Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (125)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4УКР)43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Манжула Л. В. 
Вагітність і пологи у жінок, які не перебували на обліку в жіночій консультації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Л. В. Манжула ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено зниження частоти акушерської та перинатальної патології у жінок, які не перебували на обліку в жіночій консультації, на підставі вивчення клініко-функціональних, ендокринологічних, імунологічних і мікробіологічних показників, а також вдосконалено комплекс лікувально-профілактичних заходів. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, ехографічними, ендокринологічними та мікробіологічними змінами в генезі розвитку акушерської та перинатальної патології у жінок. Показано роль відсутності спостереження в жіночій консультації в розвитку порушень функціонального стану фетоплацентарного комплексу та високого рівня інфікованості. Науково обгрунтовано необхідність вдосконалення лікувально-профілактичних заходів під час надходження до акушерського стаціонару жінок. Визначено прогностичну значущість клінічних і додаткових методів дослідження за прогнозування перинатальної патології у даних жінок. Вдосконалено методику лікувально-профілактичних заходів з моменту надходження до акушерського стаціонару жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)43
Шифр НБУВ: РА376765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Децик О.З. 
Медико-соціальне обгрунтування системи управління здоров'ям жінок в інволюційному періоді: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / О.З. Децик ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Визначено інтегральні індекси здоров'я та якості життя у різні періоди менопаузи на підставі комплексного дослідження захворюваності, інвалідності та смертності жінок віком від 40-ка років і старших. Установлено особливості та закономірності впливу екзо- й ендогенних чинників середовища на здоров'я жінок у пери- та постменопаузі. Запропоновано методичні підходи до прогнозування кількості випадків захворюваності серед жінок віком понад 40 років як підгрунтя для визначення потреби у проведенні профілактичних і лікувально-оздоровчих заходів. Обгрунтовано принцип диференційованого підходу до формування груп диспансерного нагляду за жінками інволюційного періоду на підставі стратифікації ризику хвороб, асоційованих з менопаузою. Запропоновано методичні засади цілеспрямованого інформаційно-освітнього забезпечення жінок медико-санітарними знаннями на індивідуальному, сімейному та громадському рівнях. Науково обгрунтовано концепцію та розроблено якісно нову модель системи управління здоров'ям жінок у пери- та постменопаузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)0 + Р11(4УКР)43 +
Шифр НБУВ: РА355756

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лесовська С.Г. 
Наукове обгрунтування надання первинної акушерсько-гінекологічної допомоги в системі загальної практики-сімейної медицини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / С.Г. Лесовська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено систему надання первинної акушерсько-гінекологічної допомоги на засадах сімейної медицини. Науково обгрунтовано обсяги надання первинної акушерсько-гінекологічної допомоги сімейним лікарем. Удосконалено систему інформаційного забезпечення аналізу та оцінки обсягів, якості й ефективності надання сімейним лікарем первинної акушерсько-гінекологічної допомоги. Наведено експертну оцінку обсягів надання сімейними лікарями медичної допомоги акушерсько-гінекологічного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)43 +
Шифр НБУВ: РА350557

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сидоренко Г.Д. 
Наукове обгрунтування оптимізації спеціалізованої медичної допомоги жінкам з ускладненим перебігом вагітності, пологів та післяпологового періоду: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Г.Д. Сидоренко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Вперше системно наведено причини материнської смертності та характеристику організації медичної допомоги жінкам з ускладненнями вагітності, пологів і післяпологового періоду. Визначено основні недоліки в організації медичної допомоги жінкам з ускладненим перебігом вагітності, пологів і післяпологового періоду. Встановлено основні причини низької ефективності медичної допомоги цим жінкам. Обгрунтовано функціонально-організаційну модель оптимізації надання медичної допомоги жінкам з ускладненим перебігом вагітності, пологів та післяпологового періоду за принципів системності та функціональної єдності, зберігаючи наявні елементи існуючої системи: створення міжрайонних/міських пологових відділень, акушерсько-гінекологічного центру на основі багатопрофільної обласної лікарні та на його основі Восцепад. Обгрунтовано, що в основу роботи центру покладено автоматизовану систему управління з застосуванням телемедичних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)43 + Р716.2 +
Шифр НБУВ: РА368632

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Петренко Т.Г. 
Обгрунтування та розробка моделі акушерської стаціонарної допомоги, зорієнтованої на сім'ю: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Т.Г. Петренко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 25 с. — укp.

Досліджено особливості ставлення жінок, чоловіків і медичних працівників до впровадження сучасних організаційних технологій надання стаціонарної акушерської допомоги, яка зорієнтована на сім'ю. Розроблено якісно нову функціонально-структурну модель надання стаціонарної акушерської допомоги, зорієнтованої на сім'ю. Обгрунтовано концепцію підготовки медичних працівників до роботи за умов впровадження нової функціонально-структурної моделі акушерської служби, а також різних верств населення до сприйняття та підтримки застосування новітніх організаційних технологій, соціальних нововведень в акушерській практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)43 +
Шифр НБУВ: РА368252

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гейнц Н.Є. 
Профілактика акушерських ускладнень у жінок, які страждають на захворювання серцево-судинної системи, за допомогою програми "Сімейні пологи": автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.Є. Гейнц ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 21 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення емоційно-особистісних характеристик, особливостей нейрогормональних процесів під час вагітності та пологів доведено, що головними психологічними предикторами акушерських ускладнень у жінок з патологією серцево-судинної системи є особистісна тривожність, низька маскулінізація психотипу, інтроверсія й емоційна лабільність. Зроблено висновок про актуальність психологічної підтримки у вагітних з серцево-судинними захворюваннями. Згідно з розробленою схемою патогенезу обгрунтовано доцільність психопрофілактичної допологової підготовки сімейних пар та проведення сімейних пологів для вагітних жінок з такими захворюваннями. Впроваджено даний комплекс заходів у межах програми "Сімейні пологи", що забезпечило зниження частоти аномалій скоротливої діяльності, епізіотомій та ревізій порожнини матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410 + Р11(4УКР)43 +
Шифр НБУВ: РА356134

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Бабич Т.Ю. 
Сімейні пологи: профілактика та зниження акушерських і перинатальних ускладнень: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Т.Ю. Бабич ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2009. — 40 с. — укp.

З метою зниження акушерських і перинатальних ускладнень розроблено програму підготовки подружжя до пологів і ведення сімейних пологів. Обгрунтовано визначення пологів як психоемоційного стресу, вираженість якого залежить від типу суб'єктивного контролю жінки, що спричиняє зміни ситуативної й особистої тривожності, стану стрес-реалізуючої та стрес-лімітувальної систем. З'ясовано, що у жінок з нормальним типом суб'єктивного контролю психоемоційний стрес характеризується адекватним напруженням, а у пацієнток з екстернальним та особливо інтернальним типом - дезадаптивними порушеннями нейромедіаторної ланки пологової діяльності, що обумовлює збільшення акушерських і перинатальних ускладнень у пологах. Науково обгрунтовано й експериментально доведено, що ведення сімейних пологів, особливо у жінок, які пройшли пренатальну підготовку з чоловіком, за розробленою системою, забезпечує високу ефективність зменшення частоти ускладнень у пологах, сприяє народженню здорового немовляти та дозволяє розпочати раннє грудне вигодовування. Виявлено високу економічну доцільність застосування запропонованого підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)43 + Р716.12 + Р716.22 +
Шифр НБУВ: РА363604

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського