Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (1745)Книжкові видання та компакт-диски (188)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=CA<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 137
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Машталер О.В. 
Біомоніторинг видами Bryophyta техногенно трансформованого середовища південного сходу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Машталер ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено певні реакції мохоподібних Bryum argenteum Hedw. та Bryum caespiticum Hedw. на забруднення навколишнього середовища важкими металами (Pb, Zn, Cu, Ni, Mn Fe, Cr, Ca, Sn, Cd, Mo, Sb). Визначено видовий склад бріофітів та проведено біоіндикаційну оцінку ступеня забруднення за умов техногенно трансформованих екотопів південного сходу України. Вивчено особливості розподілу, екологічну, ценотичну та географічну структури мохоподібних. Досліджено частоту потрапляння, проективне покриття та форми росту мохоподібних в екотопах територій промислових підприємств і відвалів вугільних шахт південного сходу України. Уперше для території Донеччини зафіксовано мох Aulaomnium palustre (Hedw.) Schwaegr. (Краснолиманський район, с. Закотне, сосновий ліс, на грунті (2004 р.); м. Макіївка, вершина вугільного відвалу шахти ім. Орджонікідзе (2005 р.)). Уперше на вершині вугільного відвалу (шахта ім. Орджонікідзе) також було знайдено верхоплідний мох Bryum torquesces B. et S. та бокоплідний - Caiergonella cuspidata (Hedw.) Loeske. Установлено, що розвиток мохоподібних в екотопах техногенно трансформованого середовища є досить інформативним індикатором забруднення середовища, тому мохи можуть слугувати адекватними біомаркерами у системі моніторингу за станом середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.2*801.8(4УКР) + Е0*801.48(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349831

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Шликов С.Г. 
Біохімічні механізми дії окситоцину на трансмембранний обмін іонів Ca в міометрії: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / С.Г. Шликов ; НАН України; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Вперше доведено, що окситоцин і тапсигаргін викликають вхід іонів Ca до клітин міометрія через hTrpC канали. Показано, що зміни в експресії hTrpC білків призводять до зміни параметрів кальцієвих сигналів у клітинах ГМ. Вперше проаналізовано характер внутрішньоклітинних осциляцій концентрації іонів Ca, що виникають у відповідь на дію синтетичного аналогу діацилгліцеролу в клітинах культури міометрії жінок та в клітинній лінії PHM1-41. Встановлено, що синтетичний аналог діацилгліцеролу викликає осциляції концентрації іонів Sr у клітинах культури міометрія жінок і в клітинній лінії PHM1-41. Вперше проведено аналіз впливу зміни концентрації ембріальної сироватки теляти на експресію деяких hTrpC білків та їх здатність регулювати вхід іонів кальцію до клітин міометрія. Показано, що за умов хронічного споживання етанолу самками щурів відбувається зменшення акумуляції іонів Ca як у мітохондріях, так і у саркоплазматичного ретикулума міометрія та гальмування початкової швидкості цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*551.7*715.7 + Е60*736.322*715.7 + Е70*736.322*715.7 +
Шифр НБУВ: РА368553

Рубрики:

      
3.

Антонишин І. С. 
Взаємодія галію та стибію з перехідними (V, Mn) та рідкісноземельними (Y, La, Ho) металами: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / І. С. Антонишин ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Для тернарних сполук визначено області гомогенності та температури їх розпаду (плавлення). У досліджуваних системах підтверджено існування ряду раніше відомих бінарних сполук, для яких уточнено параметри елементарних комірок і концентраційні межі існування. Методами термічного аналізу визначено температури утворення ряду бінарних сполук. Проведено порівняльний аналіз результатів взаємодії компонентів у потрійних системах {V, Mn} - Ga - Sb з іншими системами M - Ca - Sb (M - перехідний метал). Дані системи характеризуються утворенням невеликої кількості тернарних сполук, які мають помітні області гомогенності, а також існуванням протяжних твердих розчинів заміщення на основі бінарних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.511.003
Шифр НБУВ: РА379951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Ляхов О.М. 
Взаємодія фізіологічно-активних речовин з ленгмюрівськими мономолекулярними плівками: Автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / О.М. Ляхов ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Виявлено біорегуляторну стереотипію дії фізіологічно-активних речовин на термодинамічні та структурні характеристики мономолекулярних плівок Ленгмюра з фосфоліпідів з сироваткового альбуміну. Показано вплив модуляторів основних сигнальних систем клітини на значення параметрів моношарових плівок з фосфоліпідів і білків. На моношарах з дистеароїлфосфатидилхоліну виявлено мембранотропну активність деяких перспективних лікарських засобів. Створено ефективний комп'ютерний алгоритм для розділення речовин на класи за типом їх дії на функціональні ланки аденілатциклазної та Ca-залежної поліфосфоінозитидної сигнальних систем клітин, за допомогою якого спрогнозовано біорегуляторний стереотип нових лікарських засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111 +
Шифр НБУВ: РА346440

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Наливайко 
Властивості і функціональна роль систем Na+-залежного і Na+-незалежного виходу Ca2+ з мітохондрій печінки і міокарда: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Наталія Володимирівна Наливайко ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.7*715.7 + Е60*551.7*731.2
Шифр НБУВ: РА352058

Рубрики:

      
6.

Берчук Д. М. 
Вплив пізнього модифікування та швидкості охолодження на структуру виливків з високоміцного чавуну: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.04 / Д. М. Берчук ; Фіз.-технолог. ін-т металів та сплавів. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Системно досліджено та встановлено закономірності, які оцінюють ступінь впливу хімічно активних модифікувальних елементів Ва, Ca, Mg, Sr, Zr, РЗМ в складі FeSi на формування фазового складу та структури виливків з високоміцного чавуну. Встановлено параметри процесів пізнього модифікування, які в поєднанні зі швидкістю охолодження, характерною для виливків завтовшки 2,5 - 3 мм забезпечують одержання подрібненої литої структури. Експериментально встановлено кінетичні особливості розчинення магнієвих лігатур у рідкому чавуні за внутрішньоформового модифікування в залежно від температури заливання. Встановлено кількісний взаємозв'язок вмісту Mg, Sі, Ni зі структурою та механічними властивостями високоміцного чавуну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.320.3
Шифр НБУВ: РА373272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Устименко А.М. 
Вплив постнатальної тимектомії у мишей лінії CBA/Сa на клітини-попередники кісткового мозку і формування кістки в зрілому віці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / А.М. Устименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу тимектомії мишей лінії CBA/Ca у різні вікові періоди (3, 20 та 45 діб), а також трансплантації тимусів від 5-ти добових (молоді) та 24-х місячних (старих) донорів тваринам, яким видалено тимус у віці 3-х діб, на проліферативний потенціал стромальних, гемопоетичних клітин-попередників кісткового мозку та щільність стегнової кістки. Показано, що через 3,5 місяці тільки за умов тимектомії у віці 3-х діб, у тварин обох статей відбувається зниження щільності стегнової кістки, підвищення відносної й абсолютної кількості колонієтвірних клітин фібробластів (КУК-Ф) і остеокластів (КУК-ГМ), а також зменшення співвідношення КУК-Ф і КУК-ГМ. Встановлено, що у даних тварин знижується маса тіла, матки, тестикул, рівень статевих гормонів, кількість і співвідношення CD4+, CD8+ Т-лімфоцитів у кістковому мозку, збільшується маса наднирників. Виявлено, що у колонієтвірних клітинах остеобластів (КУК-ОБ) знижується рівень експресії гену остеокальцину та цитохімічна активність лужної фосфатази (ЛФ). З'ясовано, що цитохімічна активність кислої фосфатази (КФ) у колонієтвірних клітинах остеокластів (КУК-ОК) збільшується. Показано, що трансплантація тимуса від донорів різного віку призводить до нормалізації показників у мишей, що зазнали видалення тимусу у віці 3-х діб. Встановлено, що відновлювальна здатність тимусу зменшується з віком донора. Доведено, що на ранніх етапах розвитку тимус відіграє важливу роль у формуванні кісткової тканини у зрілому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.1-29 + Е60*692.31 + Е60*669.372 +
Шифр НБУВ: РА348602

Рубрики:

      
8.

Гапон 
Вплив світла на індуковані магнітним полем фазові переходи в оксидах марганцю Ca3Mn2Ge3O12 і Pr0.6La0.1Ca0.3MnO3: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / Владислав Ігорович Гапон ; НАН України; Фізико-технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7,022 + В379.275,022
Шифр НБУВ: РА342629

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Новородовська Т. С. 
Вплив структурозалежного органельного і неорганельного зв'язування кальцію на внутрішньоклітинну сигналізацію: модельне дослідження: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.02 / Т. С. Новородовська ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11*715.7 в661.2
Шифр НБУВ: РА377022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Добровинська О. В. 
Гендерні особливості остеодефіциту у хворих на остеоартроз: клініка, патогенез, лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / О. В. Добровинська ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості перебігу різних варіантів остеоартрозу (ОА) в чоловіків і жінок, доведено гендерні відмінності остеодефіциту (ОП, Он) за ОА за МКІ й МПК, статевий диморфізм рівнів МКМ (ПТ, КТ, ОК, Кз, Ін, ЛФ) і ОХЕ (Al, Ca, Cd, Со, Cu, Fe, Li, Mg, Mn, P, Pb, Sr, Zn) у волоссі хворих на ОА, патогенетичну значущість окремих параметрів МКМ і ОХЕ в представників різної статі, взаємозв'язок їх зі складовими компонентами МС, вмістом в організмі запальних білків і характером цитокінової мережі, залежність ефективності використання терапевтичних засобів від вихідного стану кісткового метаболізму, визначено характер змін таких показників під впливом лікування в чоловіків і жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12
Шифр НБУВ: РА379231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Струтинська Л.Т. 
Глибоке каталітичне окиснення газоподібних вуглеводнів в умовах зустрічної подачі реагентів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Л.Т. Струтинська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Львів, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено основні фізико-хімічні закономірності глибокого каталітичного окиснення газоподібних вуглеводнів за умов зустрічного надходження реагентів. З метою підвищення активності та тривалості роботи каталізаторів на основі оксидів Co, Cr, Fe, Cu проведено їх модифікацію іонами Sr, Ca, Ba, Al, Pd. Встановлено, що стабільність температурних характеристик процесу окиснення вуглеводнів під час зустрічної подачі реагентів на волокнистому носії забезпечується компенсаційним механізмом переміщення зони окиснення. З'ясовано особливості механізму дезактивації оксидних каталізаторів за умов зустрічного надходження реагентів. Виявлено, що гальмування дезактивації оксидних каталізаторів внаслідок протікання процесу деструкції продуктів окиснювальної полімеризації дозволяє суттєво збільшити тривалість роботи каталізаторів. Встановлено, що основним механізмом надходження повітря у шар каталізатора в процесі окиснення вуглеводнів за умов зустрічної подачі реагентів є турбулентна дифузія. З'ясовано, що стабільність турбулентного режиму визначається структурою та товщиною шару каталізатора, швидкістю подачі та природою вуглеводню. Визначено оптимальні параметри керування процесом окиснення газоподібних вуглеводнів у каталітичних джерелах тепла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.1-271.5 + Г544.32,0
Шифр НБУВ: РА331145

Рубрики:

      
12.

Сельський А.А. 
Домішкові та радіаційні парамагнітні центри в монокристалах зі структурою тригонального Ca-галогерманату: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / А.А. Сельський ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.33,022

Рубрики:

      
13.

Маргітич М.О. 
Дослідження процесів іонізації метастабільних атомів Mg, Ca, Sr, Ba електронним ударом: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / М.О. Маргітич ; Ужгород. держ. ун-т. — Ужгород, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено експериментальному вивченню іонізації Mg, Ca, Sr та Ba із триплетних метастабільних станів із застосуванням техніки перехресних електронного та атомного пучків. Визначені абсолютні величини та енергетичні залежності повних перерізів іонізації та іонізації із збудженням досліджуваних атомів. Встановлено механізми утворення однозарядних іонів Mg, Ca, Sr, Ba із триплетних метастабільних атомних станів. Одержані експериментальні результати порівнюються із розрахунковими даними, отриманими в бінарному наближенні класичної механіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В386.13,022

Рубрики:

      
14.

Мерена Р.І. 
Електронно-іонні процеси на міжфазній границі активований вуглець/електроліт: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / Р.І. Мерена ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності зміни структури та фізико-хімічних властивостей активованих вуглецевих матеріалів (АВМ) різної природи в результаті хімічної та термічної обробки. Виявлено, що фізико-хімічні процеси, які відбуваються в АВМ різного типу, під дією нітратної кислоти сприяють активізації структурних перетворень, очистці від неконтрольованих домішок (Li, K, Ca, Na, Mg) і покращанню їх властивостей як електродного матеріалу електрохімічних конденсаторів (ЕК). Доведено, що наявність кисню у процесі термічного відпалу АВМ ініціює його екзотермічну реакцію з вуглецем, що призводить до додаткового нагріву поверхні, появи термонапружень, зміни стохастичної фрактальної структури на нано- та мезорівнях, розподілу пор, утворення мікротріщин, які сприяють доступу йонів електроліту в робочі пори, збільшення величини питомої поверхні й ємнісних характеристик ЕК. Обгрунтовано оптимальні режими термічного відпалу АВМ різного сорту, за яких відбувається інтенсивне пороутворення та змінюється розподіл пор за розмірами. Вперше виявлено, що використані в АВМ метали, зокрема залізо, концентруються на розвиненій поверхні вуглецю, що сприяє зростанню питомої ємності подвійного електричного шару (ПЕШ) за рахунок збільшення у ньому густини електронних станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.6 +
Шифр НБУВ: РА357856

Рубрики:

      
15.

Білодід О.О. 
Ендогенний інтерферон, показник апоптозу та інтеграція в геном вірусу папіломи людини 16 типу як фактори ризику розвитку раку шийки матки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.О. Білодід ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 21 с. — укp.

Встановлено, що висока проліферативна активність епітелію шийки матки імовірно обумовлена властивостями ВПЛ та неспецифічним запальним процесом, який може бути фактором, що ініціює РШМ. Встановлено, що сполучення інтеграції ВПЛ 16-го типу та зниженого АІ є однією з умов прогресування передраку шийки матки в мікро- та інвазивний рак. Доведено, що наявність інтеграції ВПЛ 16-го типу в геном у хворих з дисплазією I - III ст. і Ca in situ потребує більш радикальних методів лікування, оскільки органозберігальні методи призводять до частого виникнення рецидивів. Виявлено, що використання препаратів інтерферону (в дозах, рекомендованих для лікування ВПЛ інфекції) є ефективним лише для лікування хворих з епісомальною формою ВПЛ. Виявлено, що дані засоби не впливають на ефективність лікування хворих з ВПЛ, інтегрованим в геном клітини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-1 +
Шифр НБУВ: РА352390

Рубрики:

      
16.

Пантус Д.Є. 
Забарвлення силікатних стекол залізо- та марганецьвміщуючими відходами металургійних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Д.Є. Пантус ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено значень окисно-відновних параметрів, які визначають механізм формування та умови існування хромофорних центрів, що забезпечують стійке забарвлення стекол у рожеві, пурпурово-фіолетові, коричневі, зелені та чорні кольорові відтінки. Доведено, що формування кольорових характеристик стекол відбувається не під час охолодження, а на стадії їх варки. Розроблено методику комплексної всебічної оцінки можливості використання техногенних матеріалів у виробництві Ca - Na-силікатних стекол. Науково обгрунтовано технологічні параметри одержання за промислових умов стекол, забарвлення яких забезпечується нетрадиційними залізо- та марганецьвмісними барвниками. Розроблено програми для розрахунків на ЕОМ складів шихт багатокомпонентних стекол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л43-38 +
Шифр НБУВ: РА331718

Рубрики:

      
17.

Сафонова Ю. С. 
Закономірності структурної перебудови та зміни мінерального складу коренів молочних зубів в онтогенезі: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Ю. С. Сафонова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця МОЗ України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено структурні особливості твердих тканин коренів молочних зубів на різних етапах становлення у комплексі з вивченням їх мінерального складу та щільності. Визначено структурні особливості твердих тканин коренів молочних зубів, закономірності їх формування та перебудови на різних етапах онтогенезу. Одержано нові дані щодо мінерального вмісту твердих тканин коренів молочних зубів впродовж стадій формування, стабілізації та резорбції. Виявлено кореляційний зв'язок між показниками щільності твердих тканин коренів молочних зубів і вмістом у них даних мінеральних елементів (Ca, P, Na, K, Mg, Cu, Zn, Ag, Mn, Sr), який дозволяє стверджувати наявність залежності між щільністю даних тканин і вмістом в них названих елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.21-2 + Е70*694.13*725
Шифр НБУВ: РА380239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ашраф Авад-Елькарім 
Застосування кріодеструкції і кріоасоційованних пептидів у комплексному лікуванні хворих на рак молочної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ашраф Авад-Елькарім ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Установлено, що за дії низьких температур у пухлинній тканині людини, хворої на рак молочної залози (РМЗ), а також у перещепленій пухлині молочної залози Ca755 мишей відбувається зміна білкового складу, зокрема - зменшення вмісту білків з м.м. 40 - 200 кДа з одночасним накопиченням глікопептидів з м.м. 12 кДа. Показано, що вакцинація тварин за допомогою кріоасоційованих глікопептидів призводить до гальмування росту перевивної пухлини. Розроблено метод комплексного лікування хворих на РМЗ, яке передбачає проведення кріодеструкції та післяопераційного введення кріоасоційованих пептидів. Установлено, що застосування розробленого методу підвищує безрецидивну виживаність хворих на РМЗ і супроводжується розвитком реакції імунітету (реакцією гіперчутливості уповільненого типу, появою у сироватці крові хворих антитіл до компонентів кріоасоційованих пептидів, зміною співвідношення популяцій імунокомпетентних клітин периферичної крові).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5 +
Шифр НБУВ: РА345247

Рубрики:

      
19.

Акбарі М. 
Застосування остеотропних препаратів при лікуванні зубощелепних аномалій у дітей незнімними ортодонтичними апаратами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М. Акбарі ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Запропоновано для застосування комплексу фітоадаптогенів "Біотрит-С" і "ЕКСО" та кальциту для оптимізації процесу ремоделювання кісткової тканини у дітей. На підставі експериментальних досліджень показано, що у тварин за умов використання цього комплексу відбувається збільшення щільності стегнової кістки на 34,0 %, альвеолярної - на 52 %. За цього підвищується активність ЛФ у пульпі зубів, вміст Ca і P в альвеолярній кістці та знижується активність протеолітичних ферментів у крові. У клініці дитячої стоматології показано, що процеси резорбції кістки, обумовлені нефізіологічним навантаженням, що створює незнімний ортодонтичний апарат, супроводжуються зменшенням швидкості розповсюдження у кістці ультразвукової хвилі, зокрема, у ділянці коренів зубів, які переміщуються. Відзначено, що за високого рівня адаптаційно-функціональних реакцій процеси резорбції кістки на початкових етапах активного ортодонтичного лікування відбуваються за більш ранніх строків, перебіг їх є більш інтенсивним і здійснюється у більш короткий термін, ніж у разі порушень функціональних реакцій. За результатами біохімічних досліджень ротової рідини виявлено значний антиоксидантний і протизапальний ефект комплексу, а саме: карієспрофілактичний ефект складав 66,5 %, а пародонтопротекторна ефективність - 37,7 %. Зроблено висновок, що запропонований комплекс дозволяє скоротити процеси остеогенезу у ретенційний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.668.5 +
Шифр НБУВ: РА338121

Рубрики:

      
20.

Мишанич Г.І. 
Зміни активності тромбоцитарного гемостазу та показників ліпідного спектру крові в динаміці лікування хворих на ішемічну хворобу серця у поєднанні з цукровим діабетом 2 типу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Г.І. Мишанич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 + Р415.160.23-37 +
Шифр НБУВ: РА370087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського