Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (68)Реферативна база даних (530)Книжкові видання та компакт-диски (31)
Пошуковий запит: (<.>K=ОЗНАЧЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

   Тип видання:   словник   
1.


Короткий українсько-російсько-англо-німецький словник з економіки та менеджменту [Електронний ресурс] / уклад. О. І. Лесюк [и др.]. - К. : Спалах, 1996. - 312 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

`


У словнику вміщено близько 3500 найважливіших термінів і словосполучень на означення понять і категорій економіки, планування, організації, нормування та управління виробництвом, фінансової, бухгалтерської, юридичної справи, статистики й соціології, а також тих, що стосуються сфери бізнесу, комерції, маркетингу та менеджменту. Наведено ряд слів, які часто зустрічаються у ділових документах.



Кл.слова:
економіка -- менеджмент -- бухгалтерія -- комерція -- бізнес

   Тип видання:   словник   
2.

Бибик, С. П.
Словник епітетів української мови [Електронний ресурс] / С. П. Бибик, С. Я. Єрмоленко, Л. О. Пустовіт. - К. : Довіра, 1998. - 431 с.. - (Словники України)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Яке прикметникове означення вибрати до слова? З яким епітетом найчастіше вживається той чи інший іменник? На ці запитання читач знайде відповідь у цій книзі. Є тут епітетні словосполучення більш звичні, часто повторювані, є індивідуально-авторські, за якими вимальовуються яскраві образи. Деякі означальні словосполучення виступають як фразеологізми, усталені вислови.



Кл.слова:
означення -- прикметник -- епітет -- словосполучення

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Хімічні науки   
3.

Попель, П. П.
Хімія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів / П. П. Попель, Л. С. Крикля. - К. : Академія, 2010. - 77 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей підручник допоможе вивчати хімію. На початку кожного параграфа вказано, яке значення має викладений матеріал, а в кінці — сформульовано висновки. Основнi означення виділено кольором, а новi термiни, важливі твердження і слова з логічним наголосом — курсивом. Дрібнішим шрифтом подано матеріал, призначений для учнів, які бажають поглибити свої знання з хімії.



Кл.слова:
хімічна реакція -- речовина -- метал

   Тип видання:   методичний посібник   
4.

Литвиненко, Г. М.
Збірник завдань для екзамену з математики на атестат про середню освіту [Електронний ресурс] : у 2 т. / Г. М. Литвиненко. - Л. : Видавництво науково-технічної літератури, 1997

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Алгебра та початки аналізу. - 95 с.

Ч. 2 : Геометрія. - 79 с.


Збірник екзаменаційних завдань з математики складається з двох частин: "Алгебра та початки аналізу" і "Геометрія". Вони складені з урахуванням результатів експерименту на випускних іспитах на атестат про середню освіту в школах, ліцеях та гімназіях Донецької області. Мета посібників — створення різнорівневих збірників задач і вправ для письмового екзамену з математики за курс старшої школи, вдосконалення рейтингової системи оцінювання та апробація шкали переведення кількості набраних учнями балів у діючу чотирьохбальну систему. Крім цього, пропоновані збірники дають уявлення про зміст і вимоги до математичної підготовки учнів на різних рівнях у відповідності з проектами концепції та державного стандарту шкільної математичної освіти. Зміст завдань охоплює програмний матеріал за курс середньої школи. Кожний збірник складається з розділів і параграфів, які містять задачі трьох рівнів складності: обов’язкового (мінімального), підвищеного та поглибленого. Складність екзаменаційних завдань визначається, як правило, кількістю логічних кроків, які повинен виконати учень у процесі їх розв’язування. I. Обов’язковий рівень містить задачі та вправи, в основному, репродуктивного характеру на 2-3 логічних кроки, представлені у формі тестів. Для їх розв’язання учням достатньо знати правила, означення, формули, теореми та ознаки, передбачені навчальними програмами, а також вміти виконувати найпростіші тотожні перетворення, спрощення та обчислення. II. Підвищений рівень містить завдання на 4-6 логічних кроки, розв’язання яких вимагає від випускника творчого застосування одержаних знань з достатньо повним і строгим обгрунтуванням ходу розв’язку. III. Поглиблений рівень — це, як правило, задачі та вправи, розв’язання яких вимагає вміння орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, застосовувати оригінальні та штучні прийоми, глибини та строгості суджень, характерних для тих, хто вивчає шкільний курс математики на поглибленому рівні.



Кл.слова:
задача -- пряма -- графік -- графічний розв'язок

   Тип видання:   довідник   
5.


Кормленая книга Костромской чети 1613-1627 [Електронний ресурс] / сост. А. Н. Зерцалов. - С.-Петербургъ : Изданіе археографической коммисіи, 1894. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кормленая книга Костромской чети 1613 – 1627 гг. в оригинале не сохранилась; старинный список с подлинника, за скрепою дьяка Пятаго Григорьева, присланный из Костромской чети в Разряд, отчасти возмещает нам эту утрату. К сожалению, однако, означенный список неполон: от прежней объемистой книги, содержавшей до 635 страниц в 79-ти тетрадях листового формата, остались лишь лл. 268 – 635, в 45-ти тетрадях. Предлагаемое издание сделано по копии, списанной А.Н. Зерцаловым с сохранившегося отрывка книги 1613 – 1627 гг. Предисловие составлено А.С. Лаппо-Данилевским. Текст, вместе с приложением, издан под редакцией В.В. Майкова и А.Н. Зерцалова, составившего также указатель имен личных; сюда вошли большею частью фамилии тех из служилых людей, которые в течении 1613 – 1627 гг. получали годовое жалование из Костромской четверти.



Кл.слова:
Кострома

   Тип видання:   методичний посібник   
6.


Вища математика [Електронний ресурс] : збірник задач / за ред.: В. П. Дубовика, І. І. Юрика. - К. : АСК, 2005. - 480 с.. - (Університетська бібліотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірки задач складено на основі досвіду роботи авторів у технічних вищих навчальних закладах. Послідовність розділів, означення, умови задач і символіка в основному відповідають підручнику В.П. Дубовика, І.І. Юрика "Вища математика". У кожному параграфі умовам задач передують короткі теоретичні відомості, які містять основні формули, означення і деякі алгоритми. До всіх задач подано відповіді, а до деяких із них - вказіки і розв'язання. Для студентів технічних і технологічних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
алгебра -- геометрія -- математичний аналіз -- інтеграл

   Тип видання:   монографія   
7.

Згуровский, М. З.
Системный анализ. Проблемы. Методология. Приложения [Електронний ресурс] / М. З. Згуровский, Н. Д. Панкратова. - К. : Наукова думка, 2005. - 743 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии излагаются основы системного анализа как прикладной научной методологии, предназначенной для исследования сложных, междисциплинарных проблем различной природы. С позиции системного подхода даются базовые определения, методологические и теоретические основы формализации и решения междисциплинарных задач, относящихся к различным предметным областям. Предлагаются методы формализации системных задач, приведения их к разрешимой форме в реальных условиях, характеризующихся наличием множества противоречивых целей, различных видов неопределенностей и рисков. Приводятся вычислительные алгоритмы и процедуры решения практических задач междисциплинарного характера для ряда приложений, относящихся к научно-технической и социально-экономической сферам человеческой деятельности. Для научных работников, аспирантов и студентов, специализирующихся в области теории и приложений системного анализа, принятия решений, стратегического планирования, проектирования, производства и эксплуатации сложных взаимосвязанных систем различного назначения, функционирующих в условиях неопределенностей, множества конфликтующих целей и рисков. У монографії викладаються основи системного аналізу як прикладної наукової методології, призначеної для дослідження складних, міждисциплінарних проблем різної природи. З позиції системного підходу даються базові означення, методологічні і теоретичні основи формалізації й розв'язання міждисциплінарних задач, що стосуються різних предметних галузей. Пропонуються методи формалізації системних задач, приведення їх до розв'язної форми в реальних умовах, що характеризуються наявністю множини суперечливих цілей, різних видів невизначеностей і ризиків. Наводяться обчислювальні алгоритми і процедури розв'язання практичних задач міждисциплінарного характеру для ряду застосувань, що відносяться до науково-технічної та соціально-економічної сфер діяльності людини. Для науковців, аспірантів і студентів, які спеціалізуються в галузі теорії і використання системного аналізу, прийняття рішень, стратегічного планування, проектування, виробництва й експлуатації складних взаємозалежних систем різного призначення, що функціонують в умовах невизначеностей, множин конфліктуючих цілей і ризиків.



Кл.слова:
алгоритм -- ризик -- системна задача

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Краєвський, В. О.
Спецкурс математичного аналізу [Електронний ресурс] / В. О. Краєвський. - Вінниця : ВНТУ, 2009. - 178 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику наведено основні поняття і означення теорії диференціальних рівнянь із частинними похідними, викладено класифікацію та зведення до канонічного вигляду квазілінійних рівнянь. Розглянуто низку фізичних процесів, які приводять до диференціальних рівнянь із частинними похідними. Підібрано достатню кількість задач для розв’язання на практичних заняттях та для самостійної роботи студентів. Розглянуто розв’язання прикладів з кожної теми, надається 100 варіантів завдань для типових розрахунків та контрольних робіт. Розглянута можливість застосування математичного додатка Maple для розв'язання відповідних задач. Посібник розрахований на студентів технічних спеціальностей.



Кл.слова:
квазілінійні рівняння -- диференціальні рівняння

   Тип видання:   методичний посібник   
9.

Овсієнко, С. А.
Лінійна алгебра матриці й детермінанти [Електронний ресурс] / С. А. Овсієнко, В. С. Мазорчук, Н.С. Головащук. - К. : Київський нац. ун-т ім. Т. Шевченка, 2001. - 61 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зi шкiльної математики вiдомо, що вектори з початком у вибранiй точцi простору можна множити на дiйсне число та додавати за правилом паралелограма. Це найперший і найпростiший приклад лiнiйного простору, який ще прийнято називати векторним. Оголосивши основнi властивостi цих векторiв аксiомами та замiнивши тривимiрнiсть n -вимiрнiстю, приходимо до загального означення n -вимiрного числового лiнійного простору. У стандартному фiзичному векторному просторi можливi вiдображення векторiв – наприклад, зсуву або повороту – якi переводять один такий векторний простiр в iнший. У випадку лiнiйних просторiв одержимо узагальнюю- че поняття лiнiйного оператора, або лiнiйного вiдображення, якi постулюються також деякими аксiомами. Предметом вивчення лiнiйної алгебри є, в основному, лiнiйнi простори та лiнiйнi вiдображення, а основним засо- бом є застосування матриць та векторів.



Кл.слова:
матриця -- вектори

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Д’яченко, Н. М.
Вступ до теорії множин і теорії дійсних чисел [Електронний ресурс] : практикум з розв’язання задач для студентів денної та заочної форм навчання спеціальності 6.080101 «Математика» і 6.080202 „Прикладна математика” / Н. М. Д’яченко, А. В. Савранська. - Запоріжжя : ЗНУ, 2005. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Практикум призначений для студентів 1 курсу математичного факультету, що вивчають математичний аналіз, і охоплює першу частину «Вступ до теорії множин і теорії дійсних чисел» і включає такі теми: множини та операції над ними, взаємно однозначні відповідності між множинами, потужність множин, точна верхня і нижня межи множин, принцип математичної індукції, елементи комбінаторики і біном Ньютона. Математичний аналіз – фундамент математики. Перша тема цього розділу не дуже просто дається студентам, які тільки що прийшли зі школи. З деякими труднощами вони зустрічаються при розв’язанні задач і прикладів. Метою даного практикуму є спроба допомогти студентам у подоланні цих проблем. Друга мета практикуму – видача типового індивідуального завдання для кожного студента. Тільки самостійна робота забезпечує проникнення в суть математичного аналізу, особливо на початковій стадії його вивчення. У практикуму приведені всі необхідні означення і теореми, зразки розв’язування задач, а також типові індивідуальні завдання, що складаються із 13 варіантів. Номер варіанта типового індивідуального завдання визначається як залишок від ділення номера прізвища студента в журналі на число 13. Типове завдання складене так, що дотримується принцип однакової складності для усіх варіантів. Кожний варіант містить завдання з кожної теми різного рівня складності для дотримання принципу диференційованого навчання. Викладач, що веде практичне заняття, вказує на необхідний рівень задач для обов’язкового вирішення, який доступний середньому студенту, а інші завдання студент вирішує для заглиблення своїх знань і підвищення атестаційної оцінки.



Кл.слова:
математика  -- теорія множин -- задачі

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Чичерин, Б. Н.
Курс государственной науки [Електронний ресурс] : в 3 т. / Б. Н. Чичерин. - М. : Типография товарищества И. Н. Кушнерев и Ко, 1894

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1894. - 808 с.


Государственная наука всего менее может быть построена на односторонних увлечениях. Не ограничиваясь курсом государственного права, я выбрал для общего заглавия название государственной науки, соответствующее немецкому Staatswissenschaft. Слово политика, которое употреблялось древними, получило слишком специальное значение; оно обнимает только одну отрасль означенной науки. С другой стороны, взятые во множественном числе политические науки распространяются и на международное право, которое исключается из настоящего изложения. На русском языке это будет первая попытка представить предмет в его полноте. Как бы о ней ни судили, она, во всяком случае составляет плод многолетнего размышления и усидчивого труда.



Кл.слова:
політика -- влада -- законодавство -- Російська імперія

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Чуклинов, Андрей Евгеньевич.
Административный ресурс как специфическая форма политической коррупции [Електронний ресурс] : специализированный учебный курс / А. Е. Чуклинов ; ГОУ ВПО «Саратовская государственная академия права», Центр по изучению транснациональной преступности и коррупции при Американском университете (г. Вашингтон, США), Саратовский Центр по исследованию проблем организованной преступности и коррупции. - Саратов : [б. в.], 2004. - 50 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящий курс лекций ставит своей целью рассмотреть довольно распространенный феномен современной политической практики – административный ресурс. Основной задачей спецкурса является выведение означенной проблематики из публицистической плоскости и проведение научного анализа административного ресурса как управленческого метода, обладающего явной коррупционной сущностью. Для этого предлагается рассмотреть актуальные в политико-правовых науках модели исследования коррупции и акцентировать внимание на особенностях социально-политической парадигмы. Основываясь на раскрытии её концептуальных основ, в курсе лекций раскрывается специфика административного ресурса как разновидности политической коррупции, связанной с нецелевым использованием властных полномочий в процессе реализации общественных интересов. В рамках спецкурса рассматриваются основные сферы реализации административного ресурса с иллюстрацией выводов фактами из современной политической жизни России. Кроме того, затрагивается тема дифференциации административного ресурса, выделения целого ряда его разновидностей, принципиально отличающихся друг от друга, но, в конечном счете, складывающихся в единое целое. Отдельно предлагается вниманию читателя общая характеристика методология мониторинга административного ресурса в рамках избирательных кампаний, разработанная и апробированная Центром антикоррупционных исследований и инициатив «Transparency International - Россия». Работа может представлять интерес как для студентов, так и для аспирантов и преподавателей, а также всех тех, кто интересуется проблемами государственного управления.



Кл.слова:
політика -- кримінал -- злочинність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Транспорт   
13.

Рене, Ральф.
Как NASA показало Америке Луну [Електронний ресурс] / Ральф Рене. - М. : НЦ ЭНАС, 2009. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вопрос о том, были ли американские астронавты на Луне, время от времени всплывает в средствах массовой информации и будоражит умы по обе стороны Атлантического океана. Множится число скептиков, которые указывают на нестыковки в официальной версии NASA, а также на то, что многие вопросы, возникшие после американских лунных миссий, до сих пор остаются без ответа. Существует и другое мнение: именно представители NASA с какими-то тайными целями распространяют слухи о том, что высадка на Луну была чистейшей мистификацией. А может быть, и эту точку зрения формируют люди из означенного агентства? Во времена холодной войны и жесточайшего противостояния двух держав борьба за первенство в освоении Космоса была необычайно острой, а победу каждая из сторон стремилась одержать любой ценой. Многие тайны этой страшной гонки не раскрыты до сих пор. Американский инженер, исследователь и писатель Ральф Рене относится к числу тех пытливых людей, которые не удовлетворяются «спущенными сверху» объяснениями или досужими вымыслами. Все свои сомнения он разрешает с помощью собственных расчетов, скрупулезного анализа фактов из различных источников и логических умозаключений. Российскому читателю будет интересно узнать некоторые неизвестные подробности американской истории астронавтики, а выводы он сможет сделать сам…



Кл.слова:
космос

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Пономаренко, І. В.
Економетрія [Електронний ресурс] / І. В. Пономаренко, Р. А. Петлінський ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Економіки і Менеджменту. - К. : [б. в.], 2010. - 85 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Економетрія — порівняно молода галузь науки, відома під такою назвою лише з 1930 року, коли було засновано Економетричне товариство, яке визначило себе так: «Міжнародне товариство для розвитку економічної теорії і її зв'язку зі статистикою та математикою». З 1933 року це товариство видає журнал «Економетрія». Термін «економетрія» запропонував львівський учений П. Щемпа, опублікувавши у Львові 1910 року книгу «Нариси економетрії і природної теорії бухгалтерії, яка ґрунтується на політичній економії». За кордоном перші праці з економетрії, що належали Муру, вийшли друком протягом 1914—1917 рр. У 1928 році було опубліковано дослідження Ч. Кобба і П. Дугласа про виробничу функцію. Ця функція увійшла в економетрію як класичний приклад і досі є важливим інструментом економічного аналізу. Термін «економетрія» означає вимірювання в економіці, і вимірювання справді є важливою частиною економетрії. Але не всі вимірювання в економіці належать до економетрії. Якщо раніше деякі автори майже всі прикладні математичні дослідження в економіці відносили до економетрії, то тепер зміст її тлумачиться значно вужче. Дамо таке означення предмета «Економетрія». Економетрія вивчає методи кількісного вимірювання взаємозв'язків між соціально-економічними процесами та явищами. Визначення предмета економетрії в різних виданнях подається дещо по-різному. Сьогодні можна умовно вирізнити п'ять підходів до визначення предмета економетрії, що характерні для зарубіжної економетричної літератури.



Кл.слова:
економіка -- математичне планування

   Тип видання:   методичний посібник   
15.

Паславська, А. П.
Стратегія сталого розвитку [Електронний ресурс] / А. П. Паславська ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра екології. - К. : [б. в.], 2010. - 33 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дисципліна «Стратегія сталого розвитку» належить до циклу дисциплін спеціальної професійної підготовки магістрів екологів. Об єктом вивчення є: -основоположні закономірності розвитку системи Природа-Суспільство для забезпечення прогресу цивілізації за умов збереження несучої здатності біосфери; -принципи міжнародної, державної політики сталого (стійкого,збалансованого) розвитку; -конкретні завдання, які має вирішувати міжнародна спільнота, держава Україна для забезпечення належної якості життя в гармонії з природою, для визначення і реалізації стратегії сталого розвитку. Сприйняття навчального матеріалу забезпечується дисциплінами гуманітарного і природничо-наукового циклу (філософія, соціологія, математична статистика, інформатика, інформаційні системи, загальна екологія) та циклу професійної екологічної підготовки (теорія екосистем, екоменеджмент, урбоекологія, техноекологія, природоохоронне законодавство та ін..). Дисципліна має формувати знання, методологію, світогляд, необхідні для прийняття рішень в процесі професійної діяльності згідно з означенними принципами стійкого розвитку і стратегічними глобальними, регіональними, локальними завданнями, а також з тактичними завданнями, означенними в програмах дій на конкретні періоди розвитку, в основу яких покладені ідеї рівності всіх поколінь, людей в кожному поколінні, оптимального використання потенційних можливостей суспільства і природи.



Кл.слова:
менеджмент -- екологія -- суспільство

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Абдула, А. I.
Iсторiя фiлософiї в термiнах [Електронний ресурс] : навчальний посiбник / А. I. Абдула ; Криворiзький педагогiчний iнститут. - Кривий Ріг : [б. в.], 2013. - 175 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посiбнику представленi означення основних термiнiв курсу з iсторiї фiлософiї, що традицiйно викладається в Криворiзькому педагогiчному iнститутi. Посiбник структурований за основними темами iсторико-фiлософського курсу i охоплює найбiльш вживанi фундаментальнi фiлософськi поняття, володiння якими виступає основою для успiшного складання екзамену з фiлософiї та подальшого вивчення систематичного курсу фiлософiї. Для студентiв, аспiрантiв та усiх, хто вивчає iсторiю фiлософiї.



Кл.слова:
філософія -- філософська термінологія

   Тип видання:   монографія   
17.

Гунчик, Ігор.
Український магічно-сакральний фольклор: структура тексту та особливості функціонування [Електронний ресурс] : монографія / І. Гунчик. - Л. : ЛНУ імені Івана Франка, 2011. - 232 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена дослідженню українських магічно-сакральних текстів – народних молитов, замовлянь, примовок та інших типологічно споріднених утворень, на означення яких використано поняття «оказіонально-обрядовий фольклор». Автор окреслив стан дослідження магічно-сакрального фольклору та його місце в жанрово-родовій системі усної словесності, розглянув традиційні терміни та дефініцію, а також приділив увагу історії дослідження структурних і функціональних особливостей українського оказіонально-обрядового фольклору в ХІХ–ХХ ст. Значне місце у книзі займає вивчення інваріантної структури магічно-сакрального тексту, де проаналізовано два типи фольклорного мовлення (апеляцію й експлікацію), з’ясовано апелятивні та експлікативні інваріантні одиниці (формули), а також дослідження чотирьох функціональних рівнів оказіонально-обрядового фольклору, які пов’язані з категоріями часу, простору, виконавця та адресата. Книга адресована фольклористам, філологам, етнологам, усім, хто цікавиться традиційною культурою українського народу.



Кл.слова:
фольклористика -- обрядовість -- сакральні тексти

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Математика   
18.

Більчук, В. М.
Теорія ймовірностей, випадкові процеси та математична статистика [Електронний ресурс] : підручник / В. М. Більчук ; Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. - Харків : [б. в.], 2009. - 436 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.81 Мб


У підручнику викладено основні означення та положення теорії ймовірностей, випадкових процесів та математичної статистики, які відповідають сучасним поглядам підготовки фахівців будь-якого напряму технічної спрямованості, та їх використання при описі функціонування військово-технічних систем та операцій. Підручник розрахований на слухачів, курсантів, студентів ВВНЗ, а також ад’юнктів, здобувачів наукових ступенів та науковців, яких цікавлять дослідження процесів функціонування технічних систем військового призначення з урахуванням стохастичної невизначеності.



Кл.слова:
алгебра подій -- випадкові величини -- закони розподілу -- статистичні гіпотези
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського