Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (74)Реферативна база даних (307)Книжкові видання та компакт-диски (55)
Пошуковий запит: (<.>K=АНТОНІМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   Тип видання:   словник   
1.

Вишнякова, Ольга Викторовна.
Словарь паронимов русского языка [Електронний ресурс] / О. В. Вишнякова. - М. : Русский язык, 1984. - 352 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Основное назначение книги — представить в сконцентрированном, упорядоченном виде двучленные группировки одно­корневых созвучных слов — паронимов (типа: мелодика // мелодия, добровольный // добровольческий, ныне // нынче), иногда непреднамеренно попадающих под смешение и тем нарушающих правильность речи. В словарь включено около 1000 пар паронимов современного русского языка, показаны возможная их сочетаемость с другими словами, в необходимых случаях стилистическая характеристика, имеющиеся синонимы и антонимы, а также использование их в фразеологии. Словарь адресован тем, для кого русский язык не является родным и кто изучает его на продвинутом и завершающем этапах, преподавателям русского языка за рубежом и всем заинтересованным в повышении культуры русской речи.



Кл.слова:
синонім -- антонім

   Тип видання:   словник   
2.

Калашник, Володимир Семенович.
Словник фразеологічних антонімів української мови [Електронний ресурс] / В. С. Калашник, Ж. В. Колоїз. - К. : Довіра, 2004. - 284 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перше грунтовне видання, що відображає малодосліджену сторінку сучасної української мови - фразеологічну антонімію. У словникових статтях представлені не лише фразеологізми-антоніми, але й тлумачиться їх значення, наводяться синоніми кожного фразеологічного антоніма. Значення ідіом ілюструють влучні цитати з творів українських письменників.



Кл.слова:
сталий вираз -- ідіома

   Тип видання:   словник   
3.

Полюга, Левко Михайлович.
Словник антонімів української мови [Електронний ресурс] / Л. М. Полюга ; за ред. Л. С. Паламарчука. - 2-е вид., доп. і випр.. - К. : Довіра, 2004. - 275 с.. - (Словники України )

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі подані антоніми різного типу, а в словникових статтях тлумачаться їх значення, наводяться зразки їхньої сполучуваності з іншими словами, антонімічні стійкі словосполучення та фразеологізми, приклади їх використання в текстах творів, висловах, відомості про антонімічну синонімію, споріднені антонімічні пари. Окремо розглядаються антоніми префіксів, суфіксів, компонентів складних слів. Розрахований на науковців, учителів, працівників видавництв, студентів, учнів, широке коло читачів. Однією із важливих проблем сучасності в Україні є правопис. Автор виходить з того стану, який прийнятий в усіх цивілізованих країнах - дотримуватись чинного правопису, який затверджений урядом нашої незалежної держави, щоб не вносити анархії і сприяти зниженню неграмотності, хоч цей правопис не вважає досконалим і таким, що не завжди ґрунтується на національній основі. Нам тепер, як ніколи, у всіх випадках життя, потрібна єдність.



Кл.слова:
лінгвістика -- українська мова

   Тип видання:   словник   
4.

Ужченко, В. Д.
Фразеологічний словник української мови [Електронний ресурс] / В. Д. Ужченко, Д. В. Ужченко. - К. : Освіта, 1998. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник вміщує найуживанішу фразеологію сучасної української мови. У ньому розкривається значення фразеологізмів, що ілюструються цитатами, подається їхня граматична і стилістична характеристика, наводяться синонімічні та частково антонімічні вислови. Вперше досить широко подаються історичні, етимологічні та культурно-етичні коментарі. Для учнів, вчителів та широкого кола читачів.



Кл.слова:
фразеологія -- сталий вираз

   Тип видання:   словник   
5.

Введенская, Л. А.
Учебный словарь антонимов русского языка [Електронний ресурс] / Л. А. Введенская. - 3-е изд.. - Ростов-на-Дону : Издательский центр "МарТ", 2010. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цель словаря — познакомить читателей с системой русских антонимов. Словарная статья состоит из антонимической пары; толкование каждого ее члена; иллюстративного материала (цитаты, речения, пословицы). Синонимические пары антонимов образуют гнездо. Если многозначное слово вступает в антонимические отношения с разными словами, то каждая пара антонимов дается отдельно и ее члены помечаются цифровым индексом. Словарь снабжен алфавитным указателем.



Кл.слова:
мовознавство -- антонімія -- семантика

   Тип видання:   автореферат   
6.

Тараненко, Ксенія Володимирівна.
Прагматика антонімії української мови [Електронний ресурс] : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / К. В. Тараненко ; Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара. - Дніпропетровськ : [б. в.], 2014. - 26 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.32 Мб


У сучасній лінгвістиці зростає увага до проблем мовленнєвої діяльності як засобу взаємодії людей, зокрема до ролі мовців у цьому процесі. Пріоритетною тенденцією розвитку мовознавства стає вивчення не лише традиційно обґрунтованих лінгвальних одиниць, а й мови як цілісного утворення, що перебуває в постійній динаміці, значною мірою залежної від мовленнєвої діяльності її носіїв. Усе частіше мовознавці звертаються до вивчення прагматичних особливостей мовних одиниць, оскільки їхні значення в лінгвальній системі та в процесі комунікації істотно відрізняються. Через це спостерігається певне зміщення акцентів і у вивченні антонімії – від загальномовного плану до конкретно- мовленнєвого її втілення, у зв’язку із чим традиційне мовознавство послуговується методами дослідження лінгвістичної прагматики.



Кл.слова:
антонімія -- прагматичний компонент -- прагмема
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського