Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (9)Реферативна база даних (49)Книжкові видання та компакт-диски (244)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЖАРТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Норман, Б. Ю.
Игра на гранях языка [Електронний ресурс] / Б. Ю. Норман. - М. : Флинта : Наука, 2006. - 344 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Б.Ю. Нормана, известного лингвиста, рассказывает о том, что язык служит не только для человеческого общения, передачи информации, самовыражения личности, но и для многого другого: он развлекает, смешит, удивляет, восхищает… Речь идет о всевозможных разновидностях языковой игры, понимаемой максимально широко. Творцом здесь оказывается обычный человек, а объектом наблюдения и размышления — словесные шутки, анекдоты, каламбуры, массовое поэтическое творчество и т.п., вплоть до речевого кривляния и балагурства. В книге приводится также богатый материал из русской художественной литературы и фольклора, в том числе современного. Книга рассчитана на широкую читательскую аудиторию, прежде всего студентов, школьников старших классов, всех ценителей юмора и любителей русского слова.



Кл.слова:
слово -- мова -- гумор -- жартівливе словосполучення

   Тип видання:   альбом   
2.


Українська дерев'яна архітектура [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 31 p.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З давніх-давен більша частина території сучасної України була вкрита лісами. Навіть на широких степових просторах Південної України, у долинах річок росли великі діброви. Тож дерево було найпоширенішим матеріалом, з якого предки сучасних українців не лише зводили різноманітні будівлі, а й виготовляли все необхідне для життя: меблі, посуд, хатнє начиння, господарський реманент, виробниче устаткування, транспортні засоби. У них було особливе, шанобливе ставлення до дерева як до матеріалу живого й одухотвореного, прихильного до людини. Аж до кінця 18 ст. всі в Україні – від простого селянина до ясновельможного гетьмана – були щиро переконані, що жити слід тільки у дерев’яному будинку чи палаці, бо кам’яні та цегляні будівлі є вкрай шкідливими для здоров’я. В історико-культурологічному плані це переконання зіграло злий жарт з українським народом. Мурованих палат, замків, храмів будували мало, а дерев’яні, яких було безліч, усі загинули – тож історична та культурна спадщина України виявилася штучно збідненою. Проте, якою вражаючою була наша дерев’яна архітектура, ми можемо лише здогадуватися на підставі результатів археологічних досліджень, захоплених описів мандрівників-іноземців та тих окремих дерев’яних пам’яток, які ще вціліли.



Кл.слова:
дерево -- будівля -- архітектура

   Тип видання:   хрестоматія   
3.


Українські народні жартівливі пісні [Електронний ресурс] / уклад. В. Єсипко. - К. : Техніка, 2005. - 232 с.. - (Народні джерела)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Публікується близько 200 зразків одного з найулюбленіших народом жанрів, який є невичерпним джерелом для подальших мистецьких пошуків, де дотепно, іноді в сатиричній формі, віддзеркалюються побут, родинні стосунки, кумедні ситуації. Для широкого кола читачів.



Кл.слова:
сатира -- пісня -- культура

   Тип видання:   альбом   
4.
 


Бидструп, Х.
Альбом карикатур [Electronic resource] / Х. Бидструп. - Рига : Лиесма, 1972. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Херлуф Бидструп - один из наиболее известных карикатуристов нашего времени. Бидструп учился живописи в копенгагенской Академии Художеств, но рисовал карикатуры, политические шаржи, путевые заметки, и более всего прославился своими комиксами - небольшими смешными рассказами в картинках. Во времена бывшего СССР коммунистическая пропаганда подняла Херлуфа Бидструпа на невероятную высоту, потому что значительная часть его работ действительно была посвящена борьбе рабочих за свои права, т.е. борьбе с мировым империализмом. В 1964 году Херлуф Бидструп стал Лауреатом Международной Ленинской премии "За укрепление мира между народами". Бидструп - датчанин, но юмор его не имеет национальных границ. Эти смешные, курьезные, трагикомичные рассказы в картинках понятны любому человеку, независимо от возраста и национальности. Тематика абсолютно разная - бытовые сценки, случаи на улице, в транспорте, на отдыхе, различные жизненные ситуации, порой доведенные до абсурда. Читателю предоставляется редкая возможность подробнее познакомиться с творчеством великого карикатуриста, тем более что в России было издано не так много его альбомов.



Кл.слова:
малюнок -- мистецтво -- жарт

   Тип видання:   художня література   
5.

Курцеба, М.
Свідки [Електронний ресурс] : жарт на 1 дію / М. Курцеба. - Ню Йорк : Січовий базар, [19_ _?]. - 27 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
вистава -- комедія

   Тип видання:   художня література   
6.

Франко, І.
З вершин і низин [Електронний ресурс] : збірник поетичних творів 1873-1893. В додатку "Зівяле листє" й "Великі роковини" / І. Франко. - К. ; Ляйпциг : Українська накладня, 1900. - 728 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка «З вершин і низин» — це складна мистецька будова з віршів, писаних у різний час і з різного приводу. Франко у «Передньому слові» пише: «Укладаючи матеріал для сеї книжки, я покинув думку про хронологічний порядок, зовсім не пригожий в книжці так різномастого змісту, котрій, проте, хотілось мені придати яку–таку артистичну суцільність». Збірка складається з семи великих розділів, які умовно розподіляємо тут на дві нерівні частини. У перших трьох розділах — «De profundis», «Профілі і маски» та «Сонети» — зібрано ліричні твори, в чотирьох останніх — «Галицькі образки», «Із жидівських мелодій», «Панські жарти» та «Легенди» — твори епічні.



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   хрестоматія   
7.

Грушевська, К.
Українські народні думи [Електронний ресурс] : в 2 т. / К. Грушевська. - К. : Державне видавництво України, 1927-1931

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1927. - 400 с.

Т. 2. - 1931. - 348 с.


Публікація складається з двох частин. Перша містить історичний нарис, присвячений збиранню дум та видавничому процесу в ХІХ і на початку ХХ століття. Історичний матеріал поданий в хронологічному порядку і поділений на тематичні розділи (перше видання, “Історичні пісні” Антоновича і Драгоманова, останнє десятиліття тощо). Друга частина публікації містить власне тексти дум. Але характерною особливістю є те, що думи подаються групами, по декілька текстів на одну тему (напр., декілька варіантів думи про Самійла Кішку), аби мати змогу зробити певний порівняльний аналіз. Друге видання є завершальним томом “Українських народних дум”. У нього ввійшли всі відомі на той час твори. При цьому не розглядаються так звані кобзарські пародії (жартівливі пісні у формі дум) і інтелігентські підробки, які були поширені під виглядом народних творів. Книга розділена на тематичні розділи, такі як “Думи про лицарство”, “думи про Хмельниччину”, “Думи побутові” тощо.



Кл.слова:
історична пісня -- фольклор

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Адамчик, Ч. М.
Живи играючи с SMS [Електронний ресурс] / Ч. М. Адамчик. - Минск : Современный литератор, 2008. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В предлагаемой вашему вниманию брошюре собраны самые свежие SMS-ки. Юмор, остроумие, парадоксы, случаи из жизни - все это здесь, в новой брошюре, которая способна доставить немало веселых минут каждому, кто возьмет ее в руки.



Кл.слова:
жарт -- гумор

   Тип видання:   методичний посібник   
9.

Тамберг, Ю. Г.
Как развить чувство юмора [Електронний ресурс] / Ю. Г. Тамберг. - М. : Флинта, 2005. - 272 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Это веселая и одновременно серьезная книга. В ней рассказывается о шутках и юморе, о том, как понимать юмор, как развить у себя и у детей чувство юмора, как научиться создавать шутки, юмор, комплименты, и вообще, как обрести радостное и светлое отношение к жизни. В данном случае цель смеха и цель книги совпадают — доставить радость и пользу читателю, увеличить меру его счастья. В книге также рассказано, над чем можно смеяться, а над чем смеяться не следует, где и как рассказывать анекдоты. Приведены юмористические тесты и просто анекдоты, шутки, афоризмы.



Кл.слова:
радість і користь -- анекдот -- жарти -- афоризм

   Тип видання:   художня література   
10.

Ільф, Ілля.
Дванадцять стільців. Золоте теля [Електронний ресурс] : романи : пер. с рос. / Ілля Ільф, Євген Петров. - К. : Дніпро, 1989. - 265 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Класичні сатиричні твори відомих російських радянських письменників Іллі Ільфа (1897–1937) і Євгена Петрова (1902–1942) показують крах приватновласницьких ілюзій у соціалістичному суспільстві. Пригоди «великого комбінатора» Остапа Бендера дали можливість талановитим письменникам висміяти пристосуванців і бюрократів, міщан і хапуг. «Герої» романів уособлюють потворні риси людей старого світу. Гострий, розважальний сюжет, веселі і дошкульні жарти, які стали крилатими виразами, елементи літературної пародії сприяють широкій і постійній популярності цих творів.



Кл.слова:
роман -- сатиричний твір

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.


Лексикон львівський [Електронний ресурс] : поважно і на жарт / Наталя Хобзей [та ін.] ; Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. - Л. : [б .в.], 2009. - 670 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Фіксація особливостей мовлення Львова XX століття - мета цієї праці. Джерелами стали насамперед власні спостереження авторокза словниковим фондом мовців рідного міста, а також художня та мемуарна література авторів-львів’ян. Характерною особливістю книги є не ТІЛЬКИ тлумачення багатьох іноді уже призабутих слів, сталих словосполучень, фразеологізмів, прислів’їв та приказок (понад 12 тис. одиниць), а й розлогі цитати, у яких згадано про львівські традиції й звичаї, історичні події, особливості побуту; героями цих міні-оповідок є не тільки вигадані персонажі, а часто й відомі львів’яни. “Лексикон львівський” виходить у серії “Діалектологічна скриня”, одне із завдань якої - публікація надбань народної мови. Такі видання сприятимуть появі в майбутньому якомога повнішого кадастру словника говорів української мови.



Кл.слова:
побутова мова -- діалектологія -- жарґон -- ґвара

   Тип видання:   художня література   
12.

Воннегут, Курт.
Бойня номер п'ять або Хрестовий похід дітей [Електронний ресурс] : роман : пер. з англ. / К. Воннегут. - К. : Дніпро, 1976. - 178 с.. - (Зарубіжна сатира і гумор ; № 7)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Курт Воннеґут-молодший — один з найвідоміших американських прозаїків. Про нього і його творчість написані солідні наукові монографії і дисертації, маса критичних статей і рецензій, журналісти без кінця зверталися до нього з проханням про інтерв'ю. Головний парадокс художнього методу Воннеґута в тому, що про найкризовіші, найтрагічніші моменти людського життя він розповідає зі сміхом. В його романах ми спостерігаємо смертельну гру в життя, в яку грає людина. Це зіткнення глибокого філософського змісту з зовнішньою карнавальністю створює неповторний воннеґутівський стиль. Невпинний гротеск, сатира і найгіркіша іронія, парадокси, які створюють ефект обманутого очікування, що показують алогізм людських вчинків і повне руйнування стереотипів — усі ці елементи стилістики, словесна гра, які зустрічаються у Воннеґута, не є самоціллю. Дивний, на перший погляд, прийом реагувати сміхом на нерозв'язні проблеми має серйозне підґрунтя. «Найсміливіші жарти виростають з найглибших розчарувань і розпачливих страхів»,— вважає письменник.



Кл.слова:
американська література -- белетристика -- сатира

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Фізика   
13.

Гончаренко, С. У.
Фізика для допитливих. Механіка [Електронний ресурс] / С. У. Гончаренко. - К. : Техніка, 1970. - 276 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В популярній та цікавій формі розкриваєтся фізичний зміст багатох явищ природи, освітлюється їх застосування в сучасній техніці. Розказано про закони обертального руху твердого тіла, застосування гіроскопів, про механіку польотів космічних кораблів, основи польтів вертольотів та плавання суден на підводних крилах, розглядається поле тяжіння та методи визначення мас планет, внутрішні сили системи, інерціальні та неінерціальні системи відліку. Іноді автор жартує і розглядає різні фізичні парадокси, ілюструючи їх гумористичними історіями. Розрахована на широке коло читачів.



Кл.слова:
інерція -- аеродинаміка -- демпфірування

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.
 


Рябчук, Микола.
Постколоніальний синдром [Електронний ресурс] : спостереження / Микола Рябчук. - К. : К.І.С., 2001. - 240 с.. - (Сучасність)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжку присвячено процесові емансипації новочасної української нації із домодерної «уявленої спільноти» — так званого «руського міра». Політичні проблеми, пов’язані з колоніалізмом та його спадщиною, розглядаються у тісному зв’язку з проблемами культурними та психологічними. Компетентний, проникливий погляд на непрості явища у поєднанні з легкістю, ба навіть захопливістю публіцистичного викладу роблять книжку привабливою як для фахівців, так і для всіх, хто цікавиться пост- чи неоколоніальними проблемами сучасної України. Вежа московського Кремля із курантами, котрі відраховують останні окупаційні години на тлі-тілі герба нової України – таким був задум першоквітневого жарту, виконаного технікою ліногравюри у далекому 1989 році. Кількасот естампів розійшлися Львовом, Києвом, Харковом та іншими містами тодішньої УРСР.



Кл.слова:
українська нація -- Україна -- десовєтізація

   Тип видання:   художня література   
15.
 


Роттердамський, Еразм.
Похвала Глупоті [Електронний ресурс] : пер. з латини / Еразм Роттердамський. - К. : Толока, 2012. - 192 с.. - (Весела планета ; вип. 4)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Твором славетного гуманіста епохи Відродження, філософа й письменника Еразма Роттердамського (1469-1536) ось уже п’ять століть поспіль захоплюються мільйони читачів в усіх кінцях цивілізованого світу. Цей надзвичайно оригінальний і дотепний автопанегірик самозакоханої Глупоти, в якому нищівно висміяно численні вади тогочасного суспільства, — неповторне літературне явище за проникливістю думки, широтою охоплення дійсності, гостротою сатиричного насміху, дивовижною артистичністю іронічно-пародійної оповіді. Один із найвидатніших інтелектуалів і неперевершений сміхотворець практично засвідчив своїм шедевром ту для багатьох недосяжну істину, що „твори, написані жартівливим стилем. приносять читачеві більшу користь, аніж сповнені бундючної серйозності.



Кл.слова:
сатирична література -- панегірик -- гуманізм

   Тип видання:   художня література   
16.

Ільченко, О.
Козацькому роду нема переводу, або ж Мамай і Чужа Молодиця [Електронний ресурс] / О. Ільченко. - Х. : Фоліо, 2009. - 704 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Український химерний роман з народних уст. Події в романі відбуваються після смерті Богдана Хмельницького. Автор розповідає про пригоди Козака Мамая — мандрівного запорожця, вояки і гультяя, жартуна і філософа, безстрашного лукавця і навіть. чаклуна, який може покликати на допомогу магічні сили, рятуючись від небезпек. Якось Ільченко сказав: «Коли в скрутну хвилину люди не плачуть, а сміються, вони — проти будь-якого ворога дужчі». Про це його роман-епопея, який за всіма параметрами підпадає під визначення «шедевр» і який критики ставлять в один ряд з творами Сервантеса «Дон Кіхот» і Рабле «Гаргантюа і Пантагрюель».



Кл.слова:
химерний роман -- українська література
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського