Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (62)Автореферати дисертацій (8539)Реферативна база даних (50115)Книжкові видання та компакт-диски (5584)Журнали та продовжувані видання (153)
Пошуковий запит: (<.>K=ФУНКЦІОНУВАННЯ$<.>+<.>K=СУСПІЛЬСТВА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 542
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.


Словник-довідник з культури української мови [Електронний ресурс] / Д. Гринчишин [и др.]. - 3-е вид.. - К. : Знання, 2006. - 367 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Культура мови як невід’ємна складова особистості — одна із перших ознак загальної культури людини та суспільства. Вона включає в себе багато понять і вимагає постійної уваги до мовної поведінки особистості. Довідник містить складні випадки слововживання і допоможе читачам засвоїти граматичні норми української мови. Для викладачів та студентів філологічних факультетів, мовознавців, працівників засобів масової інформації, вчителів, а також усіх, хто хоче підвищити рівень знання української мови.



Кл.слова:
мовна поведінка -- слововживання

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Геґель, Ґеорґ Вільгельм Фрідріх.
Основи філософії права, або Природне право і державознавство [Електронний ресурс] : пер. з нім. / Ґ. В. Ф. Геґель. - К. : Юніверс, 2000. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своєму філософському трактаті Ґ.В.Ф. Геґель (1770 — 1831) докладно аналізує державу як таку, з усіма її атрибутами. Окрім цього, торкається моралі, а також сім’ї і сімейного законодавства. Розглядає структуру громадянського суспільства, різні форми правління — від первісних до цивілізованих, вказує їхні переваги та недоліки в історичному плані. Зокрема, автор наголошує на перевазі північногерманського способу правління.



Кл.слова:
юридична деонтологія -- філософія політики -- державне управління

   Тип видання:   монографія   
3.
 


Козлов, Роман
Хронотопіка Франкових драм: теорія, практика, інтерпретація [Електронний ресурс] : монографія / Роман Козлов ; Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. - Кривий Ріг : Видавничий дім, 2012. - 352 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.65 Мб


Габілітаційну монографію присвячено парадоксально невивченій частині творчої Франкової спадщини – його драмам, до яких віднесено п’єси, драматичні оповідання, вірші, поеми. Концепція хронотопіки – системи художнього функціонування елементів часового й просторового мислення – основою має гносеологію І. Канта, до якої дивовижно близькими виявилися світоглядні та драмознавчі погляди самого І. Франка. При обґрунтуванні пропонованої концепції заторкнуто більшість аспектів існування драматичних і драматургічних творів. Адресовано літературознавцям, викладачам і вчителям філологічних дисциплін, студентам-словесникам.



Кл.слова:
літературознавство -- українська література -- теорія літератури

   Тип видання:   словник   
4.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   підручник   
5.

Дорофєєва, Н. В.
З історії грошей України [Електронний ресурс] / Н. В. Дорофєєва, 3. М. Комаринська. - К. ; Л. : [б. в.], 2000. - 164 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія грошей як галузь історичної науки привертає увагу істориків, археологів, економістів і навіть мовознавців. Вивчення історії грошей дає можливість дослідити державні процеси, економіку, торгівлю певного періоду історії. Гроші розповідають про внутрішнє становище держави, його економічну силу чи слабкість. Повідомляють важливі дані про політичне життя, ідеологію, конкретну історію, дозволяючи уточнити або навіть з'ясувати імена і дати правління тих чи інших володарів. Особливе значення має вивчення історії грошей для поглиблення знань з економічної історії різних Історичних епох і періодів. Підготовку другого видання навчального посібника з історії грошей спонукало, перш за все, те, що ця проблематика зацікавила не лише студентів, фахівців, а й пересічних громадян. І це знайшло своє відображення у розширенні текстового матеріалу, а також збагаченні його тематичними ілюстраціями. Важливе місце у посібнику відведено історії грошей України, яка розглядається в контексті загального історичного процесу та подій, що його супроводжували. Достатньо уваги відведено історії появи грошей і грошового обігу, історії виникнення та функціонування грошових систем, проведенню грошових реформ, їх результатам (з найдавніших часів до сьогодення). Навчальний посібник складається з дев'яти тем, матеріал яких подається з дотриманням тематико-хронологічного принципу. Важливою ознакою у вивченні історії грошей є розгляд її в контексті історичних подій суспільно-політичного та економічного життя. Поглибленню знань з історії грошей допомагає словник «Ключові терміни і поняття», який є індивідуальним для кожної теми, виходячи з хронологічних рамок, подій та країн, про які йдеться у конкретній темі. Перевірці й закріпленню знань сприяють вміщені наприкінці кожної теми «Контрольні питання». Детальніше ознайомитись з тією чи іншою проблемою, поглибити знання допоможе рекомендована література до кожної окремої теми. У світовій історії важко знайти державу, яка не прагнула б до зміцнення своєї грошової системи, підвищення ролі грошей у суспільних відносинах. Україна — не виняток. Вона теж має давні традиції грошового виробництва й обігу, адже за свою багатовікову історію неодноразово виготовляла власні гроші.



Кл.слова:
нумізматика -- фінанси

   Тип видання:   словник   
6.

Чучка, П.
Прізвища закарпатських українців [Електронний ресурс] : історико-етимологічний словник / П. Чучка. - Л. : Світ, 2005. - 704 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються загальні питання теорії прізвища, історія становлення цього феномену та специфіка функціонування родових назв в Українських Карпатах. Аналізуються мовний та правовий статуси прізвища, глобальні національні, регіональні ознаки прізвищевих назв, їх варіантність, лексичне значення тощо. Подаються всі прізвища, які функціонують на території Закарпаття в перші повоєнні роки і тепер (понад 11,5 тис.). Біля реєстрового прізвища наводяться нинішня його географія побутування, перші фіксації прізвищевої назви в давніх документах Карпатського регіону, дані про соціальний статус засновника роду. Статті завершуються етимологічною довідкою щодо походження прізвища



Кл.слова:
ономастика -- етимологія -- прізвище

   Тип видання:   монографія   
7.

Ткач, Л.
Українська літературна мова на Буковині в кінці XІХ - на початку XX ст. [Електронний ресурс] : у 3 т. / Л. Ткач. - Чернівці : Рута, 2000. - 408 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Матеріали до словника


Монографія "Українська літературна мова на Буковині в кінці XIX - на початку XX ст." - перша спроба подати цілісну характеристику регіонального функціонування української мови в зазначений період у контексті істориш-культурних чинників, які впливали на соціальний статус української мови, її функціональні сфери та ступінь внутрішнього розвитку. У першій частині монографії представлено словникові матеріали, з яких постає загальний образ західного варіанта тодішньої української літературної мови у зіставних зв'язках із її сучасними лексичними, граматичними, фонетичними нормами тощо. Реєстрову частину словника укладено з таких лексичних одиниць, що у їх формі, значенні й особливостях слововживання виявилася історична специфіка літературномовного процесу на західноукраїнських землях, зокрема й на Буковині, - вплив живої народної мови - діалектів південно-західного наріччя, співтериторіальних мов, які функціонували в місцевому соціумі в силу поліетнічного складу населення, діяльності чужомовної державної адміністрації часів Австро-Угорщини. Матеріали до словника містять близько 3500 словникових статей. Ілюстративні матеріали мають різне функціонально-стилістичне спрямування, у них використано тексти публіцистики, навчальних посібників, листування, художньої літератури, зразки інформаційного мовлення - хроніку громадсько-політичного життя, рекламу, оголошення тощо. У коментарях до кожної словникової статті подано зіставні мовні факти з польської, німецької, російської, румунської та інших мов. Друкується згідно з ухвалою Вченої ради Чернівецького державного університету ім.Ю.Федьковича, протокол №2 від 23 березня 2000 р.



Кл.слова:
діалект -- говірка -- наріччя

   Тип видання:   монографія   
8.

Небеська, А. В.
Культуріндустрія і хеві-метал [Електронний ресурс] : трансформація важкої музики від 70-их років до сьогодні : кваліф. робота ... бакалавра культури / А. В. Небеська; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2010. - 80 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Актуальність даного дослідження полягає в популярності важкої музики сьогодні й її впливі на життя сучасних людей. Від 70-х років хеві-метал трансформувався, і сьогодні деякі його піджанри користуються популярністю серед дуже великого числа меломанів. Об'єктом дослідження є важка музика і допоміжні артефакти хеві-металу: тексти пісень, відеокліпи, зображення виконавців, поведінка фанатів. Предметом дослідження є явище комерціалізації музики; варіанти протистояння комерціалізації музики; відображення у музиці тенденцій сучасного суспільства і їх зміна від 70-х років до сьогодення. Метою даної роботи є спроба проаналізувати важку музику від часу її виникнення до сьогодення, виокремити відмінності між хеві-металом 70-х років і хеві-металом сьогодні і з'ясувати, яке місце важка музика займає у культуріндустрії. Завданнями роботи є: визначити ознаки хеві-металу 70-х, 90- х і 2000-х; з'ясувати відносини між хеві-металом і традиційною культурою цих 4 років; зрозуміти трансформацію важкої музики і вплив на цей процес комерціалізації; дати відповідь на запитання, чи є хеві-метал музикою для аутсайдерів, або ж він є одним з продуктів культуріндустрії. Методами роботи є аналіз наявної літератури, досліджень важкої музики, а також аналіз музики, текстів пісень, відеокліпів, фотографій і зображень Матеріалами дослідження є музика відомих хеві-метал виконавців, тексти пісень, відеокліпи на пісні, фотографії музичних гуртів і окремих виконавців. Наукова новизна дипломної роботи полягає у дослідженні теми, яка не досліджувалася вітчизняними науковцями, а також розгляд важкої музики у контексті культуріндустрії.



Кл.слова:
музика -- рок -- меломанія -- шоу-бізнес

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Релігія   
9.

Лубський, В. І.
Історія релігії [Електронний ресурс] / В. І. Лубський, M. B. Лубська. - 2-е вид.. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 776 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику подано матеріал з історії релігії і міфології від найдавніших часів до наших днів. Розглянуто різні концепції теорії релігії, її структура й функції у житті суспільства та індивіда, проблеми генезису та еволюції релігії. Значну увагу приділено сучасним світовим релігіям. Визначальний принцип подання матеріалу у підручнику - толерантне ставлення як до релігії, так і до вільнодумства. Підручник розрахований на студентів вищих закладів освіти, які вивчають курс "Релігієзнавство", а також тих, хто цікавиться історією релігії і міфологією.



Кл.слова:
світові релігії -- міфологія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Хімічні науки   
10.


Хімія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : профільний рівень / Н. М. Буринська [та ін.]. - К. : Педагогічна думка, 2010. - 45 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Якщо 10-класники обрали майбутню професію, пов’язану з використанням хі- мічних знань, відтак обрали певний хімічний профіль – біолого-хімічний, хіміко- технологічний, агрохімічний тощо, то цей підручник саме для них. У ньому роз- криваються відомості про хімічні елементи та їх сполуки на профільному рівні, тобто поглиблено. Курс хімії 10 класу починається з повторення основних теоретичних питань, що вивчалися у попередніх класах, їх зміст поглиблюється, а обсяг збільшується. Особлива увага в підручнику приділяється хімії елементів, ролі елементів та їх сполук у здоров’ї людини та матеріальному житті суспільства. Одним із найсуттєвіших чинників, які забезпечують успіх у засвоєнні на- вчального матеріалу, є самостійна робота, передусім робота з підручником.



Кл.слова:
хімічні елементи -- хімічні реакції

   Тип видання:   підручник   
11.


Інформатика [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів / Й. Я. Ривкінд, Т. І. Лисенко, Л. А. Чернікова, В. В. Шакотько. - К. : Генеза, 2010. - 164 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей підручник орієнтований на подальше вивчення вами в 10-му кла- сі сучасних ІК-технологій, розвинення навичок використання їх у вашій навчальній і дослідницькій діяльності, у повсякденному житті. Він до- поможе вам стати освіченою людиною інформаційного суспільства. Ви поглибите свої знання та вдосконалите вміння щодо роботи з текстовими документами в програмі Microsoft Word 2007, навчитеся створювати комп’ютерні презентації, використовуючи програму Microsoft Power Point 2007, розробляти комп’ютерні публікації, здійснювати монтаж ві- деофільмів. Також ви навчитеся користуватися електронними поштови- ми скриньками, використовувати всесвітню мережу Інтернет для спілку- вання в чатах і форумах, застосовувати ІКТ під час вивчення різних шкільних предметів.



Кл.слова:
комп'ютер -- програмне забезпечення

   Тип видання:   підручник   
12.

Царик, Л. П.
Екологія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів : профільний рівень / Л. П. Царик, П. Л. Царик, І. М. Вітенко. - К. : Генеза, 2010. - 126 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


За своєю структурою підручник складається із вступу та десяти основних тем, які об’єднані в розділ «Система природа – населення – господарство», що дає можливість розглядати кожну з тем у контексті взаємостосунків суспільства і природи. Для зручності користування матеріалом теми поділені на параграфи, які містять завершену інформацію про екологічні об’єкти, процеси і явища.



Кл.слова:
природа -- населення -- господарство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Вугальтер, А. Л.
Ваше открытие общества, или философский вояж [Електронний ресурс] / А. Л. Вугальтер. - К. : [б. в.], 2005. - 146 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представленная рукопись посвящена самым общим проблемам философии истории /философии общества/, а также методологии ее исследования. Несомненно, это сфера, которая в общественном сознании в наше время представляет собой сплошное “белое пятно”, усыпанное осколками рухнувшей идеологии, и интерес к ней у общества велик. Это значит, что книгу, наверное, купят. Далее, автор пришел в эту область, так сказать, “со стороны”, но не отягощен ни предрассудками, ни положительным опытом и окинул территорию свежим взглядом человека, имеющего солидные познания в другой сфере. Такой свежий взгляд всегда полезен. Должен сказать, что по многим решающим положениям мне позиция автора импонирует. Наконец, книга написана легко, с вызывающим юмором и соответственно легко воспринимается. Считаю публикацию книги А. Л. Вугальтера полезной в нашем мятущемся и ищущем обществе, преодолевающем массу мертвых традиций.



Кл.слова:
методологія -- філософія суспільства -- історія філософії

   Тип видання:   підручник   
14.

Шпак, В. І.
Розвиток малого підприємництва в Україні (на прикладі Української видавничо-поліграфічної компанії Експрес-Об’ява) [Електронний ресурс] / В. І. Шпак. - 3-е вид. стереотип.. - К. : МАУП, 2004. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований доробок висвітлює економічні процеси, пов’язані зі становленням та функціонуванням малого бізнесу в Україні на прикладі Української видавничо-поліграфічної компанії, показує розвиток підприємництва у видавничо-поліграфічній та рекламній сферах в умовах перехідної економіки. Тема охоплює економічні процеси в Україні на макро- і мікрорівнях, документи й матеріали, що відображають становлення й розвиток малого та середнього бізнесу на перехідному етапі економіки, кон’юнктуру й розвиток вітчизняного ринку видавничо-поліграфічних та рекламних товарів і послуг, досвід вітчизняних і зарубіжних підприємств у цій сфері. Для студентів вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, майбутніх підприємців, тих, хто тільки розпочинає власну справу, бізнесменів, а також для всіх, хто цікавиться проблемами розвитку підприємництва.



Кл.слова:
економіка -- бізнес -- видавництво -- поліграфія

   Тип видання:   наукове видання   
15.


"Закордот" в системі спецслужб радянської України [Електронний ресурс] : збірник документів / за ред. В. С. Сідака. - К. : Вид-во НА СБУ, 2000. - 213 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований збірник документів про діяльність у 1920-х рр. "Закордоту" - глибоко законспірованого відділу ЦК КП(б)У вперше у вітчизняній і світовій історіографії відображає умови зародження і функціонування всередині громадської організації - партії більшовиків - особливого структурного підрозділу, аналогічного за своїми функціями спеціальним службам.



Кл.слова:
спецслужба -- підрозділ -- державна безпека

   Тип видання:   підручник   
16.

Філіпенко, А. С.
Світова економіка [Електронний ресурс] / А. С. Філіпенко. - К. : Либідь, 2002. - 582 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Матеріал підручника охоплює найважливіші проблеми сучасної світової економіки як цілісної системи, що розвивається під знаком інтернаціоналізації та глобалізації. Детально розкрито функціонування міжнародних ринків, галузеву структуру світової економіки, економічну політику основних груп країн тощо. Висвітлюється взаємодія сукупності міжнародних ринків: товарів і послуг, капіталів, технологій, робочої сили. Чільне місце відведено галузевим аспектам розвитку світової економіки. Розкриваються особливості діяльності міжнародних економічних організацій. Належне місце відведене проблемі інтеграції України у світову економічну систему. Для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
економічна система -- галузь

   Тип видання:   монографія   
17.
 


Кривошея, В. В.
Козацька еліта Гетьманщини [Електронний ресурс] / В. В. Кривошея. - К. : ІПіЕНД імені І. Ф. Кураса НАН України, 2008. - 452 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії досліджується процес формування і функціонування козацької еліти Гетьманщини протягом 1648–1782 рр. Книга розрахована для науковців, краєзнавців, викладачів і студентів, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
Гетьманщина -- національно-визвольний рух -- Запорізька Січ

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Пірен, М. І.
Публічна політична діяльність [Електронний ресурс] / М. І. Пірен. - К. : НАДУ, 2009. - 288 с.

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.64 Мб


У навчальному посібнику розкрито теоретико-методологічні основи публічної політичної діяльності як суспільного феномену. Обґрунтовується сутність, типологія і реалізація публічної політичної діяльності, виділяється роль депутатського корпусу, опозиції та еліти у публічній політичній діяльності. Особливе місце відведено оптимізації публічної політичної діяльності в сучасному українському суспільстві. Адресується слухачам, політикам, працівникам управлінського корпусу, науковцям, викладачам вищих навчальних закладів, для яких політична діяльність має професійний та громадянський сенс як важливий феномен розвитку сучасного українського суспільства до демократії.



Кл.слова:
депутат -- суспільство -- громадськість -- управління

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Матвієнко, О. В.
Основи організації електронного документообігу [Електронний ресурс] / О. В. Матвієнко, М. Н. Цивін. - К. : Центр учбової літератури, 2008. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник присвячений вивченню основ ефективного впровадження та функціонування системи електронного документообігу на основі вивчення та побудови інформаційної моделі організації, яка відображає її документальні потоки та інформаційні зв’язки. У навчальному посібнику викладено загальні принципи організації документообігу в організаціях, основні підходи до впровадження систем електронного документообігу, подано принципи побудови систем електронного документообігу, сформульовано вимоги до їх функціональних можливостей. Посібник призначений для студентів вищих навчальних закладів, магістрів, аспірантів.



Кл.слова:
документообіг

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Погорілий, Д. Є.
Політологія. Кредитно-Модульний Курс [Електронний ресурс] / Д. Є. Погорілий. - К. : Центр учбової літератури : Фірма «Інкос», 2008. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник розроблений за стандартами кредитно-модульної системи навчання відповідно до вимог Болонського процесу. Використовуються сучасні підходи до розгляду політичних явищ і процесів, вивчаються генезис політичних ідей, концепції політичної влади та політичних еліт, аналізуються розвиток і функціонування політичних систем, форми сучасної держави і партійних систем, політична культура, політичні процеси, міжнародні відносини, геополітика та ін. До посібника включено тестові завдання та контрольні питання до кожного модуля курсу, підсумкові завдання, біографічний довідник і політологічний словник, наводяться фрагменти першоджерел, цитати з робіт політичних мислителів та відомих державних діячів. Посібник містить низку пояснювальних схем, таблиць та ілюстрацій. Для студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
політика
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського