Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Р123.025$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Сухарев С. М. 
Визначення кадмію, плюмбуму, купруму та мангану в харчових продуктах методом електротермічної атомно-адсорбційної спектрометрії / С. М. Сухарев, О. Ю. Сухарева, С. Ю. Чундак // Укр. хим. журн. - 2003. - 69, № 7-8. - С. 51-54. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розроблено методику визначення Cd, Pb, Cu та Mn в харчових продуктах за допомогою методу електротермічної атомно-абсорбційної спектрометрії. Як хімічні модифікатори вивчено натрієві солі ацилгідразонів піровиноградної кислоти та ацилгідразони саліцилового альдегіду. Найкращим модифікатором виявилась натрієва сіль бензоїлгідразону піровиноградної кислоти, але підвищення чутливості атомно-абсорбційного визначення спостережено тільки для купруму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Левицкий А. П. 
Проблемы питания и стоматологическая заболеваемость. Ч. VI. Магний / А. П. Левицкий // Вісн. стоматології. - 2002. - № 2. - С. 41. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.025.8 + Р11(4Укр)026.266

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Башкірова Л.  
Біологічна роль деяких есенційних макро- та мікроелементів: (Огляд) / Л. Башкірова, А. Руденко // Ліки України. - 2004. - № 10. - С. 59-65. - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Охарактеризовано мікроелементози людини та біологічну роль деяких есенційних макро- та мікроелементів.


Ключ. слова: мікроелементози, мікро- і макроелементи, залізо, цинк, мідь, марганець, хром, кальцій, нікель, молібден, йод, калій, селен
Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.121 + Р123.025.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рендюк Т. Д. 
Минеральные вещества в составе биологически активных добавок к пище. Особенности применения в медицине / Т. Д. Рендюк, Г. А. Анохина // Фітотерапія. - 2012. - № 3. - С. 34-39. - рус.

Наведено дані про роль мінеральних речовин для життєдіяльності людини, впливи надмірного і недостатнього надходження в організм, взаємодії окремих мінералів. Подано характеристику мінеральних комплексів та мінеральних біологічно активних добавок до їжі.

Приведены данные о роли минеральных веществ для жизнедеятельности человека, влиянии избыточного и недостаточного поступления в организм, взаимодействии отдельных минералов. Представлена характеристика минеральных комплексов и минеральных биологически активных добавок к пище.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шкала Л. В. 
Мікроелементи: біологічна роль у організмі людини / Л. В. Шкала // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 4. - С. 125-127. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Висвітлено питання участі основних мікроелементів у процесах обміну білків, вуглеводів, нуклеїнових кислот, вітамінів, мінеральних речовин. Розглянуто вплив мікроелементів на активність ферментів, дію гормонів, формування факторів імунітету, канцерогенез.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.121 + Р123.025.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Тронько М. Д. 
Біологічна роль цинку і необхідність забезпечення адекватного рівня його споживання людиною / М. Д. Тронько, М. О. Полумбрик, В. М. Ковбаса, В. І. Кравченко, Я. Г. Бальон // Вісн. НАН України. - 2013. - № 6. - С. 21-31. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Висвітлено основні аспекти фізіологічної ролі, метаболізму і біологічної доступності Цинку в організмі людини. Проведено аналіз публікацій щодо поширення дефіциту цього мікроелемента в Україні і світі, а також шляхів його подолання. Особливу увагу приділено сучасним підходам у розробленні харчових продуктів, збагачених Цинком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*725.29 + Р123.025.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Садогурська К. В. 
Хром і нанохром: властивості, перспективи застосування у медичній практиці / К. В. Садогурська, В. Г. Каплуненко, І. С. Чекман // Укр. мед. часоп.. - 2014. - № 1. - С. 14-16. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.025.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Михайленко В. Л. 
Фізіологічні потреби організму в ессенціальних мінеральних речовинах та роль водного фактора в їх забезпеченні (на прикладі окремих сільських районів Одеської області) / В. Л. Михайленко // Гастроентерологія : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 3. - С. 11-14. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено дослідження надходження основних мінеральних речовин до організму жителів шести районів Одеської області, що відрізняються умовами водопостачання. Встановлено, що харчування населення в досліджуваних районах відзначається дефіцитом основних речовин та їх незбалансованістю. Надходження кальцію та магнію з водою перевищує квоти водного фактора для цих мінералів, а надходження натрію, калію, заліза та фтору з питною водою виявилося значно вищим, ніж очікувалося на стадії планування досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.121 + Р123.025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Любарська Л. С. 
Гігієнічна оцінка забезпечення харчового раціону населення України цинком і міддю : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / Л. С. Любарська; НАМН України, Ін-т громад. здоров'я ім. О. М. Марзєєва. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Визначено фактичний вміст цинку та міді в 160-ти видах харчових продуктів сучасного ринку України, встановлено достовірне зниження вмісту цинку та міді у більшості харчових продуктів по відношенню до аналогічних довідникових даних 1987 р. Проведено гігієнічне оцінювання находження цинку та міді з рекомендованим набором продуктів, орієнтовним раціоном харчування для дорослого населення та з приблизним двотижневим раціоном для дитячого населення. Досліджено та проаналізовано фактичний вміст цинку та міді в раціонах дошкільних навчальних закладів м. Київ. Виявлено, що в усіх вищенаведених раціонах вміст цинку та міді нижче встановленої норми добової фізіологічної потреби в них як для дорослих, так і для дітей. Визначено низьку забезпеченість цинком дорослого населення м. Київ за вмістом їх у волоссі. Встановлено закономірності транслокації цинку та міді в трофічному ланцюзі: грунт - рослина - тварина - людина. Обгрунтовано необхідність створення інформаційного матеріалу щодо вмісту цинку та міді в продуктах харчування для внесення до довідникових таблиць. Запропоновано практичні рекомендації щодо запобігання дефіциту цинку та міді в харчуванні населення України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.025.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Продукти нанотехнології: цитрати біоелементів (хімічна характеристика, біологічна дія, сфера застосування) : [монографія] / М. П. Гуліч, Н. Л. Ємченко, О. О. Харченко, О. В. Ященко, Л. А. Томашевська, М. Ю. Антомонов; ред.: М. П. Гуліч, Н. Л. Ємченко; Нац. акад. мед. наук України, Ін-т громад. здоров'я ім. О.М. Марзєєва. - Київ : Медінформ, 2018. - 201, [1] c. - укp.

Зазначено, що ця монографія є узагальненням десятирічних досліджень комплексів Zn, Mg, Fe, Se та Ge з лимонною кислотою, отриманих за новітньою аквананотехнологією (Н-цитратів). Наведено розроблені вперше: методологію дослідження; методичні підходи до оцінки їхньої безпечності; отримані вперше результати хіміко-аналітичних, токсикологічних та мікологічних досліджень цих сполук. Здійснено порівняльну оцінку біологічної дії різних продуктів зазначеної нанотехнології і неорганічних солей біометалів; а також спробу пояснити властивості та біологічну дію Н-цитратів і інших продуктів цієї нанотехнології з позиції теорії комплексоутворення. Виявлено закономірності впливу Н-цитратів біоелементів на ріст біомаси грибного міцелію, сорбцію ним ряду біоелементів та підвищення його харчової і біологічної цінності. Встановлено, що Н-цитрати є прекрасною хімічною формою біоелементів, перспективною для збагачення ними раціону людини і застосування в медицині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.21 + Р123.025.8 + Л80-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Нерознак Ю. П. 
"Life style modification" у будь-який період життя жінки. Правда і міфи про сіль : (дайджест) / Ю. П. Нерознак, Ю. В. Давидова // Укр. журн. перинатологія і педіатрія. - 2021. - № 2. - С. 94-95. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

За нестачі солі в раціоні організм використовує власні внутрішні резерви - компоненти з органів і тканин, тому людина, яка невиправдано дотримується безсольової дієти, спочатку відчуває слабкість у м'язах, далі швидко стомлюється, а її самопочуття стрімко погіршується. Щоб уникнути подібних негараздів, досить, щоб у раціоні була певна кількість солі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.86-0 + Р123.025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського