Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (84)Тематичний інтернет-навігатор (5)Автореферати дисертацій (4073)Реферативна база даних (31200)Книжкові видання та компакт-диски (1773)Журнали та продовжувані видання (264)
Пошуковий запит: (<.>K=ШВИДК$<.>+<.>K=ДРУК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 252
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   енциклопедія   
1.


Енциклопедія історії України [Електронний ресурс] : у 10 т. / голов. ред. В. А. Смолій. - К. : Наукова думка, 2003-2013

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - В. - 2003. - 685 с.

Т. 2 : Г - Д. - 2004. - 524 с.

Т. 3 : Е - Й. - 2005. - 671 с.

Т. 4 : Ка - Ком. - 2007. - 528 с.

Т. 5 : Кон - Кю. - 2008. - 568 с.

Т. 6 : Ла - Мі. - 2009. - 784 с.

Т. 7 : Мл - О. - 2010. - 728 с.

Т. 8 : Па - Прик. - 2011. - 520 с.

Т. 9 : Прил - С. - 2012. - 944 с.

Т. 10 : Т-Я. - 2013. - 784 с.


Видання "Енциклопедія історії України" врахувало останні здобутки історичної науки. Поряд із статтями з історії України у ній друкуються загальнотеоретичні матеріали, які висвітлюють сучасні досягнення світової історіографії та політології, а також подаються відомості про окремих визначних людей планети та найвпливовіші міжнародні організації.



Кл.слова:
історія України

   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Бузан, Т.
Скоростная память [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Т. Бузан. - М. : Эйдос, 1995. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Популярная книга, издающаяся большими тиражами во многих странах мира. Описаны эффективные приемы развития памяти. От самых простых до сложных, требующих времени и усилий. Особый интерес представляет для изучающих английский язык.



Кл.слова:
вивчення мови -- швидке запам’ятовування

   Тип видання:   словник   
3.


Гуцульські говірки [Електронний ресурс] / під ред. Я. Закревської. - Л. : Інститут українознавства, 1997. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Передаємо до Ваших рук Короткий словник гуцульських говірок, що є відображенням основного лексичного складу одного з найцікавіших і найархаїчніших говорів південно-західного наріччя української мови. Гуцульські говірки мають давні традиції вивчення (понад 150 років), однак окремого завершеного й опублікованого словника, який охоплював би говірки всієї Гуцульщини, досі немає. Короткий словник гуцульських говірок є науково-популярним словником шкільного типу, призначеним насамперед для освітянських потреб і масового користувача. Його об’єктом є слово як лексико-словотвірна цілість, а не як відбиття системних регулярних фонетичних і граматичних особливостей, характерних для цих говірок. Пропонований словник є диференційним, тобто він не охоплює усієї лексики, яка функціонує у гуцульських говірках, а подає лише вибрану традиційну діалектну лексику, що не ввійшла до основного словникового складу сучасної української літературної мови. Короткий словник гуцульських говірок призначений для вчителів, які працюють у діалектному оточенні, для учнів, яким він полегшить засвоєння норм української літературної мови, для всіх, хто хоче ознайомитися з діалектним розмаїттям української мови; одночасно він полегшить читання творів художньої літератури, у яких автори використовують гуцульський говір із стилістичною метою, а також користування давніми і сучасними фольклорними й етнографічними матеріалами з Гуцульщини. Пропонований Словник є певним етапом у створенні повного академічного Словника гуцульських говірок, який укладає група мовознавців відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за принципами і засадами, що відповідають вимогам підготовки академічних діалектологічних видань. Основою його є багатотисячна картотека, яка, хоч і формувалася протягом тривалого часу, досі ще відкрита для поповнення. Авторський колектив плекає надію, що великий кількатомний Словник теж незабаром почне друкуватися окремими випусками, якщо на його підготовку до друку і публікацію будуть знайдені потрібні кошти, належна підтримка та розуміння меценатів і громадськості.



Кл.слова:
говірка -- діалектологія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Хімічні науки   
4.

Яновская, Л. А.
Органический синтез в двухфазных системах [Електронний ресурс] / Л. А. Яновская, С. С. Юфит. - М. : Химия, 1982. - 184 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена одному из новых перспективных методов органического синтеза — использованию катализаторов межфазного переноса (четвертичные аммониевые или фосфонисвые соли, краун-эфиры, криптаты и др.) в различных реакциях. Применение этих катализаторов позволяет не только резко повысить скорость реакций, но и использовать в качестве оснований твердые щелочи или их водные растворы вместо алкоксидов, амидов, гидридов щелочных металлов, самих щелочных металлов, металл-органических соединений и т. п., устраняет необходимость использования безводных сред даже в реакциях, очень чувствительных к влаге. В книге приведены типичные методики проведения разнообразных реакций, рассмотрены теоретические вопросы межфазного катализа. Книга рассчитана на широкий круг химиков-органиков, работающих как в научно-исследовательских институтах, так и в промышленности. Она будет полезна для преподавателей высших учебных заведений, студентов и аспирантов, специализирующихся в области органической химии и технологии.



Кл.слова:
каталізатор -- швидкість реакції

   Тип видання:   підручник   
5.

Панфілов, І. П.
Теорія електричного зв'язку [Електронний ресурс] / І. П. Панфілов, В. Ю. Дирда, А. В. Капацін. - К. : Техніка, 1998. - 328 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику розглянуто основи сучасної теорії електрозв'язку з акцентом на фізичне тлумачення процесів, які відбуваються під час передавання повідомлень та сигналіву системах зв'язку, а також методи забеспечення характеристик систем за швидкістю передавання і достовірністю приймання. Досконало розглядаються питання кодування повідомлень, математичного опису первинних та модульованих сигналів, формування сигналів за певними параметрами, передавання сигналів електромагнітним полем у просторі та напрямними системами, оброблення сигналів у приймачі. Надано основи теорії інформації та електромагнітої сумісності.



Кл.слова:
система зв'язку -- електрозв'язок

   Тип видання:   словник   
6.

Ставицька, Л.
Короткий словник жаргонної лексики української мови [Електронний ресурс] : містить понад 3200 слів і 650 стійких словосполучень / Л. Ставицька. - К. : Критика, 2003. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей словник є спробою лексикографічно зафіксувати швидкозмінний та плинний за своєю природою сленґовий шар української мови - той його складник, якого, на переконання користувачів російської фєні, не існує (як, утім, і самої мови), а на переконання користувачів правдиво народної, джерельної, солов'їно-калинової мови, і не повинно існувати. Тим часом доктор філологічних наук, завідувачка відділу соціолінґвістики Інституту української мови НАН України Леся Ставицька, взявши за джерельну базу тексти художньої літератури, засобів масової інформації, наукових видань, або й просто зразки розмовної мови, уклала словник, який містить сучасну жарґонну лексику різнотипного соціяльного походження, а також лексику розширеного вживання, що поповнила жарґонізовану розмовну мову. "У професійного філолога і пересічного мовця, - пише авторка в передмові, - почасти складається уявлення про суто російський характер жарґонного слововживання, неконкурентноспроможність української мови у розмовних, стилістично знижених сферах комунікації, нездатність продукувати сучасні іронічні стилі спілкування. Варто вчитатись у зібрані тут репліки, діялоги, тексти, щоби пересвідчитись в українськості того жарґоновживання, яке, на перший погляд, може здатися прероґативою російських розмовних моделей. Крім того, суржикове слово у суто комунікативному аспекті не завжди свідчить про брак мовної культури чи незнання українського лексичного відповідника: нерідко, особливо в інтеліґентських дискурсах, чужомовність підсилює іронічне, сміхове начало, закладене у цій лексиці". Від того, наскільки присутній у свідомості українських мовців національний сміховий вербальний простір, великою мірою залежить виживання та зміцнення комунікативної потужности української мови. Словник містить понад 3200 слів і 650 стійких словосполучень. Він розкриває значення кожного з них, подає його соціяльну та стилістичну характеристику, а часом також наводить короткий етимологічний коментар.



Кл.слова:
жаргон -- переклад -- правопис

   Тип видання:   енциклопедія   
7.


Українська мова [Електронний ресурс] : енциклопедія. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Українська енциклопедія, 2004. - 824 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В енциклопедії на основі досягнень сучасного мовознавства подано відомості про українську мову та українське мовознавство. В ній розкрито термінологічні одиниці, номенклатурні одиниці, розглянуто різні аспекти опису української мови, вміщено основні поняття загального мовознавства. Багато статей присвячено мовознавцям, письменникам, які зробили істотний внесок у розвиток української мови, філологічної науки тощо. В низці статей ідеться про установи та організації, друковані органи, які ведуть дослідження і пропаганду української мови. Видання друге, виправлене і доповнене. Книга містить 1935 статей, карту, ілюстративний матеріал і таблиці. Розрахована як на філологів, так і на широке коло читачів.



Кл.слова:
лінгвістика -- морфологія -- граматика -- лінгвостилістика

   Тип видання:   монографія   
8.

Ткач, Л.
Українська літературна мова на Буковині в кінці XІХ - на початку XX ст. [Електронний ресурс] : у 3 т. / Л. Ткач. - Чернівці : Рута, 2000. - 408 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Матеріали до словника


Монографія "Українська літературна мова на Буковині в кінці XIX - на початку XX ст." - перша спроба подати цілісну характеристику регіонального функціонування української мови в зазначений період у контексті істориш-культурних чинників, які впливали на соціальний статус української мови, її функціональні сфери та ступінь внутрішнього розвитку. У першій частині монографії представлено словникові матеріали, з яких постає загальний образ західного варіанта тодішньої української літературної мови у зіставних зв'язках із її сучасними лексичними, граматичними, фонетичними нормами тощо. Реєстрову частину словника укладено з таких лексичних одиниць, що у їх формі, значенні й особливостях слововживання виявилася історична специфіка літературномовного процесу на західноукраїнських землях, зокрема й на Буковині, - вплив живої народної мови - діалектів південно-західного наріччя, співтериторіальних мов, які функціонували в місцевому соціумі в силу поліетнічного складу населення, діяльності чужомовної державної адміністрації часів Австро-Угорщини. Матеріали до словника містять близько 3500 словникових статей. Ілюстративні матеріали мають різне функціонально-стилістичне спрямування, у них використано тексти публіцистики, навчальних посібників, листування, художньої літератури, зразки інформаційного мовлення - хроніку громадсько-політичного життя, рекламу, оголошення тощо. У коментарях до кожної словникової статті подано зіставні мовні факти з польської, німецької, російської, румунської та інших мов. Друкується згідно з ухвалою Вченої ради Чернівецького державного університету ім.Ю.Федьковича, протокол №2 від 23 березня 2000 р.



Кл.слова:
діалект -- говірка -- наріччя

   Тип видання:   підручник   
9.

Трейси, Брайан.
Оставьте брезгливость, съешьте лягушку [Електронний ресурс] : 21 действенный принцип эффективного труда / Б. Трейси. - [Б. м. : б. в.], [20_ _?]

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Использование данной методики позволит вам существенно повысить собственную эффективность и продуктивность.



Кл.слова:
працездатність -- урівноваженість -- швидкодія

   Тип видання:   підручник   
10.

Ландо, Ю. К.
Элементы математической теории управления движением [Електронний ресурс] / Ю. К. Ландо. - М. : Просвещение, 1984. - 88 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пособии кратко излагается общая теория линейных систем дифференциальных и интегро-дифференциальных уравнений и на основе нормальной разрешимости краевых задач изучаются различные вопросы проблемы управляемости: о критериях управляемости и способах вычисления управлений, о задаче быстродействия и принципе максимума Понтрягина.



Кл.слова:
інтеграл -- диференціал -- керування -- швидкодія

   Тип видання:   методичний посібник   
11.

Штернберг, Л. Ф.
Скоростное конспектирование [Електронний ресурс] / Л. Ф. Штернберг. - М. : Высшая школа, 1988. - 31 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


С интересом слушая лекцию, можно не успеть ее записать или долго разбираться в хаотичных каракулях. А можно быстро сделать краткий конспект, одновременно усваивая новую информацию. Какие для этого используются приемы, рассказано в книге. Вы научитесь эффективно конспектировать любые тексты: технические, гуманитарные, математические. Сдавать экзамены станет гораздо проще - ведь не нужно будет ничего запоминать, а только освежить в памяти знакомый материал. Книга предназначена для школьников и студентов самых разных учебных заведений, а также преподавателей.



Кл.слова:
лекція -- запис -- швидкість

   Тип видання:   підручник   
12.

Шилин, А.
Самоучитель: как научится быстро читать [Електронний ресурс] / А. Шилин. - М. : АСТ, 2001. - 272 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Методика самостоятельного обучения быстрому чтению, снабженная иллюстративным и тренировочным материалом.



Кл.слова:
обробка інформації -- засвоєння інформації -- швидкочитання

   Тип видання:   підручник   
13.

Бевз, Г. П.
Математика [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів / Г. П. Бевз, В. Г. Бевз. - К. : Генеза, 2010. - 151 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Науку математику можна розглядати з різних точок зору. Одні бачать у ній насамперед своєрідний інструмент для нау- ковців, інже нерів і тех ні ків. Бо за допомогою математичного моделювання можна порівняно легко і швидко розв’язувати дуже важливі прикладні проблеми, які іншими методами розв’язувати надто дорого або неможливо.



Кл.слова:
шкільна програма -- школа -- освіта

   Тип видання:   методичний посібник   
14.

Кир, Г.
Учимся читать очень быстро с применением НЛП, медитации, психоанализа [Електронний ресурс] / Г. Кир. - [Б. м. : б. в.], 2001. - 146 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Геннадия Кира написана легко, интересно, в ней много новизны в сравнении с книгами, выпущенными по той же теме. Для удобства восприятия в книге имеется иллюстративный материал в большом количестве. Несмотря на сложность разбираемых тем, в книге много юмора, благодаря чему она читается быстро, легко, с удовольствием, и сложные понятия «сами собою» воспринимаются читателем практически с любой подготовкой – от школьника до кандидата наук. Автор не является литератором любителем, он обладает хорошим литературным вкусом и серьёзными знаниями в области филологии и психологии.



Кл.слова:
швидкість читання -- пам'ять

   Тип видання:   зб. статей   
15.

Гірчак, Є. Ф.
На два фронти в боротьбі проти націоналізму [Електронний ресурс] : збірник статей 1926-1931 р.р. / Є. Ф. Гірчак. - Х. : Пролетар, 1932. - 348 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подана праця являє собою збірник статей, що їх друковано в українській партійній пресі "Більшовик України" і "Комуніст", протягом останніх чотирьох років у зв'язку з боротьбою проти націоналістичних ухилів, що точилася останнім часом у КП(б)У. Отже, ця праця є певною мірою літературний документ цієї боротьби.



Кл.слова:
націоналізм -- пропаганда -- українізація -- партія

   Тип видання:   зб. статей   
16.


Записки Императорскаго Новороссійскаго университета [Електронний ресурс] : в 113 т.. - О. : Новороссийский ун-т, 1867-1913

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1867. - 156 с.

Т. 11. - 1873. - 346 с.

Т. 12. - 1874. - 234 с.

Т. 23. - 1877. - С. 231-258

Т. 31. - 1880. - С. 293-331

Т. 37. - 1883. - 62 с.

Т. 46. - 1888. - С. 73-160

Вып. 1 : Историко-филологический факультет. - 1909. - 438 с.


– наук.–інформаційне вид. Новорос. ун–ту (Одеса). Публікувалися протягом 1867–1913, вийшло 113 т. Друкувалися результати досліджень з математики, фізики, хімії, геології, географії, біології, медицини, археології, історії, економіки, статистики, правознавства, філософії, психології, філології, мистецтвознавства. В т. 1–5 – винятково наук. праці, окремі дослідження та переклади. Від 6–го т. друкувалися протоколи засідань ученої ради ун–ту. Щороку виходило кілька томів. До 1909 побачили світ 112 т. Од 1909 почали видаватися праці окремих ф–тів: історико–філол. – 14 вип. (1909–18), фіз.–мат. – 12 (1910–19), мед. – 9 (1909–19), юрид. – 15 (1909–17), а також 9 випусків офіц. від. (1909–17).



Кл.слова:
стаття -- наказ -- доповідь

   Тип видання:   підручник   
17.

О'Квин, Д.
Допечатная подготовка [Електронний ресурс] : руководство дизайнера / Д. О'Квин. - М. : Вильямс, 2001. - 452 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
стандарт -- векторна графіка -- друкарська справа

   Тип видання:   методичний посібник   
18.

Шахматов, О. Л.
Нариси з історії української мови та хрестоматія [Електронний ресурс] : з пам'ятників письменської старо-українщини ХІ-ХVІІІ в.в. / О. Л. Шахматов, А. Г. Кримський. - К. : Друкар, 1922. - 182 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


О.Шахматов займався у тому числі й питанням історії української мови, якому і присвячена пропонована книга. Шахматов брав участь у складанні декларації Петербурзької АН «Про скасування обмежень малоруського друкованого слова» (1905 — 1906) (див. також Заборона українського слова в Росії. Реферат Петербурзької Академії наук (1916) [PDF]). Це було в згоді з політичними поглядами Шахматова: як типовий російський ліберал (член партії конституціоналістів-демократів) він обстоював культурні права народів Росії, але при умові недоторканости Рос. Імперії. Відповідно, коли 1917 Україна йшла до незалежності, Шахматов зайняв різко негативну позицію. Початки української мови автор виводив з «південного наріччя» «спільнодавньоруської» мови. Шахматов вважав витоки української мови у загальних рисах автохтонними (хоч часом містив їх між Прутом і дол. Дніпром, а часом далі на північ, у середньому Подніпров'ї). Не зважаючи на вразливі місця у теорії Шахматова, його історично-генетичні концепції підкуповували своєю цілісністю, включенням колосальної кількости фактів, синтетичністю. На кілька десятиліть вони визначили трактування цих проблем у східньослов'янському мовознавстві, навіть у противників Шахматова; жодна мовознавча школа не мала такого впливу в Росії — СССР у першій половині 20 ст., як школа Шахматова.



Кл.слова:
мовознавство

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
19.

Кругляк, Ю. М.
Ім'я вашого міста [Електронний ресурс] / Ю. М. Кругляк. - К. : Наукова думка, 1978. - 153 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З кожним роком ономастика набирає все більшої популярності: з'являється чимало наукових досліджень, частину топонімічного матеріалу вміщено в «Історії міст і сіл Української РСР». Публікації на цю тему нерідко можна побачити в журналах та газетах. Уже протягом десяти років під рубрикою «І села і міста друкує матеріали, зібрані письменником Юрієм Кругляком, громадсько-політичний тижневик Україна». Вони й лягли в основу цієї книжки. Тут за абеткою подаються коротенькі довідки про час заснування й походження назви міст і селищ міського типу Української РСР Поряд з науковими твердженнями одекуди викладено легенди й перекази, поширені в народі. Гадаємо, що це видання стане в пригоді науковцям, краєзнавцям, учителям, юним історикам та географам — усім, хто цікавиться історією рідного краю.



Кл.слова:
ономастика -- географія

   Тип видання:   хрестоматія   
Категорія: Релігія   
20.


Острозька біблія [Electronic resource] : острог, 1581. - Л. : Українське біблійне товариство, 2006. - 1957 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Острозька Біблія 1581 р." (далі скорочено О. Б.) – визначна пам’ятка книгодрукування в Україні, перше повне видання канонічного біблійного тексту церковнослов’янською мовою. Повна назва книжки – «Библіа, сиріч книги Ветхаго и Новаго Завіта по языку словенску» . Надрукована О. Б. впродовж 1580–1581 р. у власному маєтку відомого українського магната та політичного діяча князя Василя Костянтина Острозького Острозі (тепер м. Острог Рівненської обл.) у спеціально організованій для випуску Біблії друкарні. Для друкування Біблії був запрошений український та російський першодрукар Іван Федоров (Федорович) (р. н. н.–1583). Це останнє відоме видання славетного друкаря.



Кл.слова:
християнство -- церква -- канон -- книгодрукування -- книгознавство
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського