурс] / А. П. Олекса. - Т. : ТДМУ, 2006. - 528 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник "Ортопедія" - перше видання українською мовою, основною метою якого є задоволення потреби студентів та лікарів у сучасній інформації з питань ортопедичної патології. Особливо це стосується практикуючих ортопедів-травматологів, які не отримали достатніх знань з ортопедії під час навчання у вищих навчальних медичних закладах внаслідок обмеженої кількості годин, виділених для цього курсу. Публікації з питань ортопедії у медичній літературі розрізнені і присвячені в основному окремим нозологічним одиницям, причому висвітлюються лише певні проблеми. Більш-менш повна узагальнена інформація з питань ортопедичної патології, яка б відповідала вимогам сьогодення, на теренах України поки що відсутня. Ми хотіли заповнити цю прогалину і надати можливість студентові і практикуючому ортопеду-травматологу отримати короткі відомості про аномалії розвитку плода, природжені і набуті захворювання опорно-рухового апарату. Опис кожної нозологічної форми подаємо за загальноприйнятою схемою, звертаючи увагу на раннє виявлення дисплазій і природжених вад.



Кл.слова:
травматологія -- патологія

   Тип видання:   монографія   
15.

Алефіренко, М. Ф.
Теоретичні питання фразеології [Електронний ресурс] / М. Ф. Алефіренко. - Х. : Вища школа, 1987. - 167 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії висвітлюються онтологічні й функціональні властивості сучасної української фраземіки у зв'язку з теоретичними проблемами загальної фразеології. На основі системного підходу до мовних явищ розглядається питання про статус фразеологічних одиниць у системі мови з погляду їх взаємодії з різними структурними рівнями мови — лексичним, морфологічним і синтаксичним. Для науковців і спеціалістів.



Кл.слова:
фраземіка -- фразеологізм

   Тип видання:   словник   
16.


Німецько-український фразеологічний словник [Електронний ресурс] : у 2 т. / уклад. В. І. Гаврись, О. П. Пророченко. - К. : Радянська школа, 1981

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : A-K. - 416 с.

Т. 2 : L-Z. - 384 с.


Словник у двох томах містить понад 30 тисяч фразеологічних одиниць, розташованих за гніздовим принципом. До кожного фразеологізму подано його український еквівалент, аналог або описовий переклад. Більшість словникових статей ілюструється прикладами з художньої літератури.



Кл.слова:
слово -- переклад -- значення слова -- пояснення

   Тип видання:   словник   
17.


Англо-український фразеологічний словник [Електронний ресурс] : близько 30 000 фразеологічних виразів / уклад. К. Т. Баранцев. - 2-е вид. випр.. - К. : Знання, 2005. - 1056 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 30 000 англійських сталих словосполучень, серед яких є ідіоматичні вирази, прислів'я і приказки, "крилаті вислови" та інші фразеологічні одиниці. Фразеологічні вирази розміщені в алфавітному порядку. Після кожного виразу або звороту наведено його український відповідник (переклад, аналог або еквівалент). Переважна більшість фразеологічних одиниць словника ілюстрована прикладами з творів класиків і сучасних письменників.



Кл.слова:
переклад -- фразеологізм -- словосполучення

   Тип видання:   підручник   
18.


Фармакологія [Електронний ресурс] : підручник / за ред. І. С. Чекмана. - К. : Вища школа, 2001. - 598 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник складено відповідно до навчальної програми з фармакології для студентів вищих медичних навчальних закладів III — IV рівнів акредитації. Матеріал підручника відзначається оптимальним обсягом, раціональною структурою, чіткістю, логічністю, послідовністю іі лаконічністю викладу, добре ілюстрований. Заслуговує на увагу тс, що Традиційний матеріал подамо на рівні найсучасніших досягнень науки і практики із застосуванням термінології за новими міжнародними номенклатурами (хімічною, МКХ, анатомічною, гістологічною), Міжнародною системою одиниць (С І) у галузі фармакології і суміжних наук. Для студентів вищих медичних навчальних закладів III — IV рівнів акредитації.



Кл.слова:
хімія -- лікарська речовина

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Заруба, В. М.
Адміністративно-територіальний устрій та адміністрація Війська Запорозького у 1648-1782 рр. [Електронний ресурс] / В. М. Заруба. - Д. : Ліра, 2007. - 380 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоноване видання вперше комплексно подає генезу, формування, еволюцію та склад полково-сотенного адміністративно-територіального устрою української козацької держави 17-18 ст. Війська Запорозького. В праці відображено історію відомих полків та сотень Гетьманщини як адміністративних одиниць, склад населених пунктів та адміністрації. Додається також реєстр відомих за джерелами урядовців козацької України від 1648 до 1782 рр.



Кл.слова:
український народ -- запорізькі козаки

   Тип видання:   монографія   
20.

Білецька, О.
Поділля на зламі XIV - XV ст. [Електронний ресурс] : до витоків формування історичної області: монографія / О. Білецька. - О. : Астропринт, 2004. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі залучення широкого кола вітчизняних та зарубіжних джерел вивчається становлення історичної області України — Поділля. Хронологічні рамки роботи охоплюють період від другої половини XIV ст. до першої половини XV ст. Дослідження починається зі з'ясування сутності терміну "Поділля" в історико-географічному та історико-етнографічному контекстах. Встановлюючи особливості історичних умов виникнення Поділля як окремої політичної одиниці, авторка пропонує чітку періодизацію розвитку краю, відтворює перипетії його розподілів і перерозподілів між різними державами. Значна увага приділяється висвітленню політики східноєвропейських володарів та їх васалів щодо Поділля.



Кл.слова:
українська земля -- регіон -- область
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського