Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (82)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю941.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Ударцева Т.Є. 
Автоматизована система визначення працездатності авіаційних операторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.Є. Ударцева ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено векторну модель визначення рівнів працездатності авіаційних операторів, яка дозволяє оцінювати результати їх обстежень з урахуванням психофізіологічного (ПФС) стану, прогнозувати динаміку працездатності та ступінь адаптації організму до умов навколишнього середовища. Запропоновано критерії й алгоритм визначення рівнів працездатності з застосуванням методу ергографії. Наведено метод оцінювання даних рівнів авіаційних операторів на підставі аналізу показників ергографії. Виявлено та досліджено залежність між психофізіологічними показниками, що дає змогу використовувати бінарні ознаки для класифікації станів високої та низької працездатності. Розроблено метод оцінювання динаміки ПФС з застосуванням відносних різниць психофізіологічних показників, теорії імовірностей та математичної статистики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.3-7 +
Шифр НБУВ: РА338767

Рубрики:

      
2.

Плохіх В.В. 
Антиципаційні функції оперативної пам'яті у діяльності льотчика: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09. / В.В. Плохіх ; Харк. військ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням участі оперативної пам'яті у формуванні антиципаційного рішення у функціональних системах діяльності льотчика. Розроблена методика експериментального дослідження, в якій моделюються завдання, що реально вирішує льотчик в умовах дії інформаційних екстремальних факторів. Установлено, що оперативна пам'ять відіграє провідну роль в організації антиципації процесів, які швидко розвиваються. Визначені специфічні функції оперативної пам'яті в антиципаційному процесі. Виявлені особливості впливу інформаційних екстремальних факторів на ефективність реалізації антиципаційних функцій оперативної пам'яті. Установлено, що антиципаційні функції оперативної пам'яті, які визначають процес формування образа-мети в завданнях стеження, розвиваються в діяльності льотчика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.39-512

Рубрики:

      
3.

Тачиніна О.М. 
Методика збереження живучості системи "літак - екіпаж - середовище" у польоті: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / О.М. Тачиніна ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми збереження живучості ситем "літак - екіпаж - середовище" за умов розвитку особливої ситуації (ОС) у польоті за рахунок скорочення часу, потрібного екіпажу для усунення подальшого розвитку ОС, або недопущення переростання її в катастрофічну. Проаналізовано особливості виникнення ОС, розроблено математичну модель, що враховує аеродинамічні властивості літака, динамічні характеристики та психофізіологічні особливості екіпажу та навколишнього середовища. На підставі моделі послідовності вироблення рішення екіпажем і його реалізації досліджено реакцію системи "літак - екіпаж - середовище" за умов розвитку типової ситуації на дії пілота з різними динамічними характеристиками. Досліджено можливість використання нечіткого регулятора у трьох режимах його роботи (спостерігач, коректор і формувач підказки) для скорочення часу, необхідного екіпажу для прийняття рішення. Наведено структурну схему штурвального режиму керування для поздовжнього каналу з нечітким регулятором. Запропоновано алгоритм формування та видачі рекомендацій щодо дій екіпажу у разі виникнення ОС у польоті, а також алгоритм створення бази знань з застосуванням когнітивного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.3-69 + О53-082.022.9 +
Шифр НБУВ: РА351575

Рубрики:

      
4.

Керницький О.М. 
Методика формування психологічної готовності курсантів-льотчиків до льотної діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Керницький ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше на базі інтеграції теорії поетапного формування розумових дій, проблемного та модульного навчання, концепції особистісно орієнтованого навчання розроблено теоретичні та методичні засади формування психологічної готовності майбутніх військових льотчиків до керування технічними системами літака засобами тренажерної підготовки, визначено критерії її оцінювання та теоретично обгрунтовано методику формування цієї готовності в курсантів у процесі льотної практики. Розвинуто методи та форми їх навчання пілотуванню літаком з використанням специфічних процесуальних принципів з метою моделювання польотів під час теоретичної та тренажерної підготовок. Запропоновано загальну технологію формування психологічної готовності військових льотчиків до професійної діяльності в частинах Військових Повітряних Сил. Удосконалено методи діагностування рівнів розвитку основних компонентів психологічної готовності майбутніх військових льотчиків до льотної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.3 + Ц4,8(4УКР)395.1-3 + Ц65,8(4УКР)-331.03 +
Шифр НБУВ: РА335112

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Швець А.В. 
Обгрунтування психофізіологічних критеріїв прогнозування професійної придатності військових пілотів до участі у миротворчих операціях: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / А.В. Швець ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено нові підходи щодо вирішення актуальної гігієнічної проблеми прогнозування професійної придатності військових пілотів до участі у миротворчих операціях. Наведено оцінку професійної діяльності миротворців льотного складу в Ліберії за показниками шкідливості, важкості та напруженості. Виділено три інтегральні факторні моделі, що характеризують професійно важливі психофізіологічні, психологічні, соціально-значимі якості вертольотчиків-миротворців, з використанням яких встановлено ефективність діяльності військових пілотів. Виявлено особливості їх особистісних характеристик, формування яких забезпечує успішної миротворчої діяльності. На піставі вивчення професійно важливих психофізіологічних та особистісних якостей розроблено детальний багаторівневий алгоритм прогнозування професійної придатності вертольотчиків до участі у миротворчих операціях з використанням системи інтегральних рейтингових оцінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.412 + Ю941.3 + Ц65,8(4УКР)-331 +
Шифр НБУВ: РА354480

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Приходько Д.П. 
Особливості станів психічного напруження курсантів-льотчиків в період наземної підготовки: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.03 / Д.П. Приходько ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто методологічні засади, визначено детермінанти, динаміку та шляхи забезпечення оптимального рівня станів психічного напруження у період наземної підготовки до польотів. Проаналізовано умови діяльності курсантів-льотчиків у період наземної підготовки до польотів та визначено основні стрес-фактори у цей період, які негативно на них впливають. На підставі проведеного дослідження динаміки станів психічного напруження курсантів-льотчиків розглянуто їх структурні компоненти. Проведено кореляційний аналіз та визначено ступінь взаємозв'язку між станами психічного напруження та їх структурними компонентами. Установлено залежність між рівнями станів цього напруження курсантів-льотчиків і його структурними компонентами. Розроблено, апробовано та впроваджено до процесу підготовки методику забезпечення оптимального рівня станів психічного напруження курсантів-льотчиків у період наземної підготовки, рекомендовано її застосування у навчальних військових закладах та військових частинах Повітряних Сил Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.3-69 + Ц65,8(4УКР)-331.2 + Ц4,8(4УКР)301 +
Шифр НБУВ: РА355630

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Полоз Г. М. 
Педагогічні умови професійного саморозвитку курсантів-пілотів в процесі вивчення авіаційної психології: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Г. М. Полоз ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 19 с. — укp.

Вперше сформульовано дефініцію поняття "професійний саморозвиток курсантів-пілотів" як суб'єктів навчальної діяльності в межах особистісно зорієнтованої професійної освіти. З'ясовано педагогічні умови, які забезпечують формування професійного саморозвитку курсантів-пілотів. Обгрунтовано зміст і структуру професійного саморозвитку й охарактеризовано рівневі показники готовності курсанта-пілота до професійного саморозвитку. Удосконалено змістовий компонент професійної підготовки курсантів-пілотів і доповнено його спецкурсом "Психологія професійного та особистісного саморозвитку".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.3 р30
Шифр НБУВ: РА379903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Окуленко І.М. 
Психологічна готовність льотного складу до діяльності в умовах тривалих перерв між польотами: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / І.М. Окуленко ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та нове практичне розв'язання проблеми психологічної готовності льотного складу до професійної діяльності за умов тривалих перерв між польотами. Обгрунтовано й емпірично перевірено модель розвитку даної готовності льотного складу, виявлено детермінанти та проаналізовано динаміку розвитку її складових, зокрема, мотиваційної, загальнопрофесійної та емоційно-вольової. Розкрито суть поняття "психологічна готовність льотчиків до польотів за умов тривалих перерв між ними", поглиблено знання про її залежність від рівня кваліфікації, вислуги років, індивідуально-типологічних особливостей льотного складу. Розроблено програму розвитку дослідженої готовності, доведено ефективність використання зазначеної програми. Розвинуто комплекс методів і методик діагностики психологічної готовності льотного складу до виконання завдань за умов тривалих перерв між польотами, психолого-педагогічні засоби її вдосконалення в авіаційних підрозділах Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.3-7 +
Шифр НБУВ: РА351928

Рубрики:

      
9.

Приходько Д. П. 
Регуляція психічного напруження курсантів-льотчиків у період наземної підготовки до польотів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.09 / Д. П. Приходько ; Нац. ун-т цивіл. захисту України. — Х., 2010. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено методологічні основи, детермінанти, динаміку регуляції та шляхи забезпечення оптимального рівня стану психічного напруження у період наземної підготовки до польотів. Проаналізовано особливі умови діяльності курсантів-льотчиків у період наземної підготовки до польотів та визначено основні стрес-фактори, які негативно впливають на курсантів у цей період. Розкрито сутність і зміст психологічних механізмів виникнення психічного напруження курсантів-льтчиків, розглянуто їх структурні компоненти. Здійснено кореляційний аналіз, що визначає силу зв'язку між станами психічного напруження та їх структурними компонентами. Встановлено залежність між рівнями станів психічного напруження курсантів-льотчиків і їх структурними компонентами. Розроблено, апробовано та впроваджено психорегуляційний комплекс, що дозволяє забезпечити оптимальний рівень психічного напруження курсантів-льотчиків у період наземної підготовки до польотів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.3-69 + Ц65(4УКР)-331.2:Ю9
Шифр НБУВ: РА378147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
10.

Руденко Ю.М. 
Удосконалення професійного мислення в курсантів-пілотів у процесі вивчення дисциплін пілотажно-навігаційного циклу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Ю.М. Руденко ; Укр. інж.-пед. акад.. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано наукові дослідження в галузі педагогіки, психології та безпеки польотів. На базі системного підходу, психолого-педагогічних концепцій обгрунтовано та розроблено структурні компоненти методики удосконалення професійного мислення в курсантів-пілотів у процесі вивчення дисциплін пілотажно-навігаційного циклу. Доведено, що застосування положень концепції системного підходу, теорії діяльності та психічного розвитку людини, а також теорії поетапного формування розумових дій дозволяє удосконалити професійне мислення майбутніх пілотів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О5р(4УКР)3 + Ю941.3-513 +
Шифр НБУВ: РА339682

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського