Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (208)Реферативна база даних (1411)Книжкові видання та компакт-диски (358)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=РОБІТНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   зб. статей   
1.


Українська мова у XX ст. [Електронний ресурс] : історія лінгвоциду: документи і матеріали / уклад. Л. Масенко, В. Кубайчук, О. Демська-Кульчицька. - К. : Вид-во Києво-Могилянської академії, 2005. - 402 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подана нижче добірка документів має на меті ознайомити читачів із специфікою мовної політики, яку провадив радянський режим на теренах УРСР. Упорядники свідомі того, що збірник не може претендувати на повноту і всеохопність матеріалу. Нашим завданням було поставити проблему і заохотити майбутніх дослідників до пошуку ширшої інформації і наукового її опрацювання. Добираючи матеріали з радянських партійних документів і мовознавчих публікацій ми надавали перевагу тим, які стосувалися внутрішньомовної політики — заборон вживати певні слова, словосполучення, словотвірні й морфологічні форми, синтаксичні конструкції, оскільки саме цей аспект мовної політики КПРС ще не дістав належного опрацювання за джерельними даними. Орієнтація на зазначену проблематику зумовила й обмеження поданих матеріалів переважно хронологічними рамками 1930-х і 1970-х років, оскільки саме в ці десятиліття Москва застосовувала найбрутальніші методи у неоголошеній війні з українською нацією, до яких належала й низка репресивних заходів у сфері мововжитку. Відкриває збірник скорочена версія доповіді Миколи Скрипника на Першій всеукраїнській конференції культурно-освітніх робітників нацменшостей 20 травня 1931 року. Її подано для загального уявлення про засади мовно-освітньої програми М. Скрипника, що становили головний об’єкт нищівної критики в наступних погромницьких акціях 1930-х років. Завершує видання словник репресованої лексики, укладений на базі опублікованих у збірнику документів.



Кл.слова:
мовна політика -- правопис -- термінологія

   Тип видання:   монографія   
2.
 


Мовчан, О. М.
Повсякденне життя робітників УСРР. 1920-ті рр. [Електронний ресурс] / О. М. Мовчан. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 312 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена проблемі історії повсякденного життя українських робітників на зламі епох—у перше десятиріччя радянської влади. Показано динаміку змін у їх побуті у зв’язку з переходом від військового комунізму до нової економічної політики та на початку другого комуністичного штурму кінця 1920-х — початку 1930-х рр. Розглядається широкий комплекс питань, пов’язаних із життям найманих працівників, — проблема працевлаштування, умови праці та взаємини у трудових колективах, рівень медичного забезпечення та інших видів соціального страхування, житлові умови, прибутки та витрати робітничих родин, характер їх харчування. Показано способи пристосування робітників до нових умов життя та їх протестні дії. Для широкого кола читачів.



Кл.слова:
працевлаштування -- соціальне страхування

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Дмитренко, Г. А.
Мотивация и оценка персонала [Електронний ресурс] : учебное пособие / Г. А. Димитренко, Е. А. Шарапатова, Т. М. Максименко. - К. : Изд-во МАУП, 2002. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Мотивация и оценка персонала Мотивация и оценка персонала Книги Управление персоналом Автор: Дмитренко Г.А., Шарапатова Е.А., Максименко Т.М Год издания: 2002 Формат: pdf Издат.:МАУП Страниц: 248 Размер: 1,41 ISBN: 966-608-143-1 Язык: Русский. Мотивация персонала, обусловливающая повышение эффективности использования и развития потенциала работников в организации их целесообразной трудовой деятельности. Приводятся различные технологии оценки трудовой деятельности и личностных качеств работников, призванные способствовать мотивации персонала на саморазвитие и усиление его целесообразной активности.



Кл.слова:
менеджмент -- ефективність праці -- потенціал робітників

   Тип видання:   підручник   
4.

Мардахаев, Л. В.
Социальная педагогика [Електронний ресурс] : учебник / Л. В. Мардахаев. - М. : Гардарики, 2005. - 296 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассматриваются теоретические основы социальной педагогики, которые составляют общепрофессиональную подготовку социального работника. Материал учебника поможет понять сущность и содержание педагогического аспекта социальной работы. Учебник адресован студентам вузов, изучающим одноименный курс, предусмотренный образовательным стандартом по специальности «Социальная работа», а также аспирантам и преподавателям вузов и колледжей, слушателям системы дополнительного социального образования, практическим работникам. Для студентов, обучающихся по направлению и специальности «Социальная работа».



Кл.слова:
соціологія -- соціальний робітник -- соціальна робота

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Піддубний, Г.
Комунізм і кооперація [Електронний ресурс] / Г. Піддубний. - Відень : Видання Української Секції Комуністичної Партії Австрії, 1921. - 45 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Як відомо, кооперація, так саме як і професійний робітничий рух, має головним своїм завданням полекшити в рямцях буржуазної громади тяжкий економічний стан робітників і селян, і взагалі тої частини дрібної буржуазії, яка занадто сильно підпадає визиску, щоби почувати себе так добре забезпеченою, як почувають себе добре оплачувані слуги буржуазії вроді всіляких лікарів, інженерів, журналістів то що.



Кл.слова:
сучасна історія -- опортунізм -- НЕП

   Тип видання:   художня література   
6.

Франко, І.
Boa Constrictor [Електронний ресурс] / І. Франко. - Л. : Печатня Ставропигийского Института, 1884. - 124 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В цілому ряді оповідань: «Борислав», «Воа constrictor», «Яць Зелепуга», «Полуйка», «Вівчар» і др. Франко змальовує нам широкі і страшні картини життя робітників, картини, що нагадують часом Дантове пекло. Особливо цікаві його бориславські оповідання. Борислав — це село в Галичині, де добувають нафту (нефть) та земляний віск. Там під землею, в шахтах, в глибоких ямах, серед задухи і смороду, од яких крутиться голова, працюють у темряві тисячі робітників; ллють піт, стогнуть і гинуть. Весь Борислав — одна смердюча яма. Там важка праця, малий заробіток, бруд, п’янство, розпуста, погана їжа і погана горілка, всякі хвороби; там людина гірше скотини, там брат на брата здіймає ніж, там чад і вічне пекло. А з цього всього пливуть золоті річки і спадають в кишені тим, хто сам не робить, всяким хижакам-експлоататорам. Франко виводить перед читачем цілу портретну галерею таких хижаків — з залізною волею, з звірячими кровожадними інстинктами, сухих, упертих і безсердечних. Гава, Вовкун, Гершко Гольдмахер, Шміла, Шварц і т. д.— ціла стан хижих птахів, що, як образно каже Франко, «полощуть кров’ю рот». Ніщо не спиняє їх: вони грабують, підпалюють хати і гублять людей, аби їм була од того користь. Всю свою ненависть до хижацтва Франко сконцентрував в образі орла-беркута:



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   зб. статей   
7.


Проти формалізму, натуралізму і спрощенства в мистецтві [Електронний ресурс] / ред. Ф. Гаєвський. - К. : Мистецтво, 1936. - 136 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метою видавництва “Мистецтво”, яке опублікувало цю збірку провідних статей з газет “Правда”, “Комуніст”, “Комсомольская правда”, “Вісті” та “Кіно” було допомогти всім робітникам культурного фронту в їх боротьбі за велике мистецтво соціалістичного реалізму. Статті розсортовані по тематичних розділах, таких як музика, архітектура, кіно, театр, образотворче мистецтво і містять здебільшого критичні відгуки про тогочасні витвори мистецтва, які не відповідають канонам соціалістичного реалізму.



Кл.слова:
мистецтвознавство -- історія мистецтва

   Тип видання:   наукове видання   
8.


Звідомлення Всенародної бібліотеки України у Київі [Електронний ресурс]. - К. : Друк. Всеукр. акад. наук, 1924. - 16 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У представленій публікації сформульовані досягнення Всенародної Бібліотеки України за 5 років її існування (від 15 серпня 1918 р. до 1 січня 1924 р.). Розглядається рівень збагачення її книжкового фонду за ці роки та періоди його упорядкування, формування структурних відділів установи, організація видачі книг додому для робітників-киян, створення публічної читальні та поступове поліпшення умов її роботи та інші аспекти бібліотечної справи.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- історія бібліотеки

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Балика, Д. А.
Про класифікацію друків за соціальним призначенням [Електронний ресурс] / Д. А. Балика. - К. : Київ-Друк, 1927. - 35 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У даному матеріалі розглядається необхідність класифікації літератури за соціальним призначенням — наприклад, книги для робітників, для селян, для піонерів, для комсомольців тощо. Розповідається про сферу використання цієї класифікації, як у видавництвах, для планування видавничої роботи та організаційного регулювання книжкової продукції, так і для практичного використовування бібліографії, аналізується їх безпосередній зв'язок.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- каталог -- книгознавство

   Тип видання:   художня література   
10.

Франко, І. Я.
Молода Україна [Електронний ресурс] / І. Я. Франко. - Вінніпег : Руська Книгарня, 1920

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Провідні ідеї і епізоди. - 1920. - 102 с.


У 80-х роках 19 століття в духовній сфері європейских суспільств відбувалася зміна поколінь. Чи не в усіх ділянках життя суспільства, у тому числі в політиці, гучно заявляє про себе молодь, причому саме це покоління дало зі свого середовища багатьох політиків, котрі відігравали надзвичайно велику роль та користувалися значним авторитетом і набагато пізніше, уже в контексті інших історичних епох. Подібне явище спостерігаємо в різних країнах Європи: «Молода Італія», «Молода Чехія», «Молода Болгарія» і т.д. Відомий французький історик Марк Блок взагалі спробував інтерпретувати історію як історію насамперед поколінь, слушно зауваживши, що такий поділ інтуїтивно прижився у сферах філософії чи літератури. Всі ці «молоді» рухи були дуже схожі, оскільки становили собою, по суті, суміш радикалізму національного й соціального. Крім того, початок їхнього існування відзначався запеклими перепалками з «батьками». Особливо сильними були подібні вияви в середовищі галицьких українців. «В останніх десятиліттях XIX віку, – писав найзаслуженіший представник нового покоління тієї доби І. Франко, – на підмогу, а по части на зміну давнішим діячам вийшла нова генерація робітників і вкинула в ту прірву велику працю, велику силу гарячого запалу і твердої віри в будущину в нашім національнім життю та рівночасно прочистила повітря, проложила не в однім напрямку нові стежки. Вона розбудила пристрасті там, де вперед була байдужість і рутина, оживила пульс народного життя. Се був запас свіжих сил, який віднайшла в собі наша нація в хвилі тяжкого пригноблення. Я називаю ту генерацію, тих людей, що своєю працею збудували той замітний ступінь, який визначається у нас між роком 1880 і 1900, «Молодою Україною». Ця назва бере початок з доповіді "Молода Україна, її становище і шлях" 25 лютого 1890р у Петербурзі випускника Петербурзької війсково-правничої академії Трохима Зінківского (1861—1891) перед земляками — українцями па зборах, присвячених творчості Т.Г. Шевченка. У центрі її уваги була проблема націй і національних відносин.



Кл.слова:
сучасна історія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Pace, N. M.
Improving dispute resolution for California’s injured workers [Electronic resource] / N. M. Pace, R. T. Reville. - [S. l.] : Copyright RAID, 2003. - 22 p.
Переклад назви: Поліпшення вирішення спорів для постраждалих робітників у Каліфорнії

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


For more than two decades, the California workers' compensation courts havebeen criticized for being slow, expensive, and procedurally inconsistent. Inresponse to these concerns, the Commission on Health and Safety and Workers'Compensation engaged the RAND Institute for Civil Justice to conduct atop-to-bottom review of the courts.



Кл.слова:
компенсації -- право -- закони -- працівники

   Тип видання:   зб. статей   
12.


Кіево-Межигорская фаянсовая фабрика [Електронний ресурс] : збірник статей. - К. : С. В. Кульженко, 1910. - 322 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання є збіркою, перша частина якого – історичний нарис. Він присвячений історії фабрики, а також рясніє докладними описами її виробів. Далі наведені клейма фабрики за весь час її існування. Цей матеріал доповнюють статті самого різного змісту: про зв'язок православного іконопису з італійським живописом раннього Відродження, соціологічне дослідження на тему «мистецтво і робітник», а також хроніка подій мистецького життя та реклама. Книга багато ілюстрована.



Кл.слова:
іконопис -- мистецьке життя

   Тип видання:   художня література   
13.
 


Гоголь, Микола Васильович.
Вечір проти Івана Купала [Електронний ресурс] / М. В. Гоголь. - [Б. м.] : [б. в.], [20_ _?]. - 231 с.. - (Школьная программа. Книги для 9-го класса)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Фантастична історія навіяна М. Гоголю українськими легендами й переказами про чарівну квітку папороті, яка розквітає в ніч на Івана Купала й може відкрити людині усі скарби; віруваннями в нечисту силу - чортів, відьом. Взагалі ж це - уособлення ворожих людині сил. Наприклад, влада золота згубила робітника Петруся. Письменник утверджує закони народної моралі, за якими на статку, що отриманий нечесним, злочинним шляхом, щастя не збудуєш.



Кл.слова:
українська література -- класична література -- гумор

   Тип видання:   монографія   
14.

Лобода, Марина К..
Трудові ресурси у важкій промисловості України під час нацистської окупації та у відбудовний період (1941–1950) [Електронний ресурс] / Марина Лобода ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2012. - 206 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія охоплює період німецької окупації України (1941–1944 рр.) та відбудовний період (1943–1950 рр.). У праці комплексно досліджуються особливості використання працездатного населення у важкій промисловості України та основні напрями політики тоталітарних держав у сфері залучення трудових ресурсів, показано реальні умови життя та праці промислових робітників та їх родин під владою нацистської Німеччини та після повернення радянської влади в Україну. Дослідження базується на архівних документах, періодичній пресі, спогадах очевидців. Для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
нацизм -- окупація -- робітник

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.
 


Bernstein, Irving.
The lean years [Electronic resource] : a History of the American Worker 1920-1933 / Irving Bernstein. - Chicago : Haymarket Books, 2010. - 582 p
Переклад назви: Неврожайні роки : Історія американського робітника 1920-1933

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The textbook history of the 1920s is a story of Prohibition, flappers, and unbounded prosperity. For millions of industrial workers, however, the “roaring twenties” looked very different. Working-class communities were already in crisis in the years before the stock market crash of 1929. Strikes in the 1920s and attempts to organize the unemployed and fight evictions in the early 1930s often fell victim to police violence and repression. Here, Irving Bernstein recaptures the social history of the decade leading up to Franklin Delano Roosevelt’s inauguration, uncovers its widespread inequality, and sheds light on the long-forgotten struggles that form the prelude to the great labor victories of the 1930s. "In other words, viewed from afar, most of the people who were suffering the hardships of the Depression were depressed and even ashamed, ready to blame themselves for their plight. But the train of developments that connects changes in social conditions to a changed consciousness is not simple. People, including ordinary people, harbor somewhere in their memories the building blocks of different and contradictory interpretations of what it is that is happening to them, of who should be blamed, and what can be done about it. Even the hangdog and ashamed unemployed worker who swings his lunch box and strides down the street so the neighbors will think he is going to a job can also have other ideas that only have to be evoked, and when they are make it possible for him on another day to rally with others and rise up in anger at his condition.



Кл.слова:
життя -- кризис -- історія

   Тип видання:   довідник   
16.


Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників МНС України [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 2009. - 127 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників МНС України затверджено і введено в дію наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики України. До Довідника увійшли кваліфікаційні характеристики посад керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців та робітників, які є специфічними для органів управління та підрозділів МНС і враховані у Національному класифікаторі України ДК 003:2005 "Класифікатор професій". Довідник підготовлено Державною установою НДІ соціально-трудових відносин спільно з фахівцями Управління освіти і науки МНС



Кл.слова:
кваліфікаційні характеристики

   Тип видання:   монографія   
17.

Тріфонов, І. В.
Ціннісно-орієнтоване управління програмами в умовах невизначеності внутрішнього середовища організації [Електронний ресурс] / І. В. Тріфонов. - Д. : Свідлер, 2013. - 230 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга спрямована на формування нових знань у менеджерів та керівників підприємств. Практична цінність полягає у формуванні упорядкованого, системного підходу до ціннісно-орієнтованого управління програмами, що забезпечує її успішну реалізацію з точки зору всіх зацікавлених сторін. Монографія буде корисною для широкого кола спеціалістів, працюючих в житлово-комунальному секторі економіки, викладачів навчальних закладів, наукових робітників, аспірантів і студентів.



Кл.слова:
менеджмент -- програмний підхід -- управління -- організація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.


Ремесла j хвабрики на Украjіні [Електронний ресурс] / зложив С. Подолинскиj. - Женева : Печатньа "Работника" j "Громади", 1880. - 152 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Відкільа почаласъ працьа? Це питанньа дуже цікаве, особливо длъа тих льудеj, котрі працьуіуть і, іак то звичаjно бувajе з робітниками, працьуjуть багато, навіть через силу. Чи була коли така пора на світі, шчо б льуде жили не працьувавши? Чи можуть коли знов такі часи настати? На це мусимо відказати: ні, мабуть таких часів ніколи не було, шчо б льуде обходились конче без праці, і не повинно бути, шчо б коли таке времца настало. Але в різні часи льуде працьували не так, іак тепер, іншиj раз лекше, але часто j тьажче, і ми можемо мати певну надцу, шчо на дальші часи льудского житьтьа, можна буде впорьадковати працьу користнушим робом дльа білыпоіі часті льудеj, ніж тепер. В оціj нашij книжці ми і хочемо трохи побалакати про те, jак в давнішчі часи була впорьадкована працьа, jак вона тепер ведетсьа і jакі наjпотрібнішчі були б зміни в цім порьадку. В нашij розмові ми наjбільш торкатимемосьа до житьтьа і долі працьуjушчих льудеі на Украііні, а між jіми до ремесників і робітників на заводах та хвабриках, бо про хліборобів маjемо думку поговорити осібно в іншому місті.



Кл.слова:
ремісництво -- промисловість -- мануфактура -- робітничий рух

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Будівництво   
19.
 


Барашиков, А. Я.
Технічна експлуатація будівель і міських територій [Електронний ресурс] / А. Я. Барашиков. - Київ : Вища школа, 2000. - 112 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Викладено основи технічної експлуатації для набуття знань і навичок у галузі проектування і безпосереднього проведення робіт з технічного обслуговування і ремонту житлових, громадських, промислових будівель і споруд із застосуванням сучасних матеріалів, конструкцій, технологій, машин та механізмів. Для студентів закладів освіти І-II рівнів акредитації, які навчаються за спеціальністю “Будівництво та експлуатація будівель і споруд". Може бути корисним робітникам служб технічного нагляду та експлуатації будівель і споруд.



Кл.слова:
архітектура -- будівництво -- урбаністика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.
 


Гальчак, Сергій Дмитрович.
«Східні робітники» з Поділля у Третьому рейху [Електронний ресурс] : депортація, нацистська каторга, опір поневолювачам / С. Д. Гальчак ; Український національний фонд "Взаєморозуміння і примирення", Національна академія наук України, Інститут історії України, Державний комітет архівів України, Державний архів Вінницької області, Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського. - Вінниця : Книга-Вега, 2004. - 344 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на фактичному матеріалі Подільського регіону досліджуються політика та практичні дії нацистського окупаційного режиму по насильницькій мобілізації людських ресурсів краю, дискримінація, умови життя, каторжна праця «остарбайтерів» із Поділля (Україна) у військовій промисловості і сільському господарстві рейху, протидія подолян гітлерівським планам уярмлення населення загарбаних територій в рядах патріотичного підпілля, радянських партизанів, сил національно-визвольного спрямування, європейського руху Опору.



Кл.слова:
нацистський терор -- остарбайтери -- примусова праця -- депортація -- дискримінація
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського