Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Автореферати дисертацій (158)Реферативна база даних (758)Книжкові видання та компакт-диски (135)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ПИСЬМЕННИЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Якубовська, М. С.
У дзеркалі слова [Електронний ресурс] : есеї про сучасну українську літературу / М. С. Якубовська. - Л. : Каменяр, 2005. - 751 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сучасна письменниця, літературознавець оглядає літературу другої половини XX ст. під особливим кутом зору. Вона відшукує те глибинне, сутнісне, можливо, найкраще, що робить творчість кожного письменника неповторною. Для масового читача.



Кл.слова:
письменник -- літератор

   Тип видання:   життєпис   
2.

Царик, Я.
Поетична надбібрянка [Електронний ресурс] / Я. Царик. - Л. ; Бібрка : [б. в.], 2002. - 150 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга - це найповніший життєпис і дослідження життя і творчості відомої української письменниці Уляни Кравченко так званого бібрецького періоду.



Кл.слова:
поезія -- літературознавство

   Тип видання:   життєпис   
3.


Визначні жінки України [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Об'єднання Українських Жінок на еміграції, 1950

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Серія 1 : 1. Олена Пчілка. 2. Старицька-Черняхівська. - 64 с.


Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) (29 липня 1849 - 4 жовтня 1930) Ольга Косач Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі. Старицька-Черняхівська Людмила Михайлівна (17.08.1868, м. Київ, — 1941) — письменниця, перекладачка, громадська діячка. Дочка письменника М. Старицького. Навчалася в київській приватній гімназії В. Ващенко-Захарченко. У 1888—1893 рр. брала участь у роботі літературного гуртка «Плеяда». З 1908 р. — член ТУП. З 1912 р. разом із сестрою Марією керувала роботою літературно-мистецького клубу «Родина» в Києві. З 1914 р. співробітничала в Київському комітеті для допомоги українцям-біженцям; працювала сестрою милосердя у військовому шпиталі. З квітня 1917 р. — член Української Центральної Ради. З травня 1917 р. — член президії товариства «Український національний театр». З 1919 р. — заступниця голови Національної ради українських жінок (м. Кам’янець-Подільський). З 1920 р. працювала в установах ВУАН. У 1930 р. заарештована у справі «Спілки визволення України» і тимчасово ув’язнена в м. Харкові; того ж року засуджена до умовного 5-річного строку позбавлення волі й вислана до м. Сталіно (нині Донецьк), де займалася перекладацькою діяльністю. У 1936 р. повернулася до Києва. В липні 1941 р. вдруге заарештована НКВС і вислана до Харкова, звідки вивезена під конвоєм до м. Акмолинська (Казахстан); померла в дорозі. У 1989 р. реабілітована посмертно.



Кл.слова:
література -- українська література -- біографія

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Матіос, М.
Вирвані сторінки з автобіографії [Електронний ресурс] / М. Матіос. - Л. : ЛА Піраміда, 2011. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Реальний час, що пливе крізь живі людські долі, і реальні люди, що пливуть крізь плинний час, - такими є основні мотиви книжки "Вирвані сторінки з автобіографії" найпопулярнішої української письменниці Марії Матіос. Книга-дайджест "населена" багатьма відомими і невідомими людьми і подіями, які й складають історичну, психологічну, ідеологічну, культурну й побутову мозаїку українського житття перетину ХХ і ХХI століть. Недаремно сама письменниця називає свою книгу "не просто автобіографією,а стовідсотковою книгою про сучасність і сучасників".



Кл.слова:
Україна -- ідеологія -- сучасність

   Тип видання:   хрестоматія   
5.

Лавріненко, Ю.
Розстріляне відродження [Електронний ресурс] : антологія 1917 - 1933 : поезія - проза - драма - есей / Ю. Лавріненко. - 3-е вид.. - К. : Смолоскип, 2004. - 992 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Таємниця «літературного злочину», за який ліквідовано українських радянських письменників 30-х років, тривожила багатьох. Офіційне пояснення «терористи» від самого початку сприймалося, як крик злодія: «ловіть злодія!». Реабілітація 50-х років і видання їхніх «вибраних творів» не прояснювали нічого, а ще більше завуальовували таємницю. Аж ось в Парижі 1959 року виходить антологія творів і розстріляних і «перевихованих» і пропалих безвісти. З неї видно їхню головну вину перед сталінським режимом: вони прагнули зберегти письменницьку честь і національну гідність. Тут зібрано справді найкращі твори.



Кл.слова:
поезія -- проза -- драма

   Тип видання:   художня література   
6.

Пчілка, О.
Твори [Електронний ресурс] / О. Пчілка. - К. : Дніпро, 1988. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі.



Кл.слова:
література -- українська література -- проза -- пригоди

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Українка, Л.
Стародавня історія східних народів [Електронний ресурс] / Л. Українка. - Кам`янець-Подільський : ПП Буйницький О.А., 2008. - 164 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Праця Л.Українки "Стародавня історія східних народів" була видана сестрою письменниці лише у 1918 році окремим друком і з тих пір жодного разу не перевидавалась. Не друкувалась вона і серед вибранних творів Лесі.



Кл.слова:
віра -- орієнталістика -- сходознавство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Андрухович, Ю. І.
Лексикон інтимних міст [Електронний ресурс] : довільний посібник з геопоетики та космополітики / Ю. І. Андрухович. - К. : Майстер книг, 2011. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Юрій Андрухович (*13.03.1960) — поет, романіст, есеїст, перекладач. Народився у Станіславі (нині Івано-Франківськ). Живе в ньому ж, а також у багатьох інших містах. Автор поетичних збірок «Небо і площі» (1985), «Середмістя» (1989), «Екзотичні птахи і рослини» (1991), «Екзотичні птахи і рослини з додатком «Індія» (1997, 2002) та «Пісні для мертвого півня» (2004). У прозовому доробку — романи «Рекреації» (1992), «Московіада» (1993), «Перверзія» (1996), «Дванадцять обручів» (2003) та «замість роману» «Таємниця» (2007). Есеїстика Андруховича на сьогодні видана двома збірками — «Дезорієнтація на місцевості» (1999) та «Диявол ховається в сирі» (2006). Спільно з Анджеєм Стасюком видав «Мою Європу» (2001) — як зазначається у підзаголовку, «два есеї про найдивнішу частину світу». Твори Андруховича перекладено і видано окремими книжками у Польщі, Німеччині, Канаді, Угорщині, Фінляндії, Росії, Сербії, США, Італії, Іспанії, Швейцарії та ін. Лауреат кількох міжнародних літературних нагород. Один із засновників і Патріарх літературного угруповання Бу-Ба-Бу. Багато співпрацює з музикантами, співавтор і виконавець альбомів «Andruxoid» (разом із польським тріо Міколая Тшаски), «Пісні Мертвого Півня», «Кримінальні сонети», «Made In ЮА» (разом із гуртом «Мертвий півень»), а також «Самогон» і «Цинамон» (разом із гуртом «Карбідо»), Своїм найвищим письменницьким досягненням вважає винайдення для української мови слова «міжніжжя».



Кл.слова:
Україна -- українська література -- урбаністика -- публіцистика

   Тип видання:   художня література   
9.

Журба, Г.
Зорі світ заповідають... [Електронний ресурс] / Г. Журба. - Л. : Українська бібліотека, 1933. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Галина Журба ― це літературний псевдонім письменниці, справнжє прізвище якої ― Домбровська Галина Маврикіївна (по чоловікові Нивинська), народилася 29 грудня 1888 року на хуторі Олександрія, поблизу села Соболівка в заможній сім’ї. Мати належала до ополяченого українського роду Копистенських. Вона не обмежувалася домом та домашніми обов’язками, хоч народила четверо дітей, була оточена поклонниками і товариським життям. Освіту здобула домашню. Мати хотіла, щоб діти знали польську і французьку мови, вміли грати на фортепіано, хоча і не цуралися української мови.



Кл.слова:
твір

   Тип видання:   життєпис   
10.

Герро
Мария Башкирцева [Електронний ресурс] : крит.-библиогр. очерк / Герро. - М. : Тип. А. Победимой, 1905. - 41 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей критико-біографічний нарис автор присвятив пам'яті двадцятиріччя від дня смерті Марії Башкирцевої (1860–1884 рр.) – української художниці і письменниці, автору понад 150 картин, 200 малюнків, ескізів та акварелей, 109 зошитів "Щоденника" та листів. ЇЇ живописні твори зберігаються в Луврі та в Люксембурзькому музеї, а щоденник та листи видавалися у Франції та Росії. У свої неповні 24 роки вона своєю творчістю проявила себе, як пише автор, "виключно феноменальною особистістю", а її "Щоденник", перекладений кількома мовами, має історико-культурну цінність.



Кл.слова:
живопис -- література

   Тип видання:   художня література   
11.
 


Вовчок, Марко.
Невільничка [Електронний ресурс] / Марко Вовчок. - [Б. м.] : [б. в.], [20_ _?]. - 82 с.. - (Дополнительная литература для чтения. Книги для 9-го класса)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Невільничка” Марка Вовчка є оригінальним прикладом оповідання-казки. Сама письменниця називає твір казкою, її основою стала народна “Дума про Самійла Кішку”. У творі чітко спостерігається перша з основних ліній у підході до історичної прози, де є вигаданий герой, який опиняється в центрі важливих історичних подій. Вони інтерпретуються через призму його почуттів і уявлень. Підвид оповідання визначений казкою не безпідставно. У ньому збережені основні жанрово-структурні особливості і форми і змісту саме казки, але вони творчо трансформовані. Оригінально витворене в ньому поєднання передачі об’єктивних ознак і рис та суб’єктивного сприйняття їх персонажем.



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.
 


Забужко, Оксана.
Хроніки від Фортінбраса [Електронний ресурс] : вибрана есеїстика / Оксана Забужко. - 4-е вид.. - К. : Факт, 2009. - 352 с.. - (Висока полиця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжку відомої письменниці склали вибрані е с е , виступи й д оп ов ід і, присвячені різним аспектам глобальної культурної кризи сьогод ення, у центрі авторської уваги — культура українського суспільства «на переломі»: посттоталітарного, по сткомуністичного, постколоніального і, за сл о вами О. Забужко, «посттрагічного», тобто такого, що втратило здатність переживати д ійсність як трагедію. Поєднання глибини інтелектуального аналізу з яскраво о с о би ст існ им , подеколи мемуарним сп о с о б ом викладу робить цю книгу цікавою не лише для фахових гуманітаріїв — як культурологічну розвідку, а й для ширшої читацької публіки ~ як с в о є рідний, письменницький і людський, документ нашої д о би .



Кл.слова:
українська література -- сучасна література -- публіцистика

   Тип видання:   життєпис   
13.

Луців, Лука.
Ольга Кобилянська [Електронний ресурс] : в 100-річчя її народин / Лука Луців. - Нью-Йорк : Свобода, 1965. - 68 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
біографія -- письменниця

   Тип видання:   життєпис   
14.

Качмарська, С.
Марія Башкирцева (1860 - 1884) [Електронний ресурс] / С. Качмарська. - Прага : Українська молодь, 1927. - 14 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор розповідає про життя та творчість української художниці і письменниці Марії Башкирцевої, яка народилася на Полтавщині, жила і працювала у Парижі, а за свій короткий життєвий шлях (померла від тяжкої хвороби на 24-му році життя) здобула великого успіху, залишив чимало художніх полотен, зокрема, на українські теми. Книга, що вийшла у Празі в серії "Майстри українського мистецтва", проілюстрована автопортретом та декількома репродукціями її художніх творів.



Кл.слова:
малярство -- мистецтво

   Тип видання:   художня література   
15.

Йогансен, Майк.
Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію [Електронний ресурс] / М. Йогансен. - [Б. м.] : [б. в.], [20_ _?]. - 233 с.. - (Школьная программа. Книги для 11-го класса)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Обман читацьких сподівань, безперервне іронізування, яскраві образи-примари, маріонетки, непередбачувані сюжетні ходи, національний колорит і … подорож. Ось із чого було сконструйовано цей український абсурдистський роман на початку ХХ століття - в 1929 році. Майк Йогансен не знехтував письменницькими законами і законами жанру, тому його твір має струнку фабулу, але й дуже заплутаний сюжет. Заплутаність - не наслідок його письменницької недбалості. Це, скоріше, гра із читачем. Витончена й доволі екстремальна. Чому автор удається до такої гри? І що у “Подорожі…” головне: люди чи все ж таки ландшафти, якими пересуваються ті ж самі люди? Йогансен дає прозору відповідь на питання. Книга Йогансена абсурдна і химерна. Не треба героїв цього роману сприймати всерйоз: вони - не більше, ніж вигадка. І потрібні автору лише для того, щоб читач здійснив подорож Україною. А персонажі, вирізані з картону (саме на цьому матеріалі наполягає Йогансен), потрібні були для того, щоб заповнити книжковий простір між описами ландшафтів головних героїв.



Кл.слова:
сучасна література -- роман -- західна література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Забужко, Оксана.
Notre Dame d'Ukraine. Українка в конфлікті міфологій [Електронний ресурс] / Оксана Забужко. - К. : Факт, 2007. - 640 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хто ми — Україна чи Малоросія? Європа чи Росія? Чи українська релігійність — це те саме, що візантійське православ'я? Звідки взялись тамплієри на берегах Дніпра? Яку таємницю берегли «таємні товариства» малоросійських дворян XIX ст.? Звідки в «Лісовій пісні» зашифрована легенда про Грааль? Чи й справді українці — це «селянська нація»? В чому різниця між демократією і хамократією? В чому полягав модерний «український проект» і чи вдалося нам його реалізувати?.. Нова книжка провідної української письменниці, підсумковий плід її багаторічних роздумів — це вражаюча інтелектуальна подорож крізь віки, культури й конфесії в пошуках «України, яку ми втратили». Ключем до неї стає розкритий О. Забужко «код Лесі Українки». Аристократка і єретичка, спадкоємиця древнього лицарського роду і продовжувачка гностичної традиції, ця найвидатніша з українок залишилася незрозумілою в радянській Україні і майже незнаною широкій публіці — в Україні незалежній. Чому? Відповіддю на це питання стає велика історична драма «прихованої війни», яку Оксана Забужко з притаманною їй відвагою виносить із забуття і, на багатющому літературному й історичному матеріалі, відновлює на повен зріст. Це не лише фундаментальна історико-культурна студія чи вишукана філологічна екзегетика. Це ще й книга про наше сьогодення — про те, як жорстоко ми розплачуємося за втрату і забуття багатовікової лицарської культури.



Кл.слова:
Україна -- етногенез -- націоналізм

   Тип видання:   художня література   
17.


Сновиди. Сни українських письменників [Електронний ресурс] / уклад. Тарас Малкович. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2010. - 416 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цілком можливо, що «Сновиди» — перша в світі письменницька сновидійна антологія. Завдяки цій антології читачі мають змогу познайомитися зі снами 80-ти сучасних українських письменників різних поколінь. Чи не вперше під однією обкладинкою представлено так багато найвідоміших поетів, прозаїків, дитячих письменників, драматургів. Фактично у цій книжці — три покоління українського красного письменства. Це цікавий зріз усієї сучасної літератури з акцентом на молодих і наймолодших, адже саме серед сьогоднішніх 20-літніх варто шукати завтрашніх класиків. Усі сни написано спеціально для цього видання. Єдиний виняток — сон Григорія Сковороди, позаяк це чи не найдавніший з опублікованих снів вітчизняних авторів. З книжки добре видно, як розширюється географія нашого письменства. Чимало з українських авторів тепер живуть і творять за кордоном. Змінюються акценти, тематика, стилістика, різняться ландшафти. Обкладинку «Сновидів» прикрашає робота знаменитого сучасного американського художника Рафала Ольбінського, володаря міжнародної мистецької премії «Оскар» (Париж). Цей плакат здобув свого часу кілька мистецьких нагород. Було втішно (хоча й вельми непросто) залучити його на обкладинку нашої антології...



Кл.слова:
есеїстика -- онейрокритика

   Тип видання:   монографія   
18.

Шагінян, Маріетта.
Тарас Шевченко [Електронний ресурс] : монографія : пер. з рос. / М. Шагінян ; Рівненське міське об’єднання Товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка. - Рівне : [б. в.], 2013. - 262 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія «Тарас Шевченко» є докторською дисертацією видатної російської і вірменської письменниці, літературознавця, перекладача, дослідника та популяризатора світової літератури, чл.-кореспондента АН Вірменської PCP, Маріетти Шагінян (1888-1982). Метою праці, за словами автора, «дати читачеві живий образ Шевченка-творця і мислителя», «реаліста». Письменниця з любов’ю висловлювалась про Україну, і її «ласкаву і ніжну емоційно-гостру українську мову...». Але на глибоке і грунтовне дослідження біографії Т. Шевченка наклали свій відбиток стереотипи російської історіографії зверхності та комуно-більшовицької класової ідеології, без яких книга вийти за тих умов не змогла б.



Кл.слова:
літературознавство -- українська література -- літературна критика

   Тип видання:   художня література   
19.

Українка, Леся.
Зібрання творів [Електронний ресурс] : у 12 т. / Л. Українка. - К. : Наукова думка, 1975

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Поезії. - 1975. - 448 с.

Т. 2 : Поеми. Поетичні переклади. - 1975. - 372 с.

Т. 3 : Драматичні твори (1896-1906). - 1976. - 404 с.

Т. 4 : Драматичні твори (1907-1908). - 1976. - 356 с.

Т. 5 : Драматичні твори (1909-1911). - 1976. - 342 с.

Т. 6 : Драматичні твори (1911-1913). Переклади драматичних творів. - 1977. - 416 с.

Т. 7 : Прозові твори. Перекладна проза. - 1976. - 568 с.

Т. 8 : Літературно-критичні та публіцистичні статті. - 1977. - 320 с.

Т. 9 : Записи народної творчості. Пісні, записані з голосу Лесі Українки. - 1977. - 432 с.

Т. 10 : Листи (1876-1897). - 1978. - 544 с.

Т. 11 : Листи (1898-1902). - 1978. - 486 с.

Т. 12 : Листи (1903-1913). - 1979. - 704 с.


Дане видання є науково-критичним, розрахованим на широке коло читачів. Порівняно з попереднім десятитомним виданням 1963—1965 pp., воно доповнене новими матеріалами, зокрема перекладами, статтями, записами народної творчості та листами. Принцип розташування матеріалу у виданні — жанрово-хронологічний: т. 1 — поетичні твори; т. 2 — поеми і поетичні переклади; тт. 3—6 — драматичні твори; т. 7 — прозові твори, перекладна проза; т. 8 — літературно-критичні та публіцистичні статті; т. 9 — записи народної творчості. Пісні з голосу Лесі Українки; тт. 10—12 — листи. В основу подачі текстів кладуться останні редакції прижиттєвих публікацій, підготовлених до друку самою письменницею. Не друковані за життя Лесі Українки твори подаються за автографами. Тексти супроводжуються історико-літературним та реальним коментарем У примітках наводяться лише важливіші з початкових редакцій і варіантів, головним чином окремі строфи, опущені поетесою з остаточного тексту, чи такі, що зовсім не друкувалися. Тексти подаються за сучасним правописом із збереженням всіхморфологічних та лексичних особливостей мови письменниці.



Кл.слова:
українська література -- поезія -- драматургія -- епістолярії

   Тип видання:   художня література   
20.

Нечуй-Левицький, Іван.
Твори [Електронний ресурс] : в 2 т. / І. Нечуй-Левицький. - К. : Наукова думка, 1985-1986

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Повісті та оповідання. П'єса. - 1985. - 640 с.

Т. 2 : Повісті та оповідання. - 1986. - 640 с.


І. Нечуй-Левицький значно поширив естетичні обрії української літератури. Він збагатив її новими жанрами та образними засобами. Серед його творів — короткі оповідання, нариси, великі повісті й романи (іноді свої романи-хроніки письменник за звичкою називає теж «повістями»), побутові комедії, історичні драми, літературно-критичні й публіцистичні статті, театральні рецензії, художньо-етнографічні, історичні та мовознавчі праці. У творах малих жанрів письменник блискуче розвиває традиційну оповідну манеру, надаючи їй простоти, природності й влучності образних характеристик. У повістях і романах Нечуй-Левицький здійснює перехід від монологу-оповіді до об’єктивно-розповідної манери повіствування, відкриваючи тим самим простір для широких описів природи й інтер’єру, для ліричних і філософських відступів, словом, для поширення можливостей художнього відображення складного й мінливого об’єктивного світу. Письменник також щедро використав мовні багатства фольклору та живої розмовної мови українського селянства. Це сприяло мальовничості й виразності його художнього слова. Таким чином, І. Нечуй-Левицький виступив як письменник-новатор, чудовий знавець дійсності, що поширив межі українського реалізму і вторував шлях наступним письменницьким поколінням.



Кл.слова:
українська література -- побутовий реалізм -- етнографізм
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського