Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (20)Реферативна база даних (181)Книжкові видання та компакт-диски (23)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕМОКРАТИЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   Тип видання:   методичний посібник   
1.


Як знайти роботу [Електронний ресурс] : посібник / упор. Л. Любоневич. - Дрогобич : Коло, 2005. - 251 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Практичний посібник " Як знайти роботу" опубліковано за фінансової підтримки Міністерства у справах міжнародного розвитку Великої Британії (DFID) в рамках програми "Демократизація України: програма малих проектів." Її мета полягає у сприянні розвитку спроможності громад впливати на прийняття владних рішень, зокрема у сфері надання соціальних послуг та розбудові партнерських зв’язків між громадами та іншими зацікавленими сторонами: місцевою владою, засобами масової інформації тощо.



Кл.слова:
роботодавець -- резюме -- співбесіда -- випробувальний термін

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Антимонов, М. Ю.
Перестройка (1985 – 1991 гг.) [Електронний ресурс] : рабочая тетрадь / М. Ю. Антимонов, А. И. Клюкин. - Тамбов : Изд-во ТГТУ, 2004. - 24 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предназначена для организации и контроля самостоятельной работы студентов 1 – 2 курсов по базовой дисциплине «Отечественная история». Может использоваться в инновационных средних учебных заведениях, при подготовке абитуриентов к поступлению на исторические, юридические и другие гуманитарные специальности вузов.



Кл.слова:
сучасна історія -- перебудова -- демократизація

   Тип видання:   монографія   
3.


Legal reform in Korea [Electronic resource] / ed. T. Ginsburg. - New York : Routledge, 2004. - 249 p.
Переклад назви: Правова реформа в Південній Кореї

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Since the launch of democratic reforms in 1987, Korea has experienced major changes in its political system, economic structure, and society. The authoritarian regime has faded away and been replaced by vigorous, if contentious, democratic politics. The economy has been through booms and busts that have reduced, if not eliminated, the central role of the dominant chaebol conglomerates. The pace of social change also continues to be dramatic, with new interest groups and social problems emerging.



Кл.слова:
політика Кореї -- демократизація

   Тип видання:   монографія   
4.

Мельниченко, Богдан.
Політико-правові перетворення в Центрально-Східній Європі наприкінці ХХ ст. (на матеріалах Польщі, Чехії та Словаччини) [Електронний ресурс] : моногорафія / Б. Б. Мельниченко. - Л. : ЛьвДУВС, 2012. - 204 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.36 Мб


Монографія присвячена комплексному історико-правовому аналізу демократичних змін у країнах Центрально-Східної Європи наприкінці ХХ ст. На основі нормативного і фактологічного матеріалу розглянуто політико-правові перетворення в країнах Центрально-Східної Європи. Здійснено комплексний аналіз правових аспектів повної інтеграції країн Центрально-Східної Європи до Європейського Союзу, проаналізовано зміни у зовнішній політиці країн Центрально-Східної Європи в нових геополітичних умовах та правове закріплення цього процесу. Монографія рекомендована для викладачів, науковців, аспірантів, здобувачів, практичних працівників, студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
демократизація -- конституція -- євроінтеграція -- зовнішня політика -- реформа -- цивільне законодавство -- господарське законодавство -- кримінальне право

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Кокін, Сергій Анатолійович.
Ліквідація більшовиками правоесерівської і меншовицької опозицій в Україні в 1920—1924 рр. [Електронний ресурс] / С. А. Кокін, О. М. Мовчан ; Академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 1993. - 59 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Демократизація українського суспільства підняла завісу заборони на вивчення теми масових репресій, свавілля і беззаконня в так званий радянський період. За останні роки були реабілітовані численні жертви сталінських репресій. Проте пляма "злочинців" до цього часу офіційно не знята з багатьох громадян, які несправедливо постраждали в перші роки радянської влади. До числа жертв беззаконня відноситься і абсолютна більшість есерів і меншовиків, що жорстоко переслідувались більшовицькою диктатурою, особливо наприкінці громадянської війни. Саме цей аспект політичної історії України і розглядається в даній роботі.



Кл.слова:
політичні репресії -- більшовицька диктатура

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Портнов, Андрій.
Між «Центральною Європою» та «Русским миром» [Електронний ресурс] : сучасна Україна у просторі міжнародних інтелектуальних дискусій / А. Портнов ; Національний інститут стратегічних досліджень. - К. : [б. в.], 2009. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На початку 90–х років у політологічній та історичній науках переважав оптимізм щодо нових посткомуністичних держав на сході Європи. Теорія трансформації передбачала, що демократизація політичних систем, лібералізація економічних відносин та культурна відкритість до світу дозволить колишнім радянським республікам швидко прийняти нові (і фактично єдино можливі) правила гри. Теза Френсиса Фукуями про «кінець історії» як синонім всесвітнього тріумфу демократії та лібералізму сприймалася тоді цілком реалістично. Утім досить швидко ці ілюзії розвіялися. Посткомуністичні країни продемонстрували різну ступінь готовності та спроможності до «трансформацій», а їхні комуністичні еліти засвідчили подиву гідний хист до ідеологічної мімікрії, яка забезпечила їм збереження (а часто–густо і розширення) важелів впливу. Розчарування у можливості швидкого переходу до brave new world надало великої популярності теоріям залежності сучасного розвитку від історії (path dependency), які стисло можна узагальнити так: те, куди ми прийдемо залежить від того, звідки ми вийшли (відповідно, до деяких цілей із означеної відправної точки дістатися просто нереально). Такий підхіднаголошував на присутності (хай і неусвідомленої) історії у сучасних політичних та культурних процесах. Але, водночас, у своїх крайніх виявах він відверто межував з цивілізаційно–культурним детермінізмом. За слушним зауваженням Керстін Ціммер, подолання обмежень кожної з описаних вище пояснювальних схем можливе шляхом їх творчого і недогматичного поєднання. Ця книжка пропонує дещо іншу перспективу у підході до тієї самої проблеми. У ній ідеться про інтелектуальні дискусії, різні спроби концептуалізації історії та сучасних проблем того регіону, який дехто воліє називати «посткомуністичними країнами», дехто – «Центрально–Східною Європою», а ще інші – «Русским миром». Україна та її історія нерідко перебуває в осерді цих дискусій, які, втім, надалі радше малознані й навіть не завжди присутні у вітчизняному академічному чи політичному дискурсах. Книжка складається з чотирьох розділів. Кожен з них – це перероблені і доповнені версії статей, що друкувалися в наукових часописах України, Росії, Польщі, Угорщини, Німеччини, Японії. Але саме в такому вигляді, як вони наведені у книзі, ці тексти раніше не публікувалися.



Кл.слова:
геополітика -- історіософія -- український дискурс

   Тип видання:   монографія   
7.

Бакуменко, В. Д.
Механізми державного управління демократичними змінами [Електронний ресурс] : монографія / В. Д. Бакуменко, В. М. Башкатов ; Академія муніципального управління. - Київ : [б. в.], 2015. - 180 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.23 Мб


Визначено типи і види механізмів державного управління демократичними змінами. Окреслено місію державного управління в умовах транзитарної демократії. Проведено експертну верифікацію запропонованих теоретико-методологічних положень та виявлено сучасні пріоритетні напрями демократизації суспільних відносин в Україні.. Видання розраховане на наукових та науково-педагогічних працівників у галузі державного управління. Може бути корисним для широкого кола фахівців, що займаються проблемами управління в соціальних системах.



Кл.слова:
демократизація -- управлінські рішення -- державний менеджмент

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Баранівський, В. Ф.
Збірник наукових праць: Філософія. Політологія. Освіта і культура. Військова справа [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / В. Ф. Баранівський. - Київ : Видавництво «Міленіум», 2005. - 468 с.

  Текст у форматі PDF 3.22 Мб


Збірник присвячено актуальним питанням філософії, політології, освіти, культури та військової справи. Ключовими проблемами, що висвітлюються в збірнику, є: особистість, її духовність, формування та розвиток; проблеми єдності українського суспільства; гуманітарна політика Української держави у Збройних Силах; досвід цивільно-військових відносин країн світу; освіта, релігія, духовність – проблеми взаємовпливу; українознавство в системі політики, культури, духовного розвитку українського суспільства; проблеми розвитку українського війська: демократизація, цивільний контроль, етнонаціональний та релігійний чинники; соціальне забезпечення та кадрова політика у Збройних Силах України. Збірник адресований філософам, політологам, професійним політикам, керівникам органів військового управління, педагогам, ад’юнктам, слухачам, а також усім, хто цікавиться даною проблематикою.



Кл.слова:
релігія -- духовність -- військова демократія -- Збройні Сили України
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського