Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Реферативна база даних (29)Книжкові видання та компакт-диски (61)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІЧНА$<.>+<.>K=МЕРЗЛОТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
1.

Мезенцева, О. В.
Мир ведийских истин [Електронний ресурс] : жизнь и учение Свами Дайянанды / О. В. Мезенцева. - М. : [б. в.], 1994. - 238 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге исследуется решение "вечных" философских проблем в учении видного реформатора индуизма XIX в. Свами Дайянанды Сарасвати. Монография представляет собой первое отечественное прочтение наследия "неистового" саньясина - святого - на языках хинди и санскрит. "Вечное" знание, йога действия, арийский мир рассмотрены в учении реформатора в контексте религиозных умонастроений его времени. В приложении дан перевод диспута на тему "Из чего, когда и для чего Бог создал мир?" между представителями трех традиций (индуистской, исламской, христианской). Книга рассчитана на широкий круг читателей, интересующихся индийской духовной культурой.



Кл.слова:
вічна проблема -- створення світу

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Науки про Землю   
2.


Строение Земли [Електронний ресурс]. - М. : Мир книги, 2007. - 192 с.. - (Эрудит)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Серия «Эрудит» - универсальное справочное издание, в котором удобно и наглядно представлены основные достижения всех областей знаний. Увлекательно и доступно изложенный тематический материал включает сведения высокого научного уровня и содержит большое количество таблиц, схем, фото, рисунков, значительно облегчающих усвоение материала школьниками и абитуриентами. Книги данной серии незаменимы для учащихся; кроме того, они содержат огромный энциклопедический материал, необходимый любому образованному человеку. О структуре каменной оболочки нашей планеты, причинах землетрясений, вулканах и вечной мерзлоте, о процессах, происходящих в глубинах океанов, рассказывается в этой книге.



Кл.слова:
кам'яна оболонка -- землетрус -- планета -- вулкан

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Калінін, І. В.
Проблеми екобезпеки [Електронний ресурс] / І. В. Калінін ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра екології. - К. : [б. в.], 2011. - 45 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Екологічна безпека (екобезпека) являє собою соціоприродну та наукову реальність, є об’єктом дослідження різних наук (природничих, соціальних, юридичних та ін.), оскільки охоплює складний комплекс взаємозв’язків людини з навколишнім природним середовищем. Екобезпека – категорія соціальна, притаманна людському суспільству, формується в межах суспільних відносин. Вона має певні правові форми не правового характеру хоча і належить до явищ. Зазначена категорія характеризується, по-перше, як вічна цінність людського суспільства, що ґрунтується на певній системі гарантій екологічної безпеки співіснування природи і людини. Йдеться про безпеку людини в процесі: взаємодії з природним середовищем, з небезпечними речовинами (радіоактивними, хімічними, токсичними тощо), використання руйнівних або небезпечних технологій і процесів, здійснення різноманітних впливів на довкілля тощо. Вона може бути пов’язана і з не контрольованими людиною процесами (стихійні сили природи). По-друге, при забезпеченні екологічної безпеки враховуються закони природи, за якими розвиваються екологічні об’єкти. По-третє, екобезпека здійснюється під контролем держави, яка утворює цілу систему спеціальних органів. По-четверте, основою правової форми є екологічне право як самостійна правова галузь. Правове забезпечення екобезпеки є одним з основних принципів цього права.



Кл.слова:
енвайронменталізм -- довкілля -- екологія

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
4.
 


Норин, Б. Н.
Ары-Mac. Природные условия, флора и растительность самого северного в мире лесного массива [Електронний ресурс] / Б. Н. Норин ; Академия наук СССР, Ботанический институт им. В. Л. Комарова. - Ленинград : Наука, 1978. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Коллективная монография подводит итог первого этапа комплексных исследований в уникальном лесном урочище Ары-Mac на п-ове Таймыр, в котором древесные породы достигают наиболее северных на земном шаре пределов. Кратко характеризуются геология и геоморфология этого района, его климат, режимы снежного покрова и сезонного оттаивания вечной мерзлоты. Детально рассматривается почвенный покров урочища. Приводятся флористические списки по группам растений (сосудистые растения, листостебельные мхи, печеночные мхи, напочвенные лишайники). Детально характеризуется растительный покров урочища: лиственничные редколесья и редины, нанополигональные морознотрещиноватые тундры, валиково-полигональные болота, кустарниковые (ерниковые и ивняковые) тундры. Приводятся карты растительного покрова урочища в целом, его центральной части, а также редколесий и редин.



Кл.слова:
геологія -- геоморфологія -- геокріологія -- вічна мерзлота

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Біологічні науки   
5.
 



Биогеоценозы Таймырской тундры и их продуктивность [Електронний ресурс] / відп. ред. Б. А. Тихомиров. - М. : Наука, 1971. - 250 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сборник представляет первую публикацию в серии трудов Таймырского биогеоценологического стационара, на котором с 1966 года проводится исследование биологической продуктивности тундровых сообществ. Настоящий выпуск открывается статьей, посвященной основным задачам и проблемам биогеоценологического изучения тундры. В большинстве других работ, включенных в сборник, рассматриваются основные компоненты биогеоценозов (рельеф, микроклимат, мерзлотные условия, почвы, растительное и животное население). Фито- и зоокомпоненты характеризуются главным образом с точки зрения их видового состава, однако в ряде работ сообщаются также данные по количественным соотношениям основных систематических и экологических групп организмов и структуре сообществ (микробоценозы и зооценозы почвы). На основании публикуемых материалов впервые появилась возможность оценить реальное таксономическое разнообразие организмов, обитающих на ограниченной территории в тундровой зоне. Книга представит интерес для широкого круга специалистов, занимающихся изучением животного и растительного населения тундры.



Кл.слова:
біогеоценози -- природа -- організм

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Лукреций
О природе вещей [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с лат. / Лукреций. - М. : Изд-во АН СССР, 1946-1947. - (Классики науки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1946. - 453 с.

Т. 2. - 1947. - 718 с.


«Про природу речей» (лат. «De rerum natura») — поема римського поета Лукреція — і єдиний повністю збережений поетичний твір, у якому проповідується вчення Епікура. Слід зауважити, що Лукрецій, переконаний і пристрасний послідовник Епікура, не відтворив у своїй поемі всього вчення останнього: він виклав головним чином Епікурову фізику. У детальному викладі фізики Епікура полягає величезна заслуга Лукреція, тому що саме ця сторона Епікурового вчення представляє зовсім винятковий інтерес для історії наукової думки і матеріалізму. Що ж до вчення про критерії (каноніки) і етики, то він зачіпає їх лише побіжно. Епікур (ін. гр. Філософ 4-3 століття до н.е.) був найбільшим матеріалістом і атеїстом античного світу, ідеологом рабовласницької демократії, розвивав атомістичну філософію. Навчав, що матерія вічна і що боги не можуть у неї втручатися. Мета філософії — щастя людини, заради якого потрібно звільнитися від внутрішніх страхів і забобонів, пізнати закони природи.Суть філософії спрямована проти забобонів і містики. Поема Лукреція складається із шести книг. У перших двох книгах викладається атомістична теорія світобудови, що відкидає втручання богів у мирські справи. Книга третя присвячена вченню Епікура про душу, причому наводяться докази, що душа матеріальна, смертна і що страх перед смертю безглуздий. У четвертій книзі знаходиться виклад питань про людину, а також про чуттєві сприйняття, в яких Лукрецій бачить основу людських знань. У п'ятій книзі Лукрецій займається проблемами космогонії, пояснюючи походження землі, неба, моря, небесних тіл і живих істот. У кінці цієї книги дається блискучий нарис поступового розвитку людства і людської культури і розбирається питання про походження мови. Основний зміст шостої книги — знищення забобонних страхів шляхом природного пояснення явищ природи, що вражають людину. Тут йдеться про грім, блискавки, хмари, дощ, землетруси, виверження Етни, розливи Нілу, про різні незвичайні властивості джерел та інші явища природи. Закінчується остання книга міркуванням про хвороби і описом повального мору в Афінах під час Пелопоннеської війни в 430 році до н.е.



Кл.слова:
антична філософія -- епікуреїзм -- матеріалізм
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського