Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (94)Реферативна база даних (510)Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=МИРОТВОРЧІ$<.>+<.>K=МІСІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Матяш, І.
Діяльність Надзвичайної дипломатичної місії УНР в Угорщині [Електронний ресурс] : історія, спогади, архівні документи / І. Матяш, Ю. Мушка. - К. : Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2005. - 400 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання містить нарис діяльності першого українського дипломатичного представництва в Угорщині - Надзвичайної дипломатичної місії УНР в Угорщині (1919-1924 pp.), тексти спогадів українських діячів та архівні документи, пов'язані з діяльністю місії, більшість із яких публікується вперше, а також стислі біографії перших українських послів в Угорщині. Для науковців, аспірантів, студентів та всіх, хто цікавиться історією дипломатії.



Кл.слова:
архів -- документ -- спогад

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Онацький, Є.
Українська дипломатична місія в Італії [Електронний ресурс] / Є. Онацький. - Прага : Пробоєм, 1941. - 21 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розповідається про діяльність української дипломатичної місії в Італії на чолі з Дмитром Антоновичем в січні-липні 1919 р., до завдань якої входило визнання УНР державами Антанти.



Кл.слова:
революційні події -- Україна -- держава

   Тип видання:   монографія   
3.

Купчак, П. М.
Харчова промисловість України в умовах активізації інтеграційних та глобалізаційних процесів [Електронний ресурс] / П. М. Купчак. - К. : Рада по вивч. прод. сил України НАН України, 2009. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.57 Мб


У монографії поглиблюються теоретико-методологічні засади дослідження функціонування харчової промисловості в умовах активізації інтеграційних процесів, науково обґрунтовуються стратегічні пріоритети розвитку галузі та пропонуються практичні рекомендації щодо їх реалізації; висвітлюється вплив глобалізації на розвиток національного господарства, обгрунтовується, що саме економічна інтеграція, яка базується на взаємовигідній діяльності, є одним з шляхів подолання негативних проявів глобалізаційних процесів. Розвиток харчової промисловості досліджується відповідно до її сутнісно- функціонального призначення – забезпечення потреб внутрішнього ринку в продовольчих товарах та формування потужного експортного потенціалу держави. Особлива увага приділяється визначенню ролі і завдань регіонів України в реалізації місії галузі та виявленню умов і факторів, які відкривають перед вітчизняною харчовою промисловістю можливість налагодження ефективної зовнішньоекономічної діяльності; розробці заходів, які обумовлюють реалізацію та розвиток виробничого потенціалу харчової промисловості, підвищення її конкурентних позицій на внутрішньому та зовнішньому ринках продовольчих товарів. Монографія призначена для наукових працівників, фахівців державних органів управління економікою, викладачів і студентів вищих та середніх спеціальних навчальних закладів.



Кл.слова:
макроекономіка -- капіталізм

   Тип видання:   монографія   
4.


Новітня Україна 1991-2001 (Роздуми видатних сучасників) [Електронний ресурс] / Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2001. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У колективній монографії, присвяченій 10-річчю незалежності України, репрезентовано статті відомих сучасних українських політиків. Подано різні погляди авторів на сучасні події. Розглянуто стратегії національного розвитку і шляхи розбудови самостійної соборної Української держави у сучасному світі, що потребує духовного оновлення, нагромадження інтелектуального потенціалу, осмислення українським народом своєї історичної місії у третьому тисячолітті. Автори належать до різних політичних течій, але всіх їх об’єднує одне — любов до українського народу і бажання поліпшити його життя. Для широкого кола читачів — політиків, науковців, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
політика України -- національний розвиток

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
5.

Маринович, Мирослав.
Українська ідея і християнство або Коли гарцюють кольорові коні Апокаліпсису [Електронний ресурс] / Мирослав Маринович. - К. : Дух і літера, 2003. - 544 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Як вписується українська доля у контекст світових процесів? Якою мірою українські Церкви спроможні відповісти на виклики часу? Автор відповідає на ці питання, розглядаючи українську ідею з точки зору її християнського наповнення. На основі власного досвіду небайдужого мирянина, а також з урахуванням великого опрацьованого матеріалу він аналізує окремі процеси, що відбуваються в сучасному християнстві, зосереджуючи увагу на моральній (душпастирській) місії Церкви, на деяких історичних і сучасних проблемах її служіння, на питанні релігійної свободи. Зокрема, роздумує над долею Київської Церкви. Книга розрахована на українських інтелектуалів - публіцистів, філософів, богословів, творчу інтелігенцію, політиків та всіх, кого хвилює доля України.



Кл.слова:
Україна -- українська церква -- релігійна ідеологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Darby, John.
Contemporary peacemaking [Electronic resource] / J. Darby, R. M. Ginty. - New York : Palgrave Macmillan, 2008. - 418 p
Переклад назви: Сучасна миротворчість

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Contemporary Peace Making draws on recent experience to identify and explore the essential components of peace processes. Each chapter examines a different element in recent peace processes. The collection is organized around five main themes: planning for peace during periods of violence, the process of negotiations (including pre-negotiation), the effects of violence on peace processes, peace accords—constitutional and political options—and securing the settlement and building the peace



Кл.слова:
мирні процеси -- військові конфлікти -- насильство -- політика

   Тип видання:   монографія   
7.

Алещенко, В. І.
Психологічне забезпечення миротворчої діяльності військовослужбовців Збройних Сил України [Електронний ресурс] / В. І. Алещенко. - Харків : ХУПС, 2008. - 238 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії розкриваються основні етапи становлення теорії і практики психологічного забезпечення, показано його роль та місце в ході виконання завдань у миротворчих умовах. З’ясовано психологічні особливості професійної діяльності миротворців, шляхи психічної адаптації до екстремальних ситуацій миротворчої місії, вплив індивідуально- психологічних властивостей військовослужбовців на успішність виконання миротворчих завдань. Розроблено концептуальні основи психологічного забезпечення миротворчої діяльності. Монографія призначена для науково-педагогічних та наукових працівників, ад’юнктів, слухачів вищих військових навчальних закладів Збройних Сил, інших військових формувань України, військових психологів, офіцерів з виховної та соціально-психологічної роботи Збройних Сил України.



Кл.слова:
військова психологія -- військовослужбовці -- миротворчі місії

   Тип видання:   монографія   
8.

Вишневський, О. С.
Загальна теорія стратегування: від парадигми до практики використання [Електронний ресурс] : монографія / О. С. Вишневський ; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : Інститут економіки промисловості, 2018. - 156 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджено світоглядні передумови формування стратегії та використання стратегічного управління в компаніях, організаціях й установах, а також на особистому рівні. Розглянуто сучасну структуру стратегії як продукту суб'єкт-об'єктних відносин у просторово-часовому континуумі. Сформульовано і доведено гіпотезу залежності стратегічного управління від світоглядних інтерпретацій його окремих елементів. Обґрунтовано неможливість зародження стратегічного управління (у сучасному його розумінні) в епоху, яка передує модерну. Обґрунтування місії як онтологічного елемента стратегії, бачення – як гносеологічного та цінностей – як аксіологічного елемента обумовлює універсальність стратегування та можливість побудови його загальної теорії. Розглянуто шляхи узгодження індивідуальних і колективних стратегій, а також продемонстровано, як стратегічне управління забезпечує суб'єктність організацій та індивідів.

Для власників та керівників підприємств і організацій, представників місцевої, регіональної, державної влади, вчених й аспірантів, а також усіх, хто цікавиться питаннями стратегування.



Кл.слова:
Суб'єкт-об'єктні відносини -- основи стратегування -- Загальна схема стратегування

   Тип видання:   зб. статей   
9.


Філософія і право [Електронний ресурс] : тези доповідей ХV Міжнародної наукової конференції аспірантів та студентів (23 травня 2019 року) / відп. ред. А. П. Гетьман ; ред. О. Г. Данильян [и др.] ; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків : «Право», 2019. - 406 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 3.08 Мб


У пропонованій до уваги читачів збірці тез і повідомлень ХV Міжнародної наукової конференції аспірантів та студентів «Філософія і право» висвітлюється широке коло як загальнофілософських проблем, так і різноманітних аспектів філософії права. Певна частина матеріалів конференції розвиває і поглиблює філософські уявлення у царині правової онтології, правової антропології, теорії правових цінностей, теорії пізнання права та інституційного виміру права. Деякі напрацювання містять спроби не тільки по-новому підійти до осмислення вже достатньо розробленої проблематики, а й виявляються кроком на шляху пізнання раніше не відрефлектованого шару правової реальності. У цьому сенсі зміст нижченаведених тез засвідчує зацікавленість майбутніх фахівців права у більш глибокому теоретичному освоєнні тих феноменів правової реальності, пізнання яких є умовою розв’язання нагальних практичних завдань правотворчого й правозастосовного характеру в контексті гідного виконання професійної місії у розбудові правової державності в Україні.



Кл.слова:
філософські проблеми права -- філософська рефлексія -- право
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського