Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (561)Книжкові видання та компакт-диски (507)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=Михайлова$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Михайлова І.В. 
Адсорбція катіонних поверхнево-активних речовин і білків та її вплив на стабільність суспензій високодисперсного кремнезему: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / І.В. Михайлова ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Експериментально встановлено, що заповнення поверхні кремнезему молекулами катіонних поверхнево-активних речовин (КПАР) - моно- та біс-четвертинних амонієвих сполук - відбувається одночасно на поверхневих центрах двох типів (заряджених і нейтральних), що відповідає моношаровій моделі адсорбції. Визначено, що порушення агрегативної стійкості суспензій високодисперсного кремнезему відбувається через нейтралізацію негативного заряду поверхні та в результаті флокулюючої дії КПАР. Показано, що адсорбція КПАР на високодисперсному кремнеземі може супроводжуватися агрегуванням молекул на поверхні, що призводить до зростання швидкості флокуляції суспензій. Досліджено закономірності флокуляції суспензій високодисперсного кремнезему в присутності деяких альбумінів, гемоглобіну людини та желатину та встановлено, що в присутності білків стабільність даних суспензій в цілому описується в межах електростатичного механізму. За умов незначних заповнень поверхні та у разі pH, близьких до ізоелектричної точки кремнезему, концентраційні залежності швидкості флокуляції суспензій максимальні: із збільшенням адсорбції білків одночасно з флокуляцією відбувається руйнування агрегатів частинок кремнезему, присутніх у суспензіях за невисоких pH. Визначено, що характер флокулюючої дії сироваткових альбумінів залежить від способу їх одержання. Зауважено щодо наявності домішок ліпідів, яка обумовлює збільшення адсорбції білків і призводить до зростання швидкості флокуляції, особливо у разі високих pH за умов електростатичного відштовхування від поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2 + Г661-6 +
Шифр НБУВ: РА324641

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Михайлова О.Б. 
Біологія представників родини Morchellaceae (Sacc.) Eckbl. в культурі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / О.Б. Михайлова ; НАН України, Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено біологічні властивості представників родини Morchellaceae Sacc. Eckbl. (Ascomycota) за різних умов культивування. Вивчено 30 штамів 11-ти видів: Disciotis venosa (Pers.) Bond., Morchella angusticeps Peck., M. crassipes (Vent.) Pers., M. conica Pers., M. esculenta (L.) Pers., M. elata Fr., M. semilibera D C., M. spongiola Boud., M. steppicola Zer. Дані культури виділено на території України та одержано з інших колекцій (Ізраїлю, Німеччини, США, Франції). Визначено радіальну швидкість росту вегетативного міцелію, встановлено залежність даного показника від складу агаризованих живильних середовищ і температури інкубації. Описано морфологію колоній досліджених видів на всіх використаних середовищах і визначено такі, які сприяють формуванню склероціїв. Вперше з використанням кольорових якісних реакцій виявлено ферменти вуглецевого, азотного та ліпідного метаболізму й окисно-відновні процеси, визначено специфічність прояву даних реакцій у різних видів. Встановлено вплив світла різної довжини хвилі на ріст, морфологію та біосинтетичну активність вегетативного міцелію. Вперше з застосуванням сканувальної електронної мікроскопії встановлено мікроморфологічні характеристики вегетативного міцелію досліджених видів. Одержано нові відомості про наявність у них нестатевих спороношень та інших мікроструктур. На рідких живильних середовищах виявлено джерела вуглецевого й азотного живлення, встановлено значення кислотності середовища (pH), сприятливі для росту вететативного міцелію. Досліджено динаміку росту та синтезу екзополісахаридів за умов глибинного культивування. Запропоновано склад живильного середовища з глюкозою, пептоном і дріжджовим екстрактом, яке забезпечує вихід сухої маси міцелію до 17-ти г/л на 7-му добу культивування. За комплексом ознак відібрано штами цінних їстівних видів з лікувальними властивостями - Morchella conica 1737 і M. esculenta 1755.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.552.3*33 в764 + П241.928-2 в764 +
Шифр НБУВ: РА362143

Рубрики:

      
3.

Михайлова Л.М. 
Виховання естетичної культури старшокласників (на матеріалі творів світового мистецтва): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Л.М. Михайлова ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему виховання естетичної культури старшокласників у межах інтегрованого курсу "Художня культура світу" з використанням культурологічного аналізу художніх творів. Основними аспектами культурологічного аналізу названо: культурно-історичний, діалогічний, визначення місця твору у світовому культурному просторі. Обгрунтовано критерії сформованості естетичної культури старшокласників (емоційний, інтелектуальний, мотиваційно-діяльнісний, комунікативний), їх показники та рівні вихованості естетичної культури. Запропоновано методику виховання естетичної культури старшокласників. Експериментально перевірено її можливості та доведено ефективність у вирішенні проблем естетичного виховання школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.2
Шифр НБУВ: РА313750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Михайлова Т. В. 
Вплив екологічних і соціально-гігієнічних факторів на захворюваність карієсом зубів у дітей та обгрунтування методів профілактики в різних клімато-географічних районах Криму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. В. Михайлова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено виражені регіональні відмінності показників захворюваності на карієс зубів у 12-річних дітей Криму. Визначено основні карієсогенні фактори ризику - фізико-хімічні показники питної води та геохімічний склад грунту. Виявлено вплив геохімічних умов місцевості на мікроелементний склад твердих тканин зуба. Розроблено алгоритм карієспрофілактичних заходів у дітей різних клімато-географічних районів Криму з урахуванням одержаних даних про вплив чинників навколишнього середовища та місцевих чинників порожнини рота на показники захворюваності на карієс зубів. Доведено ефективність лікувально-профілактичного комплексу у дітей за зміною показників інтенсивності карієсу зубів, приросту інтенсивності та редукції карієсу через один і два роки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-1
Шифр НБУВ: РА375321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Михайлова 
Гігієнічна оцінка пилового фактора на виробництві вогнетривів, профілактика його несприятливої дії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Тетяна Валеріанівна Михайлова ; Інститут медицини праці АМН України. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.505.15-4
Шифр НБУВ: РА346709

Рубрики:

      
6.

Михайлова Л.В. 
Еволюція директивних мовленнєвих актів в англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.В. Михайлова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

На матеріалі англійської мови здійснено комплексний аналіз еволюції мовленнєвих актів (МА) директива як багатоаспектної системи. Уточнено прагматичний статус МА директива, з використанням системно-діяльнісних принципів встановлено критерії його диференціації від інших типів МА, зокрема ін'юктивів і реквестивів, прямих і непрямих (експіцитніх та імпліцитніх), простих (моно- та поліілокутівних) і складних. Визначено діахронічний інваріант і варіанти системи МА директива, закономірності та тенденції їх історичного варіювання в англійській мові XVI - XX ст. Досліджено прагматичне поле спонукання, описано історичне варіювання його конституентів. За результатами аналізу реалізації принципа ввічливості у спонукальному дискурсі виявлено набір стратегій ввічливості, реалізований МА директивами, простежено його історичне варіювання в даний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-0
Шифр НБУВ: РА319215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Михайлова А.А. 
Ерос як естетична і поетологічна проблема української прози 20 - 30-х років XX століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / А.А. Михайлова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто рефлексію еротичної свідомості як феномен культурно-мистецького розвитку 1920-х рр. Показано актуальність еротичної проблематизації української прози. Проаналізовано еротичні мотиви, алюзії, екзистенціали, концепти та модифікації еротичного героя в парадигмах авангардизму (конструктивізму, футуризму), неоромантизму, соцреалізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.11 + Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА328658

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Михайлова Ю.В. 
Забезпечення стійкого функціонування судноплавних підприємств на круїзному ринку, що формується у Чорноморському регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.В. Михайлова ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми функціонування судноплавних підприємств на круїзному ринку. Сформульовано поняття "продукція круїзного судноплавства". Визначено фактори, що впливають на вибір круїзного маршруту. Запропоновано методику його побудови на підставі показника питомої привабливості портів. Зазначено, що дана методика дозволяє визначати основні напрямки круїзного маршруту на ринку круїзного судноплавства з урахуванням привабливості портів для клієнтури та рівня портових зборів. Розроблено методику визначення оптимальної схеми круїзу. Оптимізацію виконано за критерієм інтенсивності надходжень прибутку від круїзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.61 +
Шифр НБУВ: РА368315

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Михайлова Л.І. 
Застосування каталітичних індикаторних реакцій комплексоутворення для визначення деяких оксигенвмісних аніонів у функціональних матеріалах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Л.І. Михайлова ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Вивчено умови каталітичного визначення карбонат- і фосфат-іонів за реакціями комплексоутворення Al(III) із трифенілметановим барвником ксиленоловим оранжевим і Co(III) із похідним нітрозо-нафтолу - нітрозо-R-сіллю - відповідно в оптичних і сцинтиляційних монокристалах і сировині для їх вирощування. Вивчено вплив концентрації компонентів на швидкість каталітичних індекаторних реакції та установлено оптимальні умови визначення аніонів-каталізаторів. Показано, що участь поверхнево-активних речовин у процесах хелатоутворення впливає на їх кінетику. Дане явище використано для підвищення чутливості визначення аніонів-каталізаторів. Показано, що дані реакції можна використовувати для одночасного визначення двох аніонів-каталізаторів без застосування попереднього розділення та маскування. Запропоновано алгоритм обробки результатів багатокомпонентного каталітичного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г441.112 +
Шифр НБУВ: РА325058

Рубрики:

      
10.

Михайлова 
Ідея трансцендентного в музиці Й.-С.Баха та А.Г. Шнітке: образи, символи, парадокси: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ірина Миколаївна Михайлова ; Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.06:ЮО + Щ313(4НІМ)4-81 БАХ І. + Щ313(4РОС)6-81 Шнітке А.
Шифр НБУВ: РА365724

Географічні рубрики:

      
11.

Михайлова Е.А. 
Клініко-патогенетичні особливості формування психопатологічних розладів у дітей з тяжкою формою цукрового діабету: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Е.А. Михайлова ; АМН України. Ін-ут неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 35 с. — укp.

На підставі комплексного обстеження 285-ти дітей та підлітків з тяжкою формою цукрового діабету (ЦД) виявлено механізми формування в них соматопсихічних і психосоматичних співвідношень, частоту та структуру клініко-психопатологічних розладів. Визначено психологічні особливості хворих, зокрема їх інтелектуально-пізнавальної, мотиваційної, емоційної сфер. Показано, що на ранніх етапах захворювання формується прогресуюча діабетична енцефалопатія (ДЕП). За умов моделювання гострого "стресу очікування" виявлено виснаження у хворих функціональних резервів організму та зрив антистресових адаптивних механізмів мозку. Розроблено алгоритм діагностики та прогноз психопатології у дітей з ЦД, концептуальну модель патогенетичної терапії ДЕП. Сформульовано гіпотезу психопрофілактики соціальної недостатності й обгрунтовано клінічний напрям психіатричної реабілітації в дитячій діабетології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3 + Р733.645.093-37 +
Шифр НБУВ: РА343986

Рубрики:

      
12.

Михайлова Є.В. 
Лінгвокультурологічні особливості англомовних версій Біблії в діахронії: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Є.В. Михайлова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено лінгвокультурологічне дослідження мовних одиниць в англомовних версіях Біблії в діахронії. Визначено екстралінгвальні та лінгвальні чинники впливу на зміни лексико-фразеологічного складу текстів англомовних версій Біблії. Описано механізм лінгвістичних змін мовних одиниць у виокремлених тематичних групах. Проаналізовано особливості мовних модифікацій та орфографічні й граматичні зміни в текстах англомовних версій Біблії за досліджуваний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:Э37 + Э37-200.212.2 +
Шифр НБУВ: РА350710

Рубрики:

      
13.

Михайлова Є.О. 
Одержання хімічно осадженого карбонату кальцію з відходів содового виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Є.О. Михайлова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію одержання хімічно осадженого карбонату кальцію, що використовується як наповнювач для створення різних композиційних матеріалів, з відходів підприємств, що виробляють содопродукти. За результатами комплексних теоретичних і експериментальних досліджень визначено перспективність застосування як сировини дистилерної рідини виробництва кальцинованої соди, яка містить іони кальцію, та надлишкового маточного розчину виробництва очищеного гідрокарбонату натрію, до складу якого входять карбонатні та гідрокарбонатні іони. Визначено кінетичні характеристики (порядок реакції, константу швидкості, енергію активації), а також умови перебігу процесу утворення карбонату кальцію з відповідних розчинів, зумовлений процесами перекристалізації його кристалографічних модифікацій (кальциту, арагоніту, ватериту). Проведено оптимізацію технологічного режиму та розроблено принципову апаратурно-технологічну схему виробництва. Показано технологічну й економічну ефективність впровадження запропонованого способу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л272.209.4 + Л288.23 +
Шифр НБУВ: РА346422

Рубрики:

      
14.

Михайлова О.С. 
Організаційно-економічні та соціальні передумови формування та розвитку кооперативів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.С. Михайлова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади функціонування кооперативів, досліджено їх економічні, організаційні та соціальні ознаки. Висвітлено різні види класифікації кооперативів та проведено економіко-історичне оцінювання розвитку кооперативного руху. Проаналізовано діяльність виробничих кооперативів Полтавщини. Визначено ефективність функціонування, результативність господарювання й основні перешкоди, що стримують розвиток агропромислового комплексу України. Розглянуто основні показники діяльності обслуговувальних кооперативів і фермерських господарств як їх структурних одиниць. Удосконалено процес побудови обслуговувального кооперативу. Висвітлено принцип "неприбутковості". Проаналізовано основні напрями формування кооперативних структур у регіоні. Визначено напрямок розвитку аграрних формувань району - побудову ефективних організаційних структур за принципами кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.8 +
Шифр НБУВ: РА354828

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Михайлова І.В. 
Особистісні детермінанти прояву турботи про себе в ранньому юнацькому віці: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / І.В. Михайлова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сутність, роль, вікові особливості й особистісні детермінати прояву турботи про себе, описано її структуру. Визначено критерії та показники вимірювання, обгрунтовано умови, шляхи та засоби впливу на підвищення інтенсивності самоустановки турбуватися про себе у ранньому юнацькому віці. Проаналізовано науково-теоретичні концепції та підходи до вивчення проблеми турботи про себе у зарубіжній, радянській та вітчизняній психології, розкрито вікові особливості її прояву. Визначено структуру (когнітивний, афективний, поведінковий компоненти) турботи про себе, встановлено критерії та показники її діагностування (саморозуміння : самоусвідомлення, аутосимпатія : самосприйняття, автономність : самопідримка), особистісні детермінанти даного феномену самосвідомості (ставлення до майбутнього, фрустраційна толерантність, самоефективність), описано їх структуру та рівні прояву. Розроблено й апробовано психокорекційну програму роботи з підвищення проявів турботи про себе у ранньому юнацькому віці шляхом впливу на її структурні компоненти й особистісні детермінанти активними соціально-психологічними методами навчання. Доведено ефективність включення даної програми у навчально-виховний процес як чинника особистісного зростання у ранньому юнацькому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.402.3 + Ю952.1 + Ю952.2-734
Шифр НБУВ: РА370385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Михайлова Н.В. 
Оцінка конкурентоспроможності підприємств ресторанного господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.В. Михайлова ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "конкурентоспроможність підприємства", "конкурентоспроможність підприємства ресторанного господарства", "оцінка". Обгрунтовано систему показників і розроблено методичний інструментарій комплексної оцінки конкурентоспроможності підприємств ресторанного господарства. Надано методику інтегральної оцінки конкурентоспроможності підприємств ресторанного господарства за різних рівнів управління. Подано методичні рекомендації з обгрунтування конкурентної позиції підприємства ресторанного господарства у прогнозному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.14-13 +
Шифр НБУВ: РА367684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Михайлова Т.В. 
Підвищення ефективності кластерних обчислювальних систем на основі аналітичних моделей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Т.В. Михайлова ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено методи підвищення ефективності функціонування кластерних систем на базі використання результатів запропонованих аналітичних моделей з урахуванням відповідності класу вирішуваних задач вибраної топології кластера. Розроблено дискретну модель кластера з дисками, що розділяються, для оцінки ефективності його роботи, за допомогою якої можна одержати основні характеристики обчислювального середовища: завантаження вузлів, кількість заявок у вузлах, час виконання у кожному з вузлів. Запропоновано паралельний алгоритм реалізації дискретної марківської моделі однорідного кластера на решітках процесорів, одержано характеристики розпаралелювання (прискорювання й ефективність), з використанням яких даний алгоритм можна реалізовувати на паралельних структурах. Проведено порівняльний аналіз дискретної й безперервної марківської моделей однорідного кластера, визначено межі використання даних моделей, що забезпечують необхідну достовірність результатів. Розроблено безперервні марківські моделі різних кластерних структур для одержання оцінки ефективності їх роботи під час реалізації на них різних класів задач. Запропоновано модифікований алгоритм рішення задачі синтезу кластерних структур для замкнутих систем з використанням методу середніх, який дозволяє оптимізувати обчислювальні структури, мережні моделі яких мають кількість станів, що перевищує майже на два порядки кількість станів моделей, досліджуваних класичними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.221-01 +
Шифр НБУВ: РА349885

Рубрики:

      
18.

Михайлова О.В. 
Поетика камерно-вокальної лірики Франсіса Пуленка: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Михайлова ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено поетику камерно-вокальної лірики Ф.Пуленка. Розкрито властивості вокальної мелодії та фортепіанного супроводу, їх співвідношення та рольові функції відповідно до характеру поетичних образів і стильової своєрідності поетичної мови. Простежено зв'язок вокальних творів Ф.Пуленка з корінням національної музичної культури, зокрема з традицією французської chanson. Виявлено принципи циклізації вокальних мініатюр композитора. Розглянуто динаміку авторських художніх прийомів у контексті індивідуального поетичного стилю. Запропоновано нову періодизацію вокальних творів, створених Ф.Пуленком для голосу та фортепіано. Результати проведеного дослідження можуть бути використані в навчальних курсах "Історія світової музичної культури", "Аналіз музичних творів", "Історія і теорія музичного виконавства", а також для професійної підготовки музикознавців, композиторів, музичних критиків і виконавців у класах камерного співу та концертмейстерської майстерності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4ФРА)6-81 Пуленк Ф. + Щ314.043-3(4ФРА)6-81 Пуленк Ф. + Щ310.17 +
Шифр НБУВ: РА366959

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Михайлова А.С. 
Політичне моделювання як інформаційно-аналітична технологія (на прикладі етноконфесійних відносин у Криму): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / А.С. Михайлова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. Олеся Гончара. — Д., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто аналітичні можливості методики системного аналізу, інформаційно-аналітичні технології, зокрема моделювання, на прикладі етноконфесійних ситуацій у Криму. Висвітлено аспекти системного аналізу, можливості для управлінської діяльності, підходи та методи збору й обробки інформації. Розкрито роль моніторингу як спектра технологічних засобів інформаційного забезпечення прикладних досліджень. Обгрунтовано необхідність створення моніторингових систем на регіональному рівні, наведено приклад моніторингу кримської преси на конкретне аналітичне замовлення. Розкрито статус моделювання як методичного засобу й застосування моделювання як наукового інструментарію. Подано алгоритм моделювання конкретної соціально-політичної ситуації, де позначено базові індикатори та їх параметри, визначено основні компоненти й актори ситуації, запропоновано конкретні рекомендації з оптимізації етноконфесійних відносин. Зазначено, що розроблена модель є механізмом регулювання соціально-політичних процесів, оскільки позначає критичні точки переходу кількісних змін у якісні, надає можливість для керівника будь-якого рівня підготувати та прийняти оптимальне рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР-6КРИ)в2:Ч23 +
Шифр НБУВ: РА367007

Географічні рубрики:

      
20.

Михайлова О.В. 
Просте речення в давньоанглійській мові: синтаксичний, семантичний, когнітивний та комунікативний аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Михайлова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз синтаксичних, семантичних, когнітивно-граматичних і комунікативно-функціональних характеристик простого речення за їх взаємодії у мові давньоанглійського періоду з застосуванням традиційного, генеративного, когнітивного та комунікативного методів. Установлено синтаксичні та семантично-рольові властивості конституентів, жанрово зумовлені типи комунікативного устрою простих речень і виокремлено ментальні схеми, за якими вони моделюються. Просте давньоанглійське речення виявляється системою взаємопов'язаних аспектів, де варіювання базових словопорядків OV/VO зазнає впливу когнітивно-граматичних (ментальні схеми речення), структурно-семантичних (аргументно-предикатні структури та їх лексико-семантичне наповнення) і комунікативно-функціональних чинників (тема-рематичні конфігурації речення у прозі різних жанрів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-022.2 +
Шифр НБУВ: РА354158

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського