Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (41)
Пошуковий запит: (<.>GRR=451$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Завадський В.М. 
Європейська інтеграція країн Балтії (1991 - 2004 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.М. Завадський ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження європейської інтеграції країн Балтії у 1991 - 2004 рр. Вивчено економічні, соціальні та політичні передумови вступу Латвії, Литви й Естонії до Європейського Союзу (ЄС). Розглянуто діяльність цих республік в організаціях регіонального та міжнародного співробітництва (Балтійській Асамблеї, Раді держав Балтійського моря, Північній Раді, Організації з Безпеки та Співробітництва у Європі, Раді Європи), яка стала важливою передумовою євроінтеграції. Виявлено, що під час прийому країн Балтії до ЄС керівництво цієї організації керувалося політичними мотивами. Ці мотиви відігравали важливу роль для держав Балтії, але разом з тим, для них важливою була економічна зацікавленість у Євросоюзі. Висвітлено процес адаптації законодавчої бази держав Балтії до правового доробку ЄС та розроблено періодизацію історії європейської інтеграції трьох прибалтійських республік. Доведено, що виконання всіх критеріїв членства у ЄС виявилося складним завданням. Проаналізовано основні результати набуття повноправного членства країнами Балтії у ЄС та ставлення до нього мешканців. Європейська інтеграція для зазначених країн стала важливим стимулом для розвитку, позитивно вплинула на розвиток інфраструктури. Ставлення мешканців до цього процесу було переважно схвальним. Розширення ЄС за рахунок прийому Латвії, Литви й Естонії мало безпосередній вплив на Росію, на Калінінградську область. Досвід, набутий Латвією, Литвою й Естонією, може бути корисним для України, яка має за мету повноправне членство у ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(451)64-6 + Т3(0)64-6 +
Шифр НБУВ: РА355167

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Аракелян Д.В. 
Зовнішня політика країн Балтії в контексті розширення ЄС та НАТО: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Д.В. Аракелян ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано зовнішню політику країн Балтії (Литви, Латвії та Естонії) у період 1990 - 2004 рр. Визначено основні етапи й особливості еволюції стратегії розширення як ЄС, так і НАТО щодо країн Балтії. Виявлено, що країни Балтії розглядали ЄС як гаранта "м'якої безпеки", а НАТО - як гаранта "жорсткої безпеки", що призвело до зміщення акцентів у зовнішній політиці на користь НАТО (США), а потім ЄС. Доведено пріоритетну роль США у процесі європейської та євроатлантичної інтеграції країн Балтії. Встановлено, що саме через залучення країн Балтії до сфери свого впливу відбулося остаточне закріплення США в регіоні, а країни Балтії одержали за це гарантії безпеки з боку США у вигляді членства в НАТО. Відносну легкість вступу країн Балтії в ЄС пояснено не лише вдалим впровадженням політичних, економічних, правових реформ, але і в результаті значної підтримки з боку США та деяких членів ЄС (Німеччини, Фінляндії, Швеції і Данії). Виявлено, що внаслідок приєдання країн Балтії до ЄС і НАТО позиції Росії у регіоні значно послабилися, що призвело до виникнення певної напруги у відносинах Росії з країнами Балтії. Встановлено, що даний факт жодним чином не вплинув на реалізацію національних інтересів балтійських держав на європейському й євроатлантичному напрямках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(451)64-6 + Ф4(0) +
Шифр НБУВ: РА356633

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського