Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (170)Книжкові видання та компакт-диски (191)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч753$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Цибенко І.П. 
Бібліографічні аспекти наукової спадщини М.С.Грушевського: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / І.П. Цибенко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено концепцію біліографічої культури у творчості видатного вченого та громадського діяча М.С.Грушевського. Проаналізовано бібліографічне оснащення його наукової спадщини, аспект підготовки бібліографічних праць, критико-бібліографічну діяльність. Визначено вплив М.С.Грушевського на розвиток вітчизняної бібліографії кінця XIX - першої третини XX ст. В історичному аспекті розглянуто невідомі та маловідомі факти бібліографічної діяльності вченого, доведено їх значення для сьогодення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч753(4УКР)5-8 Грушевський, М.С. 4 + Т1(4УКР)5/6-8 Грушевський +
Шифр НБУВ: РА337672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яворська У.П. 
Бібліотечно-бібліографічна діяльність Івана Кревецького: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / У.П. Яворська ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено основні етапи розвитку та напрями бібліотечної та науково-бібліографічної діяльності видатного вітчизняного ученого-історика, книгознавця, бібліографа, публіциста, редактора, директора бібліотеки Наукового товариства ім. Т.Шевченка (НТШ) у Львові І.Кревецького. Запропоновано періодизацію бібліотечної діяльності ученого. Проаналізовано процес становлення І.Кревецького як науковця, бібліотекаря та бібліографа. Досліджено діяльність І.Кревецького у бібліотеці Наукового товариства ім. Т.Шевченка (НТШ) у Львові та Всенародній бібліотеці України (ВБУ) у Києві у контексті загальнополітичних, економічних і культурних процесів, що відбувалися в країні. Здійснено тематико-типологічний аналіз науково-бібліографічної спадщини ученого, яка загалом нараховує понад 230 рецензій, опублікованих на сторінках трьох львівських часописів - "Записок НТШ", "ЛНВ" та "Нової зорі". Створено бібліографічний покажчик наукових праць І.Кревецького. Висвітлено суттєвий внесок ученого у розвиток національно-культурного життя західноукраїнських земель першої половини XX ст. Проаналізовано теоретико-методологічні дослідження, здійснені І.Кревецьким у ВБУ у Києві, спрямовані на методичне й організаційне забезпечення функціонування бібліотеки: комплектування та каталогізації бібліотечних фондів, формування фонду україніки. Розкрито актуальність наукових ідей і поглядів І.Кревецького, показано їх вплив на розвиток сучасного бібліотеко- та бібліографознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)6-8 Кревецький, І.І. 4 + Ч753(4УКР)6-8 Кревецький, І.І. 4 +
Шифр НБУВ: РА355700

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бодак О.П. 
Документальна історико-бібліографічна спадщина М.Ю.Брайчевського (1924 - 2001): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.П. Бодак ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження документальної спадщини відомого українського історика, археолога, почесного професора Києво-Могилянської академії, голови осередку Українського історичного товариства ім.М.Грушевського у Києві, дійсного члена Вільної Української Академії Наук у США М.Ю.Брайчевського у контексті його історико-бібліографічної діяльності. Визначено внесок науковця у розвиток вітчизняного бібліографознавства. Здійснено систематизацію та аналіз документів особового архівного фонду ученого, які вперше впроваджено до наукового обігу. Досліджено основні напрями наукової діяльності М.Ю.Брайчевського, зокрема історичний та бібліографічний. Охарактеризовано творче професійне середовище ученого, досліджено його наукові взаємозв'язки у галузі історико-археологічної діяльності. Досліджено науково-організаційну роботу ученого в Українському товаристві охорони пам'яток історії та культури. Проведено бібліометричний аналіз персональної бібліографії М.Ю.Брайчевського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Брайчевський + Ч753(4УКР)6-8 Брайчевський +
Шифр НБУВ: РА353965

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Стоян Ф.В. 
"Документальна спадщина України" в камеральній діяльності бібліографічних та археографічних комісій ХІХ - ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Ф.В. Стоян ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Простежено історію розвитку камеральних галузей археографії та бібліографії у діяльності українських археографічних та бібліографічних комісій XIX-XX ст. і сучасній археографії та бібліографії. Проаналізовано розвиток понять "книжка" як об'єкта бібліографічного опису, "документ" - археографічного, "документальна спадщина" як комплексного об'єкта опису з орієнтуванням на включення книжних та архівних пам'яток у Державний реєстр культурного надбання України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч753(4УКР) + Т212.2

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Сенченко Н.М. 
Історія становлення та розвитку державної бібліографії України (1919-1969 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Н.М. Сенченко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню історії становлення та розвитку державної бібліографії України (1919-1969 рр.). У роботі розглянуто історію створення та організацію роботи Головної Книжної Палати в Києві, Української книжкової палати в Харкові, вивчено багаторічний досвід державної реєстрації українських друкованих видань і створення бібліографічної продукції, розкрито основні критерії відбору книжкових видань для реєстрації в органах державної бібліогафії, простежено еволюцію бібліографічного опису книжкової продукції України, розкрито структуру державних бібліографічних покажчиків та формування системи їх довідкового апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч753(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Трачук Л. Ф. 
Комп'ютеризація бібліографічної діяльності бібліотек в Україні (1991 - 2009 рр.): основні напрями розвитку бібліографування та бібліографічного обслуговування: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.03 / Л. Ф. Трачук ; Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено основні етапи теоретичного осмислення та практичного впровадження комп'ютерної техніки в бібліографічну діяльність бібліотек. Запропоновано нові визначення поняттєво-категоріального апарату даної діяльності. Проаналізовано український сегмент Інтернету щодо виявлення та характеристики існуючих електронних бібліографічних ресурсів і розроблено схему їх класифікації. Досліджено основні напрями електронного довідково-бібліографічного обслуговування локальних і віддалених користувачів бібліотек. Відзначено еволюційні зміни форм віртуальних довідкових служб та їх значний потенціал для навчання користувачів основам самостійного бібліографічного пошуку. Визначено вимоги щодо подання бібліографічної інформації у відповідь на разові запити користувачів. Розглянуто стан і перспективи розвитку електронного бібліографічного інформування споживачів. Встановлено низький рівень комп'ютеризації даного процесу в бібліотеках України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч753(4УКР)6 с51 + Ч758 с51
Шифр НБУВ: РА372190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Устиновський Д. В. 
Науково-бібліографічна діяльність Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (1918 - 2010 рр.): етапи, напрями, зміст: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.03 / Д. В. Устиновський ; НАН України, Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено науково-бібліографічну діяльність Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (НБУВ) в галузі підготовки та створення бібліографічних посібників, науково-методичне забезпечення даного процесу. Виділено етапи, показано основні напрями, розкрито зміст науково-бібліографічної роботи бібліотеки в різні історичні періоди її діяльності. Обгрунтовано необхідність осмислення та розкриття ролі НБУВ в науково-бібліографічній діяльності. Зроблено історіографічний аналіз та оцінено стан вивчення питання. Охарактеризовано сучасний стан науково-бібліографічної діяльності НБУВ, яка засновувалась як загальнонаціональна та повернулась до цього статусу у 1990-і рр. перетворившись на головний науковий та координаційний центр ретроспективної національної бібліографії України, який об'єднує діяльність бібліотек у напрямі створення зведеного каталогу-репертуару української книги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч753(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА382385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Приходько Л.Ф. 
Олександр Сергійович Грушевський - історик, організатор архівної та бібліотечної справи, педагог: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Л.Ф. Приходько ; Держ. ком. архівів України. Укр. НДІ архів. справи та документознавства. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено наукову, організаційну діяльність О.Грушевського у сфері української історичної науки, архівної та бібліотечної справи, його роботу як педагога вищої школи, зокрема внесок у розвиток архівної освіти. З використанням джерельної бази висвітлено процес формування світогляду та особливості наукової творчості О.Грушевського. Проаналізовано педагогічну діяльність ученого в українському народному універстеті, Київському археологічному інституті, Вищому інституті народної освіти та Науково-дослідній кафедрі історії України ВУАН. Доведено, що вчений був одним з розробників концептуальних засад архівної та бібліотечної справи в УНР та Українській державі в 1917 - 1918 рр. Комплексно досліджено його науково-організаційний доробок, участь в організації Українського Наукового Товариства та наукових установ ВУАН. Вивчено багатогранну наукову творчість вченого з урахуванням конкретно-історичного й соціокультурного контекстів життя українського суспільства першої третини XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)5/6-8 Грушевський + Ч753(4УКР)6-8 Грушевський,О.С. 4 + Ч813(4УКР)6-8 Грушевський,О.С. 4 +
Шифр НБУВ: РА337799

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лиханова І.Г. 
Розвиток концепції національної бібліографії України у ХХ столітті: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / І.Г. Лиханова ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Базуючись на широкому колі архівних матеріалів і наукових джерел системно висвітлено історію розвитку концепції національної бібліографії (НБ) України у XX ст. У розвитку концепції НБ України визначено чотири етапи: перший - 1917 - 1920 рр., другий - 1921 - 1931 рр., третій - 1945 - 1948 рр., четвертий - з початку 1990-х рр. Розглянуто теоретичні підходи до створення НБ, які застосовувалися на кожному з етапів. Значну увагу приділено аналізу проблем і тенденцій розвитку НБ України за умов інформатизації суспільства. Запропоновано систему НБ України, яка дає змогу створити єдиний інформаційний банк про сукупний національний фонд документів, сформований у процесі історичного розвитку держави, забезпечує доступ до національного фонду документів вітчизняних і зарубіжних користувачів, а також надає можливість налагодити функціонування системи НБ як частини міжнародних інформаційних систем на базі міжнародного обміну бібліографічною інформацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч753(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА337893

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського