Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (45)Реферативна база даних (161)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗЛОЧИНЦІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

   Тип видання:   монографія   
1.

Рубцов, Ю. В.
Новая книга о штрафбатах [Електронний ресурс] / Ю. В. Рубцов. - М. : Эксмо, 2010. - 448 с.. - (Вся правда о штрафбатах)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В последние годы штрафные части Красной Армии стали одним из главных козырей в шулерской колоде «либеральных» историков-ревизионистов, готовых на любую гнусность, лишь бы принизить подвиг советского народа в Великой Отечественной войне. Все рекорды исторических «ляпов», нелепых домыслов и прямой лжи побил телесериал «Штрафбат», старательно протаскивающий мысль, что штрафники-де «выиграли войну» (хотя на самом деле численность штрафных частей не превышала 1,24% от численности советских Вооруженных сил). Эта книга, основанная не на пропагандистских штампах, а на архивных документах и воспоминаниях самих штрафников, опровергает наиболее расхожие и лживые из этих мифов - тем более что реальная жизнь всегда богаче любых кинофантазий, и подлинная история штрафных рот и батальонов Красной Армии по трагизму, горечи и накалу страстей превосходит самый смелый вымысел....



Кл.слова:
війна -- штрафрота -- злочинці

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Zuroff, E.
Operation Last Chance [Electronic resource] : one Man's Quest to Bring Nazi Criminals to Justice / E. Zuroff. - New York : Palgrave, 2009. - 238 p.
Переклад назви: Операція "Останній шанс": діяльність окремої людини з притягнення нацистських злочинців до правосуддя

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Sixty years after the end of World War II, not all those who were faithful to the Third Reich are dead—some members of the Nazi party and their collaborators are still alive, and increasingly difficult to track down. Time is rapidly running out, but Efraim Zuroff won’t give up. Launching Operation Last Chance in 2002, he spearheaded a vast public campaign to locate and bring to justice the worst suspected Nazi criminals before ill health or death spare them from potential punishment. Despite the passage of many years, the reluctance of many governments to cooperate, and even death threats and a price on his head, Zuroff's project yielded the names of over 520 hereto unknown suspects in 24 different countries and led to dozens of murder investigations, as well as several indictments and extradition requests currently pending.



Кл.слова:
нацизм -- злочин

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Кокін, Сергій Анатолійович.
Ліквідація більшовиками правоесерівської і меншовицької опозицій в Україні в 1920—1924 рр. [Електронний ресурс] / С. А. Кокін, О. М. Мовчан ; Академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 1993. - 59 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Демократизація українського суспільства підняла завісу заборони на вивчення теми масових репресій, свавілля і беззаконня в так званий радянський період. За останні роки були реабілітовані численні жертви сталінських репресій. Проте пляма "злочинців" до цього часу офіційно не знята з багатьох громадян, які несправедливо постраждали в перші роки радянської влади. До числа жертв беззаконня відноситься і абсолютна більшість есерів і меншовиків, що жорстоко переслідувались більшовицькою диктатурою, особливо наприкінці громадянської війни. Саме цей аспект політичної історії України і розглядається в даній роботі.



Кл.слова:
політичні репресії -- більшовицька диктатура

   Тип видання:   енциклопедія   
4.
 


Metz, Leon Claire.
The Encyclopedia of Lawmen, Outlaws, and Gunfighters [Electronic resource] / L. C. Metz. - New York : Facts On File, 2003. - 302 p
Переклад назви: Енциклопедія шерифів, злочинців та стрілків

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
вестерн -- Дикий Захід

   Тип видання:   зб. статей   
5.
 



Лихо з розуму [Електронний ресурс] : портрети двадцяти "злочинців" / уклад. В. Чорновіл. - Париж : Перша українська друкарня у Франції, 1967. - 335 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Лихо з розуму (Портрети двадцяти „злочинців“)» — збірник, складений в 1967 році В'ячеславом Чорноволом. Її автор, на той час 29-річний журналіст, був одним з тих, хто виступив проти сваволі і безчинств КДБ. Він зібрав матеріали про Першу хвилю арештів серед української інтелігенції 1965—1966. Двадцять „злочинців“ - це двадцять заарештованих представників української інтелігенції, матеріали про яких і представлені у цій збірці. Чорновіл опублікував біографії в'язнів, зразки творів, за які вони, власне, і були засуджені, та листи із таборів, які відображають умови побуту та переживання тогочасних політичних в'язнів. Крім того, В.Чорновіл включив до збірника списки в'язнів Дубравлагу (Мордовські табори) — учасників боротьби за незалежність України 1942—1954, а також українців, засуджених за релігійні переконання. Українською мовою книжка вперше вийшла 1967 (саме це видання представлене у релізі), зажила міжнародної популярності (1968 вийшло англійське видання, 1974 — французьке) і зробила відомими багатьох українських інакодумців. За цю книжку Чорновіл ув'язнений 3.08.1967 р., а 1968 р. удостоєний міжнародної журналістської премії (Великобританія). 1996 за цю та інші праці, раніше інкриміновані як антирадянські, він удостоєний Державної премії ім. Т. Г. Шевченка в галузі публіцистики. 1991 збірник перевиданий у Львові. Увійшов до 10-томного зібрання його творів (т. 2, 2003 р.).



Кл.слова:
дисидентський рух -- інакодумство -- репресії

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Міхеєва, Оксана Костянтинівна.
Кримінальна злочинність і боротьба з нею в Донбасі (1919-1929) [Електронний ресурс] / О. К. Міхеєва ; Донецький державний університет управління, Донецьке відділення Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка. - Донецьк : Східний видавничий дім, 2004. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі на широкому фактичному матеріалі проаналізовано стан та динаміку розвитку кримінальної злочинності в Донбасі протягом першого радянського десятиріччя. Зазначене явище розглядається як специфічна складова системної трансформації, що мала місце в Україні у даний період. Крім загальних тенденцій злочинності, у книзі розглядаються окремі її види та дано соціально-демографічну характеристику злочинців цього часу. Досліджується також досвід подолання цього явища в умовах трансформаційних процесів 1920-х років, розглядається специфіка створення та діяльності надзвичайних і правоохоронних органів Донбасу і результативність їх роботи. Книга призначена для науковців, викладачів вузів, аспірантів, студентів та широкого кола читачів, які цікавляться зазначеною тематикою.



Кл.слова:
кримінал -- делінквентність -- бандитизм -- Донбас

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Дадерко, Л. Ф.
Кримінальне право [Електронний ресурс] / Л. Ф. Дадерко, В. П. Сердюк ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Інститут права та суспільних відносин. Кафедра кримінального права та процесу. - К. : [б. в.], 2010. - 198 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Стан злочинності в Україні в останні роки викликає тривогу і особливе занепокоєння викликає зростання її найнебезпечніших форм: організованої, насильницької, у сфері економіки тощо. Це ставить перед Україною завдання - забезпечувати додержання законності і вести ефективну боротьбу зі злочинністю. Юридичною базою для цього є кримінальне законодавство, яке покликане сприяти правоохоронним, судовим органам якомога краще виконувати ці завдання. Однак слід запамятати, що лише за допомогою кримінального права не можна боротися зі злочинністю, які б страшні покарання не застосовували до злочинців. Історія переконливо про це свідчіть. Чому ж тоді виникло кримінальне право? Право взагалі, а також його його окремі галузі, в тому числі і кримінальне, виникли та існують із потреби регулювання певних суспільних відносин. Важливою була і є потреба регулювання тих відносин, які утворюються чи виникають із захисту найбільш цінних суспільних благ, посягання на які спричиняють дуже тяжкі, суспільно-небезпечні наслідки. Саме для охорони найбільш важливих суспільних відносин і були колись утворені перші норми-заборони, зачатки теперішніх кримінально-правовових заборон.



Кл.слова:
злочинність -- криміналістика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.
 


Грицяк, Євген.
Історія Норильського повстання: короткий запис спогадів [Електронний ресурс] / Є. Грицяк. - Балтимор : Смолоскип, 1978. - [56] с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це не просто ще одна книга спогадів і документів про ҐУЛАҐ. Норильське повстання: доведені до відчаю надлюдськими умовами життя, виснажливою працею, садистськими знущаннями і смертельними розправами табірного начальства, ув’язнені Ґорлаґу, Норильського спеціального табору для «особливо небезпечних злочинців», повстали і зажадали не тільки пом'якшення табірного режиму, але й висунули політичні вимоги відносно демократизації радянського режиму загалом. Повстання, зрозуміло, було придушено, але відвага, самопожертвування його рядових учасників і організаторів (автор був у числі останніх), показало, що людську гідність перемогти неможливо. Вона сильніша за тортури і саму смерть.



Кл.слова:
тоталітаризм -- ув'язнення -- пенітенційна система -- збройні повстання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Мойсеєнко, Віктор Миколайович.
Помилувати не можна стратити [Електронний ресурс] : науково-інформаційне видання / В. М. Мойсеєнко. - Київ : Вища школа, 2011. - 376 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.01 Мб


В. Мойсеєнко створив наукову працю, яка заповнює прогалину в українській юридичній літературі. Помилування злочинців – постійна функція Президента держави. Злочинці становлять маленький сегмент суспільства і юридично помилування стосується тільки їх. Проте злочин – кара – помилування – це ті чинники, які впливають на все суспільство, бо коли злочинність мала, тоді громадяни почувають себе в безпеці, коли поширюється, тоді зростають стурбованість, знервованість і почуття небезпеки. Моральна атмосфера гіршає, і зростає незадоволення життям. Праця В. Мойсеєнка сприяє розкріпаченню душ «совітських» громадян і робить їх більш відповідними демократичному суспільству тим, що підіймає завісу й оголює ту частину реального життя суспільства, яке в колоніальну добу було заховане за сімома великими печатками. У праці цікава статистика, яка наочно виявляє тіньовий бік моралі наших людей і допомагає поглянути на самого себе та на своїх ближніх збоку. Автор тривалий час працював Керівником Служби з питань помилування і має величезний досвід у цій сфері діяльності. Йому вдалося вкласти в логічну послідовну систему виклад історії помилування, нормативну базу і практику, що склалася була в умовах незалежної української держави.



Кл.слова:
пенітенціарна система -- інститут помилування -- клопотання -- виконання вироку
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського