Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (42)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.5-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Севериновська О.В. 
Адсорбція білірубіну із індивідуальних та сумісних з біологічно активними сполуками розчинів на поверхні кремнеземних адсорбентів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / О.В. Севериновська ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 16 с. — укp.

Встановлено механізм адсорбції білірубіну (Bil) на поверхні високодисперсних кремнеземів (ВДК) з різними властивостями поверхні. Визначено вплив на адсорбцію Bil іонної сили та pH розчину. Показано, що гідрофобність поверхні є вирішальним чинником для адсорбції Bil і жовчних солей (BS) з індивідуальних і сумісних розчинів. Встановлено, що з сумісних з BS розчинів на поверхні адсорбується лише незв'язаний Bil на противагу до розчинів з сироватковим альбуміном (BSA), з яких Bil сорбується у вигляді комплексу з білком. Показано, що адсорбція Bil визначається процесами комплексоутворення в розчині. Визначено кількісні характеристики процесів комплексоутворення й адсорбції. На модельних системах показано, що для видалення надлишків Bil найбільш придатним є ВДК зі змішаними гідрофільно-гідрофобними властивостями поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.26, 0 + Е0*725.153 + Р413.5-52
Шифр НБУВ: РА370554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Куц Т.В. 
Обгрунтування раціональної фармакотерапії хронічних невірусних дифузних захворювань печінки з біліарною дисфункцією та кишковим дисбіозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Т.В. Куц ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше вивчено стан детоксикувальної, білковосинтетичної та колагенотвірної функцій печінки у хворих на стеатоз печінки, хронічний гепатит (ХГ), цироз печінки (ЦП) невірусного генезу відповідно за показниками активності аргінази, орнітиндекарбоксилази та концентрації вільного оксипіролізу у крові. Установлено, що на тлі хронічних дифузійних захворювань печінки (ХДЗП) невірусного генезу, які перебігають з більш вираженими порушеннями її детоксикувальної функції й активацією процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), розвиваються моторно-евакуаторні дисфункції жовчовивідних шляхів у переважно за гіпертонічно-гіпокінетичним типом. Доведено, що за більш виражених порушень детоксикувальної, білковосинтезувальної функцій печінки й активації процесів ПОЛ ХДЗП невірусного генезу перебігають з порушенням мікробіоценозу кишечнику, а саме - зниженням росту цукроволітичної флори та підвищенням титрів протеолітичної флори, що призводить до підвищення активності процесів фібротизації печінки та подальшого прогресування захворювання. Проведено порівняльну оцінку ефективності корекції детоксикувальної, білковосинтетичної, та колагенотвірної функцій печінки у хворих на стеатоз печінки, ХГ та ЦП невірусного типу гепатопротекторами з різними механізмами дії. Вивчено характер і ефективність дії комбінованих холеретиків за порушення моторно-евакуаторної функції жовчовивідних шляхів і літогенних властивостей жовчі у хворих на стеатоз печінки з ХГ невірусної етіології. Обгрунтовано доцільність застосування екстракту Панкова - Дегтярьової під час лікування хворих на стеатоз печінки з дисфункцією жовчовивідних шляхів за гіпертонічно-гіпокінетичним типом. Уперше з використанням комплексу гепатопротекторів з лактулозою доведено можливість патогенетичної корекції порушень мікробіоценозу кишечнику у хворих на ХГ і ЦП невірусної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5-52 + Р413.301.11-52 +
Шифр НБУВ: РА339916

Рубрики:

      
3.

Литвяк Е.І. 
Оптимізація діагностики та медикаментозної корекції дисфункцій біліарного тракту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Е.І. Литвяк ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено критерії, які дозволяють за результатами динамічного ультрасонографічного дослідження жовчного міхура (ЖМ) протягом 20-ти хв оцінити характер його подальшої моторики та рівень вегетативного забезпечення моторної діяльності біліарного тракту (БТ), що може використовуватися під час скринінгових обстежень. Доведено доцільність застосування гострої медикаментозної проби за допомогою динамічного ультрасонографічного дослідження ЖМ для підбору жовчогінних препаратів. Доведено ефективність курсового лікування холівером та урсохолом з метою відновлення координованої взаємодії структур БТ та покращення функціонального стану вегетативної регуляції за окремих типів дисфункцій БТ. Показано більш високу ефективність холіверу у пацієнтів з гіпокінетично-гіпотонічним і гіпокінетично-нормотонічним типами дисфункцій БТ. З'ясовано, що у пацієнтів з гіпокінетично-гіпертонічним типом дисфункцій БТ більш значний позитивний вплив має урсохол. Обгрунтовано достатність використання цих препаратів у переважної більшості пацієнтів для комбінованої корекції біліарних дисфункцій, а також порушень функціонального стану ланок вегетативної регуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5-52 +
Шифр НБУВ: РА339839

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського