Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Автореферати дисертацій (43)Реферативна база даних (274)Книжкові видання та компакт-диски (57)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=САМОСВІДОМІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Рубинштейн, С. Л.
Основы общей психологии [Електронний ресурс] / С. Л. Рубинштейн. - СПб. : Питер ком, 1998. - 807 с.. - (Мастера психологии)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Классический труд С. Л. Рубинштейна "Основы общей психологии" относится к числу наиболее значительных достижений отечественной психологической науки. Широта теоретических обобщений в сочетании с энциклопедическим охватом исторического и экспериментального материала, безупречная ясность методологических принципов сделали "Основы..." настольной книгой для нескольких поколений психологов, педагогов, философов. Несмотря на то что с момента ее первой публикации прошло более полувека, она остается одним из лучшихучебников по общей психологии и в полной мере сохраняет свою научную актуальность.



Кл.слова:
особистість -- самосвідомість -- уява -- мислення -- відчуття -- сприйняття

   Тип видання:   монографія   
2.

Лескинен, Мария Войттовна.
Мифы и образы сарматизма. Истоки национальной идеологии Речи Посполитой [Електронний ресурс] / М. В. Лескинен ; Российская академия наук, Институт славяноведения. - М. : [б. в.], 2002. - 178 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография посвящена реконструкции и анализу элементов и структуры идеологии сарматизма, которая стала основой формирования национального самосознания народов Речи Посполитой. Предметом исследования является самосознание польской шляхты и украинской православной знати конца XVI – первой половины XVII в. В центре внимания автора три основные категории сарматской идеологии – время, человек, Родина.



Кл.слова:
самосвідомість -- сарматська ідеологія -- шляхта

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Баткин, Леонид Михайлович.
Европейский человек наедине с собой [Електронний ресурс] : очерки о культурно-исторических основаниях и пределах личного самосознания / Л. М. Баткин ; Российский государственный гуманитарный университет, Институт высших гуманитарных исследований. - М. : [б. в.], 2000. - 1005 с.. - (История и память)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В предлагаемой книге завершен и объединен в целое, определяемое хронологической последовательностью и сквозной теоретической и методологической задачей, цикл работ, начатый еще в книге "Итальянское Возрождение в поисках индивидуальности" (1989). Содержание книги - по самым высоким точкам культуры - охватывает античную христианскую патристику, французское средневековье XII в., возникновение гуманистического самосознания в XIV в. и его кризис в начале века XVI.



Кл.слова:
людина -- самосвідомість -- індивідуальність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.
 


Гринфельд, Лия.
Национализм. Пять путей к современности [Електронний ресурс] / Л. Гринфельд. - М. : ПЕР СЭ, 2012. - 528 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Философская работа известного культуролога, профессора Бостонского университета Л. Гринфельд «Национализм» посвящена актуальному вопросу формирования национального самосознания в России, Англии, Франции, Германии и США. Какие предпосылки приводили к возникновению наций? Что за люди стояли у истоков, какие события влияли на этот процесс? Почему столь различными оказались как пути развития, так и сформированные национальные идеи? В своем фундаментальном труде автор детально и глубоко разбирает упомянутые проблемы в историческом контексте, начиная с зарождения наций и до сегодняшнего дня. Точка зрения автора во многом революционна, но исключительно убедительна, благодаря привлечению огромного количества фактологического материала: исторических трудов, свидетельств, писем и литературных источников, в том числе редких. Свои мысли автор излагает увлекательно и остроумно, что нечасто встречается в научной и даже научно-популярной литературе. Все это делает книгу интересной не только для специалистов, но и для широкого круга читателей, интересующихся данной проблематикой.



Кл.слова:
нація -- самосвідомість

   Тип видання:   монографія   
5.

Данилюк, І. В.
Етнічна психологія як галузь наукового знання: історико-теоретичний вимір [Електронний ресурс] : монографія / І. В. Данилюк. - Київ : Самміт-Книга, 2010. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографію присвячено висвітленню шляхів розвитку та становлення етнічної психології. Аналізується структура психології етнічної спільноти, розглядається співвідношення психології та культури, розкривається категоріальний апарат, який охоплює такі поняття, як етнічна ідентичність, етнічна свідомість та самосвідомість, етнічні конфлікти тощо. Для фахівців у галузі історії психології, етнічної психології та суміжних дисциплін.



Кл.слова:
самосвідомість -- етнічна ідентичність -- менталітет

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Моця, Олександр.
"Русь", "Мала Русь", "Україна" в післямонгольські та козацькі часи [Електронний ресурс] / Олександр Моця. - Київ : Наукова думка, 2009. - 326 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Середні віки — поняття не скільки хронологічне, стільки змістов- не. Стало звичним і як би самозрозумілим вкладати у цей термін певне ціннісне значення: “відстале”, “реакційне”, “нецивілізова”, “просякнуте духом клерікалізму” Але ще в минулому (тут розуміється ХІХ-те — О. М) столітті було справедливо мовлено:виглядати ліберальним за рахунок Середньовіччя доволі вигідно. При цьому гріхи свого власного часу списуються із рахунку, видаються за пережитки іншої епохи. Ця традиція починається від гуманістів та просвітителів. Середньовіччя давало свого роду моральне алібі сучасності. Правда, цій традиції протистояла інша: романтизувати Середньовіччя, шукати у ньому втрачені потім доблесті або кольористу екзотику. В цьому випадку Середньовіччя використовувалося як докір Новому часові, котрий вже втратив минулу моральну цілісність. Обидва підходи зближує схильність підводити все багатство та різноманітність великої за протяжністю епохи під єдиний знаменник, давати їй однозначне ціннісне визначення. В цьому уніфікованому бажанні — дефект обох підходів»



Кл.слова:
історія України -- етногенез -- самосвідомість -- ономастика -- козаччина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Ортега-и-Гассет, Хосе.
Камень и небо [Електронний ресурс] / Хосе Ортега-и-Гассет. - Москва : Грант, 2000. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Испанский философ Хосе Ортега-и-Гассет (1883-1955) - один из самых прозорливых европейских мыслителей XX века; его идеи, при жизни недооцененные, с голами становятся все жизненнее и насущнее. Он первым, еше до экзистенционалистов, заговорил об опасности современной цивилизации, разрушающей человека, и вопреки модному тогда историко-философскому пессимизму ввел понятие "жизненного разума", противостоящего этому разрушению. В Испании, которую он вынужден был покинуть, его многогранную деятельность сегодня называют целой эпохой испанского самосознания, по которой учатся. Сила такого воздействия отчасти коренится в его литературном даре, не меньшем, чем у Ницше, но ином. Ортега-и-Гассет не навязывал мысли, а будил их; большая часть его философского наследия - это скорее художественные очерки, где философия растворена, как кислород, в воздухе и воде. Они обращены не к эрудитам, а к думающему человеку, и требуют от него не соглашаться, а спорить и думать. Темы - культура и одичание, земля и нация, самобытность и всеобщность и т.д. - не только не устарели с ростом стандартизации жизни, но стали лишь острее и болезненнее. Именно такая "философская беллетристика" составляет книгу; в нее включено и наиболее знаменитое произведение Ортеги "Восстание масс", которое на протяжении более полувека при тоталитарных режимах было запрещено, существовало подпольно, но читалось жадно. Издательство надеется, что воззрения Ортеги-и-Гассета, изложенные испанским мыслителем ярко и образно, затронут читателя независимо от его отношения к философии как таковой.



Кл.слова:
філософія культури -- самосвідомість -- здичавіння -- цивілізаційний поступ

   Тип видання:   зб. статей   
8.


Багатовимірність особистості: теорія, психодіагностика, корекція [Електронний ресурс] : зб. наук. праць за матеріалами Всеукр. наук.-практ. семінару з міжнар. участю (м. Полтава, 23 березня 2017 р.) / Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка ; відп. за вип. В. Ф. Моргун. - Полтава : [б. в.], 2017. - 332 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.28 Мб


У збірнику вміщені матеріали Всеукраїнського науково-практичного семінару з міжнародною участю, що присвячено 70-річному ювілею відомого українського психолога проф. В.Ф. Моргуна, автора багатовимірної теорії особистості, заслуженого працівника освіти України. Вступна частина містить вітальні адреси. Основний розділ складається з матеріалів учасників (за алфавітом прізвищ), що висвітлюють теоретико-методологічні аспекти структури і розвитку багатовимірної особистості, практичні проблеми її психодіагностики, навчання, виховання, професійної діяльності, сімейного життя та психокорекції. Насамкінець дається предметний покажчик для загальної орієнтації в тематиці наукових статей. Адресується фахівцям у галузі психології та суміжних із нею дисциплін, студентам, аспірантам і широкому колу читачів, хто цікавиться психологічною персонологією.



Кл.слова:
персонологія -- толерантність -- полімотивація -- індивідуальність -- самосвідомість
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського